Rugāju bibliotēka

Bērnu žūrijas 2017 ekskursija notikusi.

Ievietoja: Anita Magina (biblio) Jun 25 2018
Aktualitātes >>

Rugāju bibliotēkas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017 dalībniekiem vasara sākās ar nelielu ceļojumu. 1.jūnijā, bruņojušies ar labu garastāvokli, visi pulcējās pie bibliotēkas, lai dotos ilgi gaidītā piedzīvojumā. Rūpīgi izstrādātais bibliotekāres Anitas maršruts solīja interesantas lietas un vietas.

Lai visai dienai pietiktu enerģijas, tad ceļojuma pirmā pietura bija salda - Madonas Karameles. Tur mūs sagaidīja, pastāstīja un parādīja kā top karameles. Arī pašiem bija lieliska iespēja iemēģināt roku sataisot savu konfekti uz kociņa. Kaķīši, sirsniņas, zvaigznītes, gliemezīši, katram sava saldā karamele. Bērni aktīvi ņēma dalību Madonas Karameles meiteņu stāstījumā, viņus ļoti interesēja, kā gan garšo silta karamele? Protams, visiem tika pagaršot. Jautāsiet, kā garšo?- Prasiet bērniem!

Nākamā pietura- trušu dārzs un dzīvnieku sēta „Sveķi”. Tur apskatījām dažādu šķirņu trušus un mājputnus- zosis un vistas, kuras dēj olas zili zaļā un zaļā krāsā, tumši sarkanā, baltā un smilšu krāsā. Iepazināmies ar vienu no vecākajām aitu šķirnēm, kas vilnu maina pašas. Kamēr vecāki iepazina mājražoto produkciju, bērni tikmēr izmantoja iespēju parotaļāties ar četriem pūkainiem un drosmīgiem trušiem. Saimniece brīdināja, truši pratīs sevi aizstāvēt, ja tiem darīs pāri. Dzīvnieciņiem neviens pāri nedarīja, bet asos nadziņus visi sajuta. Kad nu truši un aitas bija pacienātas ar līdzi paņemto maizi un burkāniem, tad šoferis mūs veda uz nākamo pieturu.

Daugavas krastā atrodas Līvānu stikla muzejs- tāds trausls, visās varavīksnes krāsās zaigojošs. Tas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Muzejs iepazīstināja ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi un sniedza iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Apskatot izliktos eksponātus, mums bija iespēja klātienē vērot, kā notiek stikla pūšana. Bērni ar interesi skatījās, kā no vienkāršas stikla bumbas, meistars „uzbūra” skaistu vāzi-pūcīti.

Ekskursijas dienā laikapstākļi mūs lutināja, saulīte spoži spīdēja un sildīja. Tā kā muzejs atradās Daugavas krastā, tad bērni izmantoja iespēju iebrist upes ūdeņos, pārbaudīt, vai ūdens silts? Turpat sēdošais zvejnieks nebija par to sajūsmā, bet viņš pacietīgi klusēja, kamēr bērni aktīvi meklēja pērles turpat ūdenī mītošajās upes gliemenēs.

Paēduši gardas un sātīgas pusdienas, ar jaunu sparu devāmies uz nākamo ekskursijas pieturu. Apbruņojušies ar karti, devāmies meklēt tematiskos soliņus Līvānos. Pie Līvānu novada Centrālās bibliotēkas bērni pasēdēja uz „Izlīgšanas soliņa”. Slīpās sēdvirsmas dēļ sēdētāji saslīd kopā, līdz ar to ātrāk iespējama izlīgšana. Tagad būsim vēl draudzīgāki!

„Brīvdabas viesistabā” kopā skatījāmies mēmo šovu, ko rādīja paši bērni. Tā ir augstākā vieta pilsētā, no kura paveras skaists skats uz centrālo pilsētas daļu. To veido slīpēta betona galds, dīvāns, krēsli, stāvlampa, „televizora” rāmis, kas kalpo kā ietvars skatam.

Pasēdējām „Skolas solā”- objekts veidots vēsturiska skolas sola formā. Vislielāko jautrību izraisīja „Deputātu soliņš”. No attāluma soliņš skaists , bet sēdēt uz tā ir diezgan neērti (soliņā iestrādātas lielas metāla kniepadatas). Daži labprāt pārbaudīja sevi, vai varētu uz tāda nosēdēt?... dažiem izdevās.

Visinteresantākais bērniem šķita soliņš ”Spararats”- metālā kalts braucamrīks, kurā varēja ērti iekāpt gan bērni, gan pieaugušie. Bērni viens otru labprāt „izvizināja”, un atzina auto par labu esam kopīgiem izbraukumiem.

Diena bija aizvadīta lieliski, varēja posties uz māju pusi. Pa ceļam atlikusi tikai viena pietura- stādu audzētava „Sakstagals”. Šeit tiek audzēti gandrīz tūkstoš dažādu nosaukumu dekoratīvie koki un krūmi, kā arī vairāk nekā 500 dažādu veidu dekoratīvo augu un ogulāju. Bērni un vecāki ne tikai apskatīja augu stādījumus, bet labprāt iegādājās kādu puķīti vai krūmiņu kā piemiņu par braucienu.

Patīkami noguruši un gandarīti, ar jautājumu, vai var jau pieteikties jaunajai Bērnu žūrijai, atgriezāmies mājās. Tagad gan var teikt, Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017 ir noslēgusies! Tiksimies atkal bibliotēkā!

foto E.Sproģe

attēlu galerija=>> www.bibliotekas.lv/rugaji/pages/gallery/bernu-zurijas-2017-ekskursija-notikusi.598.php

Pēdējās izmaiņas: Jun 25 2018 12:57