Aktualitātes

Pasniegtas Latgolys folklorys vuokuma konkursa „Apleicīne” balvas!

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 28 decembris 2011 16:01 Autors Redaktors Trešdiena, 28 decembris 2011 15:59

Šodien 28. decembrī Balvu centrālajā bibliotēkā notika latgales folkloras vākuma konkursa „Apleicīne” noslēguma pasākums. Konkurss veltīts dzejnieka, novadpētnieka, folkloras vācēja un bibliotekāra Antona Slišāna dzīves ziņas pieminēšanai. Tā noslēguma pasākums sakrīt ar Antona dzimšanas dienas datumu.

Pārpildītajā bibliotēkas zālē pulcējas konkursa dalībnieki, kolēģi, vērtēšanas komisija, Antona ģimenes locekļi. Konkursam tika pieteikti 7 nopietni Latgales folkloras vākuma darbi:

 

Diskusija pie apaļā galda „Ko jaunu esmu uzzinājis par savu reģionu!?”

Autors Redaktors Piektdiena, 23 decembris 2011 13:16

Balvu Centrālajā bibliotēkā gada noslēgumā - 21.decembrī Novadpētniecības lasītavā tikās konkursa „Prātnieks” dalībnieki, kur piedalījās diskusijā pie apaļā galda „Ko jaunu esmu uzzinājis par savu reģionu!?”. Diskusijas laikā dalībnieki noklausījās konkursa gada kopsavilkuma izklāstu un izteica savus priekšlikumus, lai nākamajā gadā tas būtu vēl interesantāks.

Ārlietu ministrs apmeklē Balvu Centrālās bibliotēku

Autors Redaktors Piektdiena, 23 decembris 2011 11:27

22.decembrī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs viesojās Balvu centrālajā bibliotēkā. Iepazinās ar Eiropas Savienības informācijas punkta darbības formām un aktivitātēm, realizētajiem projektiem un iecerēm. Atzinīgi novērtēja bibliotēkas telpu vizuālo izskatu un uzteica svētīgo bibliotekāru darbu ar bērniem.

 

Seminārā tikās Balvu reģiona bibliotēku darbinieki

Autors Redaktors Trešdiena, 21 decembris 2011 14:57

Gada nogalē-20.decembrī seminārā tikās Balvu reģiona bibliotēku darbinieki. Patīkams mirklis visām šogad akreditētajām bibliotēkām bija akreditācijas apliecību saņemšana un pateicība par paveikto. Balvu centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule atskatījās uz šajā gadā padarīto bibliotēkās. Priecē tas, ka visos novados ir čakli strādāts un bibliotēkas ir ieguvušas gan skaistas telpas, gan aprīkojumu, kā arī atbalstu dažādos projektu konkursos.

Uldis Auseklis un Uldis Fridrihsons Balvu centrālajā bibliotēkā

Autors Redaktors Ceturtdiena, 15 decembris 2011 11:46


„Pirms Ziemassvētkiem runcis Francis klusi uz virtuvi zogas
Un, aizsējis priekšautu baltu
cep pēperkokus….”
Balvos dzejas dienas turpinās! 14.decembrī VKKF projekta „Dzejas dienas nav vienas” ietvaros bibliotēkā viesojās gan bērnu , gan pieaugušo vidū iemīļotais un pazīstamais dzejnieks , grāmatu izdevējs, tulkotājs Uldis Auseklis un mūziķis Uldis Fridrihsons. Viens no galvenajiem Ausekļa bērnu dzejoļu varoņiem ir runcis Francis, bet daudzus Ausekļa dzejoļus ,vairāk nekā 100 dziesmām, ir izmantojis komponists Uldis Fridrihsons.

 

85 lapa no 105

«SākumsIepriekšējā81828384858687888990NākamāBeigas»