Aktuāli

“Mūsu mazā bibliotēka”

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 16 novembris 2018 08:53 Autors Redaktors Ceturtdiena, 15 novembris 2018 19:57

Balvu Centrālajā bibliotēkas paši mazākie apmeklētāji novembrī turpina darboties izdevniecības “Liels un mazs ”piedāvātajā lasīt veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Novembrī tika iepazīta otrā projekta grāmata- “Brīnumu gredzens” autors Peters Svetina, ilustrators Damjans Stepančičs, no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena . Grāmata stāsta par pasaulslavenu operdziedātāju Ļudmilu Krasinicu, kas ir ļoti vientuļa. Viņa cer, ka vientulību palīdzēs kliedēt “Brīnumu gredzens”, bet vēl nepaspējusi uzvilkt to pirkstā, tas nokrīt zemē un aizripo, lai palīdzētu Ļudmilai to noķert pievienojās gandrīz visa pilsēta. Tikai, kad gredzens nenoķerts iekrīt upē, Ļudmila, paskatoties apkārt saprot, ka viņa vairs nav vientuļa, jo tik daudz cilvēki ir centušies palīdzēt. Pēc stāsta izlasīšanas, pārrunāšanas un grāmatas ilustrāciju aplūkošanas bērni no stieplītēm un salmiņiem gatavoja krāsainas “draudzības aproces”, kuras pēc tam pasniedza draugam.

Nodarbības beigās bērni saprata, cik svarīgi, ja Tev blakus ir draugs!

 

Aktivitātes Bērnu nodaļā novembrī!

Autors Redaktors Otrdiena, 06 novembris 2018 10:36

 

Balvu Centrālās bibliotēkas paši mazākie apmeklētāji uzsākuši darboties izdevniecības “Liels un mazs ”piedāvātajā lasīt veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 02 novembris 2018 16:43 Autors Redaktors Piektdiena, 02 novembris 2018 13:32

“Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm no 2018. gada oktobra līdz 2019. gada maijam.

Projektā ir iekļautas sešas grāmatas bērniem vecumā no 4 līdz 8 gadiem:

  • Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska "Vista vai ola?" (tulk. Ingmāra Balode)
  • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka "Lūdzu, apskauj mani" (tulk. Ingmāra Balode)
  • Majda Korena, Agata Dudeka "Uzvāri man pasaciņu!" (tulk. Māra Gredzena)
  • Peters Svetina, Damjans Stepančičs "Brīnumu gredzens" (tulk. Mara Gredzena)
  • Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais" (tulk. Maima Grīnberga)
  • Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums".

Darboties šajā lasīšanas projektā Balvu pilsētā izteikušas vēlmi ir pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” 15 bērni kopā ar skolotāju Inesi Svelpi un “Sienāzīša” 21 bērns kopā ar skolotāju Ingrīdu Skuču.
Oktobra mēnesī ir iepazīta grāmata Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais", kas tulkota no igauņu valodas un stāsta par diviem kaķiem Ludvigu un Amadeju, kas uzņemas rūpes par māju un dārzu, kamēr viņu saimnieki ir aizceļojuši, un tikai pašā vakarā viņiem atliek laiks klavieru spēlēšanai.
Bērni klausījās pasaku, piedalījās sarunās un iesaistījās radošās nodarbībās, kā rezultātā pīlādzēniem tapa skaisti pulksteņi pēc, kuriem varēja mācīties iepazīt laiku, bet mazie sienāzīši aplicēja baltus un melnus kaķus pēc gatavajiem šabloniem.

 

Pavadi brīvo laiku bibliotēkā!

Autors Redaktors Pirmdiena, 22 oktobris 2018 13:40

 

Aktivitātes bērniem Balvu Centrālajā bibliotēkā oktobrī

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 11 oktobris 2018 13:34 Autors Redaktors Ceturtdiena, 11 oktobris 2018 13:19

Uzzināt, pārbaudīt, nostiprināt zināšanas, apgūt jaunas prasmes un iemaņas oktobra mēnesī nāca čaklākie mūsu bibliotēkas jaunākie apmeklētāji.

Balvu pamatskolas 2. klašu skolēni pārbaudīja savas zināšanas par grāmatām, kuras tika lasītas vasaras brīvlaikā, izspēlējot literāro erudīcijas spēli “Kurā grāmatā dzīvo”, atrodot katram literārajam varonim atbilstošo grāmatu nosaukumu, ieklausījās un atpazina fragmentus no šīm grāmatām, kā arī ilustrācijas no lasītajām grāmatām.

4. klašu skolēni informācijas stundā cītīgi apguva prezentācijas prasmes, lai varētu veiksmīgi tikt galā ar skolas uzdevumiem.

Tilžas internātpamatskolas 2.-4. klašu skolēni, iepazīstot bibliotēku, izspēlēja spēli “Mana Latvija”, pārbaudot un nostiprinot savas zināšanas par Latvijai svarīgiem jautājumiem; piedalījās sarunās par jaunākajām grāmatām atbilstoši viņu vecumam, kā arī iepazinās ar Lindas Lošinas zīmējumu izstādi zālē, kur varēja izmēģināt arī savas mākslinieka spējas, izkrāsojot zīmējumu “Ačgārni”

Radošajā lasītavā ikviens apmeklētājs varēja piedalīties orientēšanās spēlē, meklējot un atrodot vajadzīgo grāmatu no bibliotēkas krājuma!

Darbīgajās trešdienās bērnu literatūras abonementā notika grāmatu lasīšana, zīmēšana, krāsošana, līmēšana, veidošana un citas interesantas lietas.

Nāc un piedalies arī Tu!

 

7 lapa no 36

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Interesanti!

 

 

 

 

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!