Sveicināti Balvu Centrālajā Bibliotēkā!
Tikšanās ar dabas pazinēju Ingmāru Līdaku PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 28 augusts 2014 16:01

«Šī grāmata ir visiem, kuri grib iepazīt dzīvniekus, kas dzīvo līdzās cilvēkam,» tā savu pirmo grāmatu raksturo Ingmārs Līdaka. Ļoti daudz kas arī palicis ārpus apjomīgajā vēstījuma par dzīvo dabu mums apkārt. Tur nav neviena vārda par autora mīļākajiem dzīvniekiem bebriem, arī ne vārda par dabas pētniekam tuvajiem putniem gulbjiem, tomēr šajā izdevumā ir arī apraksti par dzīvniekiem, kas nekad nav iebriduši viņa lauku māju pagalmā, piemēram, lāci, taču daudzās lauku mājās tas nav tik reta parādība.
Kas pamudināja rakstīt un kāpēc tapa pirmā Ingmāra Līdakas grāmata, atnāciet uz Balvu Centrālo bibliotēku pajautāt pašam autoram 5.septembrī plkst.11.00.

 
Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?” PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 24 jūlijs 2014 15:07

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam no visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.
69 labāko darbu sarakstā ir arī 2 meitenes no Balvu reģiona, kuru domraksti izpelnījās žūrijas atzinību .
Balvu centrālās bibliotēkas darbinieki priecājas, ka uzvarētāju sarakstā ir mūsu lasītāja SABĪNE MIGLĀNE no BALVIEM un JUSTĪNE PURIŅA no BALTINAVAS.
Uzvarētāju darbi tiks publicēti grāmatā, tādā veidā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21.gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Balvā bērni saņem ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autor eksemplāru. 5 oriģinālāko stāstu autori, kuri tiks paziņoti augusta sākumā, 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma, viņi saņems īpašas balvas.
 Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” ir Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums. Tajā piedalīsies 2000 bērni no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku. Viņi cīnīsies ar melnajiem kraukļiem – aizspriedumiem par grāmatām un lasīšanu, un atbrīvos Saulcerīti, kas simbolizē tautas ilgas un centienus.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 24 jūlijs 2014 15:09
 
Darba laiks vasarā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 21 maijs 2014 16:47

 
TERRA VITAE Osvalda Zvejsalnieka gleznās PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 18 jūnijs 2014 15:14

No 26.jūnija Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde „Terra Vitae”. Dzīve uz šīs zemes ir aizraujoši krāsaina un piepildīta interesantiem stāstiem, dažus no tiem var „izlasīt” mākslinieka gleznās.
Izstādes atklāšana 26.jūnijā plkst. 15.00.
Ar gleznu izstādi „Terra Vitae” gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks šogad atzīmē 70. dzīves jubileju un iepriecina skatītājus ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros. 
Gleznotājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Rēzeknes Goda pilsonis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks aizvien aktīvi un enerģiski iesaistās dažādās kultūras aktivitātēs, sniedzot būtisku ieguldījumu mākslas izglītības, Latgales glezniecības un Latgales kultūras attīstības jomā.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 18 jūnijs 2014 15:17
 
Latgales Centrālā bibliotēka organizē fotokonkursu PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Svētdiena, 15 jūnijs 2014 20:07

Lai izveidotu ceļojošo fotoizstādi, Latgales Centrālā bibliotēka organizē fotokonkursu „Latgales bibliotekārs- radošuma avots”, kas dos iespēju iepazīt Latgales bibliotekārus darbā un atpūtā. Nolikums tiks izsūtīts visām Latgales reģiona bibliotēkām, lai fotokonkursā iesaistītos pēc iespējas vairāk Latgales reģiona, novada un pagastu bibliotēkas un izveidotu kolorītu un interesantu ekspozīciju.
Fotoizstāde „Latgales bibliotekārs- radošuma avots” tiks atklāta, 2014.gada 18.septembrī Daugavpilī Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konferences „Pi gaismys olūta veļdzietīs nuoc” laikā, uz kuru tiks aicināti arī foto darbu autori.
Fotoizstāde „Latgales bibliotekārs- radošuma avots” projekta darbības laikā tiks izstādīta arī Rēzeknē un Preiļos, bet vēlāk pēc pieprasījuma to varēs apskatīt visi interesenti.

Skat. Fotokonkursa nolikums PDF formātā.

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

   

Informāciju sagatavoja
LCB vadītājas vietniece
Dz.Stupāne
Tālr.65476341
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 15 jūnijs 2014 20:45
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 80

Statistika

Rakstu skatīšanās reizes : 251848

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena- vasarā brīvdiena
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Spēles