Novembris - svētku mēnesis bibliotēkā

Novembris ir gada vistumšākais mēnesis, saukts arī par sala mēnesi, kā arī svētku mēnesis. 10. novembrī ar Mārtiņdienu senie latvieši noslēdza visus zemes darbus, aizsāka ziemas sākumu ar ķekatās iešanu, kas turpinājās līdz Meteņiem. 11.novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu, kad atceramies savus brīvības cīnītājus un 18.novembrī svinam savas valsts dzimšanas dienu, šogad – 99.! Tas ir arī mēnesis, kad visās bibliotēkās norisinās Ziemeļvalstu nedēļa, kad pievēršam uzmanību Ziemeļvalstu autoru darbiem.

Tādēļ arī Balvu Centrālās bibliotēkas darbinieki aicina savus mazos apmeklētājus, šoreiz 2.klases skolēnus, izspēlēt erudīcijas spēli “Mana Latvija”, kas pārbauda vai arī palīdz iegūt zināšanas par Latvijas dabu, ģeogrāfiju, vēsturi un kultūru.

Lasītavā bērniem var radoši darboties: minēt krustvārdu mīklas, mēģināt atbildēt uz jautājumiem par Latviju.
Novembra mēnesī šogad atzīmējam arī 110.dzimšanas dienu bērnu grāmatu karalienei, zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnai, kura ir teikusi: “Nē, es negribu rakstīt pieaugušajiem, es gribu rakstīt lasītājiem, kuri var radīt brīnumus un tikai bērni, kad viņi lasa, spēj radīt brīnumus.” Tādēļ 3. klašu skolēnus aicinām uz literāro stundu, lai tuvāk iepazītos ar grāmatām par Pepiju, Karlsonu, Ronju, Madikenu un daudzām citām; izspēlētu spēles un atbildētu uz jautājumiem par dzirdēto.

Citas Ziemeļvalstu autoru grāmatas bērniem, šogad - par tēmu ”Salas Ziemeļos un ne tikai…” var aplūkot grāmatu izstādē abonementā bērniem.
Visi interesenti tiek aicināti iesaistīties bibliotēkas aktivitātēs!

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00