Lazdukalna bibliotēka

Navigation

Daiļliteratūra

Sergijs Zaharovs. Melnais caurums. 2014. gada augusts

Sergijs Zaharovs. Melnais caurums. 2014. gada augusts

Sergija Zaharova grafiskais romāns ir Doņeckas iedzīvotāja spriedums t.s. "Doņeckas Tautas Republikai" un "Luhanskas Tautas Republikai" ar mākslas līdzekļu starpniecību. Viņa zīmētos zīmējumus un karikatūras par okupācijas varas pārstāvjiem izvietoja Doņeckas ielās. Zaharovu notvēra, turēja pagrabā, vairākas reizes imitēja viņa nošaušanu. Pēc atbrīvošanas mākslinieks uzzīmēja to, kas notika ar viņu un citiem ieslodzītajiem.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Nora Robertsa. Naktsdarbs

Nora Robertsa. Naktsdarbs

Harijs Būts spēj apburt ikvienu: viņš ir pievilcīgs, pārzina Šekspīru, runā vairākās valodās un lieliski gatavo. Vēl Harijs prot ielauzties jebkurā mājā un, nevienam nemanot, paņemt miljoniem vērtas dārglietas. Viņš ir tik ideāls zaglis, ka nekad nav pieķerts. Naktsdarbā nopelnītā nauda ļauj Harijam dzīvot brīvi – viņš apceļo pasauli, katrā vietā iegūst draugus un ielaižas kādā dēkā. Un tad dodas tālāk. Līdz sastop Mirandu, kurā neprātīgi iemīlas. Kad Harijam šķiet, ka viņš beidzot būs atradis savu miera ostu, liktenis izspēlē ļaunu joku...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Sāra Pīrsa. Sanatorija

Sāra Pīrsa. Sanatorija

Jums negribēsies doties prom no šejienes… līdz tādas iespējas vairs nebūs. Viesnīca Le Sommet, kas ir pa pusei paslēpusies mežā draudīgu kalnu virsotņu ielenkumā, kopš seniem laikiem ir baisu nostāstu apvīta. Kādreizējā sanatorija ilgu laiku ir stāvējusi tukša un pamesta, taču tagad ir restaurēta un pārtapusi par pieczvaigžņu viesnīcu minimālisma stilā. Ēlina Vornere nepavisam neilgojas apmeklēt šo iespaidīgo kūrortu vienā no Šveices Alpu augstkalnes nomaļākajām vietām. Taču, saņēmusi ielūgumu uz sen neredzētā brāļa Īzaka un viņa draudzenes Lauras saderināšanās svinībām Le Sommet, Ēlina nolemj to pieņemt ‒ vairākus mēnešus viņa ir nīkusi bezdarbībā, spiesta uz laiku atteikties no detektīves darba. Ieradusies augstkalnē sniega vētras priekšvakarā, Ēlina instinktīvi jūt, ka lepnajā viesnīcā viss nav tik nevainojami, kā izskatās no pirmā acu uzmetiena, ‒ bijušās sanatorijas ēkai piemīt kaut kas neizskaidrojami draudīgs. Un nākamajā rītā, kad izrādās, ka Laura ir piepeši pazudusi, Ēlinai nākas vadīties pēc savas saasinātās nojautas, lai mēģinātu viņu atrast. Sniega vētra nepielūdzami tuvojas, un drīz vien visi ceļi, kas ved uz viesnīcu, ir slēgti. Jo ilgāk neizdodas atrast pazudušo Lauru, jo vairāk pieaug satraukums un bailes, kas pārņēmušas nedaudzos vēl viesnīcā palikušos viesus un darbiniekus.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Endrū Meins. Vētra jūrā

Endrū Meins. Vētra jūrā

Kad mīklainu iemeslu dēļ sāk grimt kāds kruīza kuģis ar četriem tūkstošiem pasažieru, notikuma vietā ierodas Zemūdens izmeklēšanas nodaļas speciāliste Slouna Makfersone. Rodas aizdomas, ka tas ir terorakts un apdraudēti ir arī citi kuģi. Atrodot arvien jaunus pavedienus, Makfersone saprot, ka šīs lietas vēriens ir daudz plašāks, nekā licies. Un ne visi viņas kolēģi ir ieinteresēti atklāt patiesību…

Endrū Meins , profesionāls iluzionists, spoži debitējis literatūrā un jau atzīts par vienu no labākajiem neatkarīgajiem britu rakstniekiem. Savos romānos viņš gluži kā triku meistars lasītāja priekšā savērpj stāstu, no kura atrauties nav iespējams. Latviski lasāmas arī Endrū Meina grāmatas Naturālists, Rotaļlietu vīrs un Melnais korallis.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lauren Lynx.  Vēl reizi mīlēt

Lauren Lynx. Vēl reizi mīlēt

Sapņi un ambīcijas atveda Lukasu Heinu no Aidaho mazpilsētas līdz Ņujorkas starmešiem. Viņš vada dienas, ceļo debesskrāpjus, bet naktīs augstu vilni sit uzdzīve. Pēc sievas nodevības Lukasam sievietes ir tikai īslaicīga izklaide. Viss mainās, kad viņš sastop skaistu oficianti, kura liek Lukasa pasaulei sašķobīties.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džeina Korija. Katram savi noslēpumi

Džeina Korija. Katram savi noslēpumi

Emīlija pieļauj smagu kļūdu savā mediķes darbā - iespējams, viņas karjera ir beigusies. Meklējot patvērumu no sāpēm, Emīlija dodas uz ģimenes māju Vilovmīdā, lai apraudzītu vientuļo tēvu. Liels ir viņas pārsteigums, kad atklājas, ka tēvs ir nolīdzis kopēju - jaunu un pievilcīgu francūzieti. Fransuāza ir gandrīz ideāla - lieliski gatavo, uztur māju spodru un nolasa katru vecā vīra iegribu. Kaut kas šajā idillē Emīlijai šķiet nepareizs - kopēja savus pienākumus veic pārāk izcili un aukstasinīgi. Viņa ir uzradusies no zila gaisa, un viņai nav sertifikāta. Kas gan ir šī Fransuāza? Vai Emīlija ir vienkārši greizsirdīga, vai arī viņas aizdomas ir pamatotas?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dace Judina.  Kas lēni nāk...

Dace Judina. Kas lēni nāk...

Rīta garumā Pūču Mājā atskan tālruņa zvans - kāds meklē Annu Rozi fon Bergu, taču sarunu pārtrauc... sauss, ass sprakšķis. Zvanītāju – vēsturnieku Ēriku Namsonu - atrod mirušu paša mājā, kabinetā uz grīdas, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc pāris dienām līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kuri saņēmuši draudu vēstules. Egons Dambergs un Juris Grīslis saņem vadības rīkojumu par katru cenu to novērst.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


 Kristīna Doda. Zudušo dvēseļu pilsēta

Kristīna Doda. Zudušo dvēseļu pilsēta

Vētras plosītā naktī Ādams Ramsdels no bangojošā okeāna izvelk ievainotu sievieti. Ellai nav ne jausmas, kā viņa te nokļuvusi un kur ieguvusi baismīgos nospiedumus uz kakla.

Pie Ādama rodot patvērumu, Ella pa fragmentam vien sāk atcerēties notikušo. Sieviete apjauš, ka viņas prātā noglabāts kāds noslēpums, kas var maksāt dzīvību… Kamēr atmiņa nav pilnībā atgriezusies, Ella ar aizdomām uzlūko katru sastapto cilvēku – vai viņš ir draugs vai ienaidnieks? Un mazajā pilsētiņā Gotikā ikviens, šķiet, kaut ko noklusē…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlsa Veika. Brīvdienas Romā

Džūlsa Veika. Brīvdienas Romā

Roma ir mīlestības un pavedināšanas pilsēta. Bet romantika ir pēdējais, kas Līzai ir prātā. Viņai ir daudz svarīgākas lietas padomā, piemēram, jāuzmeklē nozudušais tēvs. Kad meklējumos rodas pirmais šķērslis, viņas bērnības draugs Vills ne tikai palīdz viņai nonākt atkal uz pēdām, bet arī kopā ar viņu izbauda romantiskas ainavas un izmeklētus ēdienus, un Līza pamazām aizdomājas par to, ka viņu ir sākusi valdzināt ne tikai Roma.

Kad Līza un Vills sāk rakņāties pagātnē, neviens no viņiem nav gatavs tiem ilgi glabātajiem noslēpumiem, kam viņi uzdursies. Mēs apsolām - abu pasaule apgriezīsies ar kājām gaisā!

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kārena Vaita. Viesi no pagātnes

Kārena Vaita. Viesi no pagātnes

Melānijas Midltones dzīve pāris gadu laikā ir sagriezusies ar kājām gaisā: viņa ir apprecējusies ar savu sapņu vīrieti, kļuvusi par māti dvīņiem un negaidīti mantojusi vecu māju no kāda vientuļa kunga.

Atgriezusies mākleres darbā pēc dekrēta atvaļinājuma, Melānija jau pirmajā dienā tiek pie jaunas klientes. Arī Džeina Smita ir mantojusi māju, tikai viņai nav ne mazākās nojausmas, kā tas varējis notikt, jo bārene Džeina nekad mūžā nav neko dzirdējusi par nelaiķi Batonu Pinkniju, kura novēlējusi savu savrupnamu pilnīgai svešiniecei.

Centieni atšķetināt šo mīklu aizved pie pagātnes noslēpumiem, kuriem ir laiks nākt gaismā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džosija Silvere. Viena nakts uz salas

Džosija Silvere. Viena nakts uz salas

Kleo Vaildere savu trīsdesmito dzimšanas dienu grasās pavadīt kādā nomaļā Īrijas namiņā, lai sieviešu žurnālam sagatavotu rakstu par to, ka beidzot ir jāiemīl pašai sevi un jāpārstāj meklēt otro pusīti.

Liels ir Kleo pārsteigums, kad, vētrainā vakarā ierodoties namiņā, viņa tur sastop kādu svešinieku. Izrādās, arī amerikānis Maks te grasās apmesties. Un, lai būtu pavisam jautri, šī mājiņa ir paredzēta medusmēneša baudītājiem.

Cenšoties apvaldīt abpusējo nepatiku, Kleo un Maks iekārtojas katrs savā namiņa stūrī, lai sagaidītu vētras beigas un dotos projām. Tomēr liktenis būs lēmis viņiem iepazīties tuvāk…

No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Andrea Facioli. Kalnu klusums

Andrea Facioli. Kalnu klusums

Šveice, Lugāno ezera piekraste – klusi kalnu ciemi un ziedos grimstošas pilsētas, vietas, "kur nekas tāds nenotiek". Arī pusaudze Natālija bauda vasaras brīvlaiku, satiekas ar draudzenēm un apdomā, kurā augstskolā studēs, taču pēc tēva nāves pār viņas pasauli nogrūst baisu atklāsmju lavīna. Natālija vairs neko nesaprot, vārdi zaudē jēgu, viņa nespēj runāt...

Saskāries ar meitenes nelaimi, arī Elija Kontīni vairs nespēj turpināt mierīgo dzīvi dabas vidū. Bijušais detektīvs sāk šķetināt notikumu virkni, kas saistīta ar naktsklubu "Dzenis"...

Vai viņam un Natālijas iemīļotajam Džovanni izdosies iekarot meitenes uzticību, lai tā atrastu īstos vārdus un palīdzētu atklāt noziegumu?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Andris Kalnozols. Kalendārs mani sauc

Andris Kalnozols. Kalendārs mani sauc

Andra Kalnozola romāna "Kalendārs mani sauc" centrālais tēls ir jauns vīrietis ar grūti definējamu garīgās veselības stāvokli. Brīžiem šķiet, ka viņa prāts strādā kā bērnam, citkārt – ka labāk nekā vairumam pieaugušo. Stāsta struktūru veido vietējās mazpilsētas mācītājam rakstītas vēstules, kurās galvenais varonis reflektē par savā dzīvē notiekošo, tādējādi iepazīstot pats sevi un apkārtējo pasauli. Nelaimīga iemīlēšanās viņu novedusi pie eksistenciālas nepieciešamības no galvas iemācīties katra kalendāra datumā svinamās vārdadienas, lai "nokļūtu tuvāk" iecerētajai meitenei, proti, – starp visiem vārdiem atrodams arī viņējais. Oskara jeb Kalendāra atmiņas īpatnības un spēja pārdabiski koncentrēties uz specifiskiem uzdevumiem ne tikai atklāj ļoti īpatnēju psiholoģisko varoņa portretu, bet arī dzen uz priekšu aizkustinošus, aizraujošus un uzjautrinošus notikumu pavērsienus. Kalnozola rakstības stilā apvienota dzejai radniecīga poētiskā pasaules uztvere, kas izpaužas spilgtā tēlainībā, un maģiskajam reālismam radniecīga atmosfēra. Vienlaikus to caurvij prasmīgi veidota sižeta struktūra un veikla stāsta dinamika. Autors spējis ap dzelžainu kodola koncepciju apvīt intimitāti veidojošas nianses, caur personīgām detaļām iedzīvināt tēlus un katru stāsta pavērsienu padarīt par atsevišķu piedzīvojumu, vienlaikus pārliecinoši kontrolējot radīto pasauli un uzturot intrigu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Gunita Freimane. Birst pelni kā sniegs

Gunita Freimane. Birst pelni kā sniegs

Otrā pasaules kara sākums. Skaistā, mazā lauku ciematā, vēl kara neskartā, dzīvo jauna un naiva meitene Terēze. Viņas dzīve iesākusies mierpilna un laimīga mātes greznajā laukakmeņu pilī. Kādā dienā ciematā ierodas aizdomīgs svešinieks, kurš negribēdams, izmaina jaunās sievietes dzīvi. Viņa nenojauš, kas patiesībā ir šis skaistais svešinieks ar tik pretrunīgo raksturu. Karš nes līdzi drausmīgus un neparedzamus notikumus, kuri saved viņus atkal kopā un šķir, liekot izturēt daudzus sāpīgus šķēršļus un liekot atrast vai pazaudēt ceļu vienam pie otra.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Samanta Dauninga. izcilības cena

Samanta Dauninga. izcilības cena

Prestižajā Belmonta akadēmijā pulcējas tikai labākie - prasīgi pedagogi, ambiciozi vecāki un skolēni, no kuriem tiek sagaidīta izcilība. Kad mīklainos apstākļos nomirst vairāki Belmontas darbinieki, privātskola nonāk zem policijas lupas – izrādās, ne vienam vien šajā iestādē ir kāds noslēpums. Bet kurš ir vainīgais?

Šis augstākās raudzes psiholoģiskais trilleris būs izlasāms vienā elpas vilcienā un sajūsminās pat rūdītākos spriedzes romānu cienītājus. Spraigi pavērsieni, smalki savītas intrigas un neaizmirstami varoņi – jūs šķirsiet lappuses zibenīgā ātrumā.

SAMANTA DAUNINGA ir autore vairākiem USA Today bestselleriem, kuri pārdoti daudzos miljonos eksemplāru visā pasaulē. Latviski pieejama arī Dauningas grāmata “Mana jaukā sieva”.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Irēna Bērziņa.  Saulrietu spēles mākoņos

Irēna Bērziņa. Saulrietu spēles mākoņos

Šeit viss ir kopā – prieks un sajūsma, vienaldzība un sāpes, neticība un izmisums. Arī mīlestība. Un pāri visam ir piedošanas spēks. Piedošana ir vislielākā no dzīves prasmēm, kas jāapgūst, un to daži no mums mācās mūža garumā. Piedošana visvairāk ir vajadzīga mums pašiem, lai varētu dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu.

