Aktuāli

Zīmējumu konkurss

Autors Redaktors Trešdiena, 24 septembris 2014 13:58

 

Ineses Matisānes gleznu izstāde

Autors Redaktors Pirmdiena, 15 septembris 2014 14:25

Balvu reģiona bērni piedalās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiekošajā karnevāla gājienā bērniem "Gribu iet uz bibliotēku”

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 10 septembris 2014 13:31 Autors Redaktors Otrdiena, 09 septembris 2014 10:44

Pirmdien, 8. septembrī, plkst. 11.30 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās vērienīgais un krāšņais karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!", ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka un nodibinājums "Rīga 2014".

Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, tajā skaitā 40 bērni no Balviem, Viļakas, Baltinavas, Rugājiem un Briežuciema, kuri krāšņā karnevāla gājienā devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili. Tie bija bērni, kuri piedalījušies domrakstu konkursā, čakli lasījuši , vērtējuši Bērnu- Jauniešu žūrijas grāmatas. Tā kā Balvu pilsētā dzīvo labais Balvu vilks, Viļakā ezis, tad karnevāla gājienā Balvu reģions pārstāvēja brāļu Grimmu pasakas „Sarkangalvīte” varoņus: Sarkangalvītes, māmiņas un vecmāmiņas, mednieki vilciņi, ezīši, lācenīte un spilgtas pukes , kas aug mežā ,kuplināja gājienu. Attēlu galerija

 

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 24 jūlijs 2014 15:09 Autors Redaktors Ceturtdiena, 24 jūlijs 2014 15:07

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam no visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.
69 labāko darbu sarakstā ir arī 2 meitenes no Balvu reģiona, kuru domraksti izpelnījās žūrijas atzinību .
Balvu centrālās bibliotēkas darbinieki priecājas, ka uzvarētāju sarakstā ir mūsu lasītāja SABĪNE MIGLĀNE no BALVIEM un JUSTĪNE PURIŅA no BALTINAVAS.
Uzvarētāju darbi tiks publicēti grāmatā, tādā veidā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21.gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Balvā bērni saņem ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autor eksemplāru. 5 oriģinālāko stāstu autori, kuri tiks paziņoti augusta sākumā, 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma, viņi saņems īpašas balvas.
 Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” ir Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums. Tajā piedalīsies 2000 bērni no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku. Viņi cīnīsies ar melnajiem kraukļiem – aizspriedumiem par grāmatām un lasīšanu, un atbrīvos Saulcerīti, kas simbolizē tautas ilgas un centienus.

TU ESI GAIDĪTS/A BIBLIOTĒKĀ ARĪ VASARĀ

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 04 jūnijs 2014 10:42 Autors Redaktors Trešdiena, 04 jūnijs 2014 10:38

Sveic sauli saulespuķe te.
Zied zeme – tā kā buķete.
Dej biškrēsliņš ar asinszāli
Un pīpene ar miežubrāli.
Rej sunītis, lec Ancītis,
Ņirb kaķpēdiņu dancītis.
Tā par vasaras laiku ir teicis dzejnieks Jānis Baltvilks.

Balvu pamatskolas vasaras nometnes bērni trešdienas rīta pusi izdomāja pavadīt bibliotēkā. Lai gan daudzi jau arī visu mācību gadu bija čakli apmeklējuši bibliotēku, lasot grāmatas un žurnālus, izmantojot interneta iespējas, arī vasarā, šoreiz nometnes bērni ,varēja pavadīt savu brīvo laiku lietderīgi: spēlējot literārās spēles, liekot puzles pēc grāmatu nosaukumiem un vienkārši tāpat skatoties animācijas filmiņas uz lielā ekrāna.
Nāc Tu arī! Tu esi gaidīts/a mūsu bibliotēkā!

 

16 lapa no 34

«SākumsIepriekšējā11121314151617181920NākamāBeigas»

Izmēģini kataloga mobilo versiju!