Ābeču pavēlniekam Juram Cibuļam – 60

Balvu Centrālā bibliotēka sveic visus skolēnus, skolotājus un lasītājus 1.septembrī!
Bibliotēka dāvina visu septembri tematisku izstādi:
Ābeču pavēlniekam Juram Cibuļam – 60

Filologs, žurnālists, skolotājs un tulkotājs. Atmodas laikā darbojies politikā. Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000) un 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Dzimis Abrenes rajona Rekavā. Ir vairāku mācību grāmatu autors vai līdzautors, uzrakstījis pirmo pētījumu par latgaliešu ābecēm, dažādos laikrakstos un krājumos publicējis ap 500 rakstu latviešu, latgaliešu, krievu un angļu valodās. Tā varētu turpināt un turpināt par mūsu izcilā novadnieka sasniegumiem un veikumiem. Jura Cibuļa aizraušanās ir ābeču kolekcionēšana, viņa kolekcijā pašreiz atrodas aptuveni 7 348 ābeču. Kaut arī pašas ābeces šajā izstādē nav aplūkojamas, interesenti var iepazīties ar dažām citām Jura Cibuļa izdotajām grāmatām un apkopotajiem materiāliem par viņu.
Nāciet un uzziniet vairāk par mūsu novadnieku Novadpētniecības lasītavā! Gaidīsim!