Sveicināti Balvu Centrālajā Bibliotēkā!
Novembris bērniem bibliotēkā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 19 novembris 2014 15:06

Novembris ir svētkiem bagāts mēnesis, kad tiek atzīmēta Mārtiņdiena, pieminēti Latvijas brīvības cīņu varoņi Lāčplēša dienā, svinēta Latvijas dzimšanas diena. Novembrī , kad jau satumsuši vakari, varam vairāk pievērsties lasīšanai un šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā aktuāla ir tēma par troļlien, milžiem un citām mistiskām būtnēm, ko var sastapt Ziemeļvalstu rakstnieku darbos.

Kas interesētu Tevi?

Mazie pirmsskolnieki no „Pīlādzīša” un „Sienāzīša” izteica vēlēšanos pabūt troļļu un milžu pasaulē, apmeklējot rītausmas stundu bērnu literatūras nodaļas abonementā.,kur varēja iepazīties ar milzu Trolli, kas bija izkāpis no Milžu grāmatas, sasveicināties ar to un uzzināt, ka pie mums Latvijā nedzīvo troļļi un milži ,bet gan rūķīši un mājasgariņi. Lai tos sastaptu, jālasa tikai grāmatas!

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 21 novembris 2014 13:01
 
Balvu Centrālā bibliotēka apzinājusi 92 reģiona garīgo dziesmu dziedātājus PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Piektdiena, 14 novembris 2014 11:49

Kopš 2012.gada trīs vasaras pēc kārtas Balvu centrālā bibliotēka realizēja VVKF atbalstītu projektu par „Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāzes papildināšanu” ar informāciju par garīgo dziesmu dziedātājiem. Šai laikā tika organizēti braucieni uz visiem pagastiem, kur klātienē tikāmies un pierakstījām psalmu vadītāju un ilggadējo dziedātāju biogrāfiskās ziņas un viņu stāstījumu par dziedāšanu attiecīgajā vietā. Lai sagatavotais materiāls būtu skatāmāks un vizuāli pilnvērtīgāks, ievietotā informācija papildināta ar fotoattēliem.
Šobrīd datu bāzē (http://www.balvurcb.lv/kb ) ir pievienota informācija par 92 garīgo dziesmu dziedātājiem, kā arī papildināta informācija datu bāzes sadaļās– „Maija dziedājumi” un „Psalmi (Saļmas)”.

 
Balvu Centrālā bibliotēkas krājumā “Baļtinovys receptis” PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 13 novembris 2014 15:32

Balvu Centrālā bibliotēka saņēmusi Rēzeknes augstskolas dāvinājumu - Rēzeknes Augstskolas folkloras ekspedīcijas bilingvālu uzziņu un mācību materiālu, filmu “Baļtinovys receptis” (DVD), kurā piedalījās ekspedīcijas dalībnieki un vietējie iedzīvotāji.

Filma tapusi pērn studentu folkloras ekspedīcijas laikā Baltinavā, pateicoties veiksmīgai studentu un vietējo iedzīvotāju komunikācijai. Ekspedīcijas dalībniekus Baltinava patīkami pārsteidza ar saviem jauniešiem, kuri lepojas ar dzimto vietu un valodu, ar saviem zemniekiem, dziedātājām un muzikantiem, ar audējām, kuru stellēs atdzimst senie novada tērpi, ar palādīšim (vietējo amatierteātri), kas apliecina, cik mazākais Latvijas novads patiesībā ir liels.

Filma atklāj ne vien Baltinavas tradicionālās ēdienu un dzērienu receptes, bet arī baltinaviešu spēka receptes.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 14 novembris 2014 10:02
 
Iespēja bezmaksas apmācībām "Starpkultūru komunikācija" PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 13 novembris 2014 14:16

Apmācību kursā "Starpkultūru komunikācija" Valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un to izglītības, kultūras sociālo u.c. iestāžu darbinieki, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu pilsoņiem vai tuvākajā nākotnē varētu strādāt ar šo mērķa grupu. Apmācību procesā aicināti piedalīties speciālisti, kuri saistīti ar trešo valstu pilsoņu izglītības, nodarbinātības, veselības aizsardzības, drošības, interešu aizstāvības un pilsoniskās līdzdalības jautājumu risināšanu.

Apmācību ciklu veido divi semināri, katrs no tiem ilgs četras pilnas darba dienas (30 akadēmiskās stundas). Apmācību noslēgumā tiks izsniegts apliecinājums par dalību.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 13 novembris 2014 14:28
 
Īpaša grāmata īpašā vietā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Piektdiena, 07 novembris 2014 08:16

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 84

Statistika

Rakstu skatīšanās reizes : 281274

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!

Spēles