Novērtēsim to, kas mums ir dots, – laiks, draugi, darbs un mīlestība. It kā ikdienišķas un vienkāršas vērtības, bet uz tām balstās laimīga cilvēka dzīve. Un mēs taču katrs vēlamies būt laimīgs, vai ne?

Grāmatas varoņu – Meldras, Sandras, Alfa un Ervīna – vēlme ir tieši tāda – būt laimīgiem. Diemžēl izrādās, ka dzīvē tas nemaz nav tik viegli īstenojams. Ir jāmācās ieklausīties sevī, nekrāt aizvainojumu, piedzīvot skumjas un zaudējumu sāpes, saglabājot siltu un līdzjūtīgu sirdi.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dzintars Tilaks.  Kaijas ligzda

Dzintars Tilaks. Kaijas ligzda

Dzintars Tilaks: - „Es šo sauktu par piedzīvojumu romānu ar emocionāli psiholoģisku piedevu. Jau sen biju izlolojis šos notikumus savās fantāzijās, kur katra grāmatas varoņa galvenais uzdevums ir pielāgoties gan grūtiem apstākļiem, gan citiem cilvēkiem. Kur katram sava līdzšinējā dzīves pieredze ir ar savu vērtību un savu smagumu. Tā var gan palīdzēt, gan traucēt un kļūt nepanesama.

Dzīves līkloči ir saveduši kopā visai līdzīgus, tomēr ļoti atšķirīgus piecus cilvēkus, kuriem jākļūst par komandu uz visai ilgu laiku. Par galveno uzdevumu kļūst izdzīvošana neparastos apstākļos, lai finālā iegūtu prāvu naudas summu.

Sākot šo romānu, vīruss jau plosījās pilnā mērā, taču likās – teju, teju tas būs pievarēts. Tā nenotika. Toties mēs sākām pielāgoties dažādajiem ierobežojumiem, atšķirīgai ikdienai un turpinājām dzīvot. Arī mani varoņi pielāgojās, pat nezinot, ka lielākie pārbaudījumi, iespējams, ir tikai priekšā.

Esiet stipri un veseli! Dodoties man līdzi neklātienes ceļojumā uz Zviedrijas salām, kur pie kādas no tām piestās kuteris un tā pieci pasažieri no Latvijas!”

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Herieta Taise. Sarkanais apelsīns

Herieta Taise. Sarkanais apelsīns

Elisonei ir viss, ko vien var vēlēties. Gādīgs vīrs, apburoša meita un panākumi darbā – viņai pirmoreiz uzticēta aizstāvība slepkavības lietā. Tomēr nekad viss nav tā, kā šķiet...

Vēl tikai vienu vakaru. Tad es pārstāšu.

Elisone dzer pārāk daudz. Viņa pamet novārtā ģimeni. Turklāt viņai ir dēka ar kolēģi, kura tieksme pārkāpt visas iespējamās robežas Elisonei nav līdz galam pieņemama.

Es to izdarīju. Es nogalināju viņu. Mani ieliks cietumā.

Elisones kliente nenoliedz, ka sadūrusi savu vīru. Viņa vēlas atzīt savu vainu. Tomēr kaut kas viņas stāstā šķiet galīgi nepareizs. Ja Elisone izglābs šo sievieti, tas varētu būt pirmais solis uz pašas glābiņu.

Es tevi vēroju. Es zinu, ko tu dari.

Kādam ir zināms Elisones noslēpums. Kāds grib, lai viņa samaksā par nodarīto, un šis kāds neapstāsies, līdz Elisone būs zaudējusi visu...

Es apzinos, ko daru nepareizi.

Bet es vienkārši nespēju apstāties.

Pirms pievērsās rakstniecībai, Herieta Taise vairākus gadus strādājusi par krimināllietu advokāti. “Sarkanais apelsīns” ir viņas debijas romāns, kas uzreiz pēc iznākšanas ierindojās pārdotāko grāmatu sarakstos daudzās valstīs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Valērija Perēna. Svaigs ūdens puķēm

Valērija Perēna. Svaigs ūdens puķēm

Violeta Tusēna ir kapsētas pārzine mazā Burgundijas pilsētiņā. Sērojoši tuvinieki, regulārie apmeklētāji un arī kolēģi iegriežas viņas namiņā sasildīties vai rast mierinājumu, un, dzerot kafiju un sarunājoties, asaras mijas ar smiekliem.

Kādu dienu ierasto ikdienu izjauc policijas komisāra Žiljēna Sola ierašanās. Viņš vēlas izkaisīt savas mātes pelnus uz pilnīgi sveša cilvēka kapavietas. Un diezgan ātri kļūst skaidrs, ka Žiljēna neizprotamajai vēlmei ir kaut kāda saistība arī ar Violetas pašas sarežģīto pagātni.

“Vienkārši brīnišķīgs stāsts. Spirgts, izklaidējošs un unikāls.”

HearthFire Books

Valērija Perēna, franču rakstniece, dāvā lasītājiem ļoti aizkustinošu un sirsnīgu romānu par sievieti, kura par spīti visam ietiepīgi tic laimes iespējamībai. Romāns “Svaigs ūdens puķēm” ir izdots vairāk nekā piecpadsmit valstīs, daudzviet ierindojoties lasītāko grāmatu saraksta pirmajās vietās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kārena M. Makmanusa. Starp mums

Kārena M. Makmanusa. Starp mums

1996. gads. Ehoridžas skolas balles vakarā bez vēsts pazūd septiņpadsmitgadīgā Sāra Korkorāna.

2014. gads. Helovīna tematiskajā atrakciju parkā “Slaktiņzeme” tiek atrasta nogalināta jaunā Leisija Kildafa.

Un tagad mazajā Ehoridžas pilsētiņā ir pazudusi vēl viena skaista, populāra vidusskolniece…

Visu vēl vairāk sarežģī fakts, ka Ehoridžā uz dzīvi pie savas vecāsmātes ierodas Elerija un Ezra Korkorāni – reiz pazudušās Sāras dvīņumāsas bērni, kuru māte Seidija ievietota rehabilitācijas centrā.

Elerija jau vairākus gadus ir interesējusies par senajiem un ne tik senajiem Ehoridžas noslēpumiem un ir apņēmības pilna tos atklāt. Taču noslēpumu kļūst arvien vairāk, un tie izrādās bīstami…

Amerikāņu rakstniece Kārena M. Makmanusa ir žurnāliste un populāru jauniešu romānu autore. Viņas debijas romāns “Kāds no mums melo” ir kļuvis par starptautisku bestselleru, kas tulkots vismaz 40 valodās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Šarlote Linka. Bez vainas

Šarlote Linka. Bez vainas

Šajā romānā lasītājus gaida sastapšanās ar jau labi zināmajiem izmeklētājiem Keitu Linvilu un Kalebu Heilu.

Ir saulaina un tveicīga vasaras diena. Seržante Keita Linvila sēž vilcienā, kas dodas no Londonas uz Jorku, kad kāda pasažiere panikā lūdz viņai palīdzību: viņu vajājot svešinieks. Un tad jau atskan vairāki šāvieni.

Divas dienas vēlāk netālu no Skārboro jauna skolotāja nokrīt no velosipēda, jo kāds pāri ceļam ir novilcis tievu stiepli. Viņa uzreiz zaudē samaņu un vairs nedzird šāvienu. Abas sievietes nav savstarpēji saistītas, taču izmantotais ierocis ir tas pats.

Ziemeļjorkšīras policijas jaunā darbiniece Keita Linvila, kura pametusi darbu Skotlendjardā, lai pievienotos Kaleba Heila komandai, nekavējoties tiek iesaistīta izmeklēšanā. Laiks negaida, ir jārīkojas ātri. Viņa nāk uz pēdām baisam noslēpumam un nokļūst nāves briesmās. Jo noziedznieks negrasās padoties...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Sāra Larka. Vinteru mājas noslēpums

Sāra Larka. Vinteru mājas noslēpums

Ģimenes romāns par uzticību un nodevību, naidu un mīlestību

TRĪS SIEVIETES,

TRĪS LIKTEŅI,

KURI IR SAISTĪTI.

Vīne. Mūsdienas. Kad gaismā nāk ilgi glabāts noslēpums, sabrūk Elinoras ierastā pasaule. Kā noskaidrojas, Elinoru un viņas māti ar pārējo ģimeni nemaz nesaista asinsradniecība.

Lai atrastu savas īstās ģimenes saknes, Elinora dodas uz Dalmāciju un Jaunzēlandi un uzzina trīs dzīvesstāstus, kas ir nesaraujami saistīti... Ceļojums izjauc Elinoras dzīves iepriekšējo kārtību un ir apdraudēta arī viņas laulība. Vai viņai tomēr izdosies atgūt drošību un laimi?

Sāra Larka ir slavenas vācu rakstnieces pseidonīms. Autore studējusi vēsturi, literatūrzinātni un psiholoģiju un ilgus gadus strādājusi par gidi. Viņas notikumiem un piedzīvojumiem caurvītos dzimtas romānus lasa visā pasaulē, arī latviešu valodā izdotas vairākas viņas grāmatas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlija Kvinna. Bridžertoni. Vikonts, kurš mani mīlēja

Džūlija Kvinna. Bridžertoni. Vikonts, kurš mani mīlēja

Šoreiz smalko aprindu ziņu autoriem nepavisam nav taisnība. Antonijs Bridžertons, Londonas iekārotākais vecpuisis, ne tikai ir nolēmis apprecēties – viņš pat jau ir noskatījis sievu! Vienīgais šķērslis ir Keita Šefīlda, iecerētās vecākā māsa, visneatlaidīgākā persona, kāda jebkad ir spērusi kāju uz Londonas deju grīdas. Šī enerģiskā intrigante ar savu apņēmību nepieļaut saderināšanos padara Antoniju vai traku, bet, naktī iemiegot, tieši Keita ir tā sieviete, kuru viņš redz savos erotiskajos sapņos...

Pretēji vispārpieņemtajam uzskatam Keita ir pārliecināta, ka trakulīgie uzdzīvotāji un zvērinātie vecpuiši nav tie labākie vīra kandidāti, turklāt Antonijs ir ļaunākais blēdis no visiem! Keita ir apņēmusies pasargāt māsu, bet, kad Antonija lūpas negaidīti piekļaujas viņējām, viņa vairs nav tik ļoti pārliecināta, vai maz pati spēs pretoties šī ļaundara valdzinājumam...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lārss Keplers. Lācars

Lārss Keplers. Lācars

dzīvoklī Oslo tiek atrasts vīrieša līķis. Pārmeklējot nozieguma vietu, policija saprot, ka upuris ir nodarbojies ar kapu apzagšanu un trofeju kolekcionēšanu, tomēr pats šausminošākais atklājums tiek uziets virtuves saldētavā. Dažas dienas vēlāk ar Jonu Linnu sazinās vācu policijas detektīve, lūdzot palīdzību saistībā ar kādu slepkavību piejūras kempingā netālu no Rostokas. Jona apzinās, ka līdzība, ko viņš sāk saskatīt šajos noziegumos, nav racionāli izskaidrojama, tomēr nespēj to ignorēt.

Ja kāds atgriežas no mirušajiem, daži to sauc par brīnumu, bet citi – par šausmu murgu...

“Keplers rada gandrīz neiedomājamu spriedzes līmeni, turklāt spēj to noturēt visa darba garumā, sējot lasītājā aizdomas, ka jebkurš no tēliem var nomirt briesmīgā nāvē jebkurā brīdī... Tiem, kuriem patīk trilleri par sērijveida slepkavām, šis noteikti jāizlasa.”

Publishers Weekly

Lārss Keplers ir Zviedrijā dzīvojošu rakstnieku pāra literārais pseidonīms. Viņu radītās grāmatas par komisāru Jonu Linnu ir labi zināmas visā pasaulē. Lārsa Keplera kriminālromāni ir tulkoti 40 valodās un pārdoti vairāk nekā 15 miljonos eksemplāru. “Lācars” ir sērijas septītā grāmata.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Virdžīnija Grimaldi.

Virdžīnija Grimaldi.

Sirsnīgs un aizkustinošs romāns par mātēm un meitām, ģimenēm un neparastām draudzībām, kas liks jums gan smieties, gan raudāt..

Ja Anna nebūtu zaudējusi darbu, iespējams, viņa nekad nebūtu uzdrošinājusies rīkoties tik impulsīvi. Viņas vecākajai meitai Hlojai ir septiņpadsmit gadu un kārtējie sirdēsti. Piepeši atklājas, ka meitene ir atmetusi ar roku mācībām licejā un plāno sākt strādāt. Izrādās, arī divpadsmitgadīgā Lilī skolā nejūtas labi... Brīdī, kad Anna saprot, ka ģimene burtiski jūk laukā, kļūst skaidrs, ka tikai ļoti spontāna un grandioza rīcība var kaut ko mainīt. Un tā nu Anna paziņo, ka viņas visas dosies uz Skandināviju, lai savām acīm skatītu ziemeļblāzmu. Meitenes šo ideju uztver ar piesardzību, savukārt Anna ir apņēmības pilna, jo šis ceļojums varētu viņas arī atkal satuvināt.

Virdžīnija Grimaldi ir dzimusi Bordo un gribējusi kļūt par rakstnieci kopš mazotnes. Savu pirmo romānu viņa sarakstīja astoņu gadu vecumā zaļā kladē, uz kuras vāka bija reizrēķina tabula. Romānā trīsdesmit lappušu garumā stāstīts par mīlestību, jūru un saulrietu. Tagad viņa ir viena no sešiem visvairāk lasītajiem autoriem Francijā, un viņas grāmatas ir tulkotas vairāk nekā divdesmit valodās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Anna Skaidrīte Gailīte. Neredzamo važu gūstā

Anna Skaidrīte Gailīte. Neredzamo važu gūstā

Rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte savos romānos nereti pievēršas tematiem, kas vēsta par Latvijā dzīvojošu cilvēku likteņiem. Lasītājus aizrauj ne vien sižeta risinājums, bet arī detalizēti aprakstītās ģeogrāfiskās vietas un sabiedrības dzīve. Autore spilgti attēlo laikmetu un vidi, daudz darba ieguldot laikmeta dokumentu un liecību izpētē. Līdz ar reāliem dzīvesstāstiem atklājas plaša un patiesa Latvijas un arī Eiropas vēstures panorāma visa 20. gadsimta garumā.

Romānā "Neredzamo važu gūstā" izsekots vācu zēna Pētera Tomasa, vēlāk saukta Pierre van de Velde, tad – Georgs Jaunzemis, liktenim. Puisēns 1945. gadā tiek nolaupīts no bērnu patversmes Beļģijas galvaspilsētā Briselē. Līdztekus sižetiski spraigajiem notikumiem autore cenšas izprast latviešu sievietes, bēgles Annas Rauzes motivāciju: kāpēc viņa bērnu nozagusi un ar to bēguļojusi pa pasauli, mainot dzīvesvietas Briselē, Lībekā, Minhenē, līdz beidzot nokļuvusi Jaunzēlandes Dienvidsalas pilsētā Kraistčērčā.

Liktenīgu sakritību un oficiālo dienestu nolaidības dēļ nolaupītā bērna pēdas, starptautiskās meklēšanas atrastas, atkal tiek pazaudētas, jo Anna Rauze prot neiedomājami veikli izvairīties, labot ierakstus dokumentos, mainīt dzīvesvietas, aprēķināt iespējamos draudus.

