Viļakas novada Kupravas bibliotēka

Grāmatas , kuras vērts izlasīt

2019.gads. 

Ē.Kūlis. ''Nopelnītā vientulība’’. Stāsts kā iz dzīves’’, skumjš, patiess, ikdienu atainojošs.  Ar kriminālu ‘’piedevu’’. Humorīgs, reizē smeldzīgs, kā jau katrs literārā meistara daiļdarbs!

Ieskatam;’’ …klausīsies aktiera balsī, un cilvēku iztēlē acu priekšā uzziedēs magoņu lauki, bērzu birzīs iešalkosies vējš, upju ūdeņos dzirkstīs saule un uzziedēs gobu ieskautais Rožu laukums pašā pilsētas centā, kur sēdēs dzejnieks, kaut patiesībā viņš lidos ar savas fantāzijas spārniem tālāk un tālāk…’’.

R.Gomesa ’’Stāsti ar dvēseli’’. Tiešām, pārpilni mīlestības, cerības, palīdzības, Dieva glābšanas spēka…. visos stāstos  stāv klāt it kā sargeņģelis, kurš attiecīgā brīdī pasniedz roku.

‘’..cilvēki ar vienu spārnu var lidot tad, ja sadodas rokās un izveido spārnu pāri.

Ikvienam cilvēkam pasaulē jāsameklē kāds, kurš saņems viņa sniegto roku un pretī piedāvās otru spārnu.

Tā cilvēki iemācīsies cienīt cits citu, lūkodami nenolauzt vienīgo spārnu un neatņemt izredzes lidot…’’/no stāsta ’’Mīlestības spārni’’/

 Ē.Kūlis. ’’Mīlošie un mēnessērdzīgie’’. Skaudri, reizē arī pilni ar humoru, ikdienišķi, pat nedaudz rupji. Tāds ir autora skatījums- patiess, analizējošs, liekot apriest arī lasītājam. Patika, lai arī jau lasīts; ’’Turies kā vīrs, Džeri’’, ‘’Vecā kramplauža zvaigžņu stunda’’, ‘’Pie jūras, pie dzīvības šūpuļa’’ , ‘’Atgriešanās’’ un citi. Tie visi vienkārši jāizlasa, jo nevar nelasīt, kā saka, ‘’grēks nelasīt…’’

A.Auziņš .’’Bez sievietēm grūti’’. Šķita, kāds romāns , par mīlestību, humora pārpilns, kaut kas ‘’viegls’’. Bet izlasot, šķita- smagāks vairs nevar būt. Grūti ir dzīvot ne tikai bez sievietēm, bez cilvēcības, ētikas normām, kur grūtāk. Ja valda visatļautība, likuma ’’apiešana’’ ar līkumu, ja cilvēka dzīvība ir graša cenā. Staņislavs it kā atriebj dēla slepkavu, bet vai tika atriebti tie zēni, kuri tika līdzīgi samalti , aizsūtīti drošā nāvē, kuru ‘’atriebšana ‘’ paliek tā Kunga ziņā…

A.Kļavis. ’’Melnais akmens’’. Senā vēsture, cīņas, piedzīvojumi, mīlestība …viss savijas jo cieši, arī notikumi mūsdienās. Zēni atrod akmeni, notikums seko notikumam, lasītājam jāspēj vien izsekot.

Grāmata saistoša, neparasta, tāda veida vēsturiska lasāmviela vēl nekad nebija lasīta! Interesanta arī pieaugušajiem, ne vien jauniešiem, rodas vēlme lasīt ko tādu vēl!

Nu un ir- ‘’Bēgšana no Čūsku valstības’’. Ir Uguns krauja, ir Čūsku valstība, ir pat čūsku dīdītājs, virsaitis, Ezerpils un kori, skalvji utt. Kas ir kas, kā cīņas noris turpmāk, var izlasīt triloģijas 2.daļā.

Lielajai intrigai saglabājoties nu 3.daļā’Asinis uz dzintara’’ mēs noskaidrojam, kur saules akmens atrodams, arī leģendas skaidrojums par melno akmeni kļūst skaidrāks…

Triloģija saistoša, intriģējoša, neparasta un lasīt aicinoša. Autoram izdevies iesēt interesi gan par vēsturi, gan ar sižeta palīdzību, asajiem notikumiem mums iedvest neviltotu zinātkāri. Ir vērts izlasīt, ikvienam!

Dz.Tilaks ’’Labo blēņu vasara’’. Jauks, piedzīvojumiem bagāts vēstījums bērniem, jauniešiem par ‘’labajām’’ blēņām , kuras veic pusaudži. Lasām, viegls romāns. Kaut vairāk būtu tādu gara darbu! Ieteicams ikvienam!

D.Avotiņa.’’ Divas koka karotes un roze’’. Skaudrs dzīvesstāsts par ilgām, nepiepildītu mīlestību. Vitautam nākas izvēlēties- vai palikt ar sievu un dēlu vai ar savu īsto mīlestību. Šo cīņu romāna galvenais varonis neiztur, drīzāk viņa  sirdij šo slodzi ir nest par smagu… romāns ļoti pamācošs, māca gan just līdz, gan  domāt, izsecināt un  spriest. Saistoša lasāmviela!

‘’…Viktorija bija mīlējusi, bet nekad nebija prātojusi kas tad īsti ir mīlestība.

Kālab neviens nav spējis to izpētīt līdz saknei un atrast zāles pret nelaimīgu mīlestību”./pēc Vitauta bojāejas sievas Viktorijas pārdomas…/

D.Avotiņa ’Vīramāte’’. Savukārt šajā darbā ļoti kolorīti personāži, saistoši notikumi, ‘’raibi’’ dialogi. Notikumi virknējas neparasti, personāži ‘’dzīvo’’ no paaudzes paaudzē,… kādreizējai vedeklai pašai kļūstot par vīramāti, nākas pieņemt smagus lēmumus. Ļoti interesanta un saistoša lasāmviela, mīlestības līkloči, atspoguļotas dzīves vērtības. Noteikti ir vērts izlasīt! 

 D.Avotiņa‘’Nezūdošā vērtība’’. Romāns – kā skaista himna sievietes izturībai karā.  Drīzāk meitenes- vientuļas, no ģimenes atrautas, visos  kara vējos mētātas. Darbs ļoti saistošs, smeldzīgs. Sniedzei liktenis lēma izdzīvot, taču nesatiekot savu ģimeni, arī par dzīves biedru kļūst draudzenes draugs…
I.Dimante. ’’Nāve Kraukļu ciemā’’. Detektīvs .Meistarīgs, saistošs, notikumiem bagāts. Viss tik ļoti sarežģīts, taču jaunajai prokurorei atšķetināms... upuri ir, taču veiksmīgi tiek novērsti noziegumi, kuri vēl varēja notikt… Vainīgais? Nekad to nespētu uzminēt, bet tiek atmaskots! Mīlestība arī neizpaliek.Ļoti interesanta lasāmviela! 

‘’Bembijs’ -skaista pasaka par draudzību, palīdzību, iejūtību. Krāšņas ilustrācijas. Ieteicama bērniem.

Z.Radziņa ‘’Esi man vajadzīgs’’ Apraksti, fotogrāfijas par pamestiem suņiem. Smeldzīgas skumjas pārņem, grāmatu izlasot… .ieskatam:’’..es būšu tavas acis, ja tu zaudēsi redzi. Man nebūs grūti tevi iznest pļavā, ja tavas kājas vairs neklausīs.

Kad tādi laiki atnāks, es būšu blakus, jo tu dzīvo manā sirdī, tu esi mana ģimene’’/tādi solījumi sunītim/

Un vēl :’’ Aizejot suns kļūst par vienu no zvaigznēm, kas ik vakaru iedegas pār tiem, kas reiz viņu mīlējuši’’, tā autore. Ieteicama visiem vecumiem, ikvienam!

Dž.Žuravska. ’Vieta, kur silst sirds’’.Romāns plašs, interesants , smeldzīgs. Izlasot,  radās pārdomas, cik jābūt skaidrai sirdij, lai spētu pieņemt arī svešus bērnus. Personāžiem, lai saglabātu ģimeni, nākas daudz pārdzīvot. Interesants vēstījums par vairākām paaudzēm laika griežos. Patriotiem veltīts. Noteikti -ieteicama lasāmviela!

V.B.Kamerons. ’’Ellijas stāsts’. Arī- noteikti vērts izlasīt, pat ja suns ir pasvešs dzīvnieks. Taču kļūs mīlēts, ja izlasīsi- par draudzību, savstarpēju draudzību, izpalīdzību, paklausību un sapratni. Cik nu spēj jau maza sunenīte, bet ‘’grūti mācībās, viegli kaujā’’. Ellijai daudz jāmāk- iet pa tuneli, pārvarēt šķēršļus, saost, atrast, sameklēt… reizēm pat neizdodas, reizēm jāmeklē, jāizpeld , cīnoties gandrīz līdz nāvei… PAMĀCOŠA, MĪĻA LASĀMVIELA, visiem vecumiem!

D.Avotiņa. ’Likteņmezgli’. Grāmata ir interesanta, par mīlestību, vēsturi. Kutelīgas situācijas. Skumji, ka jauniešu mīlestībai svītru pārvelk vecāku sānsoļi. Pēteris, izglītots, strādīgs, bet meklē ….gan mīlestību, dzīves jēgu, arī ko citu.

Grāmata visnotaļ pamācoša, kā vajadzētu, arī kā nevajadzētu darīt. Vērts izlasīt!

