Aktuāli

Tikšanās ar Maiju Laukmani

Autors Redaktors Pirmdiena, 21 maijs 2018 10:11

 

Lasīšanas stafete

Autors Redaktors Otrdiena, 15 maijs 2018 11:15

 

Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības Nacionālais fināls 2018.gada 12.maijā

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 14 maijs 2018 16:48 Autors Redaktors Pirmdiena, 14 maijs 2018 16:30

Sestdien, 12. maijā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības Nacionālais fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi bibliotēkām un skolām visā Latvijā pagājušā gada septembrī uzsāka jaunu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku, tie bija vairāk nekā 7 tūkstoši aizrautīgi 5. un 6.klašu skolēni, kuriem ļoti patīk lasīt.

Finālā Rīgā piedalījās30 reģionālie lasīšanas čempioni, no kuriem 17 bija zēni un 13 meitenes.

Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt tikai pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu. Sacensību vērtēja pieredzējusi žūrija - Vija Kilbloka, izdevniecības “Zvaigznes ABC” valdes priekšsēdētāja, Otto Ozols, rakstnieks un žurnālists, Ivars Svilāns, sabiedrisko attiecību eksperts, Ilze Dobele, LNT ziņu moderatore un Krista Burāne, teātra un kino režisore.

Balvu reģionu pārstāvēja Balvu reģiona konkursa fināla uzvarētājs Rugāju novada Eglaines pamatskolas 6. klases skolnieks OSVALDS TŪMIŅŠ, kuru atbalstīt līdzi devās klasesbiedri, vecāki, skolotājas Rasma un Aija ,pagasta bibliotekāre Ligita Kalnēja un Balvu reģiona konkursa kuratore Ligita Pušpure

Skaļai lasīšanai bērni bija izvēlējušies ļoti dažādas grāmatas. Balvu reģiona lasītājs OSVALDS TŪMIŅŠ prezentēja un lasīja fragmentu no mūsdienu latviešu rakstnieka Māra Runguļa grāmatas “Sāļās pankūkas” un turējās lieliski! Galveno balvu ieguva Roberts Ozoliņš no Dobeles 1. vidusskolas.

Par piedalīšanos konkursā katrs dalībnieks saņēma diplomus, T –krekliņus ar skaļās lasīšanas simboliku, dāvanu kartes no Zvaigznes vai Jāņa Rozes veikaliem, attīstīja uzstāšanās prasmes, ieguva pieredzi un drosmi!

Paldies skolotājām, pagasta bibliotekārei par ieinteresētību un atsaucību! Kopā mums viss izdodas un sanāk!

Balvu CB bērnu literatūras nodaļas vadītāja un reģionālā konkursa kuratore Ligita Pušpure.

 

LNB skaļās lasīšanas sacensība 2.kārta reģionālais fināls

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 09 marts 2018 13:20 Autors Redaktors Piektdiena, 02 marts 2018 17:28

Balvu reģiona lasītājiem notika Balvos 8. martā Balvu novada muzeja telpās, ko organizēja Balvu Centrālā bibliotēka , kurā piedalījās 15 5.-6.klašu skolēni no Balvu pamatskolas, Baltinavas, Eglaines, Rekavas un Tilžas skolām.
Pasākuma sākumā visiem dalībniekiem sveicienu bija noorganizējis Balvu Valsts ģimnāzijas dramatiskais kolektīvs ar muzikālu dzejas uzvedumu pēc K. Vērdiņa grāmatas “Tētis”.

Katrs lasītājs bija izvēlējies kādu mīļu un sev interesantu grāmatu, ar kuru iepazīstināja pārējos klausītājus nosaucot grāmatas autoru, nosaukumu un īsi pastāstot par notikumiem, kas risinās līdz tai vietai, kad sākas fragmenta lasīšana.

Mūsu lasītāji bija lieliski, izvēlētās grāmatas gan jautras, gan skumjas, gan pārdomas raisošas!

Kad lasīšanas maratons bija beidzies, žūriju gaidīja grūts un atbildīgs darbs – no labākajiem izvēlēties pašus labākos! Kamēr žūrija aizgāja apspriesties, lasītāji negarlaikojās, bet tika iesaistīti aktīvās nodarbībās muzeja speciālistes Astras pavadībā.

Uzvarētāji ir visi lasītāji, jo “gudrākie un labākie vienmēr lasa grāmatas”, bet vislabākajiem no labākajiem tika piešķirtas godalgotas vietas.

1.vieta- Osvaldam Tūmiņam no Eglaines pamatskolas 6. klases par A.Tolstoja grāmatas “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi lasīšanu!
2.vieta- Kristai Arulei no Balvu pamatskolas 6. klases par E.Porteres “Polianna” lasījumu!
3. vieta Amandai Čipai no Tilžas internātpamatskolas 5. klases par Ž.Kupusa “Uzrodas Flata kungs” lasījumu!
Otrā 3.vieta Esterei Vigulei no Balvu pamatskolas 5.klases par L.Dokrilas “Dārsija Bērdoka “lasījumu.

1. Vietas ieguvējs Osvalds Tūmiņš būs tas, kuram būs jāpārstāv Balvu reģiona lasītāji Skaļās lasīšanas sacensības finālā, kurš notiks maija mēnesī Rīgā!
Paldies visiem skolotājiem un bibliotekāriem par ieguldīto darbu lasītāju izvirzīšanā un sagatavošanā!

 

 

Izstāde bērnu literatūras nodaļā

Autors Redaktors Piektdiena, 16 februāris 2018 17:48

 

9 lapa no 36

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Interesanti!

 

 

 

 

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!