Visu vasaru Balvu Centrālajā bibliotēkā

Mēs esam populāri!

Preiļos apskatāma lietuviešu koktēlnieka un garīdznieka Antona Rimoviča izstāde

Antons Rimovičs ir lietuviešu izcelsmes garīdznieks, kas visu mūžu sapņojis par Lietuvu, lai gan dzīvojis Latgalē. Izstādē apskatāmas koka skulptūras baznīcas baroka stilā, kuras caurstrāvo vitalitāte un patiesas emocijas.

Katgales Reģionālā Televīzija.

Matīsu dzimta un pasākums Balvu evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Pirmās Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtības lielākoties nāk no Latgales

Diskuseja Latgolys regiona pošvaļdeibom: “Latgalīšu volūda: juridiskais i lingvistiskais aspekts”

Balvos notiek ikgadējie grāmatu svētki

Ziemeļlatgales tradīciju kopējs Andris Slišāns: visi pasākumi jātaisa bērniem

Pilns raksts par folkloras kopējiem Upītē lasāms šeit.

Namaterialuo kulturys montuojuma saroksts, "Vuordineicā" par "klāvu"

Jau kaidu šaļti nūrit dorbs pi namaterialuo kulturys montuojuma saroksta izveidis, eksperti viertej sajimtūs dasacejumus. Kai nūteik viertiešona, piec kaidim kriterejim nūsaceit, kas peļnejs byut itymā sarokstā, i kaidi ir leluokī izaicynuojumi namaterialuo kulturys montuojuma saglobuošonā? Izvaicojam Rutu Cibuli, Namaterialuo kulturys montuojuma padūmis prīkšsādātuoju.

,,Ir Latgale mūsu'' Raidījumu cikls.

Raidījumu ciklu var noklausīties www.irlatgale.lv, sadaļā Promo Video

Šodien, 20.jūlijā, plkst.17.00 Latvijas Radio 2 raidījumu ciklā „Simts no mums” viesos Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.

Raidijumā stāstīsim par mūsu pagātnes lieciniekiem – ceļmalu jeb sādžas krustiem, kas kalpo, kā atgādinajums mūsu ikdienas gaitās, gan kā atpūtas un apceres vieta svētceļniekiem. Raidijumā uzklausīsim to cilveku stāstus, kas šī sakrālā kultūrvesturiskā mantojuma apzināšanā ir ieguldījuši milzīgu darbu. Koktēlnieks Antons Rancāns veicis pētniecības darbu, lai apzinātu Latgales krucifiksu stāvokli. Šis pētījums izdots grāmatā "Kokā cirstās ciešanas". Pats Antons Rancāns kopš 80-to gadu beigām taisa krucifiksus. Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule pirms 10 gadiem apbraukāja Ziemeļlatgales krucifiksus. Viņas apkopotie materiāli redzami Balvu novada muzejā.

Balvos izveido āra bibliotēku:

Balvu novada muzejā durvis ver Ziemeļlatgales kultūras mantojumam veltīta ekspozīcija

Dzimtās valodas dienā par spilgtākajiem notikumiem latgaliešu kultūrā

Par spilgtākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem latgaliešu kultūrā pagājušajā gadā, pārskatot Latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks 2013» nominantus, Kultūras Rondo studijā to pārrunājam ar Balvu centrālās bibliotēkas vadītāju Rutu Cibuli, grupas "Bez PVN" muzikālo dvēseli, aktieri, vienu no "Boņuka" idejas autoriem Kristapu Rasimu un literatūrzinātnieci Ilzi Spergu.

Raidījuma ieraksts Latvijas Radio 1

Atceras dzejnieku Antonu Slišānu

Video no Latgaliešu gada kultūras balvas „Boņuks 2012”:

Fragments no videofilmas "Balvi- Ziemeļlatgales pērle"

Latvijas Radio 1 raidījums "Kolnasāta" 18:15 02.02.2013

„Kolnasātā viesosies Balvu novada bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule, pastāstīsim par Rēzeknes augstskolas sadarbību ar Dagdas pašvaldību un uzzināsim, kas ir „dairs. Lukaševičs Valentīns - literāts; Zvīdre Guna - reportiere; Stikuts Viktors - Dagdas novada pašvaldības vadītājs; Teirumnīks Edmunds - Rēzeknes augstskolas rektors; Silineviča Irēna - ekonomikas profesore

Latvijas Radio 3 - Klasika, Pirmdiena, 2012. gada 8. oktobris. Dienas notikums. Afiša. Rīta saruna. Pasaules kultūras ziņas. Šodien Klasikā

Piešiņa Liega; Cibule Ruta; Vancāne Renāte; Strauta Anastasija. Radio arhīvs.

Audiointervija ar bibliotēkas direktori (MP3 formātā).

Sižeti no Latgales Reģionālās Televīzijas krātuves

Balvu centrālajā bibliotēkas lasītājiem bija vienreizēja iespēja piedalīties divu krāsojamo grāmatiņu atvēršanas svētkos. Šīs košās un aizraujošās grāmatas saviem vienaudžiem ir izveidojis četrgadīgs mākslinieks Deivis Putniņš. Viņš savus radošos lidojumus krāsās un tēlos attēlo jau kopš viena gada vecuma.