N.Vanjē.’Bella un Sebastjēns’. Lai cik izcila būtu filma, lai kādi kuram uzskati par suņiem, šis ir izcila parauggrāmata, kādai būtu jābūt draudzībai cilvēkam ar suni! Draudzība, izturība, uzticība, sapratne, saikne starp cilvēku un dzīvo radību… kā no ''Nezvēra'' izveidojās cilvēku glābēja- balta sunenīte, kā no maza zēna – varonis, viss tik saistoši, neizstāstāmi, tas – jālasa!

2018.gads. 

P.Keišs .’’Dzīve ir vienreizēja’’. Grāmata pamatīga, tikpat lieli, pamatīgi un neatkārtojami ir cilvēku likteņi , kuri tiek atainoti grāmatā. Tik apjomīga, vērtīga, pamācoša lasāmviela sen nebija lasīta. Autors par savu smago mūžu runā ar tādu vieglumu, par citiem tik ļoti cildinoši, katru personu vai glorificējot. Taču,  iepazīstoties ar grāmatu arī varbūt kādam šķiet, ka slavēts daudz, taču beigās nākas pārliecināties par pretējo. Aizkustina ikviena cilvēka dzīvesstāsts, jo katrs ir nesis līdzi savu sāpi, ciešanas, grūtības, katrs ir pelnījis piemiņu, tas arī autoram ir izdevies lieliski, iemūžinot visus grāmatā.

P.Keišs ir bijis rakstnieks, dzejnieks, vēstures pētnieks, baltinavietis; tāpēc tik daudz par savējiem, kāpēc?Grāmata ir jāizlasa, jo nevar nelasīt…

‘’Šī dzīve ir vienreizēja, tversim katru mirkli, novērtēsim visu, ko šī dzīve sniedz un nekad neaizmirsīsim to, kas sirdij mīļš. Dzīves pieredze un atmiņas mums ir dotas, lai mēs kļūtu gudrāki… ‘’, tā autors.

Ē.Kūlis. ’’Nemīlētais Herbs un mesjē Trojs’’. Dzīves traģikas un humora apvienojums, tā varētu nosaukt kārtējo autora meistardarbu.  Saistoši notikumi, realitātes atainojums , arī erotisko ainu ‘’piešprice’’, taču tas kaut kā netraucēja iepazīt gan Herberta , gan drauga , draudzeņu ikdienas gaitu atainojumu. …un Trojs, varenais suns nebūt nav šī vārda īpašnieks un izrādās , pat ‘’ šoks’’, kura ir viņa īstā saimniece…

D.Avotiņa. ‘’Tāds laimīgs cilvēks’’. Autore romānu veltījusi savas audžumātes piemiņai. Darbs ir  ļoti interesants, smagiem pārdzīvojumiem bagāts, sīks tā laika vēsturisko mirkļu apskats, smalks personāžu raksturojums, emocionāls jūtu atainojums. Romāna valoda skaidra, viegli lasāma, taču galvenās varones Zuzes neparastā var teikt- uzupurēšanas citu labā liek viņu apbrīnot, līdzi just, pat apskaust- par izturību, gribasspēku, spēju piedot un  darīt laimīgus citus…

Teiktu- nelaimīgs cilvēks, ar traģisku likteni, kurš nestājas pretī cita laimei~! Ieteicama lasāmviela, tāpat kā jebkura viņas grāmata. 

 Drūrija K. ‘’Septītā kamera’’. Smeldzīgs stāsts par dzīvības uzvaru, kā arī  uzvaru pār mantrausību, negausību, necilvēcību. Liekot spēlēties ar cilvēku dzīvībām, varas pārstāvji pat neiedomājas, cik daudz pārdzīvo, ja vēl vainīgais, tiešām slepkava, bet ja šķietamās slepkavas lomā- trausla, nevainīga meitene…?

 Baldači Dž.’Džekpots’. Naudas vara, vara pār valdību, cilvēkiem, likteņiem un dzīvi. Cik nu tieši lemts galvenajai varonei izbaudīt naudas varu, cik nu drīzāk cīnīties par savu, tuvinieku dzīvību… ļoti saistoša lasāmviela, spraigi notikumi, mahinācijas, slepkavības utt.

Romāns psiholoģiski smags, bet ieteicams, lai pārdomātu kaut vai to, cik trausla ir dzīvība, nozīmīga draudzība, ģimeniskums, utt.

Ē.Kūlis ’’Nelūdz , sudrabkaija’’. Stāsti smeldzīgi, reālistiski un pat pamācoši, ieteicams izlasīt gan jauniešiem, gan vecākiem. Aizkustinošākie : ‘’Sveiks, Brāl’’, ‘’Nelūdz, sudrabkaija’’, ‘’Kur ir mana lidmašīna’’, ‘’Dīvainais Ziemassvētku vecītis’’. Protams, katram ir savi vērtēšanas kritēriji, arī savas domas.

Ē.KŪLIS.’’ Nopelnītā vientulība’’. Romāns, lai arī uzrakstīts humora piesātinātā formā, liek domāt par to smeldzi, ko izraisa nepiepildīta ,  neizdzīvota dzīve, mīlestība. Dzejnieks satiek mīļoto sievieti, taču laiks ir veicis savas korekcijas, gaidītās laimes vietā nākas skumt. Iespējams, vientulība ir tiešām nopelnīta, bet negribas galveno varoni nosodīt. Kāpēc? …ir jāizlasa grāmata...ir krimināli pavērsieni…

M. Grietēna ‘’Kuģi lēni apledos’’.  Stāsti ...par mīlu, nāvi un eņģeļiem. Visaptveroši, par dažādām tēmām, par ainām ‘’iz dzīves’’. Saistošākais šķita ‘’Kārdinājums’’, kurā naudas varai , liekas, ir noteicošā nozīme, arī stāsta galvenās varones izvēle ir skaidra. Intriģējoši, neparasti stāsti,  kurus der izlasīt !

L.F.Keizerlinka. ’Stāsti bērna dvēselei’’. Ne vien bērna, vairāk derētu izlasīt to pieaugušajiem, jo stāstos ir dziļi paslēpta jēga. Vislabāk visai ģimenei kopā, jo tas būtu ļoti audzinoši. Visieteicamākie- ’’Ceļojošā Dievmāte’’, ‘’Supernejaukais FRĪDIS’’, ‘’Jaunākais ne vienmēr ir mazākais’’, ‘’Mieru vest…’’, ‘’Kādēļ spīd jāņtārpiņi’’.

‘’..tagad jūs zināt, kādēļ jāņtārpiņi  spīd un kāpēc tie ir pasaulē; tie ievilina cilvēku dzīvē, tie vada viņu cauri dzīvei līdz pat tās galam, kas savukārt atkal ved atpakaļ pie sākuma un varbūt vēl tālāk par to…’’

 Dž.E.Krenca ..’’Dziļie ūdeņi’’. Romāns ir izcils detektīvs. Cik sarežģītas mahinācijas vij noziedznieki, tik skaista un  trausla ir arī galveno varoņu mīlestības stīga, aizsākusies visnotaļ ne romantiskos mirkļos, tā izvēršas  arī par galveno asi. Varas kāre, ietekme, pašlabuma meklējumi. Autores meistarība  ir spēja savirknēt notikumus tā, lai interese par tiem nezustu ne mirkli.

Vebsteru ģimene, Medlina…

Izcila lasāmviela detektīvmīļiem! Reizē  -arī mīlestības romāns. 

M.Levi . ’Jūtas, stiprākas par nāvi.’’

Politiskas intrigas, piedzīvojumi, noslēpumi, attiecības. Notikumi šķetinās pamazām, liekot darba varoņiem gan rāpties kalnos, pat  nokrist aizās, nokļūt arktiskajos ledājos, izglābties, vilties, iemīlēties utt.

Romāns pilns spriedzes, ir ļoti interesants, pārpilns piedzīvojumiem. Ieteicams piedzīvojumu un  asu notikumu cienītājiem!

K.Svotmena ‘’Pirms tu aizej’’

Smeldzīgs stāsts par mīļotā cilvēka zaudējumu. Zoja vēl cer, gaida, cenšas visu it kā novērst. Tas neizdodas. Eds ir tomēr miris. Paliek gan  sapņa un dzīves turpinājums- lai būtu cerība, jēga un  nozīme dzīvot….

Visnotaļ ļoti skumja un arī reizē pamācoša lasāmviela, to vērts izlasīt, lai saprastu, ka cilvēks jātur godā, jāmīl, pirms vēl nav par vēlu…

    Šoreiz- grāmata bērniem, visnotaļ aizraujoša, lasot nāk atmiņā Mareks Vasarraibumiņš, neveikls, centīgs, bet ļoti mīļš zēns. Gregam neveicas ik uz soļa, bet tas grāmatu padara ne mazāk pievilcīgu, komiskās ilustrācijas, piedzīvojumi, to atainojums aizrauj, spēj smīdināt.Ieteicama jebkuram vecumam.Lasīt būtu vēlams tiem, kuriem patīk humors, nav sveša bērna pasaule...Dž.Kinnijs.''Grega dienasgrāmata.Uz naža asmens''.

Dž.Lūisa. ’’Gorillu rītausma’’. Autorei ir talants dramatiskos notikumus atspoguļot  ļoti saistoši;  šoreiz ir atainota  meitenes Amaras un zēnu spēja izglābt ne vien savu dzīvību, bet arī mazu gorillu. Romānam pamatā ir dokumentāli notikumi, taču daiļdarba vēstījums  ir pārliecinošs, intriģējošs, ar spraigu sižetu. Ieteicams dzīvnieku mīļiem, arī tiem, kuriem patīk  ‘’nervus kutinoši’’ piedzīvojumi!

