Balvu reģiona bērni piedalās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiekošajā karnevāla gājienā bērniem "Gribu iet uz bibliotēku”

Pirmdien, 8. septembrī, plkst. 11.30 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās vērienīgais un krāšņais karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!", ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka un nodibinājums "Rīga 2014".

Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, tajā skaitā 40 bērni no Balviem, Viļakas, Baltinavas, Rugājiem un Briežuciema, kuri krāšņā karnevāla gājienā devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili. Tie bija bērni, kuri piedalījušies domrakstu konkursā, čakli lasījuši , vērtējuši Bērnu- Jauniešu žūrijas grāmatas. Tā kā Balvu pilsētā dzīvo labais Balvu vilks, Viļakā ezis, tad karnevāla gājienā Balvu reģions pārstāvēja brāļu Grimmu pasakas „Sarkangalvīte” varoņus: Sarkangalvītes, māmiņas un vecmāmiņas, mednieki vilciņi, ezīši, lācenīte un spilgtas pukes , kas aug mežā ,kuplināja gājienu. Attēlu galerija

Karnevāla gājiens no rātslaukuma , virzoties pāri Akmens tiltam, apstājās pie Gaismas pils, kur bērniem bija jāizcīna cīņa ar melnajiem kraukļiem, tos pārkrāsojot baltus, pēc tam dalībnieki devās iepazīties ar Nacionālo bibliotēku un piedalīties dažādās aktivitātēs un noslēgumā noklausīties iespaidīgu „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestra”koncertu.

Pirms karnevāla bērni apmeklēja arī Eiropas māju, kur tika iepazīstināti ar informāciju par Eiropas Savienību un bija zinoši, atbildot uz dažādiem jautājumiem, par kuriem varēja saņemt balviņas.
Aptaujājot bērnus, kas viņiem patika vislabāk, atbilde bija viennozīmīga _ GAISMAS PILS !

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00