Sveicināti Balvu Centrālajā Bibliotēkā!
Sveiciens Mācību gadu uzsākot! PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Pirmdiena, 31 augusts 2015 15:38

 
Aicinājums piedalīties izstādes “Mana dzejoļu klade” veidošanā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 27 augusts 2015 10:13

Balvu Centrālā bibliotēka, dzejas dienu ietvaros, veido izstādi “Mana dzejoļu klade”. Tāpēc aicinām ikvienu, kam šāds dārgums ir noglabāts, to atnest uz bibliotēku 2.stāvā 11.kabinetā Ingrīdai līdz 9.septembrim. Būsim pateicīgi par ikvienu eksemplāru, ko mums uz laiku uzticēsiet. Ja rodas jautājumi, zvaniet 28330904.

Mūsdienu dzīves tehnoloģijas ir aizstājušas kādreiz tik ļoti nepieciešamo kladi, kur izrakstīti dzejoļi dažādiem dzīves notikumiem – dzimšanas un vārda dienām, kristībām un skolas gaitu beigšanai, kāzu godiem, kā arī vienkārši savu dvēseles stāvokli un noskaņojumu raksturojoši.
Tās ir ļoti privātas un ļoti īpašas…

Rūtiņu vai līniju klades, ādas vāciņos, lielākas un mazākas, baltām vai jau dzeltenīgām lapām, bet noteikti lolotas, ieraksti veikti ar dažādām tintēm, bieži pārlapotas, ir bijis kā glābiņš steidzīgos brīžos, aizdotas pārrakstīšanai. Tās ir kādreiz tik ļoti īpašās Dzejoļu klades.
Veidosim izstādi kopā!

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 augusts 2015 10:14
 
Iespēja padziļināti ielūkoties Raiņa un Aspazijas domās un darbos. PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Otrdiena, 25 augusts 2015 13:49

Valsts kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis Balvu Centrālās bibliotēkas projektu “Lektorijs Ziemeļlatgales kultūras un izglītības darbiniekiem”. Aiz šī vārdu salikuma šogad slēpjas iespēja padziļināti iepazīt Raiņa un Aspazijas daiļradi. Projekts paredz iespēju interesentiem satikties 5 nodarbības un apgūt zināšanas sekojošās ievirzēs:

1. ievirze Pliekšāns - Rainis. Personības veidošanās. No Tadenavas līdz Jasmuižai” Dr.philol. Valentīns Lukaševičs 19.septembris no 12.00
2. ievirze Raiņa jaunība Vitebska. Slobodska. Raiņa sarakste ar māsu Līzi.
Rodrigo Rikarda un Gaidas Jablovskas filma “ Aspazija”
Mg. philol. Gaida Jablovska 24.oktobris no 11.00
3. ievirze Jāņa Ziemeļnieka, Raiņa un Aspazijas radošās sadarbības un personīgo attiecību atklāsme. Dr.philol. Jānis Zālītis 14.novembris no 11.00
4.ievirze Dziesmas ar Raiņa vārdiem, arī paša dzeja.
Rainis un latgaliešu folklora.
 
Brīvmākslinieks Pēteris Draguns
Dr.philol. Angelika Juško - Štekele
28.novembrī no 11.00
5.ievirze Rainis un Aspazijas Šveices periods. Vērtējošs atskats uz Raiņa un Aspazijas gadu Dr.philol. Gundega Grīnuma Decembrī (datums tiks precizēts) no 11.00

Uz lektorija nodarbībām mīļi gaidīsim ne tikai Balvu, bet arī Baltinavas, Viļakas un Rugāju novadu Kultūras un izglītības darbiniekus. Atļaujamies domāt, ka arī šogad iecerētais lektorijs būs sekmīgs un veicinās Ziemeļlatgales skolotāju, bibliotekāru, tautas namu un muzeju darbinieku garīgo izaugsmi, aktualizējot savas zināšanas Raiņa un Aspazijas daiļrades un personību kontekstā. Dalībniekus lūdzam pieteikties elektroniski Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu līdz 10. septembrim.

Nodarbību norises vieta tiks paziņota individuāli, kad sapratīsim cik ir dalībnieku. Lektorija noslēgumā būs iespēja saņemt Balvu novada Izglītības kultūras un sporta pārvaldes apliecinājumu par noklausīto lekciju kursu. Tava Balvu Centrālā bibliotēka

 

       

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 25 augusts 2015 14:16
 
Lasīt prieks nav zudis!!! PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 12 augusts 2015 15:53

Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā jau trešo mēnesi visi interesenti piedalās aizraujošā grāmatu lasīšanā programmas ” Bērnu- Jauniešu- Vecāku žūrija” ietvaros
Bibliotēkas darbinieki aicina turpināt pieteikties par lasīšanas ekspertiem tos interesentus, kuri spēs izlasīt savai grupai piedāvātās kolekcijas 6 grāmatas un savlaicīgi tās nodot bibliotēkā, lai nākamais eksperts varētu lasīt.
Grāmatas ir ļoti dažādas, visiem būs interesanti tās lasīt, katrs varēs atrast sev vismīļāko lasāmvielu.
LASI un   UZZINI! Kas notiek ar īsiem un gariem pantiem? Kurš dzīvo dabas pētnieka pagalmā? Vai meitenei var būt brāļi aļņi? Kuram visvairāk uz pasaules patīk grāmatas? Kas ir puķu lodziņš? Ko dara bērni, kas ir palikuši vieni mājās? Kas ir Ķiķināšanas gadalaiks? Vai cirks var būt lādītē? Kuram mīļākā nodarbe ir Lasīt prieks nav zudis!!! ?

 
Jaunas iespējas novada bibliotēkās! PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 23 jūlijs 2015 10:41

Bibliotēka mūsdienās ir kļuvusi par vietu, kur ne tikai ir iespējams lasīt un abonēt grāmatas, žurnālus un citus izdevumus, bet saņemt daudz un dažādus citus pakalpojumus. Piedāvāto pakalpojumu klāsts ir ievērojami paplašinājies, kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem arī pagastos. Šī gada pirmajā pusē bibliotēkās tika iegādāts jauns datoraprīkojums un biroja aprīkojums. Centrālajā bibliotēkā un visu pagastu bibliotēkās tagad ir iespēja printēt un kopēt, skenēt un digitalizēt A3 un A4 formāta krāsainus dokumentus. Dokumentu kopēšana, drukāšana un skenēšana ir maksas pakalpojums (skatīt zemāk cenrādi). Interneta lietošana ir bez maksas. Iegādātais datoraprīkojums nodrošina lietotājam daudz lielāku datu apstrādes ātrumu un augstu kvalitāti. Interneta lietošana ir kļuvusi daudz ērtāka. Visi novada iedzīvotāji ir laipni aicināti izmantot jaunās iespējas!

Pakalpojumu cenrādis.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 23 jūlijs 2015 10:47
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 94

Statistika

Rakstu skatīšanās reizes : 411265

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!

Spēles