Viļakas novada bibliotēkā

Jaunākais...

Viļakas novada bibliotēkas pārskats par darbu 2018. gadā

Labrīt, Viļakas novadā!

Labrīt, Viļakas bibliotēka!      Mēs!!!

Labrīt, bibliotēku pasaule!    Balvu reģionā     Latvijā

Pārskats par darbu 2017. gadā

Pārskats par darbu 2016. gadā

Pārskats par darbu 2015. gadā

Ziņas

Iespēja labiem cilvēkiem

Ievietoja: Viļakas bibliotēka (biblio) Aug 17 2009
Ziņas >>

www.labadiena.lv

Kas ir šī projekta mērķis?

Labadiena.lv - atvērtiem, gaišiem un vienkārši labiem cilvēkiem! Mēs nākam pie tevis, lai tu ar savu vārdu gaišumu piepildītu labo vārdu vācelīti http://www.labadiena.lv/. Pievienojies un mēs visi kopā spēsim sasniegt to, kā mums visvairāk pietrūkst – sirds gaišuma un mīlestības. Ar lielu mīlestību un nepacietību gaidām no ikviena Latvijas iedzīvotāja, no jebkura Latvijas novada kādu LABU stāstu, ziņu, notikumu, informāciju, jo labi vārdi ir kā dziesma, kas pulcē mūs visus kopā!
Tas ir kā pretreakcija par valstī pastāvošo propagandu, ka viss ir slikti. Dažkārt pat vieglāk esot pateikt, ka ir slikti un nevis meklēt labo. Projekta mērķis ir atrast kaut vienu lietu ar ko mēs varam lepoties katru dienu. Pasniegt informāciju, atrodot pozitīvās un labās lietas.

Kāpēc tapa šāds projekts?
Šī projekta autors strādā par Web dizaineri, bija saņēmis pasūtījumu no klienta veidot tīmekļa vietni. Taču pēc kāda laika no šīs idejas atteicās, neizmantoja. Autors dzīvo vidē, kur apkārt ir daudz pozitīvu cilvēki, kas gatavi organizēt un piedalīties talkās palīdzēt veciem cilvēkiem un sociāli maznodrošinātajiem. Kāda draugu pamudināts nerealizēto ideju nepazaudēja pavisam, bet izveidoja platformu, lai apvienotu labos cilvēkus. Un draugs palīdzēja rakstīt ziņas. Vienu no pirmajām ziņām – par talku pie Ulbrokas avota noorganizēja projekta autors un draugi. Vēlāk par to uzrakstīja jaunajā portālā. Sākumā aicināja labas ziņas sūtīt draugiem. Tad veica informatīvo kampaņu, izsūtot paziņojumu medijiem, tūrisma informācijas centiem, iestādēm, kurām ir preses sekretāri, ka ir izveidots portāls www.labadiena.lv un aicināja iesūtīt informāciju. Taču no iesūtītās informācijas labi, ja 10 % atbilda portāla idejai. Mēģināja piesaistīt skolēnus, studentus – brīvprātīgos, kas būtu gatavi rakstīt un meklēt ziņas portālam. Šobrīd no 600 saņemtajiem CV, aktīvi darbojas 2 meitenes. Ir viens cilvēks, kas veic tehnisko darbu un ievieto atsūtīto, iesūtīto informāciju. Bet svarīgi būtu, lai vismaz tiktu algota viena persona, kaut uz pusslodzi, jo, ja ir darba vieta, cilvēki ir motivēti darboties vairāk.

Kas ir šī projekta autori?
Projekta autori ir 2 – 3 cilvēki, kam radās šī ideja, kas pabalstīja viens otru, jo vienam pašam īstenot ideju bez vismaz viena atbalstītāja ir ļoti grūti. Autori ir IT jomas cilvēki - Web dizaineri, kam ir sociālo projektu pieredze gan Latvijā, gan pasaulē un kristieši.

Kāds bija unikālo apmeklētāju skaits mēnesī, kad projekts tika palaists? Kāds tas ir tagad?
Projekts uzsāka darbu 2008.gada jūnijā. Sākumā vienā dienā portālu apmeklēja 6-7 cilvēki, šobrīd apmeklē 100. Veidotāji ir patīkami pārsteigti, ka arvien vairāk cilvēki savos blogos iesaka apmeklēt www.labadiena.lv.

Kas šo projektu padara interesantu?
Motivācijas programma – izcelt pozitīvo, parādīt labos darbus. Tā ir patīkama pārmaiņa lasīt tikai labas ziņas. Jo šobrīd citos masu medijos negatīvās, sensacionālās informācijas ir par daudz, kas rada pesimistisku skatu uz dzīvi iedzīvotāju vidū.

Kā varētu vēl uzlabot šo projektu?
Projekta īstenotāji uzskata, ka, lai projektu attīstītu ir nepieciešams ieguldīt finansu līdzekļus, jo šobrīd portāls nedod peļņu. Piesaistīt brīvprātīgos žurnālistus. Svarīgi arī, lai vismaz būtu 2 darba vietas – dieviem žurnālistiem, kas gatavotu un meklētu ziņas portālam. Iespējams varētu piesaistīt projektam finansējumu arī no ES fondiem. „Šobrīd esam mazi, mums ir jāaug, lai būtu, ko vairāk piedāvāt citiem”. Būtu nepieciešams izveidot arī intervijas sadaļu, kur intervētu cilvēkus, kas dara daudz labu darbu, iepazīstinātu ar labiem cilvēkiem. Nākotnē vajadzētu arī reklāmas aģentu, kas piesaistītu sponsorus.
Mani ieteikumi: orientēties un atrast cilvēkus arī reģionos, kas būtu gatavi sūtīt ziņas un informāciju. Popularizēt vairāk lapu, varbūt draugiem.lv – izveidot grupu.

Pēdējās izmaiņas: Aug 17 2009 13:36:08