Žīguru bibliotēka

JANVĀRIS:

Barikādēm – 25

20. janvārī pusdienās bibliotēku apmeklēja Žīguru pamatskolas 1. – 4. klases skolēni kopā ar saviem skolotājiem. Bibliotēkas vadītāja prezentēja klātesošajiem jaunu grāmatu ‘’Bija tāds laiks. …1991… janvāra barikādes’’. Stāstot par tā laika notikumiem Rīgā un Balvos paralēli skolēni varēja redzēt īsfilmas par barikādēm. Bibliotēkas vadītāja nolasīja Žīguru dalībnieku, kas tolaik atradās notikumu vietā, atmiņas. Kā arī mūsu novada priekšsēdētaja atmiņas. Kopā ar skolēniem noskatījām bildes no diska ‘’1991. gads. Barikādes. Balvu rajons.’’ Tika stāstīts par cilvēku vienotību, ticību brīvībai un drosmi. 

FEBRUĀRIS:

 

Tematiskā stunda skolēniem ‘’Meteņdienas tradīcijas un ticējumi’’

Bibliotēkas vadītāja pastāstīja skolēniem kad svin Meteņus. Kādas tradīcijas ievēro, atzīmējot šīs gadskārtu svētkus. Un kādi ticējumi. Skolēni tika iepazīstināti ar tautasdziesmām, svētku ēdieniem un dzērieniem par Meteņiem un ar pieejamo literatūru bibliotēkā. Skolēniem tika dots arī uzdevums, kas bija jāizpilda un tie, kas uzmanīgi klausīja un mācēja atrast grāmatā vajadzīgo informāciju tika galā ar šo uzdevumu ļoti labi. Mazajiem vajadzēja palīdzēt. Kā pateicību par paveikto bērni saņēma konfektes un bērnu periodikas izdevumus lasīšanai brīva laika pavadīšanai.

 

Kad lasīšana sniedz gandarījumu un prieku!

Lasīšana ir nozīmīgs veids, kā veicināt bērna intelektuālo un emocionālo attīstību, jo lasīšana attīsta fantāziju, paplašina vārdu krājumu, pilnveido prasmi koncentrēties, veido prasmi saskatīt un nošķirt svarīgo un nesvarīgo, paplašina pasaules uztveri, kā arī sniedz gandarījumu un prieku.

Februārī Žīguru bibliotēka atzīmē rakstnieka Jura Zvirgzdiņa dzimšanas dienu. Rakstnieks ir sasniedzis 75 gadu vecumu, taču nav zaudējis spēju brīnīties un lieliski fantazēt. 18. un 19. februārī Žīguru bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda apmeklēja Žīguru pamatskolas skolēnus un Žīguru PII ‘’Lācītis’’ audzēkņus. Bērni iepazinās ar rakstnieka biogrāfiju, kā arī ar rakstnieka grāmatām. Jura Zvirgzdiņa darbi tulkoti krievu, angļu, itāliešu, lietuviešu un citās valodās. Kopš 80. gadiem viņš raksta bērniem. Juris Zvirgzdiņš ir ļoti populārs jauno lasītāju vidū. Viņš ieguvis gan Bērnu žūrijas balvu (2001), gan Pastariņa prēmiju (2001), kā arī literatūras gada balvu (2002; 2005). Rakstnieks par lasīšanu ir teicis, ka “katra lasīšana ir aizņemšanās”.

Lasītājiem, kuriem pazīstamas Jura Zvirgzdiņa grāmatas bērniem, noteikti būs zināma arī persona vārdā Tobiass. Tobiass ir rotaļu lācis. Viņš vienmēr ceļo Jurim līdzi kabatā, piedalās dažādos literārajos pasākumos. Pirms uzsākt iepazīstināšanu ar grāmatām, bērniem tika dots uzdevums no pieciem rotaļu lācīšiem, izvēlēties to, kurš ir vairāk līdzīgs Tobiasam, lai Žīguru bibliotēkā būtu savs lācītis Tobiass. Kopā ar Tobiasu ciemos pie bērniem atnāca runcis Maurīcijs, lācis Brunis, bebrēns Bruks un pūķis Tezaurs. Iepazīstināšana ar grāmatām un tās varoņiem bija ļoti aizraujošā un interesanta.

Liels paldies Žīguru pamatskolas un Žīguru PII ‘’Lācītis’’ kolektīviem par atsaucību un sadarbību!

