Pīteram Miglinīkam 160

Balvu Centrālās bibliotēkas lasītavā š.g. novembrī un decembrī ir skatāma literatūras izstāde veltīta Pītera Miglinīka 160 gadu jubilejai.

Novembra mēnesis ir zīmīgs Latvijas tautai ar 11. un 18. datumu, bet decembris ar to, kad bija dzimusi tāda izcila personība kā Pīters Miglinīks, kurš bija viens no tiem, kas savā laikā centās vienkāršos latgaļu zemniekus izglītot un likt saprast, ka viņi ir daļa no latviešu tautas, kuriem būtu jācīnās par savām tiesībām uz savu dzimto zemi. Tie bija pirmie centieni, kas veicināja to, līdz kam mēs esam nonākuši pašreiz, līdz Latvijas valsts neatkarībai.

Pīters Miglinīks dzimis 1850.gada 25.decembrī. Dzīvojis laikā, kad 1861.gadā Latgalē tika atcelta dzimtbūšana, bija drukas aizliegums latīņu burtiem, tika diskriminēti katoļticīgie, muižās neievēroja saimniecisko reformu.
Pīters Miglinīks bija pirmais idejas virzītājs par latgaļu tautisko atmodu , idejiskais un politiskais darbinieks, altruists, demokrāts un cīnītājs par savas tautas interesēm vārdos un darbos.

Lasītavā apmeklētāji var iepazīties ar literatūru par Pīteri Miglinīku kā pirmo latgalieti – latgaļu oriģinālliteratūras sacerētāju, dziesminieku, tautas muzikantu, publicistu, vienkāršās tautas aizstāvi un izglītotāju.

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!