„Sens, tik sens ir tas stāsts...”

Novadpētniecības lasītavā ir iespēja apskatīt tematisku izstādi „Sens, tik sens ir tas stāsts...” par visvecākajām grāmatām, kuras atrodas lasītavā un izdotas līdz 20.gadsimta vidum.


Šīs grāmatas ir iespiestas latgaļu valodā un par dažādiem tematiem: gan daiļliteratūra, gan Latgales lauksaimnieka rokasgrāmata, gan par bišu kopšanu, gan nošu izdevums par Jaunlatgales apriņķa pirmajiem dziesmu svētkiem un daudz citu vērīgu tā laikmeta grāmatu.

Izstādes mērķis – atgādināt, ka grāmatai ir bijusi liela nozīme Latgales attīstībā jau gadsimtiem. Grāmatas, kas izdotas pirms vairākiem gadu desmitiem glabā sevī tā laikmeta raksturīgās iezīmes. Paaudzes mainās, attīstās dažādas sarežģītas tehnoloģijas, bet par spīti visam grāmata nav zaudējusi savu informatīvo vērtību.

Izstādei ir atlasītas 17 grāmatu vienības no Novadpētniecības lasītavas, kuras izdotas sākot ar 1911. gadu līdz 1948.gadam. Ir apskatāms arī laikraksts „Jaunākās ziņas” sākot ar 1928. gadu, interesanti tas, ka pāreja no vecās drukas uz jauno Latvijā notika diezgan ilgā periodā 20.gs. 20.-30.gados. Daži izdevumi tika galā ar jaunās drukas ieviešanu jau 1923. gadā, kamēr laikraksts „Jaunākās ziņas” vēl 1930. gadā bija acīmredzamā pārejas procesā un tika iespiests joprojām dominējoši vecajā drukā.
Izstāde domāta plašam interesentu lokam.


Laipni gaidīti Novadpētniecības lasītavā!
 

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!