19. februārī pēcpusdienām Žīguru bibliotēkā pulcējās tie, kas no augusta līdz janvāra beigām lasīja un vērtēja grāmatas – lasīšanas veicināšanas projekta ‘’Bērnu / jauniešu žūrija 2015’’ dalībnieki. Kopā projektā piedalījās 23 dalībnieki. Trīs no tiem bija ‘’Vecāku žūrijas’’ pieaugušie dalībnieki. 2015. gada kolekcijai tika piedāvātas 6 grāmatas katra vecuma grupā. Lielākā dalībnieku daļa projektā piedalās ne pirmo gadu. Šoreiz projektā pirmo reizi piedalījās visjaunākā eksperte – Nelli Žuravļova. Viņai ir tikai pieci gadi un kopā ar savu mammu un vecmammu lasīja grāmatas.

Tiekoties, visi kopā noskaidrojam grāmatu TOP 3 no katras klašu grupas Žīguru bibliotēkā:

1. - 2. klase:

1. vieta - Rainis J. ‘’Pūķu lodziņš’’

2. vieta – Lindenbauma P. ‘’Brigita un brāļi aļņi’’

3. vieta – Roberešts T. ‘’Vilks, kurš izvēlās no grāmatas’’

3. - 4. klase:

1. vieta – Lāgerkranca R. ‘’Mana laimīgā dzīve’’

2. vieta - Pastore L. ‘’Pazudušais pērtiķis’’

3. vieta – Sabitova D. ‘’Cirks lādītē’’

 5. - 7. klase:

1. vieta – Jundze A. ‘’Kristofers un Ēnu ordenis’’

2. vieta – Olsone K. ‘’Stikla bērni’’

3. vieta – Karija A. ‘’Īstā Rebeka’’

8. - 12. klase:

1. vieta – Košeļeva S. ‘’Rīga-Maskava : 21. gadsimta mīlasstāsts’’

2. vieta – ‘’Zilie jūras vērši : latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāsti’’

3. vieta -  Herndorfs V. ‘’Čiks’’

Eksperti, ka pateicību par paveikto darbu saņēma atstarotāju ar iebūvēto lukturi  un projekta nosaukumu, pateicības rakstu, kā arī cienājās ar tēju un svētku kliņģeri.

Paldies Balvu Centrālajai bibliotēkai par grāmatu piegādi un konsultatīvo darbu, kā arī Žīguru pamatskolas skolotājiem un visiem projekta mazajiem un lieliem ekspertiem.

 


 

Sveču liešanas darbnīca Žīguru bibliotēkā

Pēc latviešu tautas ticējumiem februāris ir nosaukts par Sveču mēnesi.

Senajos laikos latviešiem nekādu apgaismošanas ierīču nebija. Daudzi darbi, kā lopu kopšana, dzirdīšana un barošana Ziemā noritēja tumsā. Rijas apgaismoja krāsns bedres bet piedarbos (šķūņos) rīkoja īpašus ceplīšus uz akmens mūra pamata, kur kūra nelielu uguni un dedzināja smalku sveķu malciņu. Apstākļi uzlabojās, kad sāka liet sveces. Istabās skalu gaismu nomainīja sveces, kuras ievietoja lukturos, svečturos. Sveces bija kā materiālās labklājības un turības pazīme. Resnākas sveces lēja svētkiem, lai tās ilgāk degtu.

27. februārī Žīguru bibliotēka aicināja visus, kam interesē pašrocīgi izgatavot sveci uz sveču liešanas darbnīcu, kuru vadīja Andra Korņejeva.

Andra Korņejeva iepazīstināja bibliotēkas apmeklētājus ar vienkāršām un oriģinālām sveču liešanas un dekorēšanas metodēm. Bērni pielika visu savu izdomu un fantāziju, lai dažādotu savas svecītes ar aromātiem, krāsām un formām.

Prieks, ka bibliotēkas apmeklētāji apguva ko jaunu, lietderīgi pavadīja laiku un uzzināja cik vienkārši pagatavot sveci pašam. Līdzi bija jāņem vien vēlme un interese radīt.

Liels paldies Andrai Korņejevai par iespēju apgūt sveču liešanas pamatus.

 

 

 

MARTS: 

Sieviešu dienai gatavojoties…

 

Starptautiskajai Sieviešu dienai bija veltīta dzejas, prozas un latviešu gleznotāju darbu izstāde.

