Viļakas novada bibliotēkā

Jaunākais...

Viļakas novada bibliotēkas pārskats par darbu 2018. gadā

Labrīt, Viļakas novadā!

Labrīt, Viļakas bibliotēka!      Mēs!!!

Labrīt, bibliotēku pasaule!    Balvu reģionā     Latvijā

Pārskats par darbu 2017. gadā

Pārskats par darbu 2016. gadā

Pārskats par darbu 2015. gadā

Ziņas

Piedalies un uzvari!

Ievietoja: Viļakas bibliotēka (biblio) Sep 30 2009
Ziņas >>

Letonika.lv konkursa „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv” nolikums

Konkursa norise

Letonika.lv konkurss risinās 3 interneta kārtās, papildkārtā un finālā LTV spēlē „Zini vai Mini”.

Internetā risinās 3 kārtas, katra ilgst 1 nedēļu :
1. kārta 01.10. – 08.10.
2. kārta 08.10. – 15.10.
3. kārta 15.10. – 22.10.

Papildkārta: 23.oktobris plkst. 15:00 – vērā tiek ņemts atbildes iesūtīšanas laiks

Dalība konkursā

Sacensības ir individuālas, katrs dalībnieks pārstāv vienu bibliotēku un vienu līgu atbilstoši savam statusam:
* skolēnu līgu
* bibliotēku lasītāju līgu (pieaugušie bibliotēku lasītāji, kuri vairs nemācās skolā)
* bibliotekāru līgu.

No vienas bibliotēkas var piedalīties neierobežots lasītāju skaits.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāreģistrējas - www.letonika.lv/konkurss/registration.aspx. Konkursantus mēs atpazīstam pēc e-pasta un paroles, kas jānorāda katrā atbilžu iesūtīšanas reizē – tas nodrošina korektu punktu summēšanu visā konkursa laikā. Ja dalībnieks vēlas piedalīties finālā „Zini vai Mini” raidījumā, tad jānorāda arī tālruņa numurs, kas kalpos ātrai saziņai ar dalībnieku. Personas dati netiek publiskoti.

Katras kārtas pirmajā dienā (ceturtdienā) plkst. 15:00 internetā, konkursa mājas lapā www.letonika.lv/konkurss, tiek publicēti konkursa jaunās kārtas jautājumi. Atbildes uz katras kārtas jautājumiem tiek pieņemtas vienas nedēļas laikā no jautājumu publicēšanas brīža – līdz brīdim, kad tiek publicēti nākamās kārtas jautājumi. Atbildes ir jāiesūta internetā, caur to pašu lapu, kurā publicēti jautājumi. Jebkurš konkursants pēc savas izvēles var piedalīties vai nepiedalīties jebkurā no konkursa kārtām.

Pie katra jautājuma ir norādīts, cik punktu var iegūt par pareizu atbildi. Konkursa pirmajās trīs kārtās atbildes iesūtīšanas laiks nav būtisks – var iesūtīt atbildi jebkurā brīdī visas nedēļas garumā. Katra dalībnieka kopējo punktu skaitu konkursā nosaka summējot iegūtos punktus visās trīs kārtās. Ja pēc trim konkursa kārtām izrādīsies, ka kādā reģionā kādā līgā vairākiem dalībniekiem ir vienāds augstākais punktu skaits, viņi tiks uzaicināti piedalīties papildkārtā, kas sāksies 23.oktobrī plkst. 15:00. Papildkārtas uzvarētāju noteiks iegūto punktu skaits un laiks – vienāda punktu skaita gadījumā par uzvarētāju tiks noteikts ātrākais konkursants. Papildkārtā laiks ir būtisks!

Konkursa uzvarētāji

5 absolūti labākie neatkarīgi no līgas un reģiona – tie, kas sakrājuši visvairāk punktus 3 kārtās, un bijušie labākie arī papildkārtā, – tiks uzaicināti uz LTV spēles „Zini vai Mini” ierakstu, kas risināsies Rīgā, 28. oktobrī. Raidījums tiks demonstrēts LTV gada beigās, tā dalībnieki iegūs vērtīgas balvas un tiks izcīnīts letonika.lv konkursa „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv” absolūtā uzvarētāja tituls.

Konkursa noslēgumā tiks noteikti arī tie 12 konkursa dalībnieki, kuri iegūs balvas kā uzvarētāji katrā reģionā katrā līgā - viens uzvarētājs no katras līgas (skolēns, lasītājs un bibliotekārs) katrā reģionā (Austrumu, Rietumu, Ziemeļu un Dienvidu) iegūs vērtīgas un izglītojošas balvas no konkursa rīkotājiem.

Balvas radošākajām bibliotekārēm

Tiks noteikta un apbalvota arī katra reģiona Radošākā bibliotekāre (kopskaitā 4) – tā, kura būs visaktīvāk un ar visdažādākajiem izteiksmes līdzekļiem veidojusi konkursa publicitāti un stāstījusi par konkursu saviem lasītājiem. Bibliotekāres aicinātas darboties radoši un izmantot gan interneta un drukātos medijus, radio un televīziju, gan dažādus prezentācijas materiālus, gan rīkot tikšanās un pasākumus ar lasītājiem u.c. Līdz 26.oktobrim (ieskaitot) bibliotekāriem būs jāsūta uz e-pastu ilma.elsberga@kis.gov.lv elektroniska atskaite, kurā jānorāda publicitātes pasākuma veids, nosaukums, datums, vieta, jāpievieno fotogrāfijas jpg formātā (ja tā ir bijusi tikšanās), interneta vietne (ja publicitāte veidota tīmeklī), īss pasākuma apraksts. Katra reģiona Radošākajai bibliotekārei balvā – FOTOAPARĀTS.

Konkursu rīko sabiedrība „Tilde” un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” (www.kis.gov.lv) sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām.

Konkursu atbalsta žurnāls GEO un izdevniecība Pētergailis.

Ilze Leimane, 67605001, ilze.leimane@tilde.lv
Ilma Elsberga, 67844902, ilma.elsberga@kis.gov.lv