Oktobris bērnu bibliotēkā

Aktuāli

Novembris - svētku mēnesis bibliotēkā

Autors Redaktors Otrdiena, 07 novembris 2017 18:24

Novembris ir gada vistumšākais mēnesis, saukts arī par sala mēnesi, kā arī svētku mēnesis. 10. novembrī ar Mārtiņdienu senie latvieši noslēdza visus zemes darbus, aizsāka ziemas sākumu ar ķekatās iešanu, kas turpinājās līdz Meteņiem. 11.novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu, kad atceramies savus brīvības cīnītājus un 18.novembrī svinam savas valsts dzimšanas dienu, šogad – 99.! Tas ir arī mēnesis, kad visās bibliotēkās norisinās Ziemeļvalstu nedēļa, kad pievēršam uzmanību Ziemeļvalstu autoru darbiem.

Tādēļ arī Balvu Centrālās bibliotēkas darbinieki aicina savus mazos apmeklētājus, šoreiz 2.klases skolēnus, izspēlēt erudīcijas spēli “Mana Latvija”, kas pārbauda vai arī palīdz iegūt zināšanas par Latvijas dabu, ģeogrāfiju, vēsturi un kultūru.

Lasītavā bērniem var radoši darboties: minēt krustvārdu mīklas, mēģināt atbildēt uz jautājumiem par Latviju.
Novembra mēnesī šogad atzīmējam arī 110.dzimšanas dienu bērnu grāmatu karalienei, zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnai, kura ir teikusi: “Nē, es negribu rakstīt pieaugušajiem, es gribu rakstīt lasītājiem, kuri var radīt brīnumus un tikai bērni, kad viņi lasa, spēj radīt brīnumus.” Tādēļ 3. klašu skolēnus aicinām uz literāro stundu, lai tuvāk iepazītos ar grāmatām par Pepiju, Karlsonu, Ronju, Madikenu un daudzām citām; izspēlētu spēles un atbildētu uz jautājumiem par dzirdēto.

Citas Ziemeļvalstu autoru grāmatas bērniem, šogad - par tēmu ”Salas Ziemeļos un ne tikai…” var aplūkot grāmatu izstādē abonementā bērniem.
Visi interesenti tiek aicināti iesaistīties bibliotēkas aktivitātēs!

 

Brīvdienas bibliotēkā.

Autors Redaktors Ceturtdiena, 26 oktobris 2017 07:35

Skolēnu Rudens brīvdienas bibliotēkā.
Mēs gaidām arī Tevi!

 

Zanes Raičenokas-Raišenokas zīmējumu izstāde gaida mazos apmeklētājus!

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 12 oktobris 2017 11:11 Autors Redaktors Ceturtdiena, 12 oktobris 2017 11:06

Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā ir 2 brīnišķīgas grāmatas bērniem, ko ilustrējusi māksliniece Zane Raičenoka-Raišenoka. Tās ir Kristīnes Neimanes pasaciņa “Ezītis, kam nebija kažociņa” un Evijas Gulbes dzejoļu grāmata “Ece-bece- ābece”. Šo grāmatu ilustrācijas ir skatāmas bibliotēkas izstāžu zālē. 12.oktobrī pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis“ 9. grupiņas bērni kopā ar skolotāju Ivetu jau iepazinās ar ezīša priekiem un bēdām, atpazina burtiņus un sameklēja atbilstošos grāmatu fragmentus uz sienas redzamajā izstādē, sacentās puzļu likšanā un pierādīja, ka ir čakli burtu pazinēji un pužļu licēji!

Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 8. novembrim, tādēļ visi interesanti tiek gaidīti bibliotēkā iepazīties gan ar grāmatām, gan ilustrācijām!

 

Oktobris- rudens un tautasdziesmu mēnesis

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 11 oktobris 2017 15:02 Autors Redaktors Trešdiena, 11 oktobris 2017 14:53

Oktobris- latviešu folklorista- Dainu tēva Krišjāņa Barona dzimšanas mēnesis, kad skolās un bibliotēkās vairāk kā parasti mācamies, atkārtojam, skandējam, dziedam latviešu tautasdziesmas.

Arī šogad Balvu Centrālajā bibliotēkā uz informācijas stundu tiek aicināti jaunāko klašu skolēni, lai iepazītu Dainu tēva dzīves gājumu, viņa ieguldītā darba nozīmīgumu, ieskatītos , kā mācību darbā var palīdzēt datubāze www.dainuskapis.lv. Skolēni var ne tikai klausīties, bet arī aktīvi iesaistīties, atbildot uz jautājumiem, salikt pareizi tautasdziesmas un parādīt savu gatavību tautasdziesmu maratonam, kas notiks skolā.

 

Palīgā, visi Latvijas bērni!

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 10 oktobris 2017 10:39 Autors Redaktors Otrdiena, 10 oktobris 2017 10:08

Rakstniece Ruta Svaža un Apgāds Zvaigzne ABC aicina Jūs palīdzēt mazajiem lasītājiem piedalīties radošā piedzīvojumā un pašiem kļūt par rakstniekiem.

Konkursa apraksts.

Protams, būs arī jaukas balvas - mākslinieces Ilzes Dobeles darinātā lelle "Mazā Baiba" un autores Rutas Svažas jaunās grāmatas.

Vairāk informācijas varat izlasīt konkursa aprakstā.

Lai radošs gars un iedvesma!

 

10 lapa no 35

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Interesanti!

 

 

 

 

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!