LNB skaļās lasīšanas sacensība 2.kārta reģionālais fināls

Balvu reģiona lasītājiem notika Balvos 8. martā Balvu novada muzeja telpās, ko organizēja Balvu Centrālā bibliotēka , kurā piedalījās 15 5.-6.klašu skolēni no Balvu pamatskolas, Baltinavas, Eglaines, Rekavas un Tilžas skolām.
Pasākuma sākumā visiem dalībniekiem sveicienu bija noorganizējis Balvu Valsts ģimnāzijas dramatiskais kolektīvs ar muzikālu dzejas uzvedumu pēc K. Vērdiņa grāmatas “Tētis”.

Katrs lasītājs bija izvēlējies kādu mīļu un sev interesantu grāmatu, ar kuru iepazīstināja pārējos klausītājus nosaucot grāmatas autoru, nosaukumu un īsi pastāstot par notikumiem, kas risinās līdz tai vietai, kad sākas fragmenta lasīšana.

Mūsu lasītāji bija lieliski, izvēlētās grāmatas gan jautras, gan skumjas, gan pārdomas raisošas!

Kad lasīšanas maratons bija beidzies, žūriju gaidīja grūts un atbildīgs darbs – no labākajiem izvēlēties pašus labākos! Kamēr žūrija aizgāja apspriesties, lasītāji negarlaikojās, bet tika iesaistīti aktīvās nodarbībās muzeja speciālistes Astras pavadībā.

Uzvarētāji ir visi lasītāji, jo “gudrākie un labākie vienmēr lasa grāmatas”, bet vislabākajiem no labākajiem tika piešķirtas godalgotas vietas.

1.vieta- Osvaldam Tūmiņam no Eglaines pamatskolas 6. klases par A.Tolstoja grāmatas “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi lasīšanu!
2.vieta- Kristai Arulei no Balvu pamatskolas 6. klases par E.Porteres “Polianna” lasījumu!
3. vieta Amandai Čipai no Tilžas internātpamatskolas 5. klases par Ž.Kupusa “Uzrodas Flata kungs” lasījumu!
Otrā 3.vieta Esterei Vigulei no Balvu pamatskolas 5.klases par L.Dokrilas “Dārsija Bērdoka “lasījumu.

1. Vietas ieguvējs Osvalds Tūmiņš būs tas, kuram būs jāpārstāv Balvu reģiona lasītāji Skaļās lasīšanas sacensības finālā, kurš notiks maija mēnesī Rīgā!
Paldies visiem skolotājiem un bibliotekāriem par ieguldīto darbu lasītāju izvirzīšanā un sagatavošanā!

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00