Izstādē bija apskatāmas M. Laukmanes grāmatas, no tam arī viena no pēdējām ‘’Tumsā iekliedzās pūce’’; Andas Līces prozas darbs ‘’Lielais lakats’’, Raimonda Paula darbi un citas dzejas un prozas grāmatas. Izstāde bija apskatāma lasītavā.

5. martā radošā darbnīca bērniem bija veltīta Sieviešu dienai. Gatavojam apsveikuma kartiņas no krāsaina kartona, dabas materiāliem u.c.

Katram sanāca sava īpaša un skaista kartiņa ar pavasara puķēm un skaisto novēlējumu no sirds. Meitenes uzdāvināja savas kartiņas mammām 8. marta rītā.

  

Modernas tehnoloģijas ikvienam un E – prasmju nedēļas aktivitātes

 

(No 8. - 12. martam)

 

 

·         Informatīvā izstāde E – prasmju nedēļas ietvaros.

·         Mutiskā aptauja.

Izstādē piedāvāta literatūra iesācējiem, kā arī pieredzējušiem datora lietotājiem. Aptaujājot cilvēkus tika noskaidrots, ka daudzi no viņiem prot lietot internetu un orientētos sociālajos tīklos. Kā arī daudz ko dzirdējuši par drošību interneta vidē.

·         E – prasmju nedēļa.

Dažādas aktivitātes bibliotēkas apmeklētājiem, saistītas ar datubāžu izmantošanu, datorapmācībām, atraktīvas spēles un uzdevumi. Par bērnu drošību interneta vidē.

Šajā nedēļā apmeklētājus vairāk interesēja i-bankas pakalpojumi, rēķinu apmaksa, elektrum līguma noslēgšana, elektroniska paraksta plusi un mīnusi, EDS sistēmas lietošana un nodokļu atmaksa.

 

 

Lieldienu aktivitātes

Pervēsim, māsiņas,

Raibas oliņas,

Šķiņķosim bāliņam

Lieldienas rītā.

 

Cilvēki ir noguruši no ziemas. Viņi ilgojas pēc siltajiem saules stariem, pēc tā, lai dienas kļūtu garākas, lai no zemes sprauktos ārā gan zaļš, gan sarkans, gan zils, gan dzeltens.

Lieldienas ir pavasara saulgrieži, saules svētki, saistīti ar tās kustību un dienas garumu. Lieldienas senatnē bijušas saistītas ar dažādiem ticējumiem un tradīcijām. Viena no raksturīgam Lieldienu tradīcijām, kas pazīstama daudzām tautām ir olu vārīšana un krāsošana. Parastākais olu krāsošanas veids bija un paliek vārīšana sīpolu mizās – tad olas iegūst sarkanbrūnu vai dzeltenbrūnu krāsu. Olas vārīja arī bērzu lapās (pirts slotās), rudzu zelmenī un siena gružos – tad tās nokrāsojās zaļā krāsā. Raibu olu dabūšanai bija arī citi paņēmieni.

Mūsdienās olu krāsošana joprojām ir populāra, aizraujoša, radoša nodarbošanās.

26. martā Žīguru bibliotēkā pulcējās tie, kas gribēja nokrāsot olas, izmēģināšot vaska zīmēšanu uz olām. Ar izkausēto vasku mēs veidojām rakstus un pēc tam krāsojām oliņas. Šo olu krāsošanas veidu mēs izmēģinājām pirmo reizi, tāpēc vienam sanāca labāk, citam nedaudz savādāk. Vēlāk bērni piedalījās tematiskajā viktorīnā par Lieldienu tradīcijām un ticējumiem. Kopā būšanas laiks pavadīts interesanti un lietderīgi. Liels paldies visiem par piedalīšanos.

Priecīgas Lieldienas!    

  

 

 APRĪLIS:

Bērnu grāmatu apskats

1. aprīlī bibliotēkas vadītāja ciemojās pie Žīguru PII ‘’Lācītis’’ vecākās grupas bērniem, lai parādīt un  pastāstīt viņiem par jaunajam bērnu grāmatām bibliotēkā. Bet no sākuma bērni uzzināja, ka 2. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta bērnu grāmatu diena, tāpēc visi kopā apskatījām ne tikai jaunieguvumus, bet arī grāmatas pirmsskolas vecuma bērniem tādas ka Latviešu tautas pasakas no sērijas ‘’Es lasu zilbi pa zilbei’’, kā arī M. Valdberga grāmatas, tādas kā ‘’Peļu dejas’’, ‘’Burtu zagļi’’ , ‘’Ziemas burtu pasakas’’, ‘’Rūķu ābece’’ un ‘’Lidojošie ziedi’’. M. Valdberga grāmatas ir krāsainās ar lieliem burtiem un ir piemērotas pirmsskolas un sākumskolas bērniem.