Romāns ir arī vēstījums par mīlestību, ģimeniskumu, sirsnību, ko Pēteris Tomass izjūt, sastopot latviešu sievieti Viju, kas ne vien atšķetina viņa dzīves sarežģītos pavedienus, bet arī kļūst par dzīvesdraugu.

"Pārsteidzošo un dramatisko Pētera Tomasa likteņstāstu dzirdēju no savas kolēģes, kura man ieteica par to uzrakstīt žurnālam. Pirmajā tikšanās reizē ar Pēteri un Viju stundas aizritēja nemanot – samezglotā un būtībā iznīcinātā Pētera dzīve, aizkustinošā tuvības veidošanās divu padzīvojušu cilvēku attiecībās, Pētera un Vijas aizrautīgie patiesības meklējumi dažādos arhīvos un negaidītais rūgtais atklājums mani aizkustināja. Sapratu, ka šis stāsts ir grāmatas lappušu cienīgs, un uzticēju to savam draugam – lasītāju iemīļotai rakstniecei, Veidenbauma prēmijas laureātei Annai Skaidrītei Gailītei. Toreiz nezināju, ka uzveļu viņas pleciem gandrīz nepārvaramu smagumu. Taču rakstniece neatkāpās, un nu lasītāji saņem grāmatu, kas aizraujoši izlasāma vienā elpas vilcienā."

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


 Dina Džeferisa. Toskānas grāfiene

Dina Džeferisa. Toskānas grāfiene

Viens karš.

Divas sievietes.

Vai viņas spēs izglābt savus mīļos?

Ir 1943. gads. Grāfienes Sofijas de Korsi Toskānas muižas mierpilno gaisotni izjauc negaidīta vācu karavīru ierašanās. Vēlēdamās atbalstīt Sabiedroto spēkus, viņa slepenībā no sava vīra Lorenco ir piekritusi dot pajumti ievainotam angļu radistam, tādējādi apdraudot viņu visu dzīvības.

Kad pie Sofijas ierodas Maksīne, kura darbojas pretošanās kustībā, viņas noslēdz kādu vienošanos. Drošsirdīgā un neatkarīgā Maksīne savulaik sev ir solījusi nekad neiemīlēties, tomēr, sastopot glīto partizānu Marko, viņa saprot, ka šo solījumu pildīt nespēs... Pavisam drīz abas sievietes attopas ierautas bīstamā spēlē ar nacistiem. Vai viņas tiks atklātas? Vai viņām izdosies glābt savus mīļotos?

Dina Džeferisa, angļu rakstniece, ir dzimusi Malaizijā un pārcēlusies uz Angliju deviņu gadu vecumā, tomēr saglabājusi īpašas jūtas pret savas bērnības zemi un Āzijas kultūru, kas bieži atspoguļota viņas grāmatās. Latviešu valodā tulkoti arī viņas romāni “Tējas plantatora sieva”, “Safīra atraitne” un “Pazudusī māsa”.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dzintra Žuravsks. Svešs starp savējiem

Dzintra Žuravsks. Svešs starp savējiem

Ir tāds teiciens, svešs starp savējiem, savējais starp svešiem. Kā tas iespējams? Dzīve reizēm uzdod mīklas, kuras grūti atminēt.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Anna Žagariņa. Ar Sibīrijas sāpi sirdī: atmiņu stāsti

Anna Žagariņa. Ar Sibīrijas sāpi sirdī: atmiņu stāsti

Autore stāsta: "1949. gada 25. martā mūsu ģimeni – vectēvu Pēteri, māti Veru, mazgadīgos bērnus Annu un Māru – izsūtīja uz Sibīriju. Laikā, kad Latvija kļuva brīva, mamma bieži teica, ka vajadzētu uzrakstīt par visu, ko pārdzīvojām 1949. gada 25. marta naktī, un par dzīvi turpmākajos gados, ko pavadījām Sibīrijā. Mēs abas ar Māru nolēmām, ka ir jāvāc materiāli, jāapkopo atmiņas un tas viss jāpieraksta. Tekstu rakstīju es, balstoties arī uz māsas Māras stāstīto. Par laika posmu pēc 1955. gada, kad jau bijām atgriezušās Latvijā, vairāk rakstīju par notikumiem, kas saistīti ar mani un manu ģimeni, bet stāstam cauri vijās arī Māras klātbūtne, jo abas dzīvojām vienā – Padomju Savienības – laikā. Šīs atmiņas veltītas mūsu bērniem, bērnu bērniem un pārējiem tuvajiem cilvēkiem".

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlsa Veika. Tikšanās Rivjērā

Džūlsa Veika. Tikšanās Rivjērā

Kerijai ir ideāls līgavainis - mīlošs, gādīgs un uzticams. Viņai vajadzētu būt laimīgai, vai ne? Tas nekas, ka bildinājums nebija pārāk romantisks un nelika sirdij sisties straujāk. Jaukais Elans būs labs dzīvesbiedrs gan priekos, gan bēdās. Taču Kerijai ir kāds mazs noslēpums - viņa jau ir precējusies. Pirms daudziem gadiem. Un nu viņas vīrs ir kļuvis par pasaulslavenu kinoaktieri. Kāda sagadīšanās ļauj abiem sastapties Francijā, kur viņa pavada atvaļinājumu, savukārt viņš filmējas. Beidzot ir pienācis laiks izšķirties oficiāli. Bet ja nu mīlestības dzirksts nemaz nav pazudusi?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Juns Kore Roke. Ledus

Juns Kore Roke. Ledus

Briesmās uzticēties var tikai saviem instinktiem. Bijusī kareive Anna kopā ar profesoru Sakariasenu devusies ekspedīcijā uz Ziemeļpolu. Ledājos Anna cer aizmirst piedzīvotās kara šausmas, taču viss mainās, kad pie debesīm parādās signālraķete. Kaimiņu izpētes stacijā acu priekšā paveras asinis stindzinoša aina - teju visa pētnieku komanda gājusi bojā. Anna saprot, ka notikušais nav nelaimes gadījums un briestošās vētras dēļ vainīgais nevar būt ticis tālu prom. Kurš un kāpēc paveicis šausminošo noziegumu? Vai Annai izdosies sagaidīt palīdzību, pirms slepkava viņus atrod?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Endrū Meins. Melnais korallis

Endrū Meins. Melnais korallis

Policijas ūdenslīdēja Slouna Makfersone kāda ezera dzelmē atrod pamestu furgonu, kurā atrodas četru pusaudžu līķi. Šie jaunieši pirms 30 gadiem pazuda bez vēsts, kad kopā bija apmeklējuši rokkoncertu. Izmeklētājiem tas izskatās pēc traģiska negadījuma. Taču Slouna uzskata, ka notikusi brutāla slepkavība. Vēl vairāk – vainīgais joprojām turpina nogalināt.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kamilla Lekberga. Sudraba asaras

Kamilla Lekberga. Sudraba asaras

Lai gan Feijai nekas dzīvē nav nācis bez smagas cīņas, tagad viņai ir viss, ko pelnījusi, — bagātība, pašas izveidotais uzņēmums ir kļuvis par pasaulē plaši pazīstamu zīmolu, un viņai ir izdevies rūpīgi noslēpt sev dārgo ģimeni Itālijā, kur bijušajam vīram Jakam vairs nekad neizdosies tai nodarīt pāri. Reizi pa reizei biznesa braucieni uz Romu pārtop par kaislīgiem mīlas sakariem. Taču pienāk brīdis, kad Feijai nekas cits neatliek, kā atgriezties Stokholmā, — vairākas ietekmīgas uzņēmuma investores, sievietes, kurām Feija ir uzticējusies no visas sirds, pārdod savas akcijas, turklāt policiste, kura piedalījās Feijas meitas meklēšanā, ir atklājusi kādu skaudru sievietes pagātnes noslēpumu... Un tad galvenā varone uzzina, ka Jaks ir izbēdzis no apcietinājuma. Feijai ne tikai jācīnās par ģimenes drošību, bet pienācis arī laiks atzīt un pieņemt patiesību par pagātni. Šis ir pārdrošs un valdzinošs stāsts, kurā valda pavedināšana, nodevība un sieviešu spēks, taču tā varonei nav pa spēkam novērst pagātnes noslēpumu izlaušanos brīvībā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


 Dace Judina. Svilpotājs

Dace Judina. Svilpotājs

Sponsora dāvātā treilerbusā dodoties šausmu un spoku stāstu vākšanas ekspedīcijā, Lilija Ruķele-Spokāne pat iedomāties nespēj, ka reālie notikumi pārspēs visbaisāko iedomu. Saglabāt skaidru skatu Lilijai palīdz naktī uz ceļa sastapts svešinieks - atvaļinātais virsnieks Ainis Dūcis, kurš kļūst par viņas palīgu, asistentu un dzīvības glābēju, novēršot plānotu atentātu. Tomēr Ainim ir savi noslēpumi un baisi atmiņu dēmoni, kas rauj atpakaļ pagātnē. Vai viņi spēs palīdzēt viens otram un pārējiem grupas locekļiem? Un kas ir Svilpotājs – mītiska būtne, dabas parādība, izdomāts tēls vai īsts cilvēks?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


 Lūsija Folija. Apartamenti Parīzē

Lūsija Folija. Apartamenti Parīzē

Gribot pārmaiņas dzīvē, Džesa dodas uz Parīzi pie sava brāļa Bena. Tomēr, kad Džesa ierodas norādītajā vietā, ekskluzīvā dzīvokļu namā, brālis viņu tur nesagaida. Kur gan Bens ir pazudis? Un kā viņš var atļauties īrēt tik dārgu mitekli? Meklējot atbildes, Džesa iepazīstas ar Bena kaimiņiem, kuri izturas visai rezervēti. Liekas, katram ir kaut kas slēpjams. Katrs viņas acīs kļūst par aizdomās turamo...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Marija Ērnestama. Mīlestības pavasaris

Marija Ērnestama. Mīlestības pavasaris

M. Ērnestamas romāna "Mīlestībai nav brīvdienu" turpinājums. Vēl Ziemassvētkos Līsbetas dzīve šķita nokārtojusies - iemīļots darbs, omulīga mājiņa un jauna mīlestība - viss bija tieši tā, kā viņa pati to vēlējās. Taču, tuvojoties pavasarim, ikdienu darbā aptumšo tenkas, mīļotais pavada laiku, risinot bijušās sievas problēmas, bet kaimiņu mājā ievācas jauns pāris, un nav ilgi jāgaida, līdz Līsbetai nākas ne vien aizstāvēt savas zemes robežas, bet arī cīnīties par naktsmieru... Taču Līsbeta nav vis ar pliku roku ņemama!

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūda Devero un Tāra Šītsa. Neiespējamais solījums

Džūda Devero un Tāra Šītsa. Neiespējamais solījums

Līemam O'Konoram šajā dzīvē ir tikai viens mērķis – savu mīļoto sievieti savest kopā ar citu vīrieti. Reiz, pats to neapzinoties, viņš mainīja likteni, kad iemīlējās skaistajā Korā Makleodā. Viņu mīlasstāsts bija kaislīgs un beidzās traģiski. Šis ir romantisks, humora, mīlestības un gaišuma caurstrāvots stāsts, kas mudina noticēt, ka laikam nav varas pār īstām jūtām.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

 


Šerona Boltona. Tagad tu mani redzi

Šerona Boltona. Tagad tu mani redzi

Kādu nakti pēc liecinieka iztaujāšanas Londonas dzīvokļu kompleksā Leisija Flinta, jauna detektīvu konsteble, ēkas tumšajā autostāvvietā uzduras sievietei, kas tik tikko ir nežēlīgi nodurta. Divdesmit četru stundu laikā reportieri saņem anonīmu vēstuli, kas norāda uz neapstrīdamu līdzību starp šo un Džeka Uzšķērdēja pirmo slepkavību, — vēstuli, kurā Leisija tiek saukta vārdā. Ja tā ir taisnība un slepkava ir nolēmis atkārtot Londonas asiņaino pagātni, ja pieņem, ka vēsture atkārtojas, tad viņiem ir atlikušas tikai piecas dienas līdz nākamajam mēģinājumam. Neviens neuzskata, ka tas ir kas cits kā vien sadistiska slepkavas spēle, pat Leisija, par kuru slepkava, šķiet, īpaši pasmējies. Tomēr, kad viņa izmeklē lietas detaļas, slepkava arvien vairāk atgādina par pagātni, ko viņa gribētu paturēt pie sevis. Un vienīgais veids, kā to izdarīt, ir viņu noķert. Leisija ir noslēpumains tēls, un viņas noslēpumiem ir noslēpumi. Viņa ir skaista sieviete, kura cenšas slēpt savu izskatu un pēc iespējas vairāk palikt otrajā plānā. Viņa dārza šķūnī tur smago boksa maisu, ģērbtu kā vīrieti. Viņas dzīvoklis ir kā balta kaste bez personības pazīmēm. Viņa meklē seksu bez saistībām, jo domā, ka nespēj veidot attiecības.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Luīze Boije af Jenessa. Latvānis : pretošanās triloģija

Luīze Boije af Jenessa. Latvānis : pretošanās triloģija

Kad Sāras tēvs mīklainos apstākļos mirst ugunsgrēkā, viņa no Zviedrijas mazpilsētas Erebrū pārceļas uz Stokholmu. Tur 25 gadus vecajai jaunietei viss rit ļoti gludi: no viesmīles darba viņa ātri pāriet strādāt cienījamā sabiedrisko attiecību aģentūrā un no trūcīgas mājvietas piepilsētā pārceļas uz greznu dzīvokli ekskluzīvajā Estermalmes rajonā Stokholmas centrā. Sāra priecājas, ka viņai dzīvē viss beidzot izdodas. Taču drīz vien viņa apjauš, ka nekas nav tā, kā šķiet. Sāk atgadīties baisas lietas, kurām nav izskaidrojuma. Pamazām viņa zaudē uzticību apkārtējiem, līdz kādā brīdī neuzticas vairs pat savam prātam. Vai visas dīvainības notiek tikai viņas iztēlē? Vai viņa tiešām vairs nevar uzticēties nevienam? Saistoši un šausminoši reālistiski Luīze Boije af Jennesa atklāj pretošanās triloģijas stāstu, kura centrā ir jaunas sievietes stāšanās pretim nezināmiem spēkiem. Autore darbam piešķīrusi tādu spriedzi, ka grāmatu var nolikt malā tikai tad, kad Sāra ir atklājusi, kas aiz visiem dīvainajiem notikumiem slēpjas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Henrika Andersone. Gabaliņš dvēseles

Henrika Andersone. Gabaliņš dvēseles

Tas ir piecpadsmitgadīgas meitenes stāsts par savu noslēpumaino pirmo mīlestību, kas apvieno gan risku un izaicinājumu, jo puisim ir slikta slava, gan patiesas jūtas un romantiku. Jaunietes acīm skatīta ģimenes situācija – jaunākā brāļa slimība. Gan mīlestības stāsts, gan bīstamais mēģinājums palīdzēt slimajam brālītim ar maģijas palīdzību liek grāmatas varonei iepazīt savas personības tumšās šķautnes.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Čingizs Abdullajevs. Izvēlies nāvi

Čingizs Abdullajevs. Izvēlies nāvi

Varētu šķist – kāds gan sakars ir “likumīgā” zagļa dēla mīklainajai pazušanai ar bijušās VDK augstākā mērā slepenas nodaļas darbinieku plānveidīgu likvidāciju? Izrādās, ka abi noziegumi ir kādas sarežģītas mahinācijas rezultāts. Pirmo lietu izmeklē slavenais kriminālistikas eksperts Drongo, otru – Valsts drošības dienesta apakšpulkvedis Kolčins. Meklējot dažādos virzienos, abi tomēr nenovēršami tuvinās. Un droši viens satiksies vienā punktā, protams, ja viņus netraucēs nāve…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Arno Jundze.  Vienīgais liecinieks

Arno Jundze. Vienīgais liecinieks

"Rakstīju trilleri, bet sapratu, ka pandēmijas laikam nepiestāv klasiskās žanra shēmas. Tāpēc trilleris šoreiz pārvērtās par pandēmijas laika pasaku. Tā varonis ir valdonīgs, sabiedrībā populārs četrdesmitgadnieku paaudzes pārstāvis, kuram šķiet, ka pasaule griežas ap viņu. Tomēr tā nenotiek. Vienas dienas laikā viņš zaudē savu TV šovu, sievu, labāko draugu un auto.

