Aktuāli

“Mūsu mazā bibliotēka”

Autors Redaktors Ceturtdiena, 15 novembris 2018 19:57

Balvu Centrālajā bibliotēkas paši mazākie apmeklētāji novembrī turpina darboties izdevniecības “Liels un mazs ”piedāvātajā lasīt veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Novembrī tika iepazīta otrā projekta grāmata- “Brīnumu gredzens” autors Peters Svetina, ilustrators Damjans Stepančičs, no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena . Grāmata stāsta par pasaulslavenu operdziedātāju Ļudmilu Krasinicu, kas ir ļoti vientuļa. Viņa cer, ka vientulību palīdzēs kliedēt “Brīnumu gredzens”, bet vēl nepaspējusi uzvilkt to pirkstā, tas nokrīt zemē un aizripo, lai palīdzētu Ļudmilai to noķert pievienojās gandrīz visa pilsēta. Tikai, kad gredzens nenoķerts iekrīt upē, Ļudmila, paskatoties apkārt saprot, ka viņa vairs nav vientuļa, jo tik daudz cilvēki ir centušies palīdzēt. Pēc stāsta izlasīšanas, pārrunāšanas un grāmatas ilustrāciju aplūkošanas bērni no stieplītēm un salmiņiem gatavoja krāsainas “draudzības aproces”, kuras pēc tam pasniedza draugam.

Nodarbības beigās bērni saprata, cik svarīgi, ja Tev blakus ir draugs!

 

Aktivitātes Bērnu nodaļā novembrī!

Autors Redaktors Otrdiena, 06 novembris 2018 10:36

 

Balvu Centrālās bibliotēkas paši mazākie apmeklētāji uzsākuši darboties izdevniecības “Liels un mazs ”piedāvātajā lasīt veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Autors Redaktors Piektdiena, 02 novembris 2018 13:32

“Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm no 2018. gada oktobra līdz 2019. gada maijam.

Projektā ir iekļautas sešas grāmatas bērniem vecumā no 4 līdz 8 gadiem:

  • Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska "Vista vai ola?" (tulk. Ingmāra Balode)
  • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka "Lūdzu, apskauj mani" (tulk. Ingmāra Balode)
  • Majda Korena, Agata Dudeka "Uzvāri man pasaciņu!" (tulk. Māra Gredzena)
  • Peters Svetina, Damjans Stepančičs "Brīnumu gredzens" (tulk. Mara Gredzena)
  • Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais" (tulk. Maima Grīnberga)
  • Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums".

Darboties šajā lasīšanas projektā Balvu pilsētā izteikušas vēlmi ir pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” 15 bērni kopā ar skolotāju Inesi Svelpi un “Sienāzīša” 21 bērns kopā ar skolotāju Ingrīdu Skuču.
Oktobra mēnesī ir iepazīta grāmata Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais", kas tulkota no igauņu valodas un stāsta par diviem kaķiem Ludvigu un Amadeju, kas uzņemas rūpes par māju un dārzu, kamēr viņu saimnieki ir aizceļojuši, un tikai pašā vakarā viņiem atliek laiks klavieru spēlēšanai.
Bērni klausījās pasaku, piedalījās sarunās un iesaistījās radošās nodarbībās, kā rezultātā pīlādzēniem tapa skaisti pulksteņi pēc, kuriem varēja mācīties iepazīt laiku, bet mazie sienāzīši aplicēja baltus un melnus kaķus pēc gatavajiem šabloniem.

 

9 lapa no 58

«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

Darba laiki

Pirmdiena 10.00-18.00
Otrdiena 10.00-18.00
Trešdiena 10.00-18.00
Ceturtdiena 10.00-18.00
Piektdiena 10.00-18.00
Sestdiena 10.00-16.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā
piektdiena- spodrības diena!

Interesanti!

 

 

 

 

Esi drošs!

Izmēģini kataloga mobilo versiju!