Izmēģini jaunas datu bāzes bibliotēkā!

Jaunas datubāzes bibliotēkā. Jautājiet Informācijas pakalpojumu punktā!

Bibliotēka piedāvā iepazīties ar 4 jaunām EBSCO datubāzēm angļu valodā - MasterFILE Premier, Hobbies & Crafts Reference Center, Science Reference Center un Consumer Health Complete.

Datubāzu saturs sagatavots speciāli pašvaldību publiskajām bibliotēkām, atbilstoši to lietotāju interesēm un informacionālajām vajadzībām.
Resursu bezmaksas izmēģinājuma laiks no septembra vidus līdz novembra vidum.
No bibliotēkas lietoāju intereses un aktivitātes būs atkarīgs vai plānosim turpmāk šo datu bāzu abonēšanu.

MasterFILE Premier – piedāvā pilna teksta žurnālus un uzziņu literatūru. Tematiskais aptvērums - uzņēmējdarbība, veselība, izglītība, dabaszinātnes un starpnozaru publikācijas. Ietverta plaša attēlu kolekcija, fotoattēli, kartes u.c.
• Vairāk nekā 1600 pilna teksta žurnāli
• Vairāk nekā 440 pilna teksta rokasgrāmatas
• Vairāk nekā 73 000 primāro avota dokumenti
• Vairāk nekā 1,6 miljoni attēli un kartes.

Hobbies & Crafts Reference Center - piedāvā praktiskus norādījumus un ieteikumus gandrīz visu veidu hobiju entuziastiem.
Tematiskais aptvērums - māksla un amatniecība, mājas un dārzas uzturēšana,
iekštelpu iekārtojums, bērnu rokdarbi, modeļu veidošana, tekstilizstrādājumi,
āra atpūta, skatuves māksla, zinātne un tehnoloģijas u.c.
• Vairāk nekā 2000 pilna teksta žurnāli un grāmatas
• Vairāk nekā 720 videoklipi
• Vairāk nekā 180 hobiju profili
• Vairāk nekā 10000 receptes.

Science Reference Center – piedāvā dažādu nozaru zinātniskos un populārzinātniskos žurnālus, enciklopēdijas, uzziņu literatūru un plašu attēlu kolekciju.
Tematiskais aptvērums - lietišķās zinātnes, bioloģija, ķīmija, zemes un kosmosa zinātne, enerģētika, vides zinātne, tiesu medicīna, veselība un medicīna, zinātnes vēsture, dzīves zinātne, matemātika, fizika, zinātne un sabiedrība, zinātnes pētījumi, zinātnes karjera u.c.
Papildus pievienota augstas kvalitātes zinātnisko attēlu datubāze Scence Image Collection, kas ir sagatavota izmantojot National Geographic, UPI, Getty, NASA un Nature Picture Library materiālus. Kolekcija piedāvā daudzu zinātņu nozaru attēlus, simtiem patentētas zinātniskās ilustrācijas, diagrammas, grafikas u.c.
• Vairāk nekā 200 pilnu tekstu zinātniskie periodiskie izdevumi
• Vairāk nekā 275 000 augstas kvalitātes attēli
• Vairāk nekā 4000 biogrāfijas
• Vairāk nekā 800 pilna teksta zinātniskās literatūras grāmatas
• Vairāk nekā 800 pilna teksta zinātnes esejas
• Pilna teksta zinātniskās enciklopēdijas
• 580 zinātnes videoklipi
• Desmitiem zinātnes animācijas
• Nodarbību plāni

Consumer Health Complete – nodrošina pētnieku un interesentu informācijas vajadzības galvenajās medicīnas jomās. Tematiskais aptvērums - visas svarīgākās medicīnas un veselības aprūpes un aizsardzības jomas.
• Vairāk nekā 500 pilna teksta žurnāli
• Vairāk nekā 240 pilna teksta uzziņu grāmatas un enciklopēdijas
• Vairāk nekā 2600 pilna teksta uz pierādījumiem balstīti ziņojumi par veselību
• Gandrīz 500 medicīnas attēli un diagrammas
• Gandrīz 250 animācijas un audio stāstījumi
• Desmitiem raksti, kas aptver pusaudžu veselības tēmas
• Pilna teksta patērētāju veselības brošūras.