logo
Meklēt:

Attēli, kas nāk no digitālā fotoaparāta ir problemātiski izmantošanai Internet lapās to faila lieluma dēļ. Vidējais faila lielums ir vismaz 2 MB un vairāk, kas ir par daudz.

Otrs parametrs attēliem ir tā ģeometriskais lielums. To mēra pikseļos (px). Salīdzinājumam- monitora vidējais orientējošais izmērs ir 1024 x 768 pikseļi.

Problēma- ja Internet lapā ievieto attēlu, piemēram 3467 x 2400 pikseļu izmērā, tad tas neietilps vispār lapas apmeklētāja monitorā un neglābjami sabojās arī Internet lapas izskatu kopumā.

Attēls pirms ievietošanas Internet lapā vai attēlu galerijā jāapstrādā ar mērķi samazināt tā faila lielumu un ģeometrisko izmēru!

Programmu šim nolūkam ir daudz un tās ir atrodamas Internetā. Piemēram: XnView un lietošanas pamācība latviešu valodā.

Uz bibliotēku datoriem kopā ar MS Office ir atrodama arī programma Microsoft Office Picture Manager, jaunajos datoros tā ir arī latviešu valodā. Lietošanas pamācības:

 


Attēlus samazinot, strādājiet ar attēlu kopijām (iekopējot atsevišķā mapē), lai izvairītos no oriģinālattēlu samazināšanas!

Attēlu nosaukumiem jābūt veidotiem no latīņu burtiem (mīkstinātie, ar garumzīmēm neder, krievu un citu rakstību burti arī neder), bez atstarpēm!

Izvēlieties atbilstošu attēla ģeometrisko lielumu! Lielākajā daļā gadījumu (bezproblēmu) maksimālais platums ir pietiekams aptuveni 460 px izmērā.


 

Vienkārša un univerāla bezmaksas programma ir PixResizer. Tā ir jālejupielādē no programmas mājaslapas un jāuzinstalē uz datora. Instalācija notiek pēc lejupielādes palaižot instalācijas failu.

Programmas priekšrocība ir tā, ka samazināt var visus norādītajā mapē esošos attēlus uzreiz. Šīs programmas lietošana samazināšanai ir visieteicamākā (visērtākā).

Darbības:

 Nepieciešamības gadījumā nomainiet attēlu failu nosaukumus atbilstoši prasībām!