Bibliotēkas nakts “Ojārs Vācietis un “Astoņi kustoņi””

Tuvojas Bibliotēkas nakts un šogad visi kopā svinēsim dzejnieka Ojāra Vācieša 85 gadu jubileju. Bibliotēka tevi gaidīs piektdien, 27.aprīlī, plkst.18.00 ar jau ierastām un arī jaunām aktivitātēm.

Iedzīvinot un atgādinot O.Vācieša dzeju, šajā vakarā varēs dzirdēt dzeju paša dzejnieka izpildījumā, kā arī Marutas, Ivetas, Rutas, Maijas un Skaļās lasīšanas konkursa dalībnieku sniegumā. Minēt krustvārdu mīklas, skatīties multfilmas, iepazīt Braila rakstību un lasīšanu. Paši mazākie ir aicināti atvest uz bibliotēku savu māmiņu un tēti, lai kopīgi darbotos.

Aicinām iedzīvināt dzejoļus -

  • “Astoņi kustoņi” - kopā ar skolotāju Skaidrīti uztaisīt grāmatzīmi - kādu no astoņiem kustoņiem.
  • “Meitenei no manas klases” - uzrakstīt vēstuli sev tuvam vai sen nesatiktam cilvēkam.
  • “Pareizs laiks” - kopā ar pulksteņmeistaru Leonu Belku varēsi apskatīt, kas pulkstenim vēderā un kā tie zobratiņi tur darbojas.
  • “Zivs” - atklājot makšķerēšanas sezonu ar Ēriku Tuču un Aldi Voitu varēsi – iepazīt inventāru un saņemt instrukcijas, lai tiktu pie iecerētā loma, atpazīt zivis un noskaidrot makšķerēšanas noteikumus.
  • “Tūristu nācija” - būs ‘iesildīšanās’ tūrisma sezonai. Notiks aktīva darbošanās organizācijas “Latvijas kristīgie skauti un gaidas” pārstāvju vadībā imitētā skautu nometnē. Apmeklētājiem būs pieejami arī jaunākie tūrisma bukleti, kā arī informācija par gaidu un skautu kustību. Paralēli interesenti tiks aicināti piedalīties erudīcijas spēlē “Viss ir tepat”. ~19.30 plānota tikšanās ar kristīgo skautu un gaidu kustības koordinatoru Latvijā prāvestu Staņislavu Prikuli un ar skautu un gaidu organizācijas draugu-kapelānu prāvestu Guntaru Skutelu.

Tradicionāli orientēšanās uzdevumu skriešanai un domāšanai sagatavos biedrība “Pro.ini.” un Aigars Andersons.

Svinēsim kopā!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!