Ne mazāk spraigi notikumi ir šīs pašas autores darbos;''Debesu vanags'', ''Sarkanais ibiss''.

Ē.Kūlis ''Atsaldētais''.TĀPAT kā romānā ''Vainīgais''- likteņa pabērnu dzīves atainojums. Grāmata gan nav b-kā, bet visnotaļ ļoti lasāms darbs, lai izzinātu, arī saprastu, ne vien nosodītu... 

‘’Atsaldētais’’  Ē.Kūlis. Kārtējais ‘’dzīves pabērnu’’ atainojums. Stindzinoša lasāmviela. Lai kā nosodītu galveno varoni, rodas jautājums, kāpēc tik liels beztiesīgums, cilvēka cieņu pazemojoši apstākļi, bezcerība, izmisums, bezperspektīva, viss kopā. Galveno varoni  gan vainot viegli, bet itin viss it kā neļauj jaunietim izrāpties no bedres, kurā iegrūsts, iemests, pats vēlējies ''iekrist'' ?…. to pat nesapratīsi, neizpratīsi , vien  rodas nojausma , kāpēc notiek tik traģiskas lietas, kā cilvēks nokļūst līdzīgā situācijā..lai gan, izturēt mūsdienu eksekūcijas nebūt nav vieglāk nekā soda izciešanu, izsūtījumus, utt. Cilvēks sapņo, cenšas, domā it kā labu, bet viss atduras realitātē, savā bezraksturā, gribasspēka trūkumā, nespējot un nevēloties savus sapņus pārvērst realitātē? DIEMŽĒL...

A.Sk.Gailīte. ’’Es stāstīšu visu…’’ .Trilleris. Iespējams, bet tā varētu būt tikpat kā grēksūdze. Par  sievietes dzīvi, mīlestību, dvēseles sirdsapziņu, attiecībām. Romāns-vēstījums par sievietes izturību. Tā vajadzīga tikpat kā kara laikā. Šoreiz nelaimīgs atgadījums Dagnijai liek izdzīvot purvā, savainotai , bet reizē stiprai, nesalaužamai, piedodošai. ...izrādās, ''bagātais'' vīrs var būt reizē arī mīlošs, gādīgs, arī visu piedodošs?

Romāns liek aizdomāties par dzīves jēgu, piedošanas brīnumu, attiecību skaistumu. Arī reizē par cilvēku izturību, spēju pielāgoties, sapratni.

Ļoti vērtīga lasāmviela, tāpat kā ikviens šīs autores darbs! 

2017.GADS.

M.Peivere. ’’Krokodilu kapenes’ 4.grāmatā Pirra un Hīlass  veic gandrīz vai varoņdarbus. Tiekdamies pēc slavenā dunča, kuru tīko arī Vārnas, mūsu varoņi cīnās ar krokodiliem, riskē ar dzīvībām. Notikumi satraucoši. Smagi un stindzinoši… vai šoreiz sekos glābiņš..svarīga loma ir gan lauvenītei, piekūnam-  jauniegūtajam draugam un palīgam.

Ļoti valdzinoša grāmata tiem, kuri dievina piedzīvojumus!

M.Peivere. ’Piekūna acs’’3.grāmata. Dievu, karotāju pasaule mūs šoreiz izved jo stindzinošā ziemā, mūsu varoņi Keftiu salā turpina dzīvot, izdzīvot, cīnīties….

‘’Kreons uzbruka vēlreiz, bet šoreiz šķēps nodrebēja, un Kreons iekliedzās ar šaušalīgu, burzguļojošu skaņu, jo buļļa rags iedūrās viņam mugurā un iznāca ārā caur krūšu bruņām…Koronosa dēlu bija iznīcinājis nešpetnais sargs no zemes, kurā viņš bija uzdrošinājies iebrukt’’

Te mazs ieskats Hīlasa cīņā ar dunča kārotāju, kur zēnam nāk palīgā bullis.

Dž.Lūisa. ’’Sarkanais ibiss’’. Smeldzīgs stāsts par meitenes mēģinājumu saglābt ģimeni. Kā tas Skārletai izdodas, var uzzināt, izlasot šo darbu. Romāns ‘’ievelk’’ sevī , tāpat kā ‘’Debesu vanags’’, liek pārdzīvot līdzi. Visā pasaulē ir ļoti daudz bērnu, ģimeņu ar līdzīgiem likteņiem. Vai viņi spēj stāties pretim cilvēku vienaldzībai, likteņa pavērsieniem, ir atkarīgs arī no viņu rakstura, spējas pastāvēt, nelokāmības. Romānā pievelk meitenes izturība, pielāgošanās spēja, MĪĻUMS PRET TUVĀKAJIEM. ĻOTI ieteicama lasāmviela.

Šoreiz par A.Sk.Gailītes romānu ’’ Alīna’’. Skaudrs, pārdzīvojumiem bagāts dzīves stāsts. Bērnība, ganu gaitas, puišu ievērība, dejotājas izpausmes, izsūtījuma murgi, radu nicinājums, pielūgsme, apbrīna, skumjas, sāpes un ciešanas- viss tik cieši savijies ir šajā darbā. Interesants sižets par neprognozējamo, reizē drosmīgo meitēnu,  kurš metas piedzīvojumos. Vēlāk rodas izbrīns, kur trauslā, nedaudz dzīves palutinātā dāmā rodas tik daudz izturības, spēka, lai pārciestu izsūtījuma , cietumu šausmas, pat ilgstošo šķiršanos no bērna un mīļotā…

Alīna savējos tā arī nesatiek. Taču pārdzīvotais, izstāstītais paliek.  Kā piemineklis. Sieviešu pašaizliedzībai, ciešanām un dažādo varu radītajiem likteņiem. Alīna aiziet. Nesalauzta, skumja, bet tomēr neuzvarēta…

Sk.Gailītes romāna ‘’Taureņa lidojums akmenī’  turpinājums ar nosaukumu ‘’Vienā dienā visa dzīve’ liek mums sekot notikumiem, aizraujošiem, negaidītiem un reizē interesantiem. Laine notikumu centrā. Mansurs, it kā sveštautietis, bet radinieks, vectētiņš un glābējs vienā personā. darbā vienas dienas notikumi atainoti, atspoguļojot arī visu dzimtas dzīvi.

Meli – abpusgriezīgs zobens. Līvtante, samelojot, kļūst jeb jūtas vainīga , bet vai ir? Notikumi samezglojas, vēlāk viss tomēr atšķetinās, bet par kādu cenu? Ļoti saistoša lasāmviela.

Savukārt A.Sk. Gailītes romāns ’’Neredzamo važu gūstā’’- biogrāfisks darbs. Važas ir, bet vai vērts cilvēku turēt tajās visu mūžu ? Pēteris to sākumā neapzinās, jo tiek nolaupīts, puisis kļūst par latvieti, būdams vācietis, apceļo teju visu pasauli, beigās tā arī nesatiekot īsto māmuļu…

Romāns ļoti skumjš, vēsturisks, liek aizdomāties par cilvēka vēlmēm, par Annas pārsteidzīgo , nepavisam ne vajadzīgo rīcību, laupot kādam cilvēkam identitāti.

Izlasīt noderīgi, lai mācītos no citu  kļūdām!

Šoreiz... no iemīļotās rakstnieces darbu klāsta- aizraujošais romāns-

I.Bauere.’Līdz septītajai paaudzei.’’

Vēsturisko notikumu savijums ar mīlestības scēnām,  veiksmīga sasaiste ar mūsdienām. Lasot romānu,  notikumu atainojums liek aizdomāties, cik liela nozīme ir vārda spēkam, cik senāk bija jābūt stipram cilvēkam, lai izdzīvotu, nepakļautos, spētu saglabāt savu ‘’es’’, neskatoties ne uz iekārtu, ne sociālo stāvokli, ne sabiedrības attieksmi.

Ļoti saistoša lasāmviela, ir ''spokošanās'', humors, mīlestība…

I.Bauere. ’Marta, mana Andromēda’’. Izcils, smeldzīgs, jūtu pilns romāns. Plašs vēsturisko notikumu izklāsts, veselu vairāku dzimtu dzīves stāsti, spēcīgs, pārdomāts mīlestības stāsts, cildinot mediķu darbu. Marta- neparasta, nozīmīga gan ģimenes, gan sabiedriskajā dzīvē, neaizstājamais ‘’baltais eņģelis’’ savā māsu pulkā. Ļoti vērtīga lasāmviela! 

K.Ēriksone. ’’Pazudušie’’. Psiholoģiskās spriedzes romāns- tā teikts par grāmatu. Ir,  pat  pamatīga pārbaude jūtām un prātam. Šķiet , vienam cilvēkam par daudz- ģimenes traģēdija, sava uzticēšanās ‘’stiprajam plecam’’, kurš izrādās ir gandrīz vai noziedznieks, vide, kurā atklājas jauniešu cietsirdība, sievas atriebības gatavošana…. viss kopsummā kļūst gandrīz  traģisks. Taču Grēta atrod sevī spēku. Lai izturētu, pārvarētu, nesabruktu. Īpatnējā stilā rakstīts romāns. Tikai pieaugušajiem…

S.Kolinsa .’’Bada spēles.’’ Valdzinošs, skaists darbs, piedzīvojumu, atsacīšanās, izturības un cilvēcības atgūšanas himna. Tā varētu būt himna izturībai, mīlestībai un reizē nopēlums varaskārei, necilvēcībai un visa dzīvā iznīcībai. Ļoti plaša izjūtu gamma paveras, izlasot jau pirmo darbu.

