Aicinām piedalīties!

Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas projektu konkursā atbalstīts Balvu centrālās bibliotēkas pieteiktais projekts Latgolys folklorys vuokuma konkurss ” Apleicīne”. Tas veltīts Latgales novada folkloras vācēju aktivizēšanai un mūsu kolēģa Antona Slišāna dzīvesziņas pieminēšanai.

Aicinām kļūt par aktīviem šī notikuma dalībniekiem !

Navaicojit, kam tys vyss vajadzeigs! Kotra darbeiba, kas veļ nūstyn apsyunojūšu akmini, lai tyktu palaista breiveibā dzeiveiba, kureimū tys pīmīdzs pošā juos plaukumā, ir cīši, cīši vajadzeiga.

(Ontons Slišāns)

Latgolys folklorys vuokuma konkurss ” Apleicīne”

(Nūvodu folklorys vuocieju aktiviziešonai i

Ontona Slišāna dzeiviszinis  pīminiešonai)

NŪLYKUMS

Mierkis i uzdavumi

Apzynuot i atbaļsteit Latgolys nūvoda cylvākus, kas vuoc, poularizej i sagloboj Latgolys folkloru jebkuodā izpausmē, taidā veidā turpynojūt O. Slišāna īsuoktuos tradicejis i organizejūt folklorys vuokuma konkursu „Apleicīne”

Uzdavumi

-         Rūsynuot Latgolys lokaluos kulturvidis pietnīku sistematizeitu darbeibu sova nūvoda vierteibu apzynuošonai, pīrakstiešonai, puormontuošonai, latgaliskos pašapziņas styprynuošonai

-         Apzynuot tūs cylvākus,  kuri Latgolā vuoc folkloru

-         Izsludynuot un nūorganizeit lokaluos folklorys vuokuma  konkursu „Apleicīne”

-         Popularizeit Latgolas namaterialū kulturas montuojumu sova nūvoda ļaudim i puornūvodnīkim.

-         Papyldynuot Upītes kulturviesturis muzeja kruojumu, veikt vuokuma izstuodeišonu

-         Lobuokūs dorbus publiceit www.lakuga.lv  i www.balvurcb.lv/kb u.c. izdavumūs

Organizatori

-         Bolvu centraluo biblioteka sadarbeibā ar Bolvu nūvoda pošvaļdeibu i Viļakys nūvoda dūmi

-         Rēzeknis Augstškolys Humanitarūs zynuotņu katedra

-         SIA „Latgolys reģionalo televīzija”

Vuokuma konkursā pīsadola:

-         Jebkurs Latvejis īdzeivuotuojs ,kas vuoc Latgolys nūvodu folkloru.

-         Jebkurs Latvejis īdzeivuotuojs, kurs savuocs sovys dzymtuos apleicīnis voi kaidys cytys Latgolys vītys eipatnejū, lokalū folklorys kluostu.

-         Konkursā teik īskaiteiti tī daleibnīki, kuri vierteišonai pīduovoj vysmoz 5 puosokys voi 20 tautys dzīsmis, voi 10 garuos dzīsmis, voi 10 -20 eisuos folklorys vīneibys, voi cytys lokaluos folklorys izpausmis ,pīmāram, vīnas vītas tradiceju aprokstu ,vārā jamamā apjūmā.

Konkursa laiks i dorbu īsnīgšona

-         Konkurss nūteik nu 2011.goda augusta leidz 2011. decembram.

-         Dorbi juoīsnādz datorsalykumā voi ar rūku raksteiti, bet skaidri salosami Bolvūs, Tirgus ielā 7, Bolvu centralajā bibliotekā LV 4501  leidz 30. novembram ( posta zeimūgs 25. novembris)

-         īsnādzūt dorbus konkursam, juonūroda sova adrese, e-posta adrese voi telefona numeri voi cyta informaceja, lai organizatori var ar  kotru daleibnīku vīgli sasazynuot.

Viertiešona

Kai konkursa cīneigs vuokums teik skaiteits taids lokaluos folklorys vuokums:

-         kas nav publiceits leluokajūs folklorys izdavumūs,

-         kaidā konkretā pogostā voi cīmā pīraksteits folklorys vuokums, voi

kaida konkreta cylvāka goreiguo montuojuma pīroksts,

-         saturūšs zinis par teicieju,

-         vuokums īsnīgts originalvolūdā.

Nūslāgums, apbolvuošona

-         Konkursa rezultatus  viertej organizatoru kūpeigi izveidota vierteišonys komiseja:

Andris Kazinovskis  , Bolvu nūvoda dūmes prīkšsādātuojs,

komisejas gūda prīkšsādātuojs

Andris Slišāns , Upītes tautas noma vadietuojs

Ilga Šuplinska Dr.phil. Riezeknes augstskolas asociietuo profesore

Anna Rancāne, dzejnīce, Latgolas reģionaluos televizejs ziņu dīnesta vadietuoja.

-         Konkursa nūslāgums nūteik Ontona Slišāna dzimšonas dīnā 28.decembrie, 2011.godā Bolvu Centralajā bibliotekā

-         Vysi konkursa daleibnīki sajam personeigus  īlyugumus uz nūslāguma pasuocīni.

-         Konkursa naudys bolvu fonds sastuoda Ls 600  ( pyrms nūdūkļu nūmoksys). Tū veidoj Bolvu nūvoda pašvaļdeibys, Viļakys nūvoda dūmis i nu Latgolys kulturys projektu konkursa ( VKKF) sajimtī leidzekli vīnaidā apjūmā.

-         Vierteišonys komisejai ir tīseibys  izlemt par naudys bolvu lelumu i daudzumu atbylstūši īsnāgtūs folklorys vuokumu saturiskajai  vierteibai

-         Vysi konkursa daleibnīki sajam gondarejuma bolvys par pīsadaleišonūs.

Seikuoku informaceju par konkursu  var dabuot,

zvonūt Rutai Cibulei: 64522168, 29213768,

Folkloras vuokuma konkurss teik izsludynuots sātas lopuos

www.balvurcb.lv