Džo ar blīkšķi aizcērt durvis, aizbrauc uz Viļņu, kur no drauga īrētā dzīvoklī raksta skandalozu grāmatu par sabiedrības krējuma duļķaino dzīvi. Nejaušs vienas nakts romāniņš ar kādu dīvainas uzvedības jaunkundzi Džo sirdī liek kūleņot cerību taureņiem. Kāpēc gan neatgriezties Latvijā ar jaunu TV šovu, svaigi uzrakstītu bestselleru un par sevi divreiz jaunāku draudzeni pie sāniem? Dažādu apdullinošu vielu, pikantēriju un jūtu pārņemtais vīrietis pat nepamana, kā tiek iesaistīts noziedzīgu notikumu tīklā. Viņa atgriešanās realitātē ir skarba – atkal zaudējis visu un apsūdzēts divās slepkavībās, Džo tiek novests tik tālu, ka brīžam sāk šaubīties – varbūt tiešām slepkava ir viņš pats."

Arno Jundze

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dace Judin. Uz dzīvību un nāvi

Dace Judin. Uz dzīvību un nāvi

Deviņu mūzu fonda direktoram, pret kuru sākta finanšu pārbaude, tiek nolaupīts dēls, dēla sieva un divi darbinieki. Prasība – atkāpties no amata, citādi kāds dabūs cementa zābaciņus, bet kāds cits būs ilgi jāvāc kopā. Tikmēr biezo dārzos parādās savādas skulptūras, kuras ļoti atgādina reālus cilvēkus. Starptautiskas kompānijas biznesa centra svinīgajā atvēršanā tehniskajam direktoram no autoceltņa nāvējoši uzkrīt pustonnīga torte, bet pēc pāris dienām mirušā šefa auto nāvējoši notriec firmas mārketinga vadītāju. Mežāju ūdenstorņa rezervuārā tiek atrasts torņa sarga līķis. Pagastā klīst baumas par Melno Vīru – Bergu dzimtas rēgu, kas parādās, kad kādam jāmirst.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kristīne Hanna. Baltā nekuriene

Kristīne Hanna. Baltā nekuriene

1974. gads. Aļaska Neparedzama. Nepiedodoša. Nepieradināta. Galējs izdzīvošanas pārbaudījums ģimenei krīzes situācijā. Ernts Olbraits ir atgriezies mājās no Vjetnamas kara, viņš ir apjucis, mainījies un nikns uz visu pasauli. Zaudējis kārtējo darbu, viņš pieņem impulsīvu lēmumu – ar ģimeni pārcelties uz ziemeļiem, uz Aļasku, lai apmestos uz dzīvi tur, kur maz citu ļaužu un varēs dzīvot pēc pašu likumiem. Sākumā šķiet, ka Aļaska atbilst visām viņu cerībām, bet, pienākot ziemai, kad visapkārt valda tumsa un aukstums, sākotnējais piedzīvojums pārvēršas par drāmu. Trīspadsmitgadīgajai Lenijai un viņas mātei nāksies uzzināt briesmīgo patiesību, ka Aļaska ir vienlīdz skaista un briesmīga, ka tā spēj gan cilvēku izglābt, gan pazudināt, un viņas neglābs neviens... viņām būs jātiek galā pašu spēkiem. “Baltā nekuriene” ir neaizmirstams stāsts par cilvēka trauslumu un izturību un arī Aļasku – vienlaikus tik neiedomājami skaistu un neparedzami bīstamu. Tas ir aizraujošs stāsts par uzdrošināšanos, mīlestību un zaudējumu, centieniem izdzīvot un to mežonīgumu, kas mīt gan dabā, gan cilvēkos.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Nina George. Dienvidgaismas

Nina George. Dienvidgaismas

"Dienvidgaismas" ir romāns par cilvēkiem kādā nelielā ciemā Provansā, par neredzamo saistību viņu starpā, un vienlaikus tas ir poētisks stāsts par mīlestību visos tās brīnišķīgajos veidos. Tas ir kā pasaka un kā mierinājums, kā pastaiga maigajā Provansas dienvidu gaismā garām kafejnīcām un apgaismotiem logiem, un katrā satiktajā skatienā slēpjas neizsacītas ilgas pēc pilnīgas dzīves.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Marija Ērnestama. Viens no mums

Marija Ērnestama. Viens no mums

Marija Ērnestama ir radījusi kriminālu drāmu ar ļoti netipiskiem un negaidītiem pagriezieniem. Tādiem, kas liek grozīt galvu neticībā un samierināties, ka paredzēt rakstnieces domu gaitu nekādi nav iespējams. Arvien dziļāk romānā mēs uzzinām, cik daudz tumšu noslēpumu, dīvainu tieksmju un skeletu skapī ir katram no iesaistītajiem draugiem. Un aizvien paliek neatbildamais jautājums - vai iznīcinot ļaunumu, mēs paši par tādu nepārvēršamies? Vai palīdzēt izbeigt ciešanas ir lielāks noziegums kā ik dienu noskatīties, kā otrs cieš?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Stīna Džeksone. Sudraba ceļš

Stīna Džeksone. Sudraba ceļš

Pirms trim gadiem pazuda Līna, un trīs gadus Lenni braukā šurpu turpu pa Sudraba ceļu, cerot atrast meitu vai vismaz rast mierinājumu. Atmiņas, vainas izjūta un ceļš dzen viņu uz priekšu. Meja, jauniņā Glimmerstreskā, par pazudušo meiteni un Lenni neko vēl nezina. Tomēr pavisam drīz viņu likteņi savādā veidā krustosies. Un tas notiks uz Sudraba ceļa, kas līkumo starp mežiem klātajiem kalniem, šķērsojot vai visu Zviedriju...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Endrū Burels. 48 stundas līdz slepkavībai

Endrū Burels. 48 stundas līdz slepkavībai

Par bruņotu laupīšanu notiesāts uz divdesmit gadiem cietumā, Ītans cer, ka reiz kļūs par kārtīgu sabiedrības locekli. Bet liktenim ir citi plāni. Kad Ītanam tiek piešķirtas 48 stundas, lai varētu piedalīties māsas bērēs, Ītans uzzina, ka viņa pasludināta par mirušu tikai tāpēc, ka atrasts pietiekami daudz asiņu, nevis līķis. Ītans secina, ka visi māsas nāves apstākļi nav izmeklēti, un nolemj izmantot šīs divas dienas, lai visu noskaidrotu. Turklāt – lai atklātu patiesību par māsas bojāeju, Ītanam atkal būs jākļūst par noziedznieku, bet viņš bija zvērējis, ka tas nekad vairs nenotiks...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Korina Bomane. Mēnessgaismas dārzs

Korina Bomane. Mēnessgaismas dārzs

Antikvariāta īpašnieces Lilijas Kaizeres dzīve šķiet vienmuļa un iepriekš paredzama līdz brīdim, kad viņas rokās nonāk neparasta vijole ar iededzinātu rozes zīmējumu. Cenšoties uzzināt kaut ko vairāk par vijoles vēsturi un tās saistību ar pašas dzīvi, Lilija ļaujas piedzīvojumam un dodas ceļojumā, kas aizved viņu uz Angliju, Itāliju un pat Sumatru. Iespējams, tieši šajā eksotiskajā un krāšņajā Indonēzijas salā Lilija atradīs ne vien meklēto, bet arī noticēs jauna sākuma iespējamībai...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Zoī Beka. Lielpilsētas paradīze

Zoī Beka. Lielpilsētas paradīze

koncentrējas milzīgās metropolēs un veselības lietotne viedierīcē pastāvīgi uzrauga visas dzīvībai svarīgās funkcijas – tāda tiek tēlota tuvā nākotne. Romāns –vīzija par veselības diktatūras režīmu, – sarakstīts pirms pandēmijas un parādījies pārdošanā tikai dažus mēnešus pēc tās izsludināšanas. Grāmatā atainota nākotnes Vācija. Pēc globālām dabas katastrofām un pandēmijām, kuru dēļ aizgājuši bojā daudzi miljoni cilvēku, mainījusies Eiropas karte, citāds kļuvis ikdienas dzīves ritējums. Piekrastes teritorijas applūdušas. Jaunajā pasaulē ir dažādas ērtības, ko nodrošina tehnoloģiskie risinājumi, sistēmas, kas bezjūtīgi pieņem lēmumus un izdara secinājumus, par pamatojumu izmantojot vien statistikas datus un matemātiskus algoritmus.

Visiem ir labi – kamēr netiek uzdoti jautājumi. Līna, pētniece vienā no pēdējām nevalstiskajām mediju aģentūrām, tiek nosūtīta pārbaudīt kaut ko, viņasprāt, banālu. Patiesībā tas ir sprādzienbīstams stāsts. Kamēr žurnāliste nelabprāt dara savu darbu, aģentūras priekšnieks piedzīvo ļoti dīvainu negadījumu, kas viņu gandrīz nogalina, bet kolēģis tiek noslepkavots. Sākotnēji Līna uzskata, ka runa ir par plaša mēroga tirdzniecību ar informāciju par veselību, bet vēlāk atklāj baisu patiesību: kādam no viņai tuviem cilvēkiem ir tiesības lemt par gandrīz katra dzīvību vai nāvi. Un šis spēks kļūst nekontrolējams…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Keita Atkinsone. Kad reiz būs labas ziņas?

Keita Atkinsone. Kad reiz būs labas ziņas?

Klusā Devonas lauku nostūrī sešgadīga meitenīte kļūst par aculiecinieci drausmīgam noziegumam. Pēc trīsdesmit gadiem cilvēks, kurš bijis notiesāts par šo noziegumu, iznāk no cietuma.

Sešpadsmitgadīgā Redžija, dzīvē jau paguvusi pieredzēt daudz, Edinburgā strādā par auklīti pie ārstes Hanteres. Taču darba devēja pazūd kopā ar bērnu, un Redžija ir vienīgā, kura par to uztraucas. Arī policijas vecākā inspektore Luīze Monro meklē pazudušu cilvēku un nenojauš, ka tikmēr viņas vecais paziņa Džeksons Broudijs ir devies ceļojumā, kurš liktenīgi pārtrūks.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Toms Vuds. Noslēpumainais

Toms Vuds. Noslēpumainais

Pasūtījuma slepkava Viktors pēc uzdevuma veikšanas uz pāris dienām apmetas nomaļā Kanādas viesnīcā, izliekoties par makšķernieku. Viņš ieplānojis nogaidīt pāris dienu un tad izgaist bez pēdām. Bet, kad piepeši pazūd kāda viesnīcas darbiniece un viņas dēlēns, Viktors paliek, jo saprot – tikai viņš spēs abus atrast. Viktors sāk iztaujāt vietējos. Dažiem tas nepatīk, jo draud atklāties viņu netīrais bizness. Šie cilvēki domā, ka būs viegli tikt galā ar Viktoru. Viņiem nav ne jausmas, cik bīstams ir šis noslēpumainais klusētājs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlsa Veika. Notinghilla sniegā

Džūlsa Veika. Notinghilla sniegā

Viola Smita, talantīga operas altiste saņem piedāvājumu iestudēt kādas skolas Ziemassvētku ludziņu. Neits Viljams, tikko šķīries vientuļais tēvs, nepavisam negaida Ziemassvētkus. Bet, tā kā viņa mazajai meitai lugā atvēlēta loma, viņš ir spiests pārvarēt savu īgnumu un palīdzēt Violai. Kad starp Neitu un Violu sāk šķīst iemīlēšanās dzirksteles, abi pagalam apmulst. Vai Neits ir gatavs pielikt punktu izjukušajai laulībai un savā dzīvē ielaist citu sievieti? Un vai Viola ir gatava jaunām attiecībām?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlsa Veika. Koventgārdena sniegā

Džūlsa Veika. Koventgārdena sniegā

Tillijai ir lieliski draugi, viņa dievina savu grimētājas darbu un grasās apprecēties ar burvīgu vīrieti. Viss liecina par to, ka šogad Ziemassvētki būs vienkārši perfekti. Šo idilli izjauc Tillijas kolēģis Markuss, aukstasinīgais IT daļas vadītājs, kurš apņēmies viņai iemācīt rīkoties ar datoru. Pārsteigta Tillija atklāj, ka šī kaitinošā tipa klātbūtnē sāk izjust… tauriņus vēderā. Vai tā ir tikai nebūtiska aizraušanās? Vai viņas līgavainis tiešām ir tik ideāls? Tillijai nāksies atbildēt uz daudziem sarežģītiem jautājumiem, lai patiešām piedzīvotu savus perfektos Ziemassvētkus.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kārena Vaita. Ziemassvētki Tredstrītā

Kārena Vaita. Ziemassvētki Tredstrītā

Šogad Melānijai vajadzētu sagaidīt Ziemassvētkus ar īpašu prieku – viņa ir apprecējusies ar savu ideālo vīrieti, sagaidījusi burvīgus dvīņus un ievākusies sapņu mājā. Tomēr šo idilli aptumšo kāds pagātnes nelabvēlis. Taču Melānija negrasās padoties – viņa liks lietā visus spēkus, lai nosargātu savas ģimenes laimi.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Tevi vienu : veltījums jaunlaulātajiem

Tevi vienu : veltījums jaunlaulātajiem

Veltījums jaunlaulātajiem. Dzeja.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Emma Stouneksa. Bākas uzraugi

Emma Stouneksa. Bākas uzraugi

Kornvola, 1972. gads. Trīs uzraugi pazūd no kādas nomaļas bākas. Ieejas durvis ir aizslēgtas no iekšpuses. Abi pulksteņi ir apstājušies vienā laikā. Galvenā uzrauga pierakstos fiksēta spēcīga vētra, tomēr debesis visu nedēļu ir bijušas skaidras. Kas patiesībā noticis bākas tornī? Plūdmaiņas mainās, un jūra viļņojas, slīcinot senus rēgus. Vai jebkad izdosies no viļņiem uzzināt šo noslēpumu? 20 gadus vēlāk pazudušo uzraugu sievas vēl aizvien cenšas samierināties ar notikušo. Traģēdijai vajadzētu viņas satuvināt, tomēr viņas attālinās cita no citas. Un tad uzrodas kāds rakstnieks. Viņš vēlas katrai no viņām dāvāt iespēju pavēstīt savu stāsta versiju. Tomēr patiesība virspusē var uznirt vien tad, ja tiks pārvarētas pašas tumšākās bailes...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Makss Sēks. Ļaunuma tīkls

Makss Sēks. Ļaunuma tīkls

Pēc grandiozas ballītes pazūd divi slaveni influenceri. Abu sociālajiem kontiem ir desmitiem tūkstošu sekotāju, bet pēdējais ieraksts teju identisks – vientuļas bākas bildi papildina ļaunu vēstošs dzejolis. Vai tas ir tikai publicitātes triks, vai tomēr abu dzīvībām draud briesmasa Kādu brīdi izmeklētāju komandai šķiet, ka ikviens pavediens beidzas strupceļā, bet, spriedzei augot, arvien skaidrāks, ka pretinieks negrasās apstāties… Procesu sarežģī arī izmeklētājas Džesikas Niemi pagātnes noslēpumi, kuri līdz ar jaunās priekšnieces ierašanos vairs nav drošībā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Tasmīna Perija. Viesības uz jahtas

Tasmīna Perija. Viesības uz jahtas

Pētnieciskās žurnālistikas pārstāvei Larai Stounai rodas iespēja savu karjeru pavērst jaunā virzienā, jo senākā draudzene Sandrīne viņu uzaicina pievienoties “Kolektīvam”. Tas ir pētnieciskās žurnālistikas tīkls, ko dibinājis aktīvs mediju magnāts un pārliecināts taisnības cīnītājs Eduardo Ortega.