Pārsteidz galvenās varones izturība, prasmes, spēja upurēties citu labā.

Darbs ir ekranizēts, to lai novērtē  skatītāji, romānu vērtētu kā izcilu, lasāmu pieaugušajiem, jauniešiem ,bet ne bērniem.

Otrā daļa, ‘’Spēle ar uguni’’ aizrauj ar plašo notikumu izklāstu, liek pārdzīvot galvenās varones nākošo spēļu izdzīvošanas ‘’mahinācijās’’. Saturu izklāstīt nav nozīmes, darbs jālasa, to var ļoti ātri veikt, jo sižets neļauj  ‘’atslābt’’, izcili  notur interesi .

Pēdējā daļā-  ’Zobgaļsīlis’’, notikumi kļūst pat šokējoši, jo neticami trauslai meitenei autore uzliek kārtējos milzu pārbaudījumus, kurus viņa veic godam. Pārsteidz darba autores māka romāna baismajiem sižeta  pavērsieniem izvīt cauri mīlestības stīgu. Izcils literatūras fantastikas šedevrs. 

 E.Nesbita. ’’Fēnikss un paklājs.’’  Grāmata  fantazētājiem, piedzīvojumu meklētājiem, zinātkārajiem, izdomas bagātiem cilvēkbērniem… tādiem, par kādiem ir runa arī grāmatā. Darbs visnotaļ maigs, valdzinošs un pamācošs, ļoti viegli lasāms, ieteicams visiem vecumiem!

Piemēram , ko jūs iesāktu ar 200 uzdāvinātiem kaķiem? /intrigai../ 

K.Greiems. ’’Vējš vītolos’’. Arī fantāzija, bet …visnotaļ atainojoša mūs- tikai dzīvnieku veidolā. Skaista, gleznaina, asprātīga grāmata, ieteicama mazajiem lasītājiem, jo lielajiem šķitīs pārspīlēta, personificēta un pat nesaprotama. 

Č.Abdullajevs. ‘’Vientuļo siržu nams.’’ Saturu atstāstīt negribas, jo vai tad var atstāstīt sāpes? Romāns – visnotaļ smaga lasāmviela. No izmeklēšanas viedokļa interesanta, profesionāla, intriģējoša, bet no sirds skatījuma? Tāpat kā dzīvē/ārpus , piemēram, slimnīcas sienām/arī vainīgo bieži vien nemanām, tas ir tepat, netālu, reizē pat inteliģents un ļoti bīstams…

Valdzina galvenā personāža attieksme- pret sievietēm, savu darbu, kolēģiem un pret –it kā nevienam nevajadzīgiem, ‘’apzīmogotiem’’, nolemtiem, bet reizē kādam tik ļoti mīļiem cilvēkiem, ne vien pacientiem, slimniekiem utt…..

M.Ozola ’Ala’’. Neparasts, fantastikas caurvīts darbs. Skolotāja Marta kļūst it kā par ‘’ciltsmāti’’, esot audzinātājai klasei kādreiz,  nu nākas  jaunajiem mācīt ne vien lasīt, rēķināt, bet arī visas izdzīvošanai vajadzīgās ''mākslas''. Kas, kāpēc un kā viss norisinās, var uzzināt, izlasot darbu. Grāmata liek interesei neatslābt ne uz mikli, vien...ļoti ‘’prasās’’ pēc turpinājuma.

Visieteicamākā lasāmviela tieši jauniešiem, lai mācītos neaizmirst pamatvērtības!

Ē.Kūlis’Vainīgais’’. Mūsdienu latviešu prozaiķa kārtējā meistardarbā varam iepazīties ar likteņa pabērnu krustcelēm. Tajās jāizvēlas,  vai iet kārtīgu dzīvi vai vārtīties pa dubļiem. GALVENIE VAROŅI IZVĒLAS PĒDĒJO. Diemžēl,  ilgstoša ‘’prieciņa’’ vietā nākas sūri samaksāt par izlaidīgo dzīvi.Vainīgo daudz, ne vien to var atrast jaunekļa personā.

Šokē ne vien jauniešu izlaidība, arī cits kas. Autors prot  reālo  dzīvi parādīt, arī ne tās labākajā gaismā, skaistākajās izpausmēs… visnotaļ  būtu ieteicams izlasīt , vismaz vecākiem.

M.Peivere’Uguns sala’’. Ne mazāk pievilcīga, var teikt, vēl spilgtāka, nekā ‘’Dievi un karotāji’ ir šī grāmata. Ja ‘’karotājos’’ briesmu brīžu tā pamazāk, tad ''Uguns sala'' mūs pārsteidz ne vien ar kalniem, kas vemj uguni, bet ar dramatiskajiem notikumiem, cenšoties atgūt slaveno zobenu, nu jau iesaistoties vairākām pusēm. Zobens nokļūst pie Pirras, kādi ceļi izcīnāmi gan Hīlasam, gan Pirrai, to var uzzināt, izlasot fantastiski aizraujošo romānu. Puika māsu neatrod, taču iegūst jaunu draugu- lauvenīti, abpusējā draudzība palīdz izdzīvot. Ieteicams piedzīvojumu, fantastikas cienītājiem! Netrūkst šausminošu brīžu...

K.Mortone .''Aizmirstais dārzs''. BESTSELLERS … romāns ir šī vārda cienīgs. Intrigas, mīlestības līkloči, ceļojumi, piedzīvojumi, attiecību samezglojumi- viss ir šajā darbā. Vairāk nekā 500 lappusēs varam iepazīties ar kādas ģimenes , pat dzimtas sarežģīto notikumu labirintu. Dārzs ir romānā, arī tajā ir labirints , izrādās, arī tam nav lemt aizaugt, jo atrodas cilvēki, kuriem nav sveši  ne savējo, ne svešo likteņi. Darbā pārsteidz Elīza , kolorīta persona, ‘’ass’’, ap kuru vijas romāna notikumi, viņas pārsteidzošā uzupurēšanās, dzīve un traģiskais liktenis. Fascinē autores spēja ‘’savīt’’ mūsdienas ar tālo pagātni, tēlu mākslinieciskā izveide, lasītāja iesaistīšana līdzpārdzīvojumā, notikumu , pārdzīvojumu neparastais atainojums. Romānu otrreiz nelasītu, kā parasti  uz to ‘’velk’’ izcilas grāmatas, taču to izlasīt ir pat ļoti ieteicams! Nelasītu otrreiz vien tāpēc, ka bestsellers ir ļoti smaga lasāmviela, reizēm tik smaga, ka grūti lasīt tālāk, savukārt vieglumu, intrigu, romāna vērtību pavairo pasaku sasaiste ar realitāti… 

Gregorija F. ‘’Laumu bērns,’ kuram -turpinājums ir  romāni-VĒTRAS NESĒJI’’, ‘’MUĻĶU ZELTS’’.

Šie romāni  ir izdomājums, kaut lasot ir liela vēlme ar īsto vēsturi vilkt paralēles. Nedaudz aizskar kristiešu atainošana ne visai labā ‘’gaismā’’, taču sižeta spraigums, arī galveno varoņu ‘’ieraušana’’ notikumu virpulī neliek interesei atslābt ne uz mirkli. Romānos daudz attiecību noskaidrošanas, mīlas , draudzības jūtu atainojuma, mistikas.

’Vētras nesēji’’. Darbs vēsturisks, piedzīvojumiem bagāts, Izolde, Luka un viņu draugi turpina ceļojumus, gandrīz kļūstot par upuriem, tāpat kā bērni, kuri iedami krusta gājienā,  nokļūst plūdos, vilnis daudzus nogalina, mūsu galvenie varoņi izglābjas. Tiek saņemti jauni norādījumi , lai pārbaudītu zelta īstumu…

’Muļķu zelts’ paņem savā varā ar jauniem piedzīvojumiem, klāt vēl pieplusojot grāmatas galveno varoņu spēju izkulties no dramatiskām situācijām, uzticību viņu vadoņiem.  Nu Luka saņem norādi, noskaidrot vai zelts ir īsts. To viņš arī noskaidro, bet kas paliek muļķu zelta ieguvēji, to var noskaidrot, izlasot romānu. Darbā tiek risinātas interesantas situācijas, visnotaļ triloģiju izlasīt ir ļoti ieteicams, jo tā neliks vilties!

M.Peivere. ’’Dievi un karotāji’’. Aizraujošs vēstījums par bronzas laikmeta vietām, cilvēkiem, notikumiem. Tie ir fantastiski;  gan zēna draudzība ar delfīnu, gan izdzīvošanas māka, gan neparasto draudzību savijums. Grāmata aizraujoša, tai ir arī turpinājums. Ieteicama visiem vecumiem!

‘’..bijības pārņemto kareivju acu priekšā Gars vēlreiz slaidā lokā izlēca no ūdens, Hilasam lidojot nopakaļ. Zēns un delfīns ar šļakstu iekrita atpakaļ ūdenī un nozuda dzelmē…’’- fragments, kad zēnu izglābj viņa draugs delfīns Gars.

Dž .Fennela. ’’SARUNA SUŅU VALODĀ’’.

