Aktualitātes

Balvu centrālajai bibliotēkai apstiprina projektus

Autors Redaktors Piektdiena, 10 jūnijs 2011 13:11

Ar gandarījuma sajūtu bibliotēkas darbinieki var sagaidīt vasaras atvaļinājumus un atpūtu. Ieguldītais darbs ir novērtēts – realizēšanai apstitprināti trīs projekti.

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projekts „Ziemeļlatgales kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamības nodrošināšana, izmantojot laikmetīgo tehnoloģiju iespējas”.Šī projekta ietvaros tiks uzlabota bibliotēkas vide un pakalpojumi - Novadpētniecības lasītava iegūs jaunas mēbeles un datortehniku, rosinot ikvienu iepazīt un izzināt savu kultūrvēsturisko mantojumu.

 

Apbalvo konkursa „Prātnieks” aprīļa uzvarētājus!

Autors Redaktors Ceturtdiena, 02 jūnijs 2011 21:13

Otrajā jūnija datumā (02.06.), tika apbalvoti kārtējie konkursa „Prātnieks”, ko sadarbībā ar Balvu Centrālo bibliotēku organizē Ziemeļlatgales laikraksts „Vaduguns”, uzvarētāji. Šoreiz tika pamainīta uzvarētāju apbalvošanas kārtība, proti, no visiem uzvarētājiem tika izlozēti trīs laimīgie, kuri saņēma vasarīgu balvu-grāmatu: „Latviešu valodas augu nosaukumi”, lai veicinātu interesi par zāļu tēju vākšanu dzimtajās pļavās un mežos.

Konkursa uzvarētāji aprīlī: no Balviem D. Svarinskis, D. Kivkucāns, L. Kivkucāne, U. Pozņaks, A. Naļivaiko; no Tilžas A. Mičule, A. Slišāns, O. Zelča; no Lazdukalna I.Svilāne.
Balvas saņēma: Antoņina Naļivaiko, Domeniks Svarinskis un Daniels Kivkucāns (neieradās).
Attēlā Antoņina Naļivaiko un Domeniks Svarinskis

 

 

Izstāde

Autors Redaktors Trešdiena, 01 jūnijs 2011 22:26

Balvu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā visu jūniju ir skatāma tematiska izstāde:
Baigais 1941. gada 14. jūnijs
Veltīta to cilvēku piemiņai, kas tika izsūtīti uz Sibīriju, kur viņiem nācās pārciest necilvēciskas mokas un pazemojumus tikai tādēļ, ka vēlējās redzēt savu zemi brīvu, runāt savā dzimtajā valodā un strādāt savas tautas labā. Lielākā daļa tā arī neatgriezās Dzimtenē. Šo traģisko Latvijas iedzīvotāju iznīcināšanas procesu nedrīkst aizmirst arī šodien.
Laipni gaidīti Novadpētniecības lasītavā!


 

Bibliotekāri tiekas Valsts ģimnāzijā

Autors Redaktors Pirmdiena, 23 maijs 2011 10:50

Balvu reģiona publisko bibliotēku darbinieki savā kārtējā seminārā tikās Balvu Valsts ģimnāzijas muzejā. Skolotāja un muzeja vadītāja Irēna Šaicāne iepazīstināja bibliotekārus ar savu vākumu, kā arī pārbaudīja ciemiņu vērību un uzmanību pēc muzeja aplūkošanas.

Bibliotekāri pārrunāja savas darba aktualitātes – jaunāko informāciju no republikas bibliotēku direktoru sanāksmes, aktualitātes no Bibliotekāru biedrības 10.kongresa, ielūkojās bērnu literatūrai darbam ar bērniem veltītās konferences nostādnēs. Balvu centrālā bibliotēka , Vecumu un Tilžas pagastu bibliotēkas dalījās savā pozitīvajā pieredzē organizējot bibliotēku popularizējošus pasākumus.

 

Izsludināts Latgales kultūras programmas projektu konkurss

Autors Redaktors Otrdiena, 17 maijs 2011 12:31

Uzmanību! Izsludināts Latgales kultūras programmas projektu konkurss!!!

Konkursa mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu nozīmīgiem kultūras projektiem, kas veicina Latgales kultūrvides, vērtību un tradīciju attīstību.

Informācija par konkursu.

 

92 lapa no 102

«SākumsIepriekšējā919293949596979899100NākamāBeigas»

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!