Bērni ar lielo interesi apskatīja grāmatiņas un savā starpā apsprieda katru izdevumu, kā arī tie, kas 1. septembrī ies uz skolu lasīja fragmentus no grāmatas.

 

‘’Izklaides stundas bērniem bibliotēkā’’

DVD multiplikācijas filmu demonstrēšana sestdienās. Materiāli tiks ņemti no Balvu Centrālās bibliotēkas. Pirmajā sestdiena tika skatīta multiplikācijas filma ‘’Nejaukais ES 2’’. Otrajā sestdiena tika skatīta multfilma ‘’Mošķīšu universitāte’’, trešajā sestdien tika piedāvāta multfilma ‘’Ledus sirds’’ un ceturto sestdienu mēs pabeidzam ar īsfilmiņām par Vāģiem. Bērni labprāt apmeklēja piedāvātus seansus, jo viņiem patīk pats process, ka viņi visi kopā var patusēt.   

 

Bibliotēku nedēļas aktivitātes

 

Bibliotēku nedēļas ietvaros Žīguru bibliotēka piedāvāja saviem apmeklētājiem apskatīt dažas izstādes:

·          Žīguru pamatskolas 1. - 4. klašu labāko skolēnu zīmējumu darbu izstāde;

Žīguru PII ‘’Lācītis’’ vecāko un jaunāko audzēkņu darbu izstādes.

23. aprīlī atzīmējot Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu, bērniem tika piedāvātā diskusija par lasīšanas pamatprasmēm, kā arī lasījām stāstu fragmentus bibliotēkas telpās, jo ārpus telpām kā bija plānots paša sākuma bija diezgan auksti. Bibliotēkas vadītāja mazajiem apmeklētajiem pastāstīja nedaudz par Žīguru bibliotēkas vēsturi.

MAIJS:

Māmiņu dienas darbnīca

Saulaina sestdienas rītā Žīguru bibliotēka aicināja bērnus piedalīties radošā darbnīcā, lai sagatavot dāvanu savai māmiņai. Bērniem tika dota iespēja izvēlēties vienu no krāsainiem taureņiem, lai pēc tam r to taureņi izrotāt nokrāsoto koka klucīti. Katram darbnīcas dalībniekam sanāca skaists dekors, ko uzdāvināt vismīļākajām cilvēkam pasaulē. 

Lasām dzeju un strādājam ar datubāzi letonika.lv

Latviešu dzejniecei un rakstniecei Vizmai Belševicai - 85 (1931 - 2005).

·         Kopā ar skolēniem dzejnieces darbu lasījumi;

·         Konkurss ar datubāzi

www.letonika.lv, kurā var atrast dzejnieces biogrāfijas materiālus, kā arī dzejas krājumus.

Maijs – mēnesis kad jākārto ieskaites un nav laika domāt par atpūtu. 18. maijā bibliotēka aicināja ciemos Žīguru pamatskolas 5. – 6. klases audzēkņus, lai palīdzēt viņiem nedaudz atslēgties no ikdienas skolas dzīves un pievērst uzmanību dzejai.

Maijā mēs atzīmējam rakstnieces un dzejnieces Vizmas Belševicas 85 gadu jubileju. Bibliotēkas vadītāja iepazīstināja skolēnus ar dzejnieces biogrāfiju un darbiem. Skolēniem bija iespēja apskatīt V. Belševicas grāmatas, kā arī tika piedāvāts iepazīties ar datubāzi www.letonika.lv sameklējot tajā vienu no V. Belševicas dzejoļiem. Bet vajadzēja ne tikai sameklēt dzejoli, bet arī pareizi ierakstīt trūkstošus vārdus. Kad visi skolēni tika galā ar šo uzdevumu, katrs no klātesošajiem deklamēja savu dzejoli. Gribās teikt, ka skolēni bija droši, nekautrējās un skaisti nolasīja dzejoļus.