Grāmata ir izcila rokasgrāmata suņu audzētājiem, dresētājiem, vienkāršiem suņu turētājiem. Tajā sniegti padomi, ieteikumi, notikumi un atgadījumi iz dzīves, kā autore ‘’uzved uz ceļa’’ šķietami neglābjamus suņus; kuri ir koduši cilvēkiem, nav pāraudzināmi, ar kuriem vairs neviens nevar tikt galā. Izcila ir viņas metode ~ draudzības saikne~, kuru saimnieks nodibinot ar savu suni, liks viņam saprast, kurš mājās ir galvenais, izbeigsies ‘’uzlēkšana’’’, kad saimnieks pārrodas mājas, sliktie paradumi, suns sapratīs, kas mājas ir galvenais, noteicējs. Viņas pašas suņi tik uzticīgi, ka pat neatstāja savu saimnieci, kad viņai uzbruka bites, visi paspēja izglābties, lai gan dzīvnieki būtu paspējuši aizbēgt ātrāk…

‘’…unikāla spēja iejusties suņu pasaulē un saprast to valodu ir ļāvusi viņai pāraudzināt neskaitāmus suņus- gan agresīvus kodējus, gan rējējus- gan velosipēdistu vajātājus. Šajā grāmatā autore dalās ar mums savā pieredzē, palīdzot ikvienam suņu saimniekam izveidot draudzīgas un sapratnes pilnas attiecības ar viņa labāko draugu.’

T.Mūrhauzs .’’UPES DZIEDOŅI’’. Lasot šo grāmatu , nāk prātā vēl viena, par lapsām- ‘’Skrien līdz ar vēju’’…..šķiet, jābūt ļoti smalkam, anatomiski precīzam , izcilam dzīvnieku mīļotājam, pazinējam, draugam, lai spētu radīt tik jauku darbu. Grāmatas varoņi cīnās, izzina, ceļo, cits citu balsta, glābj, palīdz un valdzina, un tās ir …ūdens žurkas. Dziedoņi tic savai, glābējai upei, Dižupei, tās krasti uztur pie dzīvības, baro, glābj, tur savā gūstā. Taču, pienākot svarīgam brīdim, kad šķiet, ka upei ticēt vairs nevar, Silvenam jāizšķiras- iet bojā vai glābt savu ģimeni. Pēc mātes bojā ejas, kļūstot par galveno, viņš prot ne vien izcīnīt neskaitāmas kaujas/ūdele, sesks, lapsa utt./,  bet uzveikt arī cīņu ar straumi, dzelmi, izmisumu, bezcerību, bezizeju. Beigās uzvar, ar upuriem gan, bet tas mērķi attaisno…

Grāmatu ir vērts izlasīt tiem, kuriem tuva dzīvnieku pasaule.

''Himna dabai, sarakstīta ar līdzcietību un izjūtu’’, tā par grāmatu saka L. Sentdžona.

Varētu sacīt- himna mazajiem dzīvniekiem, nepamanāmiem, mums līdz gala vēl nezināmiem, bet jaukiem fantastiskā, piedzīvojumiem bagātā un izjustā atainojumā!

  2016.gads.

“Ļaujiet savai iekšējai Saulītei smaidīt! Lai jūsu ķermeni piepilda mīlestība! Ļaujiet Saulītei smaidīt pār visu Latviju! Lai Dievs svētī mūsu zemi, tautu un dabu!”
Igors Kudrjavcevs, tā savā grāmatā ''Dieva spēka Tev un Latvijai''

KATRA doma, ieteikums , meditācija ir kā lūgšana, grāmatas ieteikumi ļoti izsmeļoši, to visu jāizmēģina katram pašam.Visnotaļ iespaidīgi, dziedējoši un neparasti...

I.Raščevska.’Norakstītie’’

Neiziet no prāta apzīmējums- ‘’dzīves pabērni’’. Visu, ko lasīju/internetā/ par šo darbu caurauž doma, ka viņi jau tie, ko tur ar viņiem, kaut kādi izdomātie, jā tepat jau ir, visapkārt, visur... Ir, bet vai jābūt, vai normāli , ja tie bērnu nami, internātskolas ir pārpildītas ar dzīvo vecāku ‘’bāreņiem’’? …un KĀDĒĻ, rodas jautājums, tik ļoti bija sabiedrība ‘’pret’’ tam, lai skolās tiktu ieviesta ticības mācība? Seksu/zem veselības mācības maskas/ to jā ,tas jāmāca, bet tikumiskās vērtības ne obligāti…

Nu, arī sekas, ja audzināmos ģimenēs ‘’skolo’’ tādi, kuri paši būtu vēl pamatīgi jāmāca, tad jautājumi atkrīt. Un kas postā arī ‘’grūž’’ to, nabagu pabērnu daļu, ja ne nabadzība, pie kuras  nereti ne vien vainīgas pašas ģimenes…

Šokā var saķert galvu, bet darbā atspoguļotās problēmas ies un iet vairumā, lai arī nav visas uzskaitītas, ir piesegtas ar kaut kā darīšanas plīvura, uz tām negribas raudzīties, tas var norakstīt uz to tur, pabērnu, ubagu, dzērāju rēķina…Laboties jau viņi ‘’neuzlabosies’, par paipuisīšiem nepaliks, bet dot iespēju, vispirmām kārtām, neaizsargātākajiem, ir arī valsts rūpe. Lasot, pārdomājot pēc tam, raudāju, lai gan daļu šo problēmu esmu izbaudījusi uz savas ādas, bet ne par sevi bira asara…

L.Čakare. ’’Dievs māca man savus baušļus’’

Lieliska parauggrāmata, kā bērnam iemācīt, ko nozīmē baušļi un kā tos pielietot dzīvē. Puisēnam šķiet, ka viņa nodarītais citiem ir vien tāds nieks, taču, tēvam paskaidrojot lietas būtību, arī zēnam viss top skaidrāks, Laba, grāmata, kurai audzinoša nozīme, kuru vēlams lasīt kopā vecākiem ar bērniem.

PASAKU VALSTĪBĀ. ’Manas bērnības skaistākās pasakas’’. Grāmatā- mākslinieces A..Stakas ilustrācijas, kuras ļoti trāpīgi ataino lapsas, kaķa, zaķa, lāča, vilka, eža un citu dzīvnieku piedzīvojumus, iekļautus latviešu tautas pasakās.

Dž.Makdonalds. ’’Princese un punduris’’-.ļoti interesants, piedzīvojumiem bagāts vēstījums, notikumi neparasti, grāmata būs interesanta jebkuram vecumam!

Sampē-Gosīni. ’’Mazā Nikolā brīvdienas’’. Dažādas likstas, piedzīvojumi, dienas un nedienas piemeklē mazo Nikolā, šajā no daudzajiem franču autora aizraujošajiem darbiem. Grāmata jauka no sākuma līdz beigām, papildināta ar ļoti atraktīvām ilustrācijām, lasot, jautrs garastāvoklis nodrošināts!

‘’Anna no Eivonlijas’’. L.M.Montgomerija./turpinājums''Annai no Zaļajiem jumtiem''..

Šīs autores darbos šķiet apbrīnojami, kā no mazas, neievērojamas meitenes ‘’izaug’’ jauka, apburoša būtne. Gan lasot Emīliju, gan iedziļinoties Annas izaugsmē, priecē galvenās varones spējas. Daudz mācīties, strādāt, būt labestīgai, vienkāršai, pretimnākošai un spēt priecāties par cita laimi… tādas meitenes kā Emīlija, Anna un citas spēj iedvesmot, liek un pievērš lasītāja uzmanību šķietami nenozīmīgiem sīkumiem, liek ieskatīties dabas gleznās, apkārtnes skaistumam un cilvēku daudzveidīgajām attiecībām. Anna savalda gan blēņdarus puikas, gan liek ‘’atžirgt’’ nevienam nesaprastajam skarbajam vīram, gan kļūt par ‘’vaininieci’’ kādam pārim. Var tikai mācīties no darba galvenās varones un viņas līdzgaitniekiem, ļoti ieteicama lasāmviela , sevišķi jaunatnei!

‘’Anna no Salas’’. Talantīgās Annas dzīve aizved viņu tālāk smelties gudrības koledžā, notikumi virknējas dažādi, liekot gan iepazīt neīstās mīlestības jūtas , gan tomēr atkal apvienoties ar īsto mīlestības objektu. Grāmata ir vienkāršā valodā,  prasmīgs meitenes jūtu , pārdomu atainojums. Annas piemērs-kā iedvesma meitenēm nenolaist rokas ne grūtību priekšā, ne lieki baidīties no zināšanu apguves , ļoti jauks turpinājums ‘’Annai no ‘’Zaļajiem jumtiem’’ un ‘’Annai no Eivonlijas’’!

Cybuļu Jurs, Krapacu Ļuce. ’ĪDZER OLS, LAI BĀDUOM IRA GOLS!’- latgaļu humors, ainas iz dzīves, viss, kas sirdij tuvs, var atrast šajā interesantajā apkopojumā. Protams, ja lasa latgaliešu dialektā, grāmata būs saprotamāka. Vilties neliks jebkurā gadījumā.

H.Grifitsa. ’’Zilā pantera’’. Aizraujošs, neparasts vēstījums par zēna fantastisko mīlestību uz kaķi. Neparasts arī ir mīlulis- zils, ļoti skaistu kažociņu…bet, lai cik traģisks liktenis nepiemeklētu galvenos varoņus, kaķis saņem visu viņam pienākošos gādību un mīlestību…ļoti skumja un reizē mīļa, pamācoša lasāmviela!

