Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam no visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.
69 labāko darbu sarakstā ir arī 2 meitenes no Balvu reģiona, kuru domraksti izpelnījās žūrijas atzinību .
Balvu centrālās bibliotēkas darbinieki priecājas, ka uzvarētāju sarakstā ir mūsu lasītāja SABĪNE MIGLĀNE no BALVIEM un JUSTĪNE PURIŅA no BALTINAVAS.
Uzvarētāju darbi tiks publicēti grāmatā, tādā veidā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21.gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Balvā bērni saņem ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autor eksemplāru. 5 oriģinālāko stāstu autori, kuri tiks paziņoti augusta sākumā, 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma, viņi saņems īpašas balvas.
 Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” ir Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums. Tajā piedalīsies 2000 bērni no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku. Viņi cīnīsies ar melnajiem kraukļiem – aizspriedumiem par grāmatām un lasīšanu, un atbrīvos Saulcerīti, kas simbolizē tautas ilgas un centienus.

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00