Liels paldies par sadarbību Žīguru pamatskolas direktorei Sanitai Orlovskai un skolotājai Benitai Troškai.

 

Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference Preiļos

Sanākt kopā - tas ir sākums,
Turēties kopā - tas ir progress,
Strādāt kopā - tie ir panākumi.
/Henrijs Fords/

19. un 20. maijā Preiļu Galvenajā bibliotēkā notika Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference par komunikāciju, sadarbību un komandas darbu, kurā piedalījās Viļakas novada bibliotēkas direktore Vija Circāne un Žīguru bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda. Konferences mērķis bija celt Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku profesionālo kvalifikāciju, sniegt inovatīvas un radošas idejas bibliotēku kultūrvides attīstībā un ilgtermiņā stiprināt saikni: izglītots, atvērts bibliotekārs – zinātkārs, domājošs lasītājs.

Mūsdienu bibliotekārs ir savas nozares profesionālis, kuram nemitīgi jāpilnveidojas, jāpapildina savas zināšanas un prasmes, jābūt atvērtam jaunumiem, lai kvalitatīvāk un pilnvērtīgāk apmierinātu lietotāju intereses. Lai veicinātu bibliotēku darbinieku profesionālo izaugsmi, tiek organizētas tematiskas konferences.

19. maijā Europe Direct informācijas centra (EDIC) Austrumlatgalē kontaktpunkts Preiļos organizēja konferenci “Komunikācija, sadarbība un komandas darbs – ilgtspējīgas izaugsmes pamats”. Šajā dienā notika lektoru lasījumi un sarunas par pozitīvo domāšanu, digitālo komunikāciju, kultūras mantojuma saglabāšanu vietējā sabiedrībā, kā arī diskusija ar dažādu nozaru pārstāvjiem par sadarbības nozīmi. Dienas otrajā daļā konferences dalībnieki piedalījās komandu sadarbības meistarklasē “Veiksmīgas komandas priekšnoteikumi”.

20. maija Preiļu Galvenās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības Latgales nodaļas organizētās konferences “Sadarbība - ceļš uz panākumiem, attīstību un izaugsmi” dienas kārtība tika sadalīta trīs sesijās: bibliotēka - bibliotēka; bibliotēka - lietotājs; bibliotēka - sadarbības partneri. Rīta pusē bija iespēja apmeklēt Preiļu kultūrvēsturiskās vietas, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā iepazīt vēstures ekspozīciju “Preiļi gadsimtu spoguļos”. Īpašu uzmanību piesaistīja materiāli par Borhu dzimtu, kurai ir liels nopelns Preiļu muižas apbūves kompleksa un romantiskā parka izveidošanā.

Otrajā konferences dienā sava darba pieredzē dalījās kolēģi no Ludzas un Preiļu Galvenās bibliotēkas, Latgales Centrālās bibliotēkas. Kursīšu bibliotēkas vadītājs Mārtiņš Lagzdons no Kurzemes prezentēja Kursīšu bibliotēkas darbu, sadarbību un tās formas, partnerus un realizētos pasākumus, uzstājās ar priekšlasījumu “Sadarbība: risinājumi un pieredze, bibliotēkas pakalpojumu un aktivitāšu pilnveidei”, kā arī parādīja Kursīšu bibliotēkas darbu planšetēs “Sadarbība. Attiecības. Kopiena”.

Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS mārketinga nodaļas vadītāja sniedza augstā profesionālā līmenī sagatavotu prezentāciju “Medijs – bibliotēkas draugs un atbalsts: masu mediju lietošana bibliotēkas mērķu sasniegšanai”. Informāciju par publisko bibliotēku lomu neformālajā un informālajā izglītībā ziņoja Latvijas Bibliotēku biedrības priekšsēdētāja Kristīne Pabērza.

Paldies konferences organizatoriem par viesmīlīgu uzņemšanu, pozitīvām emocijām un gūto pieredzi. Tā bija lieliska iespēja tikties ar kolēģiem un diskutēt par bibliotēkas attiecībām un sadarbību ar lietotājiem, sadarbības partneriem, iedziļinoties tieši Latgales bibliotēku kontekstā.

