2019

 

 

 Latvijas publisko bibliotēku lasītājiem jauna iespēja –

bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

 
 
 

 Latvijas publisko bibliotēku lasītājiem jauna iespēja –

bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās šajā – 2019. – gadā lasītājiem tiek piedāvāts jauns, inovatīvs pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv . To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”, apgādu “Zvaigzne ABC” un publiskajām bibliotēkām. No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Tā ir kopīgi īstenota iniciatīva, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.

““3td e-GRĀMATU bibliotēka” turpina publisko bibliotēku attīstības projektā “Trešais tēva dēls” (3td) uzsāktās aktivitātes. 3td projekta īstenošanas laikā Latvijas bibliotēkas tika apgādātas ar moderniem informācijas tehnoloģiju rīkiem un programmatūru, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgu piekļuvi informācijai un zināšanām. Izmantojot tehnoloģiju iespējas, mēs izvēlamies jaunus risinājumus un piedāvājam kvalitatīvu saturu bibliotēku lasītājiem. “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir vēl viens moderns un atraktīvs veids, lai uzrunātu lasītāju, veicinātu lasīšanas tradīciju un popularizētu latviešu literatūru, īpaši jaunatnes vidū,” uzsver Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone.

““3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir nākamais „Tieto Latvia” izstrādātās bibliotēku informācijas sistēmas ALISE attīstības solis sadarbībā ar projekta pasūtītāju – Kultūras informācijas sistēmu centru, jo mums ir svarīgi atbalstīt sabiedrībai nozīmīgus risinājumus. Mūsdienu lasītāji arvien vairāk izvēlas pašapkalpošanos un jaunus e-pakalpojumus. Tādēļ esam gandarīti, ka šobrīd no izmēģinājumprojekta sešās bibliotēkās esam nonākuši līdz jaunā pakalpojuma nodrošināšanai visās Latvijas publiskajās bibliotēkās, kuru lasītāji ir reģistrēti sistēmā ALISE,” saka „Tieto Latvia” valdes priekšsēdētāja Valērija Vārna.

“Apgāds “Zvaigzne ABC” lasītājiem piedāvā iegādāties e-grāmatas kopš 2010. gada marta, tādējādi popularizējot darbu pieejamību jebkurā pasaules valstī. Esam ļoti gandarīti, ka privātās partnerības (SIA "Tieto Latvia" un apgāds “Zvaigzne ABC”) sadarbības un valsts institūcijas (KISC) atbalsta un ieinteresētības rezultātā ir tapis unikāls projekts, kas vēl vairāk veicinās lasīšanu. Priecājamies, ka valsts mērogā nozīmīgo projektu sākam tieši ar latviešu autoru darbiem,” stāsta izdevniecības Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja Sintija Buhanovska.

 

 

 

2019.

Drošāks internets sākas ar tevi

Jau 16 gadu pēc kārtas 5.februārī tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena, kuras sauklis “Drošāks internets sākās ar Tevi!”
Aicinām ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

 

 

26.02.2013.

 

 Mūsu direktorei Rutai Cibulei divi Boņuki

 

Sadalītas Latgaliešu kultūras balvas „Boņuks 2012”. ...un divas Vēsmas un Aivara Ušpeļu darinātās māla balvas – Boņuks un viņa uzticamais draugs Žiks - turpmāk dzīvos Balvu centrālajā bibliotēkā, jo ir nonākuši mūsu direktores Rutas aizbildniecībā.

Kompetenta žūrija 22 cilvēku sastāvā vērtēja balvai pieteiktos aptuveni 200 notikumus un personības un izraudzījās labākos nominācijām trīs kategorijās: Sabiedrība un kultūra, Mūzika un Literatūra.
24.februārī Rēzeknes novada Bērzgales pagasta kultūras namā notika Latgaliešu kultūras balvas „Boņuks
2012” pasniegšanas ceremonija, kurā direktore ieguva balvas divās nominācijās kategorijā Sabiedrība un kultūra – Gada cilvēks un Gada kultūras darbinieks.
Esam priecīgi un lepni par direktorei Rutai pasniegtajām balvām.