Marts- Aspazijas mēnesis

“Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa…..””
Marts ir Aspazijas mēnesis, kad dzejnieces un dramaturģes Aspazijas 150 dzimšanas dienu atceras visa Latvija. Arī Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā 16 mazie pirmsskolnieki no “Sienāzīša” un audzinātājas nāca iepazīties ar slavenās dzejnieces bērnu dzejoļiem, kas stāsta gan par mazas meitenes vēlēšanos un prieku lasīt, pētīt dabu, saskatīt skaisto sev apkārt. Mazie sienāzīši arī paši mēģināja izlasīt un atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā piemēram, kādu tiltu pār upi ceļ Mēness ?Ar kādiem smiekliem smejas pasaciņa ? un daudziem citiem. Bibliotēkā ir arī skatāma mīļā un sirsnīgā animācijas filma “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, kurā skan vairāki Aspazijas dzejoļi.
Aspazijas bērnu dzeja un agrīnās lugas ir tas, kas izturējis laika pārbaudi- vienisprāt ir vairāki literatūrpētnieki

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00