Aktualitātes

Darba laiks svētkos

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 13 novembris 2018 17:57 Autors Redaktors Otrdiena, 13 novembris 2018 16:18

 

Jauno grāmatu diena

Autors Redaktors Pirmdiena, 12 novembris 2018 10:24

 

Brīvības ielas stāsts

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 01 novembris 2018 13:39 Autors Redaktors Ceturtdiena, 01 novembris 2018 13:34

 

Grāmatu svētki 2018 Balvos = 8 autori = 350 dalībnieki

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 25 oktobris 2018 10:39 Autors Redaktors Ceturtdiena, 25 oktobris 2018 10:19

Svētki nosvinēti ar dalīšanās priekā un pieredzē, smaidos un emocijās!

Latgales ainavu ieskautajā Balvu Novada muzeja izstāžu zālē svētku atklāšanas brīdis iedeva patiesu prieku, lepnumu un gandarījuma sajūtu, ka mēs visi esam šeit.

Žurkulēnu Koko un Riko mammas - Evija Gulbe un Linda Lošina - izspēlēja dzejoļus, gatavoja žurkulēnu ūsas un grāmatzīmes un ierādīja trikus, nedarbus vai eksperimentus....visiem bija jautri!

Stāstu par Snīpulīti bērni izdziedāja, izdejoja un izspēlēja kopā ar Snīpulīšu autori Lauru Vinogradovu.

Žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma ar lasītājiem tikās Sociālajā dienestā Balvos un Kubulu Kultūras namā.

Jana Veinberga un Ilgonis Vilks apciemoja Balvu Valsts ģimnāzijas un Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolēnus. Inta Lemešonoka dalījās pieredzē ar skolotājiem, kuriem aktuāla ir kompetenču izglītība karjeras izvēlē.

Aigara Andersona uzburto Zvaigznes labirintu Lāča dārzā pievarēja 30 dalībnieki.

Paldies visiem, kas svētkus darīja īpašus!

Attēli no pasākuma.

 

Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību nesēji Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 16 oktobris 2018 15:38 Autors Redaktors Otrdiena, 16 oktobris 2018 14:27

2017.gadā Balvu novada pašvaldības sagatavotie pieteikumi – “Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē” un “Dziedāšana ar pusbalsu” ar Latvijas Nacionālā kultūras centra lēmumu Nr.234 tika iekļauti Sarakstā kā Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības. Tāpēc loģiski, ka gribējām, lai informācija par visiem šiem vērtību nesējiem būtu mūsu veidotajā Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē. Tapa projekts VKKF projektu konkursam, kurā guvām atbalstu.

Jau iepriekšējos gados datu bāzē bija ielikta informācija par 48 dziedātājām, kuras ir šajos sarakstos minēto vērtību nesējas, bet tagad turpinājām veikt lauka pētījumus, dokumentējot pārējās psalmu dziedātājas un dziedātājas "ar pusbalsu" visā reģionā. Projekta laikā tika sagatavota un datu bāzē ielikta informācija par 25 dziedātājām: Elitu Bukšu, Inesi Cibuli, Eviju Ločmeli, Eliju Loginu, Santu Matisāni, Initu Raginsku, Kati Slišāni, Natāliju Circeni, Valentīnu Dortāni, Antoņinu Grāveri, Anitu Kašu, Lūciju Kašu, Helēnu Krauču, Regīnu Kuļšu, Nelliju Lielbārdi, Ivetu Loginu, Luciju Loginu, Stefāniju Masu, Marutu Ozolu, Jevgeniju Račāni, Silviju Strupku, Annu Šakinu, Natāliju Šakinu, Stefāniju Šakinu, Annu Tutiņu. Tika papildināta arī informācija par tām dziedātājām, kuru veikums jau iepriekš bija atspoguļots kultūrvēstures datu bāzē, pievinojot komentāru "... ir viena no Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Dziedāšana ar pusbalsu" vai "Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē" nesējām".

Sagatavotajai informācijai apstrādāti un pievienoti 103 fotoattēli un hipersaite uz Novadpētniecības datu bāzi. Aicinām ieskatīties Kultūrvēstures datu bāzē

Projekta vadītāja Ināra Bobrova

Attēlā psalmu dziedātājas N.Šakinas “Waco lyugšonu gromota”, kura izdota 1912.gadā

 

9 lapa no 104

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!