Aktuāli

Sarunas bērnu literatūras abonementā

Autors Redaktors Otrdiena, 25 februāris 2014 16:41

Visu februāra mēnesi bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas abonementā apmeklētājiem bija skatāmas mūsu lasītājas, gleznošanas studijas dalībnieces Madaras Skučas gleznas, kurās viņa attēlojusi sev tuvas lietas.
25. februāra pēcpusdienā bērnu abonementā notika sarunas par gleznošanu, zīmēšanu
kā brīvā laika pavadīšanas veidu. Madara mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem pastāstīja par sevi, par to, kā top viņas gleznas. Varbūt arī kāds no viņiem kļūs par mākslas skolas audzēkni un vēlāk arī par slavenu mākslinieku? Madaras novēlējums bērniem bija: vēlēties, darīt un tas arī izdosies!

 

Pasaku stunda „ Pasaku omītei M. Stārastei—100”

Autors Redaktors Ceturtdiena, 13 februāris 2014 12:38

Šodien PII Sienāzītis 5-gadīgie audzēkņi bibliotēkā iepazina M. Stārastes daiļradi. Izrādās, ka bērni daudzus grāmatu varoņus zināja un varēja pastāstīt par to piedzīvojumiem. Visi uzmanīgi klausījās septiņu Pintiķu piedzīvojumus, bet, lai izkustētos bija jāvingro kopā ar Stārastes grāmatu varoņiem Mārīti, Magoni, Baraviku un citiem. Pasaku stundas noslēgumā darbiņš bija arī acīm – multenīte” Tracis”, jo šo dzejoli ilustrējusi arī Margarita Stāraste. Sniegbaltīte no Ziemas pasakas bija izcepusi piparkūkas, lai bērni varētu iestiprināties atpakaļceļam uz bērnudārzu.
Audzinātājas secinājums: esam izauguši, jo ciemojoties bibliotēkā pagājušogad, reti kurš pētīja grāmatas, lielāka interese bija par rotaļlietām, šogad interesē vairāk grāmatas.

Mana pilsēta Balvi –skaistākā pilsēta Latvijā

Autors Redaktors Otrdiena, 11 februāris 2014 10:20

Februāris- mēnesis, kad mūsu pilsēta Balvi atzīmē savu dzimšanas dienu. Februāra pirmajā pusē Balvu pamatskolas visi 5. un 6.klašu skolēni atsaucās bibliotēkas uzaicinājumam apmeklēt uzziņu- informācijas stundu „Mana pilsēta Balvi –skaistākā pilsēta Latvijā”, kur varēja iepazīties ar faktiem un notikumiem par Balviem prezentācijā, pārbaudīt savas zināšanas par pilsētas ģerboni, karogu, ielām, arhitektūras pieminekļiem, minēt mīklas, atbildēt uz jautājumiem, iepazīt Balvu vilciņu animācijas filmiņā, izteikt vēlējumus pilsētai 86. dzimšanas dienā un noslēgumā nonākt pie secinājuma:” Mana pilsēta Balvi –skaistākā pilsēta Latvijā”
PALDIES VISIEM SKOLOTĀJIEM PAR IEINTERESĒTĪBU ATSAUCĪBU !

 

Pasaku , dzejoļu autore, redaktore, tulkotāja Māra Cielēna Balvu centrālajā bibliotēkā.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 23 janvāris 2014 15:05 Autors Redaktors Ceturtdiena, 23 janvāris 2014 14:58

„Man patīk rakstīt- tāpat kā peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst pa svešām, skaistām pilsētām, domāt, iztēloties, sapņot, ”tā saka Māra Cielēna, kura šodien ciemojās Balvu centrālajā bibliotēkā, lai tiktos un sarunātos ar saviem mazajiem lasītājiem no Balvu pamatskolas.
Māras Cielēnas darbos var sastapt neparastas būtnes: baloņpuiku, princesi, kura dzīvo priedē ,ērmiņus Jābūtu un Nēbūtu, karalieni, karali, raganu, laupītāju, skursteņslauki, sienakaudzi, kura no laukiem dodas uz pilsētu pēc taisnības un daudzas citas. Cauri visām autores grāmatām, tāpat kā sarunās ar bērniem jūtama sirsnība un mīļums. Pazīstama arī kā tulkotāja, tulkotas interesantas grāmatas bērniem no angļu un vācu valodas. Par savām grāmatām saņēmusi arī daudz apbalvojumu, bet kopš 2003. gada Māra Cielēna ir arī bērnu žurnāla „Ezis” galvenā redaktore, kas sacer žurnālam pasakas, dzejoļus, izdomā uzdevumus. Patiess prieks rakstniecei bija par bērnu sagatavotajiem dzejoļu un pasaku uzvedumiem, jo viņa bija gaidīta Balvos.
Vairāk kā 30 Māras Cielēnas pasaku un dzejoļu grāmatas gaida savus lasītājus bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā!

Attēli no pasākuma.

KĀ RODAS PASAKA

Autors Redaktors Piektdiena, 10 janvāris 2014 13:32

Ceturtdienas rītā čaklie PII Pīlādzītis vecākās grupas bērni kopā ar skolotāju Ivetu devās uz bibliotēku , lai piedalītos pasaku stundā ,apskatītu gleznošanas studijas „Olīves” dalībnieces Inas Bankovas gleznas un tiktos ar pašu darbu autori, kura pastāstīja kā top viņas darbi.

Bet tālāk jau sākās pasaka ar dzejoļu lasīšanu par ziemu no P. Bārdas, V.Plūdoņa, M. Cielēnas, P. Brūvera darbiem, rotaļām, dziedāšanu, fantazēšanu. To visu vadīja Rūķu vecmāmiņa par ko uz īsu brīdi pārvērtās Ina Bankova.

Kad no rūķu zeķes izvilktais našķis bija notiesāts, tad katrs pats sev atrada kādu nodarbošanos: kāds lasīja, meitenes zīmēja, citi cēla pilis no lego, katram bija kas svarīgs darāms un aplūkojams. Pirms došanās prom bērni devās aplūkot arī PII Pīlādzīša skolotājas Dinas Babānes gleznu izstādi „Caur puķēm”.

 

20 lapa no 36

«SākumsIepriekšējā11121314151617181920NākamāBeigas»