T.Makkougrens.’’Skrien līdz ar vēju!’’…atceroties lasīto, visvairāk nāk prātā ļoti skumjš secinājums…lai kā mēs kurš nicinātu meža dzīvniekus, uzskatītu tos par kādiem svešiem, otršķirīgiem radījumiem, bet cik gan jānoskrien tam nabaga dzīvniekam, lai sadabūt ēdamo, kā jāglābj sava āda..pat tiešā nozīmē. Fascinē neatkārtojamais dzīvnieku attiecību, izdzīvošanas prasmju atainojums. Izcila grāmata dzīvnieku mīļiem!Šī-par lapsu dzīvi!

L.M.Elkota.’Mazās sievietes’’? Teiktu augošas, mazas vēl gadu skaita ziņā, bet lielas savā izaugsmē- ikdienas darbos, trūkumā, likteņa triecienus, slimības pārvarot. Izcils vēstījums ‘’par tiem laikiem’’, bet var teikt- paraugs mūsdienu meitenēm! Ļoti pamācoša lasāmviela, visiem vecumiem! Ieteicama mūsdienu jaunatnei!

Ē.KŪLIS. ‘’Mana Anete mersedesā’’, ‘’Haubices izredzētais…’’

Tā vien šķiet-autora it kā humora piesātinātajos darbos laužas cauri sāpe, par dzīvi, tās jēgu, cilvēka sapņiem, ilgām, tieksmi uz ideālām attiecībām. Taču ir tā , kā ir. Par sapņu princi sapņot jau var, bet reāli tās rozes nākas saņemt no..kā  utt., tas nu jālasa, jāizsapņo, jāpārdomā katram, arī to, ko autors nepasaka tieši.

Visi rakstnieka, stāstu meistara Ērika Kūļa darbi ir neparasti, viegli lasāmi, neprognozējami, pamācoši un ‘’iet pie sirds’’

 ’’Nikniķa jaunie un jocīgie stiķi.’’, grāmatas fragments:

‘’…tev pieder ļoti daudz, tev pieder visu mūsu mīlestība, tev ir abi vecāki un vēl četri brāļi, kas tevi nekad nelaimē neatstās vienu. Tu esi jauns , zinātkārs, vesels , stiprs rūķēns, kam visa dzīve vēl priekšā. Tu pabeigsi skolu, iemācīsies izprast, mūziku un dzeju, tev par nepieciešamību kļūs grāmatu lasīšana, prieks par labu gleznu. Tu spēsi novērtēt cildenu, pašaizliedzīgu rīcību, godprātību un nesavtību, tu sapratīsi, kādēļ neviens necieš melus, nodevību, uzpūtību un muļķību. Tu iepazīsi īstas draudzības vērtību, iemīlēsi klusuma un vienatnes brīžu dziedinošo spēku, tu jutīsies saviļņots arī par vismazāko ziedu pļavā, jo tam nekur pasaulē nav pilnīgi līdzīga, tu spēsi dziļi izjust zvaigžņotās nakts debess varenību un mūžību, tu kļūsi dzirdīgs pret ūdeņu un vēju valodu…’’/Ē.Kūlis./

Izcilā stāstu un romānu meistara Ē.Kūļa darbi b-kā ir ļoti lasīti, autors prot iedziļināties gan bērna pasaulē, gan prasmīgi ataino pieaugušo attiecības, ne uz mirkli nezaudējot smalko humora dzirksti. Jebkura Ē.Kūļa grāmata aizrauj, ''ievelk'' notikumu labirintā jau ar pirmajām lappusēm.

-A.Pancs.Sarunas par laimi. Padomi, ieteikumu klāsts, plašie piemēri no realās dzīves.Ļoti pamācoša grāmata, vērtīga tiem, kuriem interesē cilvēku savstarpējās attiecības, tajā rodami padomi, kā risināt ''negludumus'', kā justies laimīgam, arī, kā to laimīti atrast... Noteikti ir vērts izlasīt ikvienam!

fragmenti no grāmatas :

“Ir muļķīgi domāt, ka it viss mūsu dzīvē ir atkarīgs no mums pašiem. Skaidrs, ka ne! Taču būtu vēl muļķīgāk palaist garām to daļu, kuru mēs varam ietekmēt, un neizvēlēties pēc savas gaumes picu, mīļoto sievieti vai darbu.”

“Sakiet, lūdzu, vai gribat būt precējusies ar trako? Nē? Tomēr jūs neatlaidīgi meklējat vīrieti, kurš ir spējīgs uz "brīnišķīgi neprātīgu rīcību mīlestības vārdā". Uz neprātu ir spējīgs tikai neprātīgs cilvēks. Neviens pieskaitāms vīrietis nelīdīs pie jums uz satikšanos pa logu.”

“Tiek pieņemts, ka nabadzība liek cilvēkiem mīlēt un cienīt patiesas vērtības: ģimeniskumu, godīgumu, krietnumu un čaklumu. Patiesībā nabadzība saasina konfliktus gan ģimenē, gan sabiedrībā.”

‘’Poga’’ Z. un J.Radziņi.

Ļoti dvēseliska, sirdi plosoša pasaka. Tiešām, to vajadzētu zināt kā bībeli, lasīt priekšā tiem, kuri vēl neprot lasīt, ikvienam. Kā viena autore priekšvārdā piemin, ka vajadzētu vairāk skumt par zaudētiem, nepaēdušiem bērniem, bāreņiem. Tiesa, bet par dzīvo radību arī jābūt nomodā. Ja nepametīsim novārtā viņus, tad bērnus ne tik.

TĀDAS grāmatas jālasa jaunatnei, bērniem, lai līdzjūtība, atbildība par šim dvēselītēm sētu labestības sēklu viņu sirdīs arī pret cilvēkiem.

’Labs labam vagu dzen’’- neparastas, gan dzirdētas , gan nedzirdētas atziņas. Ļoti trāpīgas, kā punkts uz ‘’i’’ . Lasot nāk prātā mūsu vectēvi. Viņi jau ar šos visu it kā ‘’saauguši’’, tas viss viņiem jau bija zināms. ARĪ MŪSDIENĀS vecākus cilvēkus dzird tā izsakāmies, vai kuru no sakāmvārdiem pieminam.’Dēli kungi, tēvs iet ubagos, māte lāpa kulītes kaktā.’, ‘’Meita bez tikuma kā putra bez aizdara.’’, vai ‘’Dzeršana izdzen prātu no galvas, naudu no kabatas, elkoni no svārkiem un veselību no miesas.’’/ 

Zināmi teicieni, bet gribas pārlasīt atkal un atkal šīs senču gudrības un atzinumus. Neaizmirsīsim folkloras  mantojumu! No tā mācīsimies!

 

 

 

 

 

 

 

- šī grāmata ir vienreizēja tiem, kuriem patīk dzīvnieki, šoreiz par saviem sargeņģeļiem.

 

 

 

Par dzīvniekiem, sargeņģeļiem, par grāmatu varētu, bet tie atgadījumi , ‘’iz dzīves'' tāpat jālasa pašam. 

Psihologi visi dzīvnieki ir izcili, kaķi, suņi, zirgi, govis, putni lieliski jūt cilvēku, viņa skumjas, prieku, atsaucību, attieksmi, uzvedību, ļoti smalki reaģē uz cilvēka runu, jūt attieksmi pret sevi.

   

Cāļa zupa dvēselei. Atbildētas lūgšanas. 

GRĀMATA fascinē, ne ar ko citu , kā ar Dieva atbildēm uz cilvēku lūgšanām. Lai pavisam necilām, vienkāršām, bet reizē izmisuma pilnām, jo tā ir cerība uz bieži vien pēdējo palīdzību. Svarīgi ir ticēt, ka palīdzēs, grāmata ļoti liek pārvērtēt, novērtēt. Ne vien spēkus, bet arī  attieksmi. Pret apkārtējo ciešanām, problēmām, vajadzībām. Rodas domas, cik izšķirošos brīžos ir svarīgs pat viens vārds, cik ne mazāk svarīga ir laikā pastieptā palīdzīgā roka…

Cāļa zupa mātes dvēselei.  

Ne tikai mātes. Jebkura, pat vissliktākā cilvēka sirdī kas mainīsies, ja izlasīs šos grāmatu. Jebkura dvēsele alkst, lai ieklausītos, saprastu, iedrošinātu, lai justos vajadzīga. Grāmatā neparasti, neikdienišķi, bet tik ļoti nepieciešami dzīvesstāsti. Skaudri, pat nežēlīgi, bet tik ļoti vajadzīgi mums visiem. Lai saprastu, vismaz to, cik ir nozīmīgi cienīt , mīlēt, neatgrūst…

Šīs grāmatas ir ļoti smagi lasīt, ja pārdzīvo, ja izdzīvo to cilvēku mokas, dzīvi, to elli, kam viņi izgājuši cauri. Izturējuši. Pateicoties lūgšanām, tikuši izglābti vai smēluši spēkus ciešanās caur Dievu. Neatkārtojamas grāmatas.  

Saistošu, interesantu romānu autore. Darbā’Caur tinas aci’’ autore mūs ieved detektīvu pasaulē, līdztekus izmeklēšanai risinot ne mazāk nozīmīgās attiecību problēmas, samezglojumus šķetinot jo veiksmīgi, darba beigas ir pavisam neprognozējamas…

Savukārt ’’Vilkezerā’’ veiksmīgā teiksmas sasauce ar realitāti ir veikla, liekot darba spilgtajiem varoņiem nonākt visnotaļ provokatīvās situācijās. Romāns saistošs gan notikumu izklāstā, gan dialogos, problēmu risinājumos, sakāpinot intrigu līdz pašām beigām. Spilgtākais- Ralfa tēls, Anna-liekas, viņa sevi neciena, ja ļauj citiem tik nelietīgi izrīkoties ar savu likteni... darba varoņi tik ‘’dzīvi’’, ‘’apstāstīti’’, izteiksmīgi, ka , visu lasot, iztēloties var visu ļoti reāli. Saistošs darbs, vērts izlasīt!

