Sveicināti Balvu Centrālajā Bibliotēkā!
Izmantojiet daudzveidīgās datubāzes! PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 21 janvāris 2015 17:10

Balvu Centrālā bibliotēka 2015.gadā aicina un atgādina – Izmantojiet mūsu unikālos interneta resursus!

Balvu Centrālās bibliotēkas veidotās datubāzes:

Elektroniskais kopkatalogs www.balvurcb.lv
Pieejama informācija par Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu bibliotēku krājumos esošajiem iespieddarbiem un citiem informācijas nesējiem

Novadpētniecības datubāze http://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx
Informācija par novada vēsturi, kultūru, dabu, sabiedrisko un saimniecisko dzīvi un cilvēkiem (ar tiešsaitēm uz pilniem tekstiem, anotācijām).

Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāze http://www.balvurcb.lv/kb/
Datu bāze satur vairāk kā 1100 informācijas vienību par lokālo kultūrvidi, vēsturi, kolektīviem un personībām

Apmeklētājiem pieejamas divas autorizētās tiešsaistes datubāzes bibliotēkā bez maksas

www.letonika.lv
Portālā pieejama enciklopēdiska uzziņu informācija, dažādu nozaru termini, tulkojošās vārdnīcas, unikāli un kvalitatīvi digitālie resursi par Latviju latviešu valodā. Pašlaik portālā iespējams lasīt un meklēt informāciju 10 enciklopēdijās, izmantot vārdnīcas vairāk kā 10 tulkošanas virzienos, atsevišķi skatīt attēlus, audio un video ierakstus, meklēt informāciju Latvijas internetā un interneta katalogā.

Lursoft “Laikrakstu bibliotēka” www.news.lv
Lursoft laikrakstu datubāze piedāvā Latvijas laikrakstu publikācijas, kas ik dienas tiek papildinātas no jaunākajiem numuriem. Datubāze nodrošina iespēju lasīt publikācijas Internetā, kā arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem parametriem un iespēju tos komentēt. Laikrakstu arhīvs pieejams pārsvarā no 1994. gada, "Latvijas Vēstnesis" — no 2000. gada.

Ikviens interesents var izmantot valsts nozīmes kopkatalogu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotās datubāzes: www.lnb.lv

Valsts nozīmes kopkatalogs (8 valsts nozīmes bibliotēku elektroniskais kopkatalogs)
Analītikas datubāze (raksti periodiskajos izdevumos)

Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka:

  • www.periodika.lv – Latvijā izdoto laikrakstu un žurnālu pilnie teksti;
  • gramatas.lndb.lv – kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā;
  • kartes.lndb.lv – vēsturisko karšu pārlūkošana;
  • Zudusī Latvija – digitalizēti attēli un informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām;
  • Lasāmkoks – elektroniskā bibliotēka bērniem;
  • Latviešu Dziesmu svētki (1864 – 1940) - materiāli par Dziesmu svētkiem sākot no pirmajām dziesmu dienām Dikļos 1864. gadā līdz Latgales Dziesmu svētkiem 1940. gadā

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 21 janvāris 2015 17:29
 
Žurnāli bērnu lasītavā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Ceturtdiena, 08 janvāris 2015 15:36

Ir sācies jauns gads, ar jaunu spēku, baltu sniegu un labām domām. Ja vēl neesi mūsu žurnālu lasītājs, tad par tādu šogad vari kļūt apmeklējot bērnu un jauniešu lasītavu, kur ir pieejams plašs žurnālu klāsts dažādām interesēm un vecumam. Lasītavā pieejami jau zināmi un iemīļoti kā arī jauni žurnāli, kuri Tevi varētu ieinteresēt.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 janvāris 2015 16:01
 
Vēsturiskā albuma „Terra Mariana. 1186–1888” faksimilizdevums Balvu Centrālajā bibliotēkā PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Otrdiena, 23 decembris 2014 11:58