Teksts un foto: Vija Circāne un Anastasija Plačinda

 JŪNIJS:

Starptautiskās Bērnu aizsardzības dienas svētki

1. jūnijā bibliotēkā pulcējās krietns bērnu un jauniešu skaits, lai kopā atzīmētu Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu. Kā parasti mēs sākām ar zīmēšanu. Tie, kas negribēja zīmēt tradicionāli - uz papīra ar zīmuļiem, zīmēja ar krāsainiem krītiņiem uz asfalta. Zīmējumi bija dažādi – minjoni, puķes, saule u.c. Ar zīmuļiem bērni zīmēja par tēmu ‘’Mana vasara’’. Viņiem bija iespēja parādīt visu savu fantāziju, pasapņot un uzzīmēt kā tad viņi redz sava vasaras pavadīšanas laiku. Bija gan kopdarbi, gan individuāli zīmējumi. Izstāde bija apskatāma bibliotēkā līdz 11. jūnijam.

Kad zīmējumi tika pabeigti pienāca laiks izkustēties. Kopā izspēlējam dažādas spēles tādas kā ‘’Dīķis’’, ‘’Mans ķermenis’’, ‘’Kapteinis nāk!’’, ‘’Nemanāmais, bet sajūtamais’’, ’’Aklā blusa’’, ‘’Aklo sacensības’’, ‘’Baznīca’’. Katrā spēlē vajadzēja pielietot uzmanību, koncentrāciju, loģiku, ātrumu  un intuīciju. Mums bija ļoti jautri.

Vēlāk bērniem tika dota iespēja paspēlēt badmintonu.

Pēc apbalvošanas visi kopā dzeram veselības tēju ar garšīgu pīrāgu un kliņģeri.

 

 

Jāņu ielīgošana

22. jūnijā rīta stundā Žīguru bibliotēkas pagalmā satikās tie, kuri gribēja sapīt skaistu vainagu no Jāņu zālēm, vairāk uzzināt par Jāņu dienas tradīcijām un ticējumiem, kā arī nogaršot tradicionālus Jāņu dienas ēdienus – speķa pīrādziņus un Jāņu sieru.

JŪLIJS:

Žīguru bibliotēkas veiksmes stāsts

Jau vairāk kā pusgadu Žīguru bibliotēka ir aktīvs Facebook lietotājs un pateicoties tam, Žīguru bibliotēku apciemoja izdevniecības ‘’Zvaigzne ABC’’ suns Herolds kopā ar savu saimnieci Viju Kilbloku – izdevniecības ‘’Zvaigzne ABC’’ īpašnieci un valdes priekšsēdētāju, latviešu bērnu grāmatu māksliniece, ilustratore Agija Staka, kā arī izdevniecības ''Zvaigzne ABC’’ projektu vadītāja Kristīne Ilziņa.

Žīguru bibliotēka kļūstot par 4100 draugu sunim Heroldam, vinnēja Z. Montimīni ‘’21 diena pretī dzīvesspēkam’’ grāmatu.

Suns Herolds arī ir aktīvs Facebook lietotājs un viņš pats pieteicās nogādāt šo grāmatu bibliotēkai, aicinot līdzi mākslinieci Agiju Staki.

Piektdien, 8. jūlijā bibliotēkā pulcējās krietns bērnu skaits, jo katram gribējās tikties ar suni un mākslinieci.

Kad ciemiņi bija klāt, suns Herolds uzdāvināja bibliotēkai grāmatu, ar kuru viss sākās, savukārt māksliniece A. Staka sniedza bērniem meistarklasi zīmēšanā un krāsošanā, kā arī pastāstīja par dažām grāmatām, kuras viņa ir ilustrējusi. Bērni krāsojamajā lapā krāsoja suņa Herolda bildi, kuru māksliniece zīmēja speciāli priekš savas jaunas krāsojamas grāmatas pieaugušajiem ‘’Mirkļa burvība’’.

 Māksliniece A. Staka labprāt atbildēja uz bērnu jautājumiem un sniedza padomus zīmēšanā un krāsošanā. Visi bērni saņēma dāvanas no apgāda ‘’Zvaigzne ABC’’.

Žīguru bibliotēka dāvanā no apgāda ‘’Zvaigzne ABC’’ saņēma 30 grāmatas bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem, kā arī bibliotēkas vadītāja A. Plačinda 3 grāmatas personīgi.

Vēlāk ciemiņi apmeklēja A. Āzes Meža muzeju un pastaigājoties, iepazinās ar Žīguru ciematu.

Nākošajā dienā joprojām Ziemeļlatgales skaistuma un pārdomu iespaidā viņi dodas mājup.  