''Klusēšanas varā'' .Drīzāk skumjš, bet reizē pat prātam neaptverams stāsts, liekas, cik tālu var aiziet cilvēka uzdrīkstēšanās, lai ķertos pie maza bērna. Visnotaļ vēlams izlasīt.Lai , ne vien šausminātos, bet arī , lai ''acīgāk'' uzmanītu izmaiņas savu, arī citu bērnu uzvedībā, lai spētu novērst nelaimi. Pat radinieka personā...

2016.gads. Par izlasīto. Piedāvā bibliotēka.

I.Puriņa. Sirds valoda.

  Skaists cilvēka un dzīvnieka attiecību tēlojums. Notikumi, savijoties cits aiz cita, ne vien tur lasītāju spriedzē, bet, liekas, rada vēlmi domāt, kaut nu nenotiktu kaut kas slikts, kaut nu viņi izglābtos..kas, kā, var uzzināt, izlasot interesanto un ļoti smeldzīgo ‘’lata romānu’’.

Autore-izcila dzīvnieku pazinēja, visus astaiņā varoņa pārdzīvojumus, jūtas, domas un vēlmes stāsta ‘’kā no grāmatas’’, ļoti jauka grāmata, līdzīgas kaut būtu vairāk!

Savukārt ‘’Terluisā’’ autore vērpj neparastu mīlestības pavedienu, jauneklis, dāma pilnbriedā, nopietnība, kaisle, piedzīvojumi uz dzīvi un nāvi…smagos pārbaudījumus iztur arī šī mīlestība, bet cik ļoti dramatiskos notikumos tiek ierauti galvenie varoņi…

N.V.Pīls ‘’Pozitīvās domāšanas spēks’’.

Neparasts psiholoģisks vēstījums, dokumentāls, pamācošs, ar piemēriem ‘’iz dzīves’’, ar atsauci uz Dievu, jo bez viņa mēs neprotam ne pozitīvi dzīvot, domāt, eksistēt. 

Pozitīvas domas rada apkārt pozitīvu gaisotni, cilvēks iztēlojoties ko sev, spēj to arī radīt, ne uz burvju mājienu, bet ar laiku.

Grāmata pārpilna ar atziņām, padomiem, ieteikumiem, kā dzīvot, kā atrast izeju no bezcerīguma, kā ticēt sev un mīlēt sevi.

I.Bauere. ‘’Pelīte.’’

Kā visi, arī šis romāns ļoti aizraujošs, protams, ar cilvēku attiecību dinamiku, neparedzamību. Arī ar to, cik nejauka, pat puiciska var būt pievilta puisieša atriebība, Kāda? To var uzzināt, pārlapojot kārtējo ‘’Lata Romānu’’. Grāmata neliks vilties.

I.Ziņģīte, A.Danilāns. ‘’Speķītim nav ne vainas.’’ 

Elpot tīru gaisu, kustēties , ēst daudzveidīgu uzturu. Jā, arī speķi, starp citu, jau izsenis mūsu senči, protams, tie, kuri varēja to atļauties, labprāt ’’lika iekšā’’ rudzu maizi un speķa šķēli, nodzīvojot jo garu mūžu, nekā nezinot par diētām, kaitīgumu, utt., bet, labi pazīstot fiziski smaga darba ‘’oderi’

Var vienīgi apbrīnot izturīgo, vitālo Ziņģīti, ne mazāk ņipro dakteri Danilānu, abi prot ‘’uzspļaut’’ it kā vispāratzītām patiesībām, ar piemēriem , iesakot gan palutināt sevi, gan mācēt atrast miera, klusuma, nesteigas mirkli. Mundrums sēž katrā iekšā, vien vajag piespiest sevi kustēties, neaizmirstot arī garīgo aktivitāti!

                  

D.Vebstere. Garkājtētiņš

Sirsnīga, pateicības pilna un reizē nedaudz skumja un bagātīgu humora devu  caurvīta grāmata. Saistoša, lasot rodas vēlme vēl un vēl uzzināt, kā šoreiz čaklā audzēkne nosauks savu aizbildni, kurš beigas izrādās nepavisam ne plikpauris, ne tusnītis, ne sagrabējis večuks, bet kas?... Vēstules liek pasmaidīt, apbrīnot neatlaidīgo, patstāvīgo un izturīgo meiteni, bagātu ar fantastisku iztēli, darba spējām, izcilu humora izjūtu un daudz ko citu.

L.M.Montgomerija. Anna no ‘’Zaļajiem jumtiem’’

Šajā meitenes ‘’monologu’’ grāmatā vērojam bārenītes izaugsmi , it kā  pīlēna pārvērtību par skaistu gulbīti. Grāmata reizē saraudina, sajūsmina, sasmīdina, liek paust apbrīnu, cik vienā augošā, sāpēm, skumjām un bēdām cauri gājušā cilvēkbērnā var būt daudz sirsnības, iejūtības, mīļuma, iztēles. Anna nepadodas, viņa cīnās, pastāv savā pārliecībā, ir gatava uz upuriem. Tas tiek atalgots, arī viņai negaidītā veidā. Grāmata liek domāt, arī par to, cik neparasti vērīgas, cik ļoti ‘’pieaugušas’’ savā dvēselītē var būt arī mazas meitenes. ĻOTI vērtīga lasāmviela ne vien pašām meitenēm, bet arī tiem, kas viņas audzina.  

D.Ozoliņa .’’Brīnumi notiek’’. Pievilcīgs, notikumiem pilns romāns, vēstījums par jauno cilvēku draudzību, sadarbību, hobijiem visu ko…lasot darbu, nāca prātā Z.Ērgles darbi, līdzība liela, jebkurā gadījumā brīnumu piedzīvotāji un radītāji neliks vilties, jo lasīt to- ļoti aizraujoši!

Arī ‘’Burvīgās brīvdienas’’, ‘’Atmaskot direktori’’ ir ne mazāk aizraujoši darbi. Noteikti izlasāmi, visiem vecumiem! Ļoti pozitīvi stāsti. 

''Astoņu ziedlapu roze''- interesants vēstījums,  to ir uzrakstījusi sieviete , bet par jaunā tēva izjūtām, neparasts, ļoti noderīgs romāns  jaunajiem vecēkiem, tēviem jo īpaši! ''Astoņu ziedlapu roze'' liek domāt.Par attiecībām, mīlestību uz darbu, par nerimstošām skumjām.

''Cirks.''  Šķita, grāmata ir  vienkārša pasaka, bet tiekot pie beigām, kļuva skumji, vairs nebūs, viss, -‘’cirks’’ lādītē aizvērsies… šīs lādītes arī mums dzīve piespēlē vai ik uz soļa, vien  svarīgi, vai mēs spējam tās atvērt un ieraudzīt, novērtēt arī  to saturu. Dzīvnieki, klauni, utt, tas , protams,ļoti jauki bet ne vien tas , galvenais -Marika pārdzīvojumos saista attieksme, ko zēns izjūt , pieņem ar prieku  ne vien no cirka kolosālajiem cilvēkiem, bet pat no princeses, karaļa un karalienes!  Vai princeses dzīve var būt pat skumjāka par bāreņa likteni!? Izbrīna gan autores radošais cilvēku raksturojums, gan dvēseles pārdzīvojumi, ko zēns izjūt, neizpaliek pat mīlas samezglojumi…

Ļoti jauka, neparasta, fascinējoša grāmata, lasāma visai ģimenei kopā, ļoti audzinoša!  

Aspazijas''Zila debess zelta mākoņos'' - skaists, smeldzīgs atmiņu vēstījums par bērnību. Autore bērna acīm skata skaistās dabas gleznas, grāmatā skaudri attēlota mazās meitenes tieksme pēc izglītības, gan mājās, gan skolā meitene ir - pati mazākā, bet vislielākā zināšanu apguvē. Saistošs, interesants dabs, ieteicams mūsdienu jauniešiem!

K.Olsones’Stikla bērni’’- piedzīvojums, kura atrisinājums ir diezgan vienkāršs, kāds, to var uzināt, izlasot šo īpatnējo, intriģējošo, pat reizēm baiso grāmatu…meitenes piedzīvojumu alkas, tieksme izpētīt, noskaidrot sniedz skaidrojumu gan ‘’spokiem’’, gan dažādajiem it kā neizskaidrojamajiem notikumiem, kuri risinās vai senāk notikuši mājā, kurā nākas dzīvot

abām ar māti...

A.Karja ’Īstā Rebeka’- neizturami, nomācoši var būt pat tas, ja tava mamma ir rakstniece! Kāpēc, to var uzzināt, izlasot, kādās ‘’mahinācijās’’ nākas iesaistīties galvenajai varonei! Izveidot mūzikas grupu, pierādīt, ka viņa nav tā, par kuru  visi maldīgi uzskata, to visu nākas izdarīt Rebekai, arī mīlestības līkloči neiet secen… jauks romāns jauniešiem.

I.Samauska. ’Govs uz bagāžnieka’’hm..kas tas par ‘’cirku’’? Tā šķiet sākumā, bet iedziļinoties dzīvnieka smalkajā filozofijā, domas virzienā, uzvedībā, mēs varam vilkt paralēles arī ar sevi, kādi esam, vai protam saglabāt draudzību, pastāvēt gan par sevi, gan citiem.