Balvu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā ir saņemts viens no 1000 izdevumiem "Terra Mariana, 1186-1888: albums un komentāri". Izdevums ir mazāka izmēra nekā albuma oriģināls. Visus eksemplārus papildina ar plašiem komentāriem bagāts sējums, kas sniedz padziļinātu informāciju par krāšņā izdevuma tapšanu un lielo nozīmi Latvijas un Baltijas kultūras vēstures izpētē. Izdevuma mērķis ir īpaša vēstures avota publicēšana, maksimāli pietuvinoties albuma autentiskajam veidolam, lai ar to nepastarpināti varētu iepazīties ikviens interesents.
Albums “Terra Mariana 1186-1888″ oriģināls glabājas Vatikāna Apustuliskajā bibliotēkā. Tas tika izgatavots tikai vienā eksemplārā, ko Baltijas poļu muižniecība dāvināja pāvestam Leo XIII 1888.gadā. Baltijas telpā šim albumam idejas, saturiskās koncepcijas un izpildes ziņā nav līdzvērtīgu eksemplāru. Tajā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, pilsdrupām, baznīcām, senu dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām, kā arī seno sudraba un zelta monētu nospiedumi.

 
Lektorijs noslēdzies. PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Pirmdiena, 15 decembris 2014 13:34

Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla Latgales kultūras programmas atbalstītais lektorijs “Ziemeļlatgales kultūras darbinieku tālākizglītība kopā ar Juri Cibuli”. To organizēja Balvu Centrālā bibliotēka. Uz lektorija nodarbībām tika aicināti visi interesenti, ne tikai kultūras darbinieki. Kārtējo reizi bibliotēkas zāle izrādījās par mazu iecerētajam pasākumam.

Vēlmi apmeklēt lektoriju bija izteikuši 53 interesenti no Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadiem. Kopā tika pavadītas daudzas aizrautīgas un informatīvi bagātīgas stundas. Lektorija tēmu izklāsts sākās ar pasaules tautu , ābeču un valodu iepazīšanu, ar katru nākamo nodarbību virzoties tuvāk un tuvāk Ziemeļlatgales kultūras vērtībām. Sekoja nodarbība par latgaliešu ābecēm, latgaliešu valodu starp vēstures un politikas dzirnakmeņiem, un visbeidzot simboliski nonācām katrs savas mājas pagalmā. Īpaša nodarbība tika veltīta “Purlovas grāmatai” kā iedvesmojošam paraugam novadpētniecības entuziastiem.

Pirms katras nodarbības no lektora savlaicīgi saņēmām materiālu apkopojumu par to tēmu, kura tika izklāstīta nākamajā nodarbībā.
Kā šī projekta vadītāja vēlos pateikties visiem uzticīgajiem Balvu Centrālās bibliotēkas organizēto lektoriju dalībniekiem un novēlēt nezaudēt zinātkāri arī turpmāk. Atgādinu, ka apliecinājumus par apmeklējumu varēsiet saņemt Balvu Centrālajā bibliotēkā no 22. decembra.

Projekta vadītāja: Ruta Cibule

 

 
Latvijas Tiesībsarga biroja kalendāru dāvinājums PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Pirmdiena, 01 decembris 2014 00:00

Latvijas Tiesībsarga birojs sagatavojis un Talsu tipogrāfija iespiedusi galda kalendāru 2015. gadam. Tiesībsargu biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa norāda: „Kalendārs veidots ar mērķi, lai interesantā un arī noderīgā veidā sabiedrību informētu par cilvēktiesībām. Kalendārā iekļautas interesantas karikatūras un paskaidrojumi, kas ne vien skaisti izskatās, bet arī izglīto kalendāra lietotājus par savām tiesībām”.
Kalendāri bez maksas būs pieejami visās Latvijas bibliotēkās.

Balvu centrālās bibliotēkas apmeklētāji to varēs saņemt no 15. decembra.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 decembris 2014 15:18
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 86

Statistika

Rakstu skatīšanās reizes : 303700

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!

Spēles