Aktualitātes

Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību nesēji Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 16 oktobris 2018 15:38 Autors Redaktors Otrdiena, 16 oktobris 2018 14:27

2017.gadā Balvu novada pašvaldības sagatavotie pieteikumi – “Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē” un “Dziedāšana ar pusbalsu” ar Latvijas Nacionālā kultūras centra lēmumu Nr.234 tika iekļauti Sarakstā kā Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības. Tāpēc loģiski, ka gribējām, lai informācija par visiem šiem vērtību nesējiem būtu mūsu veidotajā Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē. Tapa projekts VKKF projektu konkursam, kurā guvām atbalstu.

Jau iepriekšējos gados datu bāzē bija ielikta informācija par 48 dziedātājām, kuras ir šajos sarakstos minēto vērtību nesējas, bet tagad turpinājām veikt lauka pētījumus, dokumentējot pārējās psalmu dziedātājas un dziedātājas "ar pusbalsu" visā reģionā. Projekta laikā tika sagatavota un datu bāzē ielikta informācija par 25 dziedātājām: Elitu Bukšu, Inesi Cibuli, Eviju Ločmeli, Eliju Loginu, Santu Matisāni, Initu Raginsku, Kati Slišāni, Natāliju Circeni, Valentīnu Dortāni, Antoņinu Grāveri, Anitu Kašu, Lūciju Kašu, Helēnu Krauču, Regīnu Kuļšu, Nelliju Lielbārdi, Ivetu Loginu, Luciju Loginu, Stefāniju Masu, Marutu Ozolu, Jevgeniju Račāni, Silviju Strupku, Annu Šakinu, Natāliju Šakinu, Stefāniju Šakinu, Annu Tutiņu. Tika papildināta arī informācija par tām dziedātājām, kuru veikums jau iepriekš bija atspoguļots kultūrvēstures datu bāzē, pievinojot komentāru "... ir viena no Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Dziedāšana ar pusbalsu" vai "Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē" nesējām".

Sagatavotajai informācijai apstrādāti un pievienoti 103 fotoattēli un hipersaite uz Novadpētniecības datu bāzi. Aicinām ieskatīties Kultūrvēstures datu bāzē

Projekta vadītāja Ināra Bobrova

Attēlā psalmu dziedātājas N.Šakinas “Waco lyugšonu gromota”, kura izdota 1912.gadā

 

Izmaiņas darba laikā

Autors Redaktors Pirmdiena, 15 oktobris 2018 08:29

Balvos, 19.oktobrī, notiks Grāmatu svētki
kopā ar Zvaigzni ABC.

Balvu Centrālā bibliotēka lasītājus neapkalpos!

Aicinām piedalīties svētkos!

 

Grāmatu Svētki 2018!

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 15 oktobris 2018 08:31 Autors Redaktors Pirmdiena, 15 oktobris 2018 00:00

 

Spēle “Literatūras garša”

Autors Redaktors Piektdiena, 12 oktobris 2018 11:04

"Tilde" un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar izdevniecību "Zvaigzne ABC", "Gastronomijas institūtu" un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju organizēKulinārijas konkursu – erudīcijas spēli.
Erudīcijas spēle un kulinārijas konkurss ilgst no 2018. gada 15. oktobra līdz 4. novembrim.

Sacensība tiek piedāvāta 2 kategorijās: gan individuālajā, gan komandas līmenī.

 

Konkursa “ Prātnieks” 10. kārta.

Autors Redaktors Trešdiena, 10 oktobris 2018 13:17

Konkursa “ Prātnieks” 10. kārta.
Atbildes uz konkursa jautājumiem gaidīsim līdz nākamā mēneša pirmajam datumam Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu un jauniešu lasītavā vai elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

8 lapa no 103

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!