Balvu Centrālās bibliotēkas čaklākie lasītāji dodas ekskursijā uz kaimiņu pilsētu Alūksni.

Par godu Balvu centrālās bibliotēkas čaklākajiem mazajiem lasītājiem 2017. gada 16. septembris bija saulaina un silta diena, kad visi devās uz kaimiņu pilsētu Alūksni, lai apskatītu un izzinātu lietas un vietas, kas vēl nebija zināmas.

Lai īsinātu ceļu, braucot autobusā visi kopā izlasījām Ineses Zandreres grāmatu “Ko teica gaiļa kungs, “iejūtoties dažādu dzīvnieku lomās un atdarinot viņu balsis. Viskaļākā balss bija Gailim!

Pirmā pieturvieta bija Ates muzejs, kur , klausoties gida stāstījumu izstaigājām visu plašo muzeju, izmēģinot spēkus gan labības kuļšanā, gan darbojoties ar seno laiku darbarīku- slīmestu. Ekskursijas beigās visi ekskursanti tika cienāti ar rudzu maizi un medu!
Alūksnes pilsētas bibliotēkā ekskursanti gribēja redzēt vai arī Alūksnes bērni lasa tādas pašas grāmatas kā Balvos? Izrādās, ka arī Alūksnē darbojas bērnu žūrija un atradās pat gribētāji, kas gribēja Alūksnes bibliotēkā izņemt grāmatas uz mājām!

Alūksne ir skaista sena pilsēta ar savām strūklakām, tiltiem, muzejiem, pilsdrupām, ezeru. Spēkus varēja pārbaudīt skrienot no Tempļa kalna, bet atpūsties uz gājēju tilta, klausoties mūziku un vērojot pīlītes ezerā.

Bānīša stacijā Alūksnē visi ekskursanti kāpa bānītī, lai izbaudītu 40 minūšu garo braucienu ar tvaika lokomotīvi līdz Papardes stacijai, kur gaidīja liels atpūtas laukums, kur varēja izskrieties pēc sirds patikas! Tad arī ceļojums tuvojās beigām , kur mūs visus gaidīja mūsu mīļā pilsēta Balvi.

Nāc un lasi arī Tu! Kļūsti par čaklu grāmatu lasītāju un varbūt kopā dosimies atkal kādā izzinošā ekskursijā!

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00