Diemžēl apstākļi izvēršas traģiski, Sandrīne tiek atrasta mirusi, un Lara uzskata, ka draudzenes nāve ir saistīta ar viņas pēdējo darbu – rakstu par Džonatonu Maieru, noslēpumainu finansistu, kurš plaši pazīstams ar to, ka rīko krāšņas viesības uz savas Montekarlo jahtas “Pandora” klāja.

Pirms divām nedēļām arī Maiers tika atrasts miris. Viņš bija kļuvis par nežēlīgas laupīšanas upuri, bet Lara tic, ka Sandrīnes un Džonatona slepkavības ir saistītas, bet galvenais šo noziegumu motīvs ir atrodams uz jahtas “Pandora” klāja. Kādus noslēpumus gan glabā Maiera “Pandora”?

Kas tie bija par darījumiem, kuru dēļ kāds bija gatavs nogalināt? Vai Larai izdosies noskaidrot patiesību, pirms viņa pati kādam kļūs par traucēkli?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


MOJA DŽODŽO. Zvaigžņu dāvātāja

MOJA DŽODŽO. Zvaigžņu dāvātāja

Aizkustinošs stāsts par draudzību, mīlestību un uzdrīkstēšanos...

Izsmalcinātā un elegantā Alise ir pieņēmusi impulsīvu lēmumu un apprecējusies ar glīto amerikāni Benetu van Klīvu. Vēloties aizbēgt no garlaicīgās dzīves dzimtajā Anglijā, viņa pārceļas uz Ameriku. Tomēr dzīve Kentuki mazpilsētā nelīdzinās cerētajam, turklāt vēl nākas sadzīvot ar valdonīgo vīratēvu.

Tāpēc, izskanot aicinājumam pievienoties Eleonoras Rūzveltas ceļojošajai bibliotēkai, Alise līdz ar piecām citām sievietēm enerģiski iesaistās projektā, lai apkaimes trūcīgajiem cilvēkiem piegādātu lasāmvielu. Šis darbs nozīmē pavadīt garas stundas ceļā zirga mugurā, un jaunām sievietēm tā ir liela uzdrīkstēšanās. Lai gan nākas pārvarēt dažādus pārbaudījumus un aizspriedumus, viņas turpina pildīt savu pienākumu un nogādā grāmatas un žurnālus cilvēkiem, kuriem to nekad nav bijis, tādējādi mainot šo cilvēku dzīves.

“Zvaigžņu dāvātāja”, uz patiesiem notikumiem balstītais romāns, ir neaizmirstams un aizkustinošs vēstījums par sieviešu draudzību un lojalitāti, cilvēcību un patiesu mīlestību, un tam ir lemts kļūt par mūsdienu klasiku.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATLOGĀ


Herberts Džordžs Velss. Kipss

Herberts Džordžs Velss. Kipss

Herberts Džordžs Velss (1866-1946) ir viens no slavenākajiem angļu rakstniekiem, parasti minēts kā zinātniskās fantastikas dižgars. Tomēr autoram ir citādi sacerējumi, viņš iezīmējis ceļu literatūrā arī ar vispārcilvēciskām tēmām. Patiesībā Velsa “parastā proza” apsteidza viņa fantastiskos romānus, kuri ir mums pazīstami līdz šim, tikai latviešu lasītājs ar to nav pazīstams. Velss arī savus “ikdienišķos” tēlus mēdz nostādīt negaidītās situācijās, piemēram, Kipsu – liekot tam saņemt necerētu mantojumu un nonākt neierastā vidē – gluži citās aprindās, kurās pastāvēt nav ne viegli, ne vienkārši.

Romāns “Kipss” palīdz iepazīt viņa daiļrades daļu, kas veltīta norisēm sabiedrībā un cilvēka iekšējai pasaulei.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dzintars Tilaks. Kūlenis

Dzintars Tilaks. Kūlenis

 

Negaidītu, nejaušu notikumu virkne vai kāds ārējs spēks un likumsakarība var radīt situāciju, kad nekas vairs nav un nevar būt kā agrāk, un mēs tad sakām: dzīve ir apmetusi kūleni. Tā tas notiek ar romāna galveno varoni, nobriedušu vīrieti Linardu, ar jauno sievieti Anci un viņas māti Dailu. Līdz šim mierīgajā dzīvē pēkšņi ienāk atklājumi, diemžēl arī vilšanās un pat cīņa par izdzīvošanu. Nav iespējams mierīgi pieņemt visu, kas notiek, bet vai aktīva iejaukšanās nesarežģīs visu vēl vairāk?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


V.E. Švāba. Ļaunestība

V.E. Švāba. Ļaunestība

Teorētiski šī varētu būt klasiska sižeta līnija - divi draugi kļūst par ienaidniekiem un mēģina viens otru iznīcināt. V.E. Švāba ir grāmatā uzbūrusi pasauli, kas apvieno spilgto grafisko noveļu varoņstāstu un drūmo "film noir" žanra stilistiku. Pasauli, kurā pārdabisku spēju iegūšana automātiski nepadara cilvēku par varoni un tiek apšaubīta varoņa misijas būtība.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Māra Svīre.  Bailes no dziļuma

Māra Svīre. Bailes no dziļuma

Laiva bez airiem Daugavā pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Neparastās un bīstamās situācijas laikā Alīnā pakāpeniski mainās izjūtu gamma - cerības uz drīzu izglābšanu nomaina arvien augoša bezpalīdzība un nāves bailes, ko veicina garāmbraucošo pasažieru vienaldzība. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Monika Sabolo. Samera

Monika Sabolo. Samera

Kādā vasaras dienā, drīz pēc savas deviņpadsmitās dzimšanas dienas, pazūd Samera. Pēdējā aina, ko visi atceras, - jauna, gaišmataina sieviete draiskojas pļavā. Vai viņa izgaisusi vējā, kokos, ūdenī? Vai varbūt viņa ir kaut kur pavisam citur? Divdesmit četrus gadus vēlāk Benžamēnu, kuram tagad ir jau 38 gadi, vēl aizvien vajā atmiņas. Samera iezogas viņa sapņos kā gracioza, bet spokaina parādība, atmodinot sen noklusētus ģimenes noslēpumus, jo cik gan ilgi kāds spēj sadzīvot ar nakts murgiem... "Samera" ir romantiskākais no Monikas Sabolo līdz šim sarakstītajiem darbiem. Tas vienlaikus apbur un kāpina spriedzi, pārņemot lasītājus savā varā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Romija Felka. Rēgu nams

Romija Felka. Rēgu nams

Piepalīdzot darbos savu vecāku saimniecībā Elbmāršā, izmeklētāja Frīda Paulsena atgūstas no pārdzīvojumiem. Piepeši viņu apciemo senā draudzene Džo. Kā parādījusies, tā pazūd, taču jau drīz Frīda uzzina: Džo kļuvusi par liecinieci kādas smagi sadurtas sievietes nāvei pamestā mājā, un viņu sāk turēt aizdomās par slepkavību.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lija Brīdaka.  Mūža noslēpums

Lija Brīdaka. Mūža noslēpums

"Mūža noslēpums" ir stāsts par Santu, kura, daudzus gadus tiekdamās pēc sava sapņa un to nesasniegusi, kādā brīdī izdara noziegumu. Taču situācija nav tik viennozīmīga – varbūt tas nav noziegums, varbūt Santa rīkojas cēlsirdīgi, kaut pirmajā mirklī šķiet egoistisku jūtu vadīta. Daudzus gadus Santai nākas melot, bēguļot un izlikties, lai noslēpums nekad netiktu atklāts. Un jautājums - pašas dēļ vai mīļā cilvēka dēļ. Galvenā varone pati nespēj atbildēt uz jautājumu – turpināt klusēt vai tomēr atklāt patiesību.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Daina Avotiņa. Debesis visur vienādas

Daina Avotiņa. Debesis visur vienādas

Krastā kāpa viļņi un vēlās atpakaļ, aiznesot sev līdzi gružus un visādas citas drazas. Jūra tādējādi noskalo krastu, bet cilvēks savu aizvadīto dzīvi noskalot nevar. Tajā mūžam paliek visi darbi, gan labie, gan ne tik labie un pat ļaunie. Tajā paliek arī mīlestība, kuru dāvājis citiem, un sāpes, ko viņš kādam tīši vai netīši sagādājis. Savā jaunajā grāmatā D. Avotiņa apkopojusi stāstus, kas vēsta par dažādiem laikposmiem mūsu tautas dzīvē. Neatkarīgi no tā, vai stāstu darbība notiek cariskās Krievijas un kara laikā, padomju gados un mūsdienās, stāsti pauž autores viedo skatījumu uz cilvēka dzīves pamatvērtībām, kuras ir tikpat paliekošas kā debesis virs galvas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mārgareta Atvuda. Liecinieces

Mārgareta Atvuda. Liecinieces

M. Atvudas 1985. gadā sarakstītais romāns "Kalpones stāsts", kas jau tiek uzskatīts par mūsdienu literatūras klasiku, atgriezās bestselleru sarakstos tajā laikā, kad par ASV prezidentu tika ievēlēts D. Tramps un "Kalpones" kļuva par simbolu cīņai par sieviešu līdztiesību. "Liecinieces" ir turpinājums romānā "Kalpones stāsts" atainotajiem notikumiem. Grāmata ir spoža, asa un humorpilna satīra par cilvēka dabu. Kas padara cilvēku par personību, un kas - par skrūvīti bez gribas un saprāta?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mārgareta Atvuda. Kalpones stāsts

Mārgareta Atvuda. Kalpones stāsts

Zemfreda ir Kalpone un dzīvo Gileādas republikā. Reizi dienā viņa drīkst atstāt sava saimnieka mājas, lai dotos iegādāties pārtiku. Reizi mēnesī viņai ir jāatguļas uz muguras un jācer, ka saimnieks spēs padarīt viņu grūtu, jo laikmetā, kad dzimstība iet mazumā, Zemfredas un citu Kalpoņu galvenā vērtība ir viņu spēja dzemdēt bērnus.

Taču Zemfreda vēl atceras laiku, kad viss bija citādi. Laiku, kad viņa mīlēja savu vīru un meitu, kad viņai bija darbs un pašai savi iztikas līdzekļi, kad viņai vēl bija atļauts mācīties.

Bet tad kādu dienu viss mainījās...

Mārgaretas Atvudas romāns-distopija “KALPONES STĀSTS” (“Handmaid's Tale”) pirmo reizi izdots 1985. gadā un kopš tā laika piedzīvojis neskaitāmus atkārtotus izdevumus. 1985. gadā romāns ieguva Governor General's balvu un 1987. gadā – Artūra Klārka balvu par labāko Lielbritānijā izdoto zinātniskās fantastikas žanra darbu. 1986 gadā grāmata tika nominēta Nebula balvai un Bukera balvai, bet 1987. gadā – Prometeja balvai. Pēc šīs grāmatas motīviem ir uzņemta filma, iestudēta opera un balets, vairākas teātra izrādes un radiouzvedumi.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džo Aberkrombijs. Pirms tie pakārti

Džo Aberkrombijs. Pirms tie pakārti

Vecākajam inkvizitoram Gloktam ir grūts uzdevums. Kā aizsargāt ienaidnieku aplenktu un nodevēju apsēstu pilsētu, ja nevari uzticēties saviem sabiedrotajiem un tavs priekštecis jau ir pazudis bez vēsts. Visnīstākā sieviete Dienvidos, bīstamākais vīrs Ziemeļos un patmīlīgākais jauneklis Savienībā ir dīvaina, tomēr nāvējoša komanda. Varbūt viņi pat varētu paglābt cilvēci no ļaunajiem ēdājiem, ja vien viens otru tik ļoti neienīstu. Tiks atklāti seni noslēpumi. Tiks piedzīvotas gan uzvaras, gan zaudējumi asiņainās kaujās. Tiks piedots nāvīgiem ienaidniekiem, bet ne pirms tie pakārti.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dina Zoldnere. Sniegā

Dina Zoldnere. Sniegā

Pēc katastrofas pasaulē viss ir mainījies, nokrišņi kļuvuši toksiski. Apkārt Vecpilsētai arvien ciešākā lokā savelkas jaunā pilsēta. Bet kas noticis ar cilvēkiem? Kāpēc Diānai pār muguru ikreiz pārskrien tirpas, jau iedomājoties par kārtējo satikšanos ar kādu, kuru viņa nespēs atpazīt? Kādu noslēpumu aiznes sev līdzi vētrasputns, kas meitenes sapņos vienmēr aiztraucas debesīs, atstādams neskaidras sajūtas – it kā viņa atrastos ne tur, kur viņai vajadzētu būt, dzīvotu ne tādu dzīvi, kā vēlētos, blakus būtu ne tas cilvēks, kuru viņa gribētu? Diānai šķiet, ka par sev būtisko viņa nespēj parunāt ne ar vienu, lai netiktu uzskatīta par dīvainu. Līdz kādu vakaru, ieklīdusi Vecpilsētā, viņa savā bērnības pagalmā satiek kādreizējo kaimiņu, ar kuru negaidīti atrod kopīgu valodu.

“Ja cilvēkam kaut kas šķiet ārkārtīgi svarīgs,” saka sirmgalvis , “viņš visu laiku neapzināti virzās uz atrisinājumu, visu, kas dzīvē ar viņu notiek, sasaista ar sev svarīgo jautājumu. Jo, redzi, atbildes vienmēr ir mums apkārt, nekad neko nevar tā noslēpt, lai pazustu visas pēdas. Vienmēr paliek kaut vai domas, kas virmo gaisā, un tās var uztvert mūsu zemapziņa.” Un tā arī notiek – pakāpeniski atsedzas patiesība par pasauli, kurā viņi dzīvo. Aiz ārēji spožās fasādes parādās dziļas un tumšas ejas. Aiz pareiziem saukļiem – savtīgi, zemiski nolūki. Bet patiesībai ir augsta cena, un arvien skaidrāk atklājas arī pašu varoņu slēptākās domas un dziļākās bailes. Galu galā kurš no viņiem izrādīsies labdaris, kurš – briesmonis?

