Pērnu literatūras nodaļā novembrī

Novembris ir notikumiem un svētkiem bagāts mēnesis, kas prasa  darbiniekiem pievērst  apmeklētāju uzmanību dažādām  norisēm valstī.

Bērnu lasītavā un abonementā uzliktās izstādes par Mārtiņdienu, Latviju, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu, aicināja apmeklētāju būt zinošam un aktīvam .

Ziemeļvalstu nedēļas laikā no 8.-14. novembrim , kuras tēma šogad ir „Teiksmainie Ziemeļi” paši mazākie apmeklētāji, šoreiz bērnudārza „Sienāzītis”” 46 audzēkņi, iepazinās un noklausījās jaukās grāmatiņas „Leduslācēns Ille” lasījumā, satikās ar pašu lācēnu  Illi, ar viņa draudzenīti Petru,  uzzināja viņu piedzīvojumus un kopā jautri izvingrojās. Leduslācēns Ille bibliotēkā vēl arī gaida bērnudārza „Pīlādzītis” audzēkņus.

Ar 7.-9.klašu Bērnu žūrijas 11 ekspertiem bibliotekāres  tikās Balvu valsts ģimnāzijas bibliotēkā, kur sveču gaismā mēģināja sajust to, ka arī viņi ir kāda maza daļiņa no neparastā, ieklausoties stāstījumā par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tradīcijām un noklausoties fragmentu no dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas fantāzijas grāmatas „Kauninātājas meita” .

Šobrīd Balvu centrālā bibliotēka realizē Ārlietu ministrijas sabiedrības informēšanas projektu par Eiropas Savienības jautājumiem „Es vides vidū”, kura ietvaros bērnu lasītavā turpina darboties radošās darbnīcas. Šonedēļ interesenti varēja iemācīties gatavot apsveikumus dažādiem dzīves gadījumiem, ko palīdzēja darīt Balvu valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces Kristīne Antonova un Kristīne Šmiukse.

Savukārt nedēļas nogalē bērnu abonementā pamatskolas jaunāko klašu 20 audzēkņi ar DVD „Mana Latvija ‘’ palīdzību piedalījās interaktīvajā ceļojumā pa Latvijas vēsturi , kultūru, reliģiju, sportu utt. un centās uzzināt daudz jauna par savu valsti Latviju. Mazie apmeklētāji noslēgumā bez īpaša pamudinājuma nodziedāja arī valsts himnu!

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00