Aktuāli

Bibliotēkā darbojas rūķi…..

Autors Redaktors Ceturtdiena, 19 decembris 2013 12:20

Neilgu laiku pirms Ziemassvēkiem bērnu literatūras nodaļā notiek aktīva rosība : tur darbojas RŪĶI . Tie ir čaklie mūsu mazie apmeklētāji, kas piedalās mīklu minēšanā, ticējumu lasīšanā, rotājumu un apsveikumu izgatavošanā.
Tas nozīmē, ka Ziemassvētki tūlīt ,tūlīt klauvēs pie durvīm. Vai arī Tu esi gatavs tiem?

 

PALDIES VISIEM, VISIEM, KURI LASA

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 16 decembris 2013 13:23 Autors Redaktors Pirmdiena, 16 decembris 2013 13:15

PIRMO SNIEGPĀRSLIŅU PŪKAINAIS MAIGUMS,

SALA KNIEBIENS DEGUNĀ,

EGLĪTES SKUJU SMARŽA UN

NOSLĒPUMAINA ROSĪBA…

UN KLĀT JAU LIELISKIE ZIEMASSVĒTKI!

 

Čakli lasot, ar mīlestību un gaišām domām šī gada lielākie grāmatu kalni jau izlasīti.

Nu ir pienācis laiks, kad teikt paldies.

 

DIŽAIS PALDIES MŪSU LIELAJIEM LASĪTĀJIEM:

Ziemassvētkus gaidot…

Autors Redaktors Ceturtdiena, 12 decembris 2013 16:11

Pavisam drīz , pavisam nemanāmi ,tūlīt būs klāt gada skaistākie svētki- Ziemassvētki.
Vai Tu esi gatavs tiem?
Nāc un piedalies : Balvu CB bērnu literatūras nodaļā bērnu lasītavā jau pilnā sparā norit minikonkurss par Ziemassvētkiem un Adventes laiku „Svētki atnāk un aiziet, bet paliek prieks...”. Visi konkursa dalībnieki 17.decembrī plkst. 15.00 tiek aicināti uz noslēguma spēli „Ziemassvētki, ziemassvētki, sen mēs jūs gaidījām”. Visus gaida pārsteiguma balviņas!
Čakli svētku gaidītāji ir arī Balvu pamatskolas 3.c klases skolēni ar skolotāju Āriju, kuri izspēlējot spēli: atbildēja uz jautājumiem, minēja mīklas, lasīja ticējumus, skandēja tautasdziesmas un ielūkojās datubāzē www.pasakas.net noskatoties pasaku kino par ziemassvētkiem .Viņi var droši gaidīt Ziemassvētkus!
Bet 18. un 19. decembrī bibliotēkas bērnu lasītavā darbosies „Rūķu darbnīca”, kurā varēsi pats savām rokām izgatavot pārsteigumu svētkos saviem mīļajiem cilvēkiem.
NĀC, UZZINI, DARBOJIES un esi gatavs svētkiem!

 

INESE ZANDERE- BĒRNU RAKSTNIECE, DZEJNIECE, IZDEVĒJA TULKOTĀJA TIEKAS AR SAVIEM MAZAJIEM LASĪTĀJIEM BALVU CENTRĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 05 decembris 2013 15:28 Autors Redaktors Ceturtdiena, 05 decembris 2013 15:19

Pavisam drūmā, lietainā 4. decembra rītā gaišumu un prieku Balvu centrālās bibliotēkas zālē ienesa Ineses Zanderes viesošanās.
Ineses Zandere mums visiem galvenokārt ir pazīstama kā interesantu bērnu dzejoļu un pasaku autore, viņas bērnu grāmatas ir viegli lasāmas, uztveramas un saprotamas . Vienlaikus tās ir arī uzrunājošas un mīļas.
Dzejoļi ir dziedami, dancojami, spēlējami un minami.
Daudzas Ineses Zanderes grāmatas ir bērnu žūrijas lasāmo un uzvarētāju sarakstā.
Pirmais dzejoļu krājums bērniem iznāk 1990. gadā , bet no tā laika- ir iznākušas vairāk nekā 20 grāmatas bērniem, viņas dzejoļus var lasīt arī tādos bērnu žurnālos kā Zīlīte, Ezis, Spicīte,
Pēc Ineses Zanderes dzejoļiem ir uzņemtas arī animācijas filmas: Nikno lapsēnu maršs, Miega vilcieniņš,, Māsa un brālis, Kā lupatiņi mazgājās-kuriem jau top arī turpinājumi.

Latvijas mēnesis bibliotēkā

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 13 novembris 2013 16:35 Autors Redaktors Trešdiena, 13 novembris 2013 16:27

K.Barons, latviešu tautasdziesmas, Latvijas vēsture, daba un ģeogrāfija ir lietas par kurām novembrī runājam biežāk nekā citkārt.
Ir pagājuši 178 gadi, kopš dzimis K. Barons, bet mēs joprojām atceramies, runājam, mācāmies par viņu. Kāpēc? To uzzināt uz bibliotēku novembrī tiek aicināti 5. klašu kolektīvi uz informācijas stunduK.Barons un www.dainuskapis.lv”- kur skolēniem tiek piedāvāts ieskats Dainu tēva dzīvē un darbībā, ielūkojoties arī virtuālajā dainu skapī, meklējot sev interesējošās tautasdziesmas un iesaistoties spēlēs .
2.klašu skolēni tiek aicināti apceļot Latviju , izspēlējot spēliMana Latvija”, kur katrā pieturā- kādā Latvijas pilsētā jāpārbauda savas zināšanas par Latvijas dzīvniekiem, putniem, ezeriem un ne tikai…

No 12.- 17 .novembrim visi lasītavas apmeklētāji var piedalīties konkursāVai Tu zini, kas ir Latvija?”, kur noslēgumā 19.novembrī visi dalībnieki varēs ņemt aktīvu dalību ,kopīgi ceļojot pa Latviju , piedaloties spēlē, atbildot uz jautājumiem, kas ir svarīgi Latvijai.

 

20 lapa no 35

«SākumsIepriekšējā11121314151617181920NākamāBeigas»