Bet pāri visam kā mēms liecinieks arvien snieg sniegs…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Baiba Zīle.  Dzīves simulācija

Baiba Zīle. Dzīves simulācija

Romāns ir ar lielisku humora izjūtu uzrakstīts sazvērestību trilleris, kurā autores trāpīgā ironija un šķelmīgais skats uz sabiedrību un cilvēku vājībām balansē uz komiskā un traģikomiskā robežas. Īpaši bīstamo un slepeno noziegumu biroja darbinieces Esmeraldas priekšnieks tiek nogalināts mīklainos apstākļos. Bezbailīgā dzīves baudītāja Simona kļūst par liecinieci slepkavībai pasaules čempionātā sēņošanā. Romantiskā šķirtene Laura iesaistās dīvainā vientuļu sieviešu ordenī. Vai trīs draudzenes spēs atrisināt neparasto noziegumu rēbusu?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Līza Vingeita. Pirms mēs bijām jūsu

Līza Vingeita. Pirms mēs bijām jūsu

1939. gads, Tenesī. Divpadsmit gadus vecā Rilla kopā ar ģimeni dzīvo laivā uz upes, līdz kādu dienu, izmantojot vecāku prombūtni, ierodas svešinieki un aizved Fosu ģimenes piecus bērnus prom. Rilla nevēlas lauzt solījumu tēvam parūpēties par brāļiem un māsām, taču kā lai to īstenok Mūsdienas, Dienvidkarolīna. Eiverijai ir viss, ko var vēlēties - veiksmīga karjera, valdzinošs līgavainis un drīzumā gaidāmas greznas kāzas. Taču nejauša tikšanās satricina viņas pasauli – vai ģimenes noslēpumu atklāšana visu sagraus, vai gluži otrādi – atbrīvos.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Margareta Lorensa. Akmens eņģelis

Margareta Lorensa. Akmens eņģelis

Romāns “Akmens eņģelis”, kurā neuzkrītoši ievīti autobiogrāfiski motīvi, autores bērnības un jaunības atmiņas, sarakstīts elegantā, liriskā prozā, kas precīzi modulē varoņu savdabīgās balsis. Gribētos atzīmēt, ka prērijas fermeru, mazpilsētiņas iedzīvotāju un lielpilsētas vienkāršo ļaužu skarbie, taču vienlaikus smalki niansētie portreti neviļus atsauc atmiņā Jāņa Jaunsudrabiņa un Vizmas Belševicas klasiskos darbus. Romāna galvenā varone Hagara Šiplija ir vienkārša, patiesību sakot, ne pārāk simpātiska sieviete, kuru dzīve nav saudzējusi, turklāt viņas mūžs neizbēgami tuvojas norietam. Un tomēr, pat deviņdesmit gadu vecumā, kad nākotnē gaida vienīgi veco ļaužu pansionāts vai slimnīcas palāta, Hagara nav zaudējusi aso mēli, cīņas garu un apbrīnojamu spēju bez lieka sentimenta vērtēt piedzīvoto un pārdzīvoto. Ne velti kāds no Lorensas romāna cienītājiem pārsteigts piezīmē: “Izklausās visai drūmi, taču Hagaras tēls ir neparasti saviļņojošs. Viņa ir ātras dabas sieviete, neganta, nejauka un vienlaikus ārkārtīgi pievilcīga.” Gribētos piebilst, ka prasmīgi un iejutīgi tēlotais vienkāršo ļaužu liktenis postoša sausuma un Lielās depresijas laikā 20. gs. trīsdesmitajos gados ir tēma, kas nav zaudējusi savu aktualitāti arī 21. gs. sākumā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Gunita Krilova. Driftā tikai lēdijas

Gunita Krilova. Driftā tikai lēdijas

Ideāli dzīvo mūsu iztēlē. Un instagrama bildēs. Ideālais dzīvoklis, darbs, svars, lūpu krāsas tonis un kleitas modelis. Ideālais partneris un bērns, ģimene. Mūsu domas par sevi. Kur meklēt šos ideālus, un ko darīt, ja liekas, ka tev nav iedalīti īstie dzīves komponenti, ka citur ir labāk? Kā pieņemt to, kas tev jau ir, un saprast, vai kaut kas nav jāmaina? Kāpēc drifts? Mēs paši sevi ieliekam šajā drifteru lomā. Šodiena to prasa – mums ir jāspēj izbraukt slaidā sānslīdē caur dažādiem ikdienišķiem dzīves šķēršļiem. Vai romāna varones – trīs uzticamas draudzenes, kam pāri trīsdesmit, – to spēs?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mērija Elizabete Kalniņa. Sapnis par viņu un mūziklu

Mērija Elizabete Kalniņa. Sapnis par viņu un mūziklu

Laura Rietuma ierodas Parīzē, lai piepildītu savu sapni - iegūtu galveno lomu mūziklā "Tristans un Izolde". Jau piecus gadus viņa ilgojas ne vien kļūt par Izoldi, bet arī iekarot sava elka un mūža mīlestības - mūzikla zvaigznes Džuliana Barē - simpātijas. Pēc laulības šķiršanas Džulians Barē necer atgūt to, ko izlaidis no rokām. Zaudējis sievas mīlestību, viņš vairs sievietēm nedod neiespējamus solījumus un nelolo veltas cerības, saistoties ar vienu vienīgu noteikumu: "Viena lieliska nakts, un nākamās reizes nebūs". Dodot Džulianam iespēju, Laura ir pārliecināta, ka saņēmusi sava sapņa piepildījumu... līdz brīdim, kad viņas ilūziju tornis bīstami sašķiebjas un nevainojami izsapņotā dzīve tiek apgriezta kājām gaisā. Ja nu vīrietis, kuru Laura vēlas, patiesībā nav tas, kurš viņai vajadzīgs? Ja nu dzīšanās pēc iedomu tēla ir vien izmisīgi centieni noliegt realitāti... realitāti, kas piepeši šķiet vilinošāka par kvēlākajiem sapņiem?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Jurkevičs Arturs, Džadžanidze Malhazs. Apbedītais vīnogulājs

Jurkevičs Arturs, Džadžanidze Malhazs. Apbedītais vīnogulājs

Romāna darbība risinās 1992. gada augustā. Gruzīnu puisis Malhazs ir pabeidzis vidusskolu un pavada pēdējās bezrūpīgās dienas savās mājās Abhāzijā, nelielā kūrorta pilsētiņā pie Melnās jūras, lai pēcāk dotos lielajā dzīvē uz Tbilisi. Taču viņa skaistajiem nākotnes plāniem tiek pārvilkta svītra, jo starp gruzīniem un abhāziem negaidot sākas karš. Malhazs pēkšņi tiek ierauts pavisam citā realitātē – katra diena tur var izrādīties pēdējā un uzticēties var vienīgi sev pašam. Kopā ar trim draugiem Malhazs mēģina aizbēgt no kara zonas un nokļūst neskaitāmās dzīvībai bīstamās situācijās, taču puikas paliek puikas un, par spīti visam, turpina triekt blēņas un aušoties.

Romāna pamatā ir patiesi notikumi. Kā norādīja izdevēji, draudzība ar Malhazu Džadžanidzi latviešu žurnālistam Arturam Jurkevičam pavēra sāpīgas drauga jaunības lappuses un rosināja interesi par Gruzijas vēsturi un militāro konfliktu Abhāzijā. 2015. gadā viņš devās uz Abhāziju, lai apmeklētu bijušās karadarbības zonu un sava drauga dzimtās mājas, un tur viņa rokās nonāca dienasgrāmata, ko šis gruzīnu puisis bija rakstījis 1992. – 1993. gadā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Nora Ikstena.  Mīlestība : stāstu un eseju izlase

Nora Ikstena. Mīlestība : stāstu un eseju izlase

Rakstniece Nora Ikstena savā apaļas jubilejas gadā nāk pie lasītājiem ar īpaši atlasītu stāstu un eseju izlasi. Mīlestība ir ceļš, ko autore rauga kā cilvēkam iespējamo tapšanu par personību — rimti atzīstot un pieņemot visu, kas šķietami lieks dvēseles mieram: gan sāpes, pazemojumu, noraidījumu un izmisumu, gan pārvarīgas alkas un plosošas vēlmes.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lauris Gundars. Apglabāt uz valsts rēķina

Lauris Gundars. Apglabāt uz valsts rēķina

Devītā maija svinību laikā Rīgā notiek slepkavība - acīmredzami izaicinoša politiska provokācija. Noziegums uzšķērž divās dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju pussadzijušās rētas. Iesākumā šķietami vienkāršā izmeklēšanā tiek ierauti aizvien jauni cilvēki - veci un jauni, latvieši un krievi, no lauku pensionāra līdz pat Saeimas deputātam - neizrunātā vēsture atspēlējas šodienai.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Ilze Freimane. Kafija diviem

Ilze Freimane. Kafija diviem

Vairāku romānu autore Ilze Freimane dodas pie lasītājiem ar savu jauno darbu “Kafija diviem”, kurā risina katrai sievietei labi saprotamas un būtiskas problēmas.

Romāna galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi. Viņa atsakās no stabila, bet nemīlama darba birojā un ierastā labiekārtotā dzīvokļa un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu.

Nu Gundegai šķietami ir tāda dzīve, par kādu viņa jau sen ir sapņojusi. Trūkst tikai viena – savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus...

“Gundega skatās uz māsu un domā, kura no abām ir laimīgāka vai nelaimīgāka. Helgai ir ģimene – vīrs, bērni, nu gaidāms mazbērns –, bet viņa jūtas izmantota un iztukšota, nenovērtēta. Gundega ir viena, bet var rīkoties, kā vēlas. Nav tā, ka viņa nekad nebūtu ilgojusies pēc ģimenes, pēc lielākas saimes. Ko tur noliegt, pat mazliet apskaudusi māsu. Ja to varētu apvienot, nepazaudējot sevi! Vai tas ir iespējams? Viņa laikam tomēr negribētu mainīties ar māsu vietām, uzņemties visas Helgas rūpes. Nē, tas Gundegu nepadarītu laimīgu. Visu laikam nekad nevar dabūt...”

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALGĀ


Fīla Ivans. Kameju gravētājs

Fīla Ivans. Kameju gravētājs

Aizraujoša balāde par mīlestību starp debesīm un zemi, skaistumu un reibumu, noziegumu un sodu.

Par Mežonīgā ezera Burvi, kas piepildījis visu alķīmiķu seno sapni un radījis nemirstīgu cilvēku, par meiteni, kurai dāvāta spēja redzēt savas bijušās dzīves, par mīlētājiem, kas kopā piedzīvo visskaistāko visa skaistuma skaistumu. Reiz, pirms simt gadiem…

Frankfurtes grāmatu gadatirgū par “Kameju gravētāju” sacīts, ka tam ir Harija Potera potenciāls, Dena Brauna noslēpumainība un Golema mistika. Šī grāmata esot vislabākās zāles pret melanholiju.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dzintra Žuravska. Tauriņa lidojums ugunī

Dzintra Žuravska. Tauriņa lidojums ugunī

Bagātība un nabadzība. Spožums un posts. Meitene, kuru puikas bija iedēvējuši par miskastes kaķeni, jo bērnībā viņa rakņājusies pa konteineriem, cerībā atrast ko ēdamu, alkst kļūt par biznesa lēdiju. Kā taurenis viņa lido pretī spožai ugunij un apsvilina spārnus. Bet ja cilvēks patiesi vēlas kaut ko panākt, tad parasti to arī sasniedz.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dzintra Žuravska. Kam tiks mantojums

Dzintra Žuravska. Kam tiks mantojums

Romānā aprakstītas kaislības par mantošanas tiesībām, kur parādās cilvēku gan negodīgās, gan cēlsirdīgās īpašības.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Toms Vuds. Noslēpumainais

Toms Vuds. Noslēpumainais

Pasūtījuma slepkava Viktors pēc uzdevuma veikšanas uz pāris dienām apmetas nomaļā Kanādas viesnīcā, izliekoties par makšķernieku. Viņš ieplānojis nogaidīt pāris dienu un tad izgaist bez pēdām. Bet, kad piepeši pazūd kāda viesnīcas darbiniece un viņas dēlēns, Viktors paliek, jo saprot – tikai viņš spēs abus atrast. Viktors sāk iztaujāt vietējos. Dažiem tas nepatīk, jo draud atklāties viņu netīrais bizness. Šie cilvēki domā, ka būs viegli tikt galā ar Viktoru. Viņiem nav ne jausmas, cik bīstams ir šis noslēpumainais klusētājs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džīna Vebstere. Dārgais ienaidniek!

Džīna Vebstere. Dārgais ienaidniek!

Džīnas Vebsteres grāmata “Dārgais ienaidniek!” (1915) ir turpinājums romānam “Garkājtētiņš”, ko jau vairāk nekā gadsimtu pazīst visā pasaulē, kas ieguvis kulta romāna statusu un aizrāvis un saviļņojis vairākas lasītāju paaudzes. Džūdija ir laimīgi precējusies ar savu Garkājtētiņu – Džervisu Pendltonu –, un pāris nolemj, ka par Džona Grīra bērnu patversmes priekšnieci un reformu īstenotāju jākļūst Sallijai Makbraidai – nevaldāmi enerģiskai, apņēmīgai un arī spītīgai sarkanmatei. Līdzīgi kā “Garkājtētiņš”, arī romāns “Dārgais ienaidniek!” rakstīts vēstuļu formā, tajā ievīta gan satraucoši romantiska stīga, gan skan dzīvespriecīgi smiekli, un, to lasot, palaikam jānotrauš aizkustinājuma asaras.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kārena Vaita. Pēdējā nakts Londonā

Kārena Vaita. Pēdējā nakts Londonā

Londona, 1939. gads. Skaistā un ambiciozā Eva Hārlova kopā ar labāko draudzeni Žannu Dibozu, mīļi sauktu par Dārgumiņu, grasās iekarot savu vietu modes pasaulē. Viņas abas ir kā māsas – gatavas viena otras labā darīt itin visu. Kad Eva iemīlas pievilcīgajā aristokrātā Greiemā, viņai šķiet, ka dzīve kļuvusi par sapni. Tomēr kara nestās šausmas un pašas glabātais noslēpums izjauc iecerēto idilli, atstājot vien sapņa driskas...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kamilla Stēna. Mirušo dvēseļu ciems

Kamilla Stēna. Mirušo dvēseļu ciems

2019. gads. Alise Lindštedta tikko pabeigusi kino augstskolu un plāno uzņemt dokumentālo filmu par Silvertjernu. Ar nelielu uzņemšanas grupu viņa dodas uz pamesto vietu. Viņa vēlas izpētīt, kāpēc drīz vien pēc raktuvju slēgšanas nenoskaidrotos apstākļos 1959. gadā ir pazuduši visi kalnraču ciemata Silvertjernas 900 iedzīvotāji. Pats ciemats kopš tā laika ir palicis tikpat kā neskarts. Taču šī vieta tik viegli neatklāj savus noslēpumus. Notiek dīvainas lietas, un drīz vien iet bojā pirmais uzņemšanas grupas dalībnieks. "Mirušo dvēseļu ciems" ir Kamillas Stēnas debija trillera žanrā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lūsinda Railija. Mīlestības vēstule

Lūsinda Railija. Mīlestības vēstule

Glabāt noslēpumus var būt ļoti bīstami. Londona, 1995. gads. Deviņdesmit piecu gadu vecumā mirst sers Džeimss Herisons, viens no izcilākajiem savas paaudzes aktieriem, kurš atstāj aiz sevis ne vien skumju pārņemtu ģimeni, bet arī kādu šokējošu noslēpumu. Džoenai Hezlamai, jaunai, ambiciozai žurnālistei, tiek uzdots sagatavot rakstu par leģendārā aktiera piemiņas ceremoniju. To apmeklē britu elite – gan slavenības, gan ietekmīgi ļaudis. Pasākuma laikā Džoena nejauši iepazīstas ar vecu kundzi un drīz vien tiek ierauta ar senu noslēpumu saistītos notikumos. Atklājas, ka ir kāda Džeimsa Herisona vēstule, kuras saturs tiek glabāts slepenībā jau vairāk nekā septiņdesmit gadus. Cenšoties atklāt ar vēstuli saistīto noslēpumu, Džoena saprot, ka daudzi to nemaz nevēlas. Un šie ļaudis ir gatavi uz visu, lai vēstuli atrastu pirmie.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Guntars Račs. 365 : dzejoļi

