Sveicināti Balvu Centrālajā Bibliotēkā!
LIELDIENU RADOŠĀS DARBNĪCAS PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 26 marts 2015 12:40

 

25. martā bibliotēkas bērnu un jauniešu lasītavā Lieldienu radošajās darbnīcās čakli darbojās bibliotēkās jaunākie lasītāji. No iepriekš sagatavotajiem Lieldienu rotājumiem bērniem bija iespēja izvēlēties izgatavot sev tīkamāko. Meitenes atzina, ka viss ir tik skaists un gribētu izgatavot vairākus rotājumus.

Prieks bija redzēt interneta lasītavas pastāvīgos apmeklētājus zēnus, kuri, redzot darbojamies citus, labprāt iesaistījās darbnīcās un ieguva savā īpašumā skaistus galda Lieldienu rotājumus.

Pēc darbošanās bērni ar prieku ņēma līdzi izgatavotos darbiņus un apvaicājās par turpmākajām radošajām darbnīcām.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 26 marts 2015 12:53
 
Marts- Aspazijas mēnesis PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Otrdiena, 17 marts 2015 20:56

“Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa…..””
Marts ir Aspazijas mēnesis, kad dzejnieces un dramaturģes Aspazijas 150 dzimšanas dienu atceras visa Latvija. Arī Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā 16 mazie pirmsskolnieki no “Sienāzīša” un audzinātājas nāca iepazīties ar slavenās dzejnieces bērnu dzejoļiem, kas stāsta gan par mazas meitenes vēlēšanos un prieku lasīt, pētīt dabu, saskatīt skaisto sev apkārt. Mazie sienāzīši arī paši mēģināja izlasīt un atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā piemēram, kādu tiltu pār upi ceļ Mēness ?Ar kādiem smiekliem smejas pasaciņa ? un daudziem citiem. Bibliotēkā ir arī skatāma mīļā un sirsnīgā animācijas filma “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, kurā skan vairāki Aspazijas dzejoļi.
Aspazijas bērnu dzeja un agrīnās lugas ir tas, kas izturējis laika pārbaudi- vienisprāt ir vairāki literatūrpētnieki

 
E- prasmju nedēļas pasākumi PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 12 marts 2015 12:06

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 12 marts 2015 12:09
 
Seminārs e- prasmju nedēļā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Otrdiena, 10 marts 2015 17:28

 
Balvu Centrālajā bibliotēkā izstāde "Sievietes fotomirklis" PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Piektdiena, 06 marts 2015 14:21

Marts – tas ir Aspazijas mēnesis! Marts – sieviešu mēnesis! Tāpēc - sagaidot 8.martu, Starptautisko sieviešu dienu - Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma LNB veidotā izstāde “Sievietes fotomirklis”.
Izstādes "Sievietes fotomirklis" fotogrāfiju izlase attēlo sievieti gan lauku darbos, gan mākslinieciskās profesijās un atpūtā. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo cepuru eleganci. Tāpat tās atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un visbeidzot arī ar pašu fotogrāfu.
Mūsdienās, kad sievietes sociālais statuss, salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu, ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas sniedz lieliskus pierādījumus sievietes pievilcībai, nozīmei un daudzpusībai arī pagātnē. Tādējādi izstāde "Sievietes fotomirklis" apliecina sieviešu spēju būt stiprai un trauslai vienlaikus.
Izstādē apkopotās fotogrāfijas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem aptver laika posmu no 19.gadsimta beigām līdz 20.gadsimta vidum. Foto ekspozīciju iespējams arī skatīt Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas projekta "Zudusī Latvija" kontekstā, kas apvieno unikālu informāciju par reiz dzīvojušiem latviešiem un zudušām vai izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 89

Statistika

Rakstu skatīšanās reizes : 330646

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!

Spēles