SEPTEMBRIS:

Literatūras lasīšanas stundas laikā pirmklasnieku un viņu klases audzinātājas ekskursija uz bibliotēku. Jaunu mazo lasītāju reģistrēšana.

9. septembra rīts Žīguru bibliotēkā sācies ar mazo skolēnu ‘’Labrīt’’. Kā ik katru gadu septembrī ciemos bija atnākuši 1. – 2. klases skolēni kopā ar savu klases skolotāju Aiju Orlovsku. Lielākā daļa skolēnu jau ir esoši bibliotēkas apmeklētāji, bet bija arī tie, kuri atnāca pirmo reizi. Bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda bērniem parādīja video par grāmatu domino, kā arī bērniem pašiem tika iedota iespēja klātienē izmēģināt un redzēt grāmatu domino Žīguru bibliotēkā.

Bērniem tika izstāstīts par lasīšanas veicināšanas projektu ‘’Bērnu žūrija’’. Jaunie mazie lasītāji tika reģistrēti un katrs no klātesošajiem skolēniem paņēma grāmatu lasīšanai. Daži no bērniem izmantoja iespēju un pieteicās lasīšanas projektam ‘’Bērnu žūrija’’.

Saņemot krāsainas grāmatzīmes un rudens našķus bērni devās atpakaļ uz skolu. 

 

 

 

Dzejas diena bibliotēkā

23. septembrī Žīguru bibliotēku apmeklēja 1. – 4. klašu skolēni, kuriem bija          sagatavots neliels praktisks darbiņš  „Ilustrē dzejoli’’. Katram skolēnam bija iespēja izvēlēties krāsaino kļavas lapu, uz kuras bija rakstīts viens dzejolis. 1. klasei tika piedāvāti Ulda Ausekļa dzejoļi, 2. klasei Pētera Brūvera dzejoļi, 3. klase strādāja ar Ineses Zanderes dzejoļiem un 4. klasei tika iedoti Jāņa Baltvilka dzejoļi. Skolēniem vajadzēja izlasot dzejoli, attēlot to. Bērni pielika visu savu radošumu un mākslu. Darbi sanāca ļoti krāsaini un interesanti. Pārsteidza bērnu iztēle, jo pilnīgi visi skolēni tika galā ar uzdevumu un katram no viņiem sanāca savs neparastais dzejolis. Darbiņi bija apskatāmi Žīguru bibliotēkā. Saņemot saldus našķus, bērni devās atpakaļ uz skolu.

Savukārt 5.- 9. klašu skolēni skolas telpās visus priecēja ar izveidoto izstādi, kur ikviens varēja aplūkot viņu veikumu – radošos darbus: mini pasaciņas, pašsacerētus dzejoļus, zīmējumus - asociācijas par tēmu “Ceļā uz…”, kā arī zīmējumus – interpretācijas par dažādu rakstnieku, dzejnieku grāmatu noformējuma vākiem. Šķiet, tieši pēdējais darbs skolēniem patika vislabāk, jo pozitīvas emocijas sita augstu vilni.

Paldies ikvienam, kurš arī šogad piedalījās Dzejas dienu pasākumā un priecēja skatītājus un mākslas baudītājus!

               


 

 

Viļakas novada bibliotēku darbinieku tikšanās Žīguros

 

28. septembrī Viļakas novada bibliotēku darbinieki pulcējās Žīguru bibliotēkā, lai iepazītos ar Žīguru bibliotēkas darba organizācijas pieredzi, apspriestu aktualitātes.

Viļakas novada bibliotēkas vadītāja Vija Circāne atklāja semināru un pastāstīja sīkāk par jaunajiem Ugunsdrošības noteikumiem.

Žīguru bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda pastāstīja par meža enciklopēdiju ‘’Mežam veltīti mūži’’, kas vēsta par 759 Latvijas mežkopjiem. Šī grāmata tapusi daudzu gadu laikā un šogad bibliotēkai izdevies papildināt novadpētniecības krājumu ar šo noderīgu enciklopēdiju. A. Plačinda dalījās ar pieredzi darbā ar bibliotēkas mājas lapu un kā popularizēt un iegūt no tā kaut ko noderīgu savai iestādei sociālajos tīklos.

Savukārt novada kultūras metodiķe Inese Lāce iepazīstināja bibliotēku darbiniekus ar aktualitātēm novada kultūras dzīvē.

OKTOBRIS: