Lida. Citādā

„Tev tas ir jāizdara! Tev jāuzraksta grāmata par mūsu Lidu!” tā klasesbiedri tikšanās reizēs mudinājuši pazīstamo radiožurnālisti Ingrīdu Strodu. Tā tapusi grāmata par Lidiju Pupuri – kādreizējo Dailes teātra III studijas audzēkni, Eduarda Smiļģa, Pētera Pētersona aktrisi, par viņas dzīvi, lomām, uzskatiem un dzīves filozofiju.

Sports Ziemeļlatgalē: ceļi līdz Olimpiskajai medaļai

Šaicāne, Irēna, 1956-. Sports Ziemeļlatgalē: ceļi līdz Olimpiskajai medaļai / Irēna Šaicāne ; redaktore Ilona Vītola ; vāka dizains Liene Šaicāne ; maketētājs Viesturs Reķis. - Gulbene : Vītola izdevniecība, [2016]. - 583 lpp.;il. - Gāmata izdota ar Balvu Novada domes priekšsēdētāja Andra Kazinovska atbalstu.

Meitene zirnekļa tīklā

Duets, kas fascinēja miljoniem Stīga Lārsona romānu lasītājus.

Viņa ir meitene ar pūķa tetovējumu – ģeniāla hakere un ikdienas dzīvei absolūti nepiemērota būtne.
Viņš – pētnieciskais žurnālists, kuru vēlme izdibināt patiesību bieži vien noved līdz tiesvedībai.

Kādā vakarā Blumkvistam piezvana cilvēks un apgalvo, ka viņam ir svarīga informācija, - nozagtas jaunatklātas tehnoloģijas mākslīgā intelekta izpētes jomā. Notikušajā iesaistītas arī Amerikas Savienotās Valstis un Nacionālā drošības aģentūra.

Neērtās patiesības : vēstules XXI gs. latvietim

Iznācis Otto Ozola publicistisko rakstu krājums “Neērtās patiesības. Vēstules XXI gadsimta latvietim”!

Otto Ozols savos rakstos ir neatkarīgas, personīgas, skarbas patiesības paudējs! Te apkopoti raksti, kas neļaus naktī mierīgi gulēt un pēc kuru izlasīšanas ilgi nenāks miegs.

Čārlija pēdējā deja

“Diena bez smaida ir zaudēta diena.”
Čārlijs Čaplins

Ziemassvētku vakarā Čārliju Čaplinu apciemo Nāve. Slavenais aktieris ir 82 gadus vecs, tomēr vēl nemaz nav gatavs aizvilkt pēdējo priekškaru. Viņš vēlas redzēt, kā uzaug viņa pusaugu dēls, un tāpēc noslēdz vienošanos: ja viņam izdosies Kaulaino sasmīdināt, viņš iegūs vēl vienu dzīves gadu. Gaidot nākamo tikšanos,

Bergs & relikviju mednieki

Rakstnieka, literatūrzinātnieka, kultūras žurnālista Arno Jundzes (stāstu krājums “Gardo vistiņu nedēļa” (2012), romāns “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014)) otrais romāns “Bergs & relikviju mednieki” ir pirmais latviešu kriptotrilleris, Apgāda Zvaigzne ABC romānu konkursa “Nacionālais bestsellers” laureāts.

Bāreņu vilciens

“Bāreņu vilciens” ir ne tikai neaizmirstams un sirsnīgs stāsts par draudzību un dzīves sniegtajām iespējām, bet arī vēstījums par kādu mazāk zināmu posmu Amerikas vēsturē, kad tā sauktie bāreņu vilcieni regulāri kursēja no Austrumu krasta pilsētām uz Vidējo Rietumu fermām.

Mollijai Aijerai, septiņpadsmit gadus vecai penobskotu indiānietei,

Uldis Dumpis. Zemgalietis

Grāmatas autore Līga Blaua uzsver, ka grāmata ir dāvana Dumpim, sveicot viņu darba un personiskās dzīves zelta mirkļos – aktiera 50. sezonā teātrī, saņemot balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā, un kopā ar sievu Dainu svinot 50 gadu kāzu jubileju. “Notikumi un cilvēki – apcerīgos, jautros un arī skumjos Ulda dzīves stāstos,” grāmatu raksturo autore.

Debess aiztur elpu

Autori savā sestajā romānā ievelk stingrus vēsturiskus nogriežņus: 1918. gada 21. decembris – 1919. gada 8. jūlijs. Triju valdību – Ulmaņa, Stučkas un Niedras – laiks. Latvijas liktenis laiku griežos. Autoruprāt, tas jāveido pašiem – latviešu lidotāju trijotnei, Robertam un Mirdzai, nacionālajiem virsniekiem, Veckalniņa zaļajiem partizāniem.

MANI BĒRNĪBAS DRAUGI – VINNIJS PŪKS UN…. PDF Drukāt E-pasts
Autors Redaktors   
Trešdiena, 11 janvāris 2012 12:05

Vinnija Pūka tēlu izdomāja angļu rakstnieks Alans Aleksandrs Milns, kad vēroja, kā viņa dēls Kristofers Robins spēlējas ar savām rotaļlietām. Par godu Londonas zooloģiskajā dārzā dzīvojošam lācim Vinipegam, saīsinot šo vārdu, radās Vinnijs. Kā atzīst pats autors: „Es neko neizdomāju, man atlika tikai pierakstīt” un tā 1926. gadā A.A. Milns publicēja grāmatu "Vinnijs Pūks".

Latviski tās ir apkopotas un vairākkārt izdotas vienā grāmatā "Vinnijs Pūks un viņa draugi".
Jau 86 gadus Vinnijs Pūks iepriecina gan lielus, gan mazus lasītājus.

10. janvāra rītā BCB bērnu literatūras nodaļā ar Vinniju Pūku satikās PII Pīlādzītis bērni.
Viņi apskatīja un pētīja grāmatas, žurnālus par Vinniju Pūku. Klausījās audiogrāmatu, rotaļājās.
Arī tu vari paklausīties un dziedāt līdzi ja gribi
dziesmiņu par Vinniju Pūku

vai

paskatīties multenītes

vai arī

lasīt grāmatas --tās tu atradīsi mūsu bibliotēkā.

 

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Interesanti!

 

 

 

 

 

Izmēģini kataloga mobilo versiju!

Spēles