Viļakas novada bibliotēkā

Jaunākais...

Viļakas novada bibliotēkas pārskats par darbu 2018. gadā

Labrīt, Viļakas novadā!

Labrīt, Viļakas bibliotēka!      Mēs!!!

Labrīt, bibliotēku pasaule!    Balvu reģionā     Latvijā

Pārskats par darbu 2017. gadā

Pārskats par darbu 2016. gadā

Pārskats par darbu 2015. gadā

Ziņas

Viļakas novada ģerboņa skiču ideju konkursa laureāti

Ievietoja: Viļakas bibliotēka (biblio) Sep 02 2010
Ziņas >>

26.augusta Viļakas novada domes sēdē deputāti skatīja jautājumu par Viļakas novada ģerboņa skices apstiprināšanu. Domes sēdē piedalījās trīs mākslinieki: Vilis Bukšs no Viļakas, Ilze Šulja no Gulbenes novada un Daina Asarīte no Ogres. Mākslinieki prezentēja deputātiem savu ideju par izstrādāto skici. Deputāti aizklātā balsošanā balsoja par trīs skiču idejām.

Pirmo vietu ieguva Viļa Bukša izstrādātā skice ar ideju - Zilā laukā zelta ceļmalu krusts. Zelta galvā trīs zili pieclapu linu ziedi. Pēdā robots zelta ķieģeļu mūris.

Spāņu vairoga formas ģerbonis simbolizē Viļakas novada Dzīvības koku, kas sadalīts trīs horizontālās laika joslās. Pēdā jeb saknē - Marienhauzenas robežcietokšņa laiks, kas ilga 400 gadus. Vidū, sirdī - kristīgo tradīciju iedzīvināšanas laiks jeb Marienhauzenas muižas laiks, kas ilga 200 gadus. Galvā jeb kronī - Latvijas valstiskuma atjaunotnes laiks, kas ilgst pēdējos 100 gadus.

Pēdā jeb saknē - Viļakas novada SPĒKS. Vidū jeb sirdī - Viļakas novada TICĪBA. Galvā jeb kronī - Viļakas novada SAPŅI.

Otro vietu ieguva mākslinieces Dainas Asarītes ideja par zilo linu ziedu.

Trešajā vietā – datordizaineres Ilzes Šuljas ideja par krustcelēm un simboliem ezis un linu zieds.

Pēdējās izmaiņas: Sep 02 2010 13:12:33