Aktuāli

Balvu Centrālās bibliotēkas čaklākie lasītāji dodas ekskursijā uz kaimiņu pilsētu Alūksni.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 18 septembris 2017 15:53 Autors Redaktors Pirmdiena, 18 septembris 2017 15:24

Par godu Balvu centrālās bibliotēkas čaklākajiem mazajiem lasītājiem 2017. gada 16. septembris bija saulaina un silta diena, kad visi devās uz kaimiņu pilsētu Alūksni, lai apskatītu un izzinātu lietas un vietas, kas vēl nebija zināmas.

Lai īsinātu ceļu, braucot autobusā visi kopā izlasījām Ineses Zandreres grāmatu “Ko teica gaiļa kungs, “iejūtoties dažādu dzīvnieku lomās un atdarinot viņu balsis. Viskaļākā balss bija Gailim!

Pirmā pieturvieta bija Ates muzejs, kur , klausoties gida stāstījumu izstaigājām visu plašo muzeju, izmēģinot spēkus gan labības kuļšanā, gan darbojoties ar seno laiku darbarīku- slīmestu. Ekskursijas beigās visi ekskursanti tika cienāti ar rudzu maizi un medu!
Alūksnes pilsētas bibliotēkā ekskursanti gribēja redzēt vai arī Alūksnes bērni lasa tādas pašas grāmatas kā Balvos? Izrādās, ka arī Alūksnē darbojas bērnu žūrija un atradās pat gribētāji, kas gribēja Alūksnes bibliotēkā izņemt grāmatas uz mājām!

 

Tevi gaida:

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 10 augusts 2017 10:00 Autors Redaktors Ceturtdiena, 10 augusts 2017 09:46

Nāc: zīmē, griez un līmē! Darbojies radoši!

Margaritai Stārastei veltīts literārās jaunrades konkurss

Autors Redaktors Otrdiena, 09 maijs 2017 08:41

“Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā”

Margarita Stāraste ir iemīļota latviešu bērnu grāmatu autore un ilustratore, ar viņas grāmatām ir izaugušas vairākas paaudzes. Viņas rakstītās un zīmētās grāmatas joprojām ir lasītāko grāmatu skaitā.
Māksliniece mācījusies vairākās Rīgas skolās - Valda Zālīša pirmajā pamatskolā, Natālijas Draudziņas privātskolā, Rīgas 8. pamatskolā, bet no 1929.gada Rīgas 3. meiteņu ģimnāzijā (tagad – Rīgas Valsts 3. ģimnāzija), kuru absolvē 1933.gadā.

Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju un citiem atbalstītājiem ir iecerējusi vairāk kā divus gadus ilgu Margaritai Stārastei un viņas daiļradei veltītu projektu, kura ietvaros iedibināt “Margaritas Stārastes mēnesi”, uzstādīt piemiņas plāksnes mākslinieces mācību iestādēs, uzstādīt tēlu grupu publiskā pilsētvidē, u.t.t.

Sadarbojoties ar Kārļa fondu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru, Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība aicina visas bibliotēkas un skolas Latvijā un aiz tās robežām piedalīties literārajā konkursā.

 

Pirms Lieldienām vēl padarāmie darbi

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 11 aprīlis 2017 12:21 Autors Redaktors Otrdiena, 11 aprīlis 2017 11:25

FEBRUĀRIS BALVU CENTRĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ

Autors Redaktors Piektdiena, 03 februāris 2017 17:48

BALVU PILSĒTAS DZIMŠANAS DIENAS UN DROŠA INTERNETA MĒNESIS!
11. februārī mūsu pilsētai Balvi būs 89! Tas ir daudz vai maz? Cik daudz mēs zinām par savas pilsētas ielām, arhitektūras pieminekļiem, iestādēm un cilvēkiem , kuri šeit dzīvo?.
Tādēļ Balvu pamatskolas 3. klašu skolēni un arī citi interesenti tiek aicināti nākt uz bibliotēku izspēlēt spēli ”Mana pilsēta Balvi”, izstaigājot savu pilsētu kartē un pārbaudot savas zināšanas, atbildot uz jautājumiem un minot mīklas!

 

11 lapa no 35

«SākumsIepriekšējā11121314151617181920NākamāBeigas»