Guntars Račs. 365 : dzejoļi

"Grāmatas 365 pirmās divas daļas kļuva par vienu no manas dzīves lielākajiem piedzīvojumiem, kuram gribējās ļauties vēlreiz. Tāpēc es veltīju vēl vienu gadu savai sirdslietai un atkal katru dienu uzrakstīju vienu jaunu dzejoli. Šajā grāmatā atradīsiet tos, kas sarakstīti no 1. janvāra līdz 2. jūlijam. Turpinājums sekos grāmatas 4. daļā", saka autors.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džeimss Patersons. Melnā grāmatiņa

Džeimss Patersons. Melnā grāmatiņa

Čikāgā kādā guļamistabā tiek atrasti trīs līķi. Nozieguma izmeklēšana detektīvus aizved uz smalku bordeli, kuru apmeklē pilsētas bagātākie un ietekmīgākie ļaudis. Tiek uzieti dažādi inkriminējoši pierādījumi, tomēr trūkst paša svarīgākā – madāmas klientu saraksta. Pazudusi melnā grāmatiņa. Kamēr Čikāgas elites sabiedrība nopūlas saraksta meklējumos, neviena motīviem uzticēties īsti nevar. Tas ir atjautīgs trilleris par korupciju, varaskāri un noslēpumiem, kas var izraisīt pilsētas mēroga skandālu un, iespējams, iznīcināt arī ģimeni.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Santa Montefjore. Tālie krasti

Santa Montefjore. Tālie krasti

Margo Hārta ierodas Īrijā, lai uzrakstītu grāmatu par leģendāro Deverilu dzimtu. Viņa zina, ka tas nebūs viegls uzdevums – Deverili nevēlas runāt par ģimenes likteni. Tomēr Margo ir apņēmusies izcīnīt šo cilvēku simpātijas un palīdzēt viņiem izstāstīt savu stāstu, lai sadziedētu senās brūces. Grāmatas rakstīšanas laiks izvēršas par emocionālu piedzīvojumu ne tikai Deveriliem, bet arī pašai Margo.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


 Dace Judina, Arturs Nīmanis. Pārcēlājs

Dace Judina, Arturs Nīmanis. Pārcēlājs

Zemgale – bezgalīgi lauki, upe, pārceltuve, vecsaimniecības un sena kapsēta, kuru pieskata tikpat sena dzimta – pārcēlāji, kuru ziņā ir savienot abus Laika upes krastus.

Kurš varēja iedomāties, ka Dziļciema vecākās iedzīvotājas Vescīļu Marijas bēres un no Rīgas atbraukušās testamenta izpildītājas Vitas Ābeles kritiens no pārceltuves plosta tieši Dziļupes Melnajā akacī aizsāks biedējošu notikumu virkni? Marijas izcelsme slēpj smagu dzimtas pāridarījumu, viņas sūrais mūžs bijis nožēlas pilns par savulaik pamestajiem deviņiem bērniem. Juristei Vitai Ābelei tie jāatrod un jāsapulcina zem Vec-Sīļu jumta. Taču kāds ļoti nevēlas, lai tas notiek...

Varenākās vecsaimniecības mantiniece uzsāk teroru, Vitas tikko iegādātajā mājā spokojas, pagasta priekšsēdis sapinies viltīgās zeltraces – sekretāres Silvijas tīklos, pēc 30 gadiem atgriežas bez vēsts pazudušie... Sīļu kapsēta vērīgam meklētājam atklāj senaizmirstu noslēpumu un pat noziegumu pēdas.

Bet Dziļupe tikmēr saved kopā Upes puisi un Upes meitu... Kur mājo dvēseles? Varbūt tās paliek tepat, kopā ar visiem? Taču tās redz tikai tie, kas spēj runāt ar vēju, uguni, ūdeni un akmeni.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Ramona Indriksone. Es biju cita

Ramona Indriksone. Es biju cita

Ir pazudusi meitene, vārdā Beta. Ir puisis, kurš viņu izmisīgi meklē. Ir vairākas grūti izskaidrojamu pagātnes notikumu līnijas, kuras raisa daudz jautājumu. Lai rastu atbildes, ir soli pēc soļa jāiet atpakaļ Betas un pārējo romāna tēlu aizgājušajā laikā, un viņu pasaules, kas atgādina svešas galaktikas planētas un šķietami brīvi peld izplatījumā, sastāsies apbrīnojami precīzā sistēmā...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Harana Maeva. Īstas franču kāzas

Harana Maeva. Īstas franču kāzas

Stefānija, Džoena un Meredita ir draudzenes kopš skolas gadiem, bet laika gaitā ir pašķīrušās. Meredita pieņem lēmumu nopirkt romantisku pili idilliskā vietā un secina, ka viena ar to galā netiks. Un kurš gan cits viņai palīdzēs, ja ne divas senas draudzenes? Viņas sanāk kopā un cer iedvest pilī dzīvību un piedāvāt to kāzu rīkošanai. Izrādās, šī pasakainā vieta piedāvā ne tikai sauli, vīnu un izcilus franču ēdienus. Te var sastapt arī pievilcīgu šefpavāru, viņa tikpat pievilcīgo dēlu, vīnogu audzētāju no Jaunzēlandes, tāpat britu imigrantu pulciņu un buldogu meiteni Nelliju...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūda Devero. No mīļotajiem nešķirieties...

Džūda Devero. No mīļotajiem nešķirieties...

Meisonas mazpilsētiņā māsas Ekstones klusi lolo katra savu sapni. Vera alkst apceļot pasauli un palīdzēt cilvēkiem, tomēr ir spiesta palikt mājās, lai parūpētos par māti un jaunāko māsu. Kellija grasās apprecēties ar savu bērnības gadu draugu, kaut gan viņas sirds nekvēlo mīlestībā. Neviena no māsām nav īsti laimīga par ceļu, kas katrai ejams. Kā rīkoties - vai piepildīt citu gaidas vai arī sekot savai sirdsbalsij?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Sāra Bleidela. Meita (1.daļa)

Sāra Bleidela. Meita (1.daļa)

Fotogrāfe Ilka četrdesmit gadu vecumā jau ir kļuvusi par atraitni. Viņa klusi un pieticīgi dzīvo Kopenhāgenā līdz brīdim, kad ikdienas rutīnu satricina negaidītas ziņas: miris viņas tēvs, kurš pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem pēkšņi un neizskaidrojami aizgāja no ģimenes. Ilkai mantojumā tēvs atstājis apbedīšanas biroju Viskonsīnā. Alkstot uzzināt ko vairāk par noslēpumaino tēvu, par kuru viņa nav dzirdējusi kopš bērnības, Ilka pieņem sev neraksturīgi pārsteidzīgu lēmumu un dodas uz Viskonsīnu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Aivars Berķis. Kūlas svilinātāji

Aivars Berķis. Kūlas svilinātāji

, ja vien nebūtu šīs vienas vasaras prom no Rīgas un tuvajiem cilvēkiem. Malda un Aivars kopā ar kolēģiem, mežu projektētājiem, dodas vasaras darbos uz mežsaimniecībām. Un te savijas gan darba, gan attiecību, gan kaislību virpuļi. Ne viss vēlāk ir labojams, bet par daudz ko var teikt - labi tomēr, ka tā notika... Darbība risinās pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, spilgti iezīmējot tā laika kontekstu – mežniecību ikdienu, saimniekošanas viltības Latvijas laukos, Rīgas dzīvi un tā laika politisko vidi.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Isabella Allende. Japāņu mīļākais

Isabella Allende. Japāņu mīļākais

1939. gadā, kad Polijai tuvojas nacistu karaspēks un pasauli biedē iespējamais kara sākums, vecāki nolemj astoņgadīgo Almu nosūtīt pāri okeānam uz Sanfrancisko pie tantes un tēvoča, kuri dzīvo lielā savrupnamā. Tur viņa iepazīstas ar Ičimei Fukudu – japāņu izcelsmes dārznieka dēlu. Starp Almu un Ičimei uzplaukst draudzība un vēlāk maigas mīlas jūtas. Pērlhārboras notikumi maina Amerikas Savienotajās Valstīs mītošo japāņu ierasto dzīvi, un bērni tiek cietsirdīgi izšķirti. Turpmāk visa mūža garumā Alma un Ičimei satiekas atkal un atkal, tomēr viņu mīlestība diemžēl ir jāslēpj no tuviniekiem un pārējās pasaules.

Kad pēc vairākām desmitgadēm Almas garā un piedzīvojumiem bagātā dzīve tuvojas noslēgumam, viņa apmetas veco ļaužu pansionātā Lark House. Par viņu rūpējas Irina Bazili, kas pamazām iepazīst veco kundzi un sadraudzējas ar viņas mazdēlu Setu. Viņus ieinteresē noslēpumainās dāvanas un vēstules, ko Alma regulāri saņem, un beidzot tiek atklāts noslēpums, kuru Alma glabājusi gandrīz septiņdesmit gadus.

“Tikai no mums ir atkarīgs, lai mīlestība kļūtu mūžīga...”

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Čingizs Abdullajevs. Naida okeāns:Gorgonas skatiens

Čingizs Abdullajevs. Naida okeāns:Gorgonas skatiens

Viena slepkavība, otra, trešā ... Klusais Turcijas kūrorts kļuvis par neizprotamu notikumu arēnu. Kurš izrēķinās ar jaunajiem cilvēkiem, kuri nelielā grupā no Krievijas ieradušies atpūtā? Atrisināt šo mīklu ir pa spēkam vienīgi ekspertam un analītiķim Drongo. Un mīklas atrisinājums būs milzīgs pārsteigums itin visiem. "Gorgonas skatiens" - Drongo reti veic privātas izmeklēšanas, taču savādā lieta par biznesmeņa Gorbovska, kurš tiek vainots netīšā slepkavībā, šantāžu viņu ieinteresē. Jo noslēpumainā Gorgona, kura pārvērtusi biznesmeņa dzīvi īstā ellē, var būt tikai no tuvo cilvēku loka. Sieva? Māte? Dēls? Mīļākā?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džo Aberkrombijs. Karaļa pēdējais arguments

Džo Aberkrombijs. Karaļa pēdējais arguments

Beigas ir tuvu. Logenam Deviņpirkstim spēka pietiek vairs tikai vienai cīņai, taču tā būs liela. Ziemeļos plosās karš, ziemeļnieku ķēniņš joprojām ir savā tronī, un viņu apturēt var tikai viens cilvēks. Viņa senākais draugs un senākais ienaidnieks. Deviņām Nāvēm ir pēdējais laiks atgriezties mājās. Savā karā ir devies arī vecākais inkvizitors Glokta, kuram ir pārāk daudz saimnieku, bet pārāk maz laika. Tā ir slepena kauja, kur drošībā nav neviens, un nevienam nedrīkst uzticēties. Laiki, kad viņš cīnījās ar zobenu, ir sen pagājuši. Par laimi – šantāža, draudi un spīdzināšana joprojām strādā gana labi. Džezals dan Lutārs ir sapratis, ka gūt slavu karā ir pārāk bīstami, tāpēc ir novilcis karavīra mundieri, dodot priekšroku vienkāršai dzīvei kopā ar mīļoto sievieti. Taču arī mīlestība var sagādāt ciešanas, un slavai ir nelāgs paradums pielavīties ļaudīm, kuri to gaida vismazāk. Kamēr Savienības karalis guļ uz nāves gultas, zemnieki dumpojas, bet augstmaņi sacenšas, lai nozagtu viņa kroni. Neviens netic, ka pār pašu Savienības sirdi varētu gulties kara ēna. Pirmajam no magiem ir plāns pasaules glābšanai. Taču pastāv risks. Galu galā nav nekā riskantāka, kā pārkāpt Pirmo likumu... Džo Aberkrombijs ir viens no mūsdienu populārākajiem angļu fantāzijas žanra rakstniekiem. Visā pasaulē ir pārdoti 5 miljoni viņa grāmatu eksemplāru. Triloģija Pirmais likums ir tulkota vairāk nekā 30 valodās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Aldis Bukšs. Brāļi

Aldis Bukšs. Brāļi

Neveiksmīga pokera spēle ekskluzīvā Londonas klubā latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, kuri noved viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

“Dārgs, miljonāru iecienīts naktsklubs, nelegālie imigranti un starptautiskā cilvēktirdzniecība. Pa vidam vēl Otrā pasaules kara nacionālie partizāni, viņu mežos apslēptie bunkuri un Stompaku kauja. Ja reiz detektīvs, pats par sevi saprotams, ka nepieciešams arī dažs ar elegantu žestu pasniegts līķis. Kā šos elementus apvienot saistītā tekstā? Aldis Bukšs romānā Brāļi ir pratis visus šos daudzos sižeta pavedienus savilkt ciešā mezglā, kuru pēc tam ar vienu vēzienu pārcirst.”

Guntis Berelis

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Olga Dreģe. Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!

Olga Dreģe. Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!

Grāmata "Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!" ir otrā grāmata sērijā Dzejas teātris. Tajā apkopota 18 latviešu autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai aktrisei Olgai Dreģei. Dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu.

Dzejas izlasē Olga Dreģe iekļāvusi dzejoļus, kurus runājusi savas 80. dzimšanas dienas koncertos. Dzeju caurvij sarunas ar aktrisi – emocionālas pārdomas par dzīvi un dzeju rada klātbūtnes izjūtu un ļauj lasītājam ieraudzīt katru no dzejoļiem, iespējams, dzeju vispār, pilnīgi no jauna. Aktrise stāsta: “Pēc maniem jubilejas koncertiem cilvēki ir nākuši klāt un jautājuši, vai dzirdēto dzejas apkopojumu varēs kur izlasīt. Esmu priecīga, ka tagad varēs.”

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kara Hantere. Tumsā

Kara Hantere. Tumsā

Vai tu zini, kas slēpjas kaimiņmājas pagrabā?

Kādas mājas pagrabā tiek atrasta sieviete un bērns. Abi ir tuvu nāvei.

Neviens nezina, kas viņi ir: sieviete nespēj runāt, un policijai nav ziņots par bezvēsts pazudušām personām, kuru apraksts atbilstu šai sievietei un bērnam. Vecais vīrs, mājas īpašnieks, apgalvo, ka nekad nav redzējis ne vienu, ne otru.

Klusās Oksfordas ielas iedzīvotāji ir satriekti. Kā tas ir varējis notikt viņu acu priekšā? Taču inspektors Ādams Folijs zina, ka nekas nav neiespējams.

Un ka neviens nav tik nevainīgs, kā izskatās...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūda Devero un Tāra Šītsa. Nozagtie laimes mirkļi

Džūda Devero un Tāra Šītsa. Nozagtie laimes mirkļi

Vai iespējams sastapt savu mūža mīlestību, ja esi ierāpies pa logu kāda cita mājā, lai to aplaupītu? Tieši tā notiek ar Līemu. Skaistā Kora kļūst par Līema dzīves gaismu, taču viņš apzinās, ka arī laimes mirkļi tiek zagti. Turklāt gluži nevilšus viņš ir mainījis Koras likteni. Piepeši Līemam tiek dota reta iespēja labot pieļautās kļūdas, taču tas nekad nenotiek viegli.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kara Hantere. Kāds no savējiem

Kara Hantere. Kāds no savējiem

Kā bērns var pazust, neatstājot nekādas pēdas?

