Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības Nacionālais fināls 2018.gada 12.maijā

Sestdien, 12. maijā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības Nacionālais fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi bibliotēkām un skolām visā Latvijā pagājušā gada septembrī uzsāka jaunu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku, tie bija vairāk nekā 7 tūkstoši aizrautīgi 5. un 6.klašu skolēni, kuriem ļoti patīk lasīt.

Finālā Rīgā piedalījās30 reģionālie lasīšanas čempioni, no kuriem 17 bija zēni un 13 meitenes.

Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt tikai pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu. Sacensību vērtēja pieredzējusi žūrija - Vija Kilbloka, izdevniecības “Zvaigznes ABC” valdes priekšsēdētāja, Otto Ozols, rakstnieks un žurnālists, Ivars Svilāns, sabiedrisko attiecību eksperts, Ilze Dobele, LNT ziņu moderatore un Krista Burāne, teātra un kino režisore.

Balvu reģionu pārstāvēja Balvu reģiona konkursa fināla uzvarētājs Rugāju novada Eglaines pamatskolas 6. klases skolnieks OSVALDS TŪMIŅŠ, kuru atbalstīt līdzi devās klasesbiedri, vecāki, skolotājas Rasma un Aija ,pagasta bibliotekāre Ligita Kalnēja un Balvu reģiona konkursa kuratore Ligita Pušpure

Skaļai lasīšanai bērni bija izvēlējušies ļoti dažādas grāmatas. Balvu reģiona lasītājs OSVALDS TŪMIŅŠ prezentēja un lasīja fragmentu no mūsdienu latviešu rakstnieka Māra Runguļa grāmatas “Sāļās pankūkas” un turējās lieliski! Galveno balvu ieguva Roberts Ozoliņš no Dobeles 1. vidusskolas.

Par piedalīšanos konkursā katrs dalībnieks saņēma diplomus, T –krekliņus ar skaļās lasīšanas simboliku, dāvanu kartes no Zvaigznes vai Jāņa Rozes veikaliem, attīstīja uzstāšanās prasmes, ieguva pieredzi un drosmi!

Paldies skolotājām, pagasta bibliotekārei par ieinteresētību un atsaucību! Kopā mums viss izdodas un sanāk!

Balvu CB bērnu literatūras nodaļas vadītāja un reģionālā konkursa kuratore Ligita Pušpure.

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00