Mīļa, sirsnīga/attiecībā pret galveno varoni/, pārsteidzoša, notikumiem bagāta/pret citiem grāmatā/, bet ir noteikti izlasīt vērts! Pamācoša, jauka grāmata.

Angļu rakstnieces Annas Sjūelas (1820–1878) stāsts "Melnais skaistulis" pirmo reizi iznāca 1877. gadā un uzreiz kļuva par bestselleru. Grāmata joprojām pieder bērnu literatūras klasikas virsotnei, Melnais Skaistulis aizvien ir ne tikai pasaulē slavenākais zirgs, bet arī viens no populārākajiem dzīvnieku tēliem kino – ir uzņemts vairāk nekā 20 filmu un seriālu ar šo nosaukumu. Un nav arī sarakstīts otrs tik aizraujošs, saviļņojošs un labestīgs stāsts par zirga un cilvēka draudzību. Stāsta darbība risinās Anglijā 19. gs. vidū, kad zirgu transports bija galvenais pārvietošanās līdzeklis. Galvenais varonis ir skaists, gudrs melns zirgs ar baltu zvaigznīti pierē, iesaukts par Melno Skaistuli; tā acīm skatīti aprakstītie notikumi. Melnais Skaistulis domā un spriež kā cilvēks – gan par citiem zirgiem, gan to saimniekiem, kurus vislabāk raksturo viņu attieksme pret zirgiem. Tie ir gan labestīgi un cēlsirdīgi, kuri nekad nedara pāri zirgiem, gan arī ļauni un cietsirdīgi. Grāmata liek just līdzi katrai dzīvai radībai un audzina bērnos labestību, sapratni un cilvēcību. Tu ieraudzīsi pasauli ar brīnišķīgā zirga – Melnā Skaistuļa acīm! No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga. Māksliniece Una Leitāne./no Balvu centrālās b-kas katalogiem

Lasot par Melno Skaistuli, nāk prātā  tas, kā cilvēks izturas pret dzīvo radību, dažs spēj atvieglot to likteni, dažs savukārt liek skumt, padarīt dzīvi par ‘’elli’’. Grāmatā fascinē cilvēka un dzīvnieka draudzība, šokē atsevišķu cilvēku attieksme pret galveno varoni –zirgu. Dzīvnieks pārdzīvo, skumst, priecājas, Melnais Skaistulis vai ik solī māca mūs sapratni, liek ielūkoties daudzu zirgu skarbajā liktenī, dod iespēju iedziļināties arī dzīvnieka domās…

Skumja, labestīga, dziļa un pamācoša grāmata, ieteicama ikvienam , sevišķi tiem, kuri mīl dzīvniekus!/pārdomas, b-kāre Edita./

 Neteiktu, ka grāmatas tādas kā M.Bēdžess ''Kaifs'', ''Deva'' būtu patīkami lasīt, taču tās izlasot var labāk izprast. It kā...bet tik ļoti grūti tomēr saprast, cik kārdinoši maldīga ir niecīgā baudas deva, pat ja nāktos samaksāt ar savu dzīvību. Jaunieši pārsteidz un  šokē, ne jau labākajā nozīmē. Izrādās, ne vienmēr ir visam beigas, sekos vienīgi nāve,  kā šķita darba galvenajiem varoņiem. Dramatiska, ļoti smaga lasāmviela, pamatīga viela pārdomām...

E.Rauda darbi, ''Lidojošie šķīvji'', par naksitrallīšiem un citi daiļdarbi. Pievelk humora stils, piedzīvojumu gars, jaukas draudzības atspoguļojums. Naksitrallīši izdzīvo pat pēc vilku uzbrukuma...

Šķelmīgais Bils.- arī ļoti ieteicama grāmata, dzīvniekmīļiem, arī vareniem piedzīvojumu mīlētājiem, izcila, lasot kopā vecākiem ar bērniem, izdzīvojot līdzi mazā koalas drastiskajiem gājieniem..

-L.M.Montgomerijas izcilajā darbā - skaists bērna spēju cildinājums, veicot vienreizēju darbu , lai savestu vecākus kopā...izdodas, bet par ''pasmagu'' cenu, ļoti pamācošs romāns, vēlams pārlapot arī vecākiem...

Uspenska darbi- humorīgi, aizraujoši, neparastiem notikumiem bagāti- tēvocis Fjodors ir zēns, kaķis- Matroskins, suns un citi liek mums smieties, dzīvojot līdzi neparastajiem piedzīvojumiem, ļoti jauka lasāmviela, ne vien multfilma!

  

F.H.Bērneta.''Princesīte''- Valdzinošs darbs, jau ar to vien , ka bagātajiem nākas arī raudāt,  arī to, ka ne drūmie apstākļi, ne mežonīgā izturēšanās,it  nekas nespēj salauzt mazās, pa īstam princesītes , dvēseli...

 

Hofmanes ''Masku pilsēta'' darbs - ļoti intriģējošs, piedzīvojumiem bagāts, vēsturisks un ļoti aizraujošs .Ikvienam lasītājam- 

Par E.Blaitones darbiem.Cerības uz lidojumu piepildās, bet bērniem nākas sastapties gan ar noziedzniekiem, gan iepazīt dabas krāšņumu, gan atrast daudzus pārsteigumus alās! Izdodas ne vien izdzīvot, bet pat sagūstīt blēžus, darbs noved pie labām beigām, bet cik pārdzīvojumu autore liek varoņiem  piedzīvot, arī Kikī nav saudzēta…

Kas ir Kikī, kā var nokļūt noziedznieku lidojošajā objektā, kā apmānīt noziedznieku bandu- par to visu šajā jaukajā grāmatā. Bibliotēkā ir vairāk kā 10 Enidas Blaitonas darbu. Ir vērts izlasīt!

  Latviešu bērnu prozas lielmeistara M.Runguļa kārtējā meistardabā iedziļinoties, aizrauj gan baisie kara notikumi, gan cilvēku attapība izdzīvošanas ''režīmā'', gan autora veiksmīgā neseno mūsdienu notikumu sasaiste ar Otrā pasaules kara laiku. Puikas izzina, izpēta, uzzina. Daudz ko, arī to, ko pieaugušie cer noslēpt.... Intriģējoša, izzinoša lasāmviela!

Ja Ž.Verna darbi ir par smagiem, šis -''Rozā kvarca brālība''-pat ļoti viegls.Reizē spraigs, notikumiem bagāts un nereāli fantastisks!Autore, latviskās dzīvesziņas pētniece,  liek Jancim un viņa zinošajiem draugiem dzīvoties pa Zemzemi, veikt burvestības, galu galā atpestīt visus no Tumšās enerģijas. Lasot darbu, reizēm ''nospiež'' nerealitāte, fantāzijas gūzma, bet reizē valdzina notikumu intriģējošais izklāsts, vēlme palīdzēt jaunajiem varoņiem sasniegt labā uzvaru pār ļauno. Pamācošs, spraigs, aizraujošs lasāmgabals!

Intrigas, nervus kutinoši notikumi, slepenas istabas, pat vampīri! Ada pati , dzīvojot vientuļu, garlaicīgu dzīvi kļūst par tādu kā glābēju dzīvajai radībai! Ridela darbs ir saistošs, lasāms, ar ļoti neparastām ilustrācijām! Protams , no ''Bērnu žūrijas'' kolekcijas! Lasām!

Autores fantāzijas apdvestā, mazā puikas Jēkaba Putna piedzīvojumi, palīdzot glābt Maskavas forštati- Maskačku, vesela kareivīgu suņu kompānija, viss piesaista Luīzes Pastores grāmatā. Realitāte, rakstnieces fantāzija, humorīgie, neparastie dialogi, ilustrācijas ar visiem ''plānojumiem'' rosina arī mūsu iztēli, sekojot raibajiem varoņu piedzīvojumiem! 

Mūsdienu kristietim nepievilcīgā gaismā, bet tomēr jebkuram būtu interesanti iedziļināties raibajos Izoldes, Lukas  un citu varoņu piedzīvojumos, grāmatā ''Laumu bērns'' autore liek lasītājam  izsekot gan mūķeņu noziegumu ķēdēm, gan liek saprast par pašu varoņu jūtām, gan pārdzīvot par mazā puisēna likteni, teju izglābjot no tumsonīgo ļaužu izrēķināšanas tieksmēm,uzskatot viņu par vilkati...Grāmata aizrauj, pārsteidz, liek izbrīnīties, pat šausmināties, bet kopaina ir interesanta, par spīti visām tumsonībām un maģijām! 

 

Bibliotēkā var izlasīt- ''Lata romāns''- Nella no Krotes/I.Liepiņa/ -''Kumeļu sauks Delveris''.

Grāmata pievelk gan ar sižeta izklāstu/notikumi muižā, varoņu likteņu līkloči/, bet visvairāk ar pavērsieniem mīlas ''frontē'', Kristīnei liekot iziet cauri gan zaudējuma sāpēm, citiem pārbaudījumiem,lai atkal atgūtu laimi ar jaunatrasto sāpju remdētāju, kurā izrādās ne sliktāks par iepriekšējo...

ļoti meistarīgs R.Blaumaņa darba turpinājums!

''Erebos''- savā ziņā atkarība, arī no azartspēlēm.Notikumu izklāsts aizraujošs, intriģējošs, ar negaidītiem pavērsieniem, liek galvenajiem varoņiem iesaistīties ne vien datora spēlēs, bet arī īstos, reālos noziegumos...