Iepriekšējā vakarā astoņgadīgā Deizija Meisone pazuda no ģimenes ballītes. Neviens no klusās piepilsētas ieliņas iedzīvotājiem neko nav redzējis – vai vismaz tā viņi saka.

Inspektors Ādams Folijs cenšas neļauties aizspriedumiem, tomēr viņa pieredze liecina, ka deviņos gadījumos no desmit vainīgais parasti ir kāds upurim pazīstams cilvēks.

Visticamāk, kāds melo.

Un Deizijas prombūtne bīstami ieilgst.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Elīna Hilderbrenda. Ideāls pāris

Elīna Hilderbrenda. Ideāls pāris

Pašā kāzu sezonas karstumā grasās precēties bagāto Vinberiju dēls. Svinības solās būt ārkārtīgi greznas, un tās gaida visi Nantaketas iedzīvotāji. Bet dažas stundas pirms ceremonijas galvenā līgavas māsa tiek atrasta mirusi. Piepeši ikviens kāzu viesis kļūst par aizdomās turamo.

Izmeklētājiem rodas daudz jautājumu. Kādēļ topošais vīratēvs nakts vidū vizinājies ar kajaku? Vai viņa sieva – slavena kriminālromānu autore – liktenīgajās stundās tiešām rakstījusi savu jauno grāmatu? Kur pazudis līgavaiņa labākais draugs? Un kādēļ līgava kāzu dienas rītā redzēta dodamies prom ar ceļasomu rokā?

Ikvienam ir bijis motīvs nogalināt. Jautājums tikai – kurš to izdarīja?

Slavenā amerikāņu rakstniece Elīna Hilderbrenda tiek dēvēta par atvaļinājuma romānu karalieni. Viņa ir triju bērnu māte, aizrautīga skrējēja, lasītāja un ceļotāja. Hilderbrenda uzrakstījusi 26 grāmatas, kas ieguvušas atzinību visā pasaulē. Spriedzes pilnajā romānā Ideāls pāris autore meistarīgi parāda, kā nejauši izteikta frāze vai atrašanās nepareizajā vietā un laikā var uz mūžiem mainīt kāda cilvēka dzīvi.

Šajā grāmatā var iegrimt kā siltā, aromātiskā vannā… Ārkārtīgi baudāmi.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Toms Vuds. Klauvējot pie durvīm

Toms Vuds. Klauvējot pie durvīm

Viens klauvējiens pie durvīm uz visiem laikiem izmaina Džimaimas Talhoferes dzīvi. FIB aģenti apgalvo, ka viņas vīrs nav tas, par ko izliekas. Kamēr Džimaima mēģina aptvert šo vēsti, kāds svešinieks viņu brīdina, ka šie “aģenti” patiesībā ir nežēlīgi slepkavas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlsa Veika. Sestdienas rīta skrējiens parkā

Džūlsa Veika. Sestdienas rīta skrējiens parkā

Šis ir stāsts par divām sievietēm. Viena ir jauna – Klēra, lieliska grāmatas varone. Otra ir vecāka, Hilda – patiešām īsts dārgakmens. Viena meklē dzīves mērķi. Otra meklē piedzīvojumus. Abām ir vajadzīgs draugs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kamilla Lekberga. Zelta būris

Kamilla Lekberga. Zelta būris

Romāns stāsta par nodotu un pazemotu miljardiera sievu un viņas perfekto scenāriju, lai atriebtos vīram un nospiestu viņu uz ceļiem.

Feija ir mīlējusi Džeku kopš biznesa skolas studiju gadiem. Zelta puisēns Džeks uzaudzis turīgā ģimenē atšķirībā no Feijas, kura ir smagi strādājusi, lai aizmirstu tumšo pagātni. Kad Džekam nepieciešama palīdzība jauna uzņēmuma dibināšanā, Feija pamet skolu, lai viņu atbalstītu, dienās strādājot par viesmīli, bet naktīs par biznesa stratēģi Džeka uzņēmumā. Kad bizness strauji sāk attīstīties, Feijai un Džekam piedzimst mazulis un Feija sevi velta ģimenei un mājas rūpēm, dzīvojot turīgāk, nekā jebkad būtu varējusi iedomāties, un arvien vairāk attālinoties no biznesa pasaules. Tomēr Džeka attieksme ir mainījusies, graujot viņas pašapziņu, jo vīrs jau aizmirsis, ko Feija upurējusi viņa panākumu dēļ. Kad Feija atklāj, ka viņam ir dēka, viņas perfektā pasaule sašķīst lauskās. Feija ir viena, emocionāli sagrauta un finansiāli izpostīta, bet ellē nav redzētas tādas dusmas kā sievietei ar vardarbīgu pagātni un noslieci uz atriebību.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Juris Cibuļs. Ka samagonka goldā, to prīca apleik volda!

Juris Cibuļs. Ka samagonka goldā, to prīca apleik volda!

Anekdotes.


Žiljēns Sandrels. Brīnumu istaba

Žiljēns Sandrels. Brīnumu istaba

elma un Luī. Viņi vienmēr ir bijuši divi: Telma un viņas mīļotais dēls.
Kādu rītu Luī cieš negadījumā, un abu dzīves sagriežas ar kājām gaisā, jo Luī iekrīt komā. Telma dēla istabā nejauši atrod viņa dienasgrāmatu, kurā Luī pierakstījis sapņus, ko vēlētos piedzīvot. Un Telma to saredz kā iespēju. Viņa uzsāk nozīmīgāko savas dzīves ceļojumu, lai iedvesmotu Luī dzīvei...

Romāns “Brīnumu istaba” ir sirsnīgs un apburošs stāsts par māku rast prieku ikvienā dzīves brīdī.
Tas jo īpaši patiks romānu “Pazaudēto lietu glabātājs” un “Vīrs, vārdā Ūve” cienītājiem.

Žiljēns Sandrels (Julien Sandrel), dzimis 1980. gadā, ir franču rakstnieks. Romāns “Brīnumu istaba” Francijā iznācis 2018. gadā, un tā tulkošanas un izdošanas tiesības ieguvuši vairāk nekā 23 valstu izdevēji, pēc tā motīviem tiek uzņemta arī filma.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Andra Manfelde. Vilcēni

Andra Manfelde. Vilcēni

Romāna “Vilcēni” darbība risinās 1990. gadu sākumā, teritorijā starp diviem jaudīgiem lielumiem — upi un jūru. Tā varoņi ir pusaudžu banda — vilcēni. Tomēr romāns nav nedz par Jūrmalu, nedz vēsturisko laiku, nedz hormonu tracinātu jaunību. Kas notiek, ja dzīves pavasaris sakrīt ar dabas un valsts pavasari? Neirotiskā nedrošība rada vēl vienu zudušo paaudzi, kas savā ceļā uz brīvību sagrauj ne tikai pieturvietu stiklus un konteinerus, bet arī paši sevi un savus tuvākos. Tomēr skrējiens pēc absolūtās brīvības ir veltīgs, jo no atbildības par savu rīcību neatsvabina pat nāve. Noslēpumainais Laivinieks, kurš klejo no viena upes krasta uz otru, vienam no vilcēniem vēstī: “Ja aiziets nepareizi, ir jāatgriežas sākumpunktā, tikai tā iespējams kļūt brīvam.” Jeb — citu nodot nav iespējams, vien sevi.

Romānu “Vilcēni” autore raksturojusi kā “poētiski blīvu, brīvu, aizrautīgu tekstu, kurš stāstīs par saknēm, piedošanu, nodevību, tekstu, kurš pats ir kā vilciens, kuru uzreiz nevar apturēt. “Vilcēnos” būs nedaudz no “Adatas” — tas, kas man autobiogrāfiskajā romānā neielīda jeb ko tolaik, rakstot pirms gadiem piecpadsmit, vēl nemācēju.”

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Eva Hietamies. Tētis uz pilnu slodzi

Eva Hietamies. Tētis uz pilnu slodzi

 

Romāns par vientuļā tēva Anti un viņa dēla Pāvo pirmajiem gadiem divu cilvēku ģimenē. Anti Pasenenam, gaidot sava pirmdzimtā ierašanos pasaulē, bija pilnīgi skaidrs ģimenes lomu sadalījums. Viņa sieva Pija paliks mājās ar bērnu, bet viņš pēc atvaļinājuma atgriezīsies darbā ierastajā ikdienas režīmā. Tādēļ brīdī, kad, atdevusi zīdaini tēva rokās, sieviete iekāpj taksometrā un pazūd nezināmā virzienā, Anti apjūk - kur lai tas vecis tiek pie tiem akmens laikmeta mātes gēniem, ja es jau no paša sākuma esmu radīts, lai medītu mamutus?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Māris Bērziņš. Aizliegtais pianīns

Māris Bērziņš. Aizliegtais pianīns

Jaunajā Māra Bērziņa romānā galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa - ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


karīna Slotere. Tīklā

karīna Slotere. Tīklā

Mīklainos apstākļos atrasts miris kāds bijušais policists. Kad nozieguma vietā ierodas izmeklētājs Vils Trents, viņš saprot, ka šī lieta būs neparasta. Pirmkārt, rodas aizdomas, ka nogalinātais policists nemaz nav bijis labais puisis. Otrkārt, viņš tiek atrasts ēkā, kas pieder populārajam basketbolistam Markusam Ripijam, kuru Vils cenšas iesēdināt aiz restēm par izvarošanu. Un, treškārt, tiesu medicīnas eksperte Sāra Lintone blakus līķim atrod lielu daudzumu neidentificētu asiņu. Viss liecina par to, ka tās ir Endžijas Polaskas - Vila sievas asinis. Endžija vienmēr ir spēlējusi pēc saviem noteikumiem. Arī tad, kad izlēma pazust no Vila dzīves. Vai viņa ir upuris vai slepkava? Skaidrs ir tikai viens – ja Endžija vēl ir dzīva, viņai steidzami nepieciešama palīdzība.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Elisone Pataki. Karalienes

Elisone Pataki. Karalienes

Dezirē Klarī nejauši iepazīstas ar Napoleonu Bonapartu – ambiciozu, harismātisku un talantīgu karavadoni. Abu attiecības izvēršas kaislīgas un reibinošas. Diemžēl plāns par nākotni ar Napoleonu sabrūk, jo uz skatuves parādās jaunā Parīzes sabiedrības zvaigzne Žozefīne de Boarnē, kas nekavējoties iekaro Napoleona sirdi.

Kārtējais likteņa pavērsiens saved Dezirē kopā ar Napoleona uzticības personu, nelokāmo ģenerāli Žanu Batistu Bernadotu. Nonākusi mirdzošajās Francijas galvaspilsētas zālēs, Dezirē tiek ierauta jaunās valdošās šķiras iekšējā lokā. Viņa arvien ciešāk tiek saistīta ar Napoleonu, viņa ģimeni un jauno imperatori Žozefīni.

Abi Dezirē dzīves svarīgākie vīrieši kļūst par politiskajiem sāncenšiem un pretiniekiem kaujas laukā, un viņai ir jāatbild uz jautājumu: vai būs jāizvēlas starp mīlestību pret vīru un mīlestību pret nāciju un imperatoru?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Sofija Lundberja. Sarkanā adrešu grāmatiņa

Sofija Lundberja. Sarkanā adrešu grāmatiņa

Cilvēka mūžs ietver sevī daudz mīlestības, laimes un arī skumju. Ja vien mēs atvēlam laiku to uzklausīt…

Dorisai ir deviņdesmit seši gadi, un viņa viena mitinās savā dzīvoklī Stokholmā. Vienīgā pārmaiņa vienmuļajā dzīvē ir aprūpētāju apciemojumi un iknedēļas sarunas skaipā ar māsasmeitu Dženiju tālajā Amerikā. Visu dzīvi – kopš 1928. gada – Dorisai ir piederējusi sarkana adrešu grāmatiņa, kurā tika ierakstīti to cilvēku vārdi, ko savas dzīves laikā viņa ir sastapusi. Lielākā daļa vārdu adrešu grāmatiņā tagad ir pārsvītroti, šie cilvēki ir miruši.

Līdz kādu dienu, šķirstot adrešu grāmatiņu, Dorisa nolemj uzrakstīt par šiem cilvēkiem un notikumiem, lai Dženija varētu mantot viņas stāstu.

“Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā uz aizgājušo laiku Parīzi, Ņujorku un Stokholmu.

Romānu “Lavandu istaba” un “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” aizrautīgajiem lasītājiem!

Sofija Lundberja (Sofia Lundberg, dz. 1974) ir zviedru rakstniece, žurnāliste un pedagoģe. “Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir viņas pirmais romāns, un tā izdošanas tiesības ir nopirkuši jau 35 pasaules valstu izdevēji.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Anda Līce. Ceļadomas

Anda Līce. Ceļadomas

"Jautājumi nāk cits aiz cita, kā viļņi sitas pret apziņu, sašķīst un iesūcas zemapziņas smiltīs, lai pēc brīža atkal atgrieztos. Sākumā, šķiet, tie nodarbina tikai mani, vēlāk saprotu – tā ar cilvēkiem notiek. Pasaules izplešanās notiek visu mūžu, tāpat turpinās arī vārdu došana, jo izrādās, vēl arvien kāda parādība un izjūta ir bez sava vārda", saka Anda Līce.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kamilla Lekberga. Ragana

Kamilla Lekberga. Ragana

Kad četrus gadus vecā Linnea pazūd no fermas Fjelbakā, tas atraisa traģiskas atmiņas. Pirms trīsdesmit gadiem maza meitene pazuda tieši tajā pašā saimniecībā un vēlāk tika noslepkavota. Tajā laikā divas trīspadsmit gadus vecas meitenes tika apsūdzētas par meitenes nolaupīšanu un nogalināšanu. Viņas tika atzītas par vainīgām tiesā, bet vecuma dēļ izvairījās no cietuma. Kopš tā laika viena no viņām mierīgi dzīvo Fjelbakā. Otra tagad ir slavena aktrise. Fjelbakas iedzīvotāji organizē plašus Linnea meklējumus un atrod viņu kailu blakus tam pašam dīķim, kur tika atrasta pirmā meitene. Mazajā kopienā sāk izplatīties bailes. Vai vairākas meitenes varētu būt briesmās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Ēriks Kūlis. Iezīmētie

Ēriks Kūlis. Iezīmētie

Grāmatas literārie varoņi un nevaroņi mīl un nīst, joprojām bīstas no izsūtījuma, nodod un šantažē, cer un tic, slepus piegādā pārtiku mežabrāļiem un gaida brīvības brīnumu tajos drūmajos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Kad kolhoza fermas izkāmējušās govis iekar virvēs, lai nelaimīgie lopiņi noturas kājās. Kad cilvēki vakaros slepus klausās radiopārraidi "Amerikas balss", lai viņu cerības uz šo brīnumu neizplēnētu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Meriana Kīza. Mazliet precējušies

Meriana Kīza. Mazliet precējušies

Eimijas vīrs Hjū apgalvo, ka pavisam noteikti negrasās šķirties. Viņš joprojām mīl sievu, tikai vēlas nelielu atpūtu – no laulības, bērniem un ikdienas. Sešus mēnešus viņi būs tikai "mazliet precējušies" – Hjū kā brīvs vīrietis dosies eksotiskā ceļojumā, savukārt Eimija paliks mājās, centīsies savākt savas pašcieņas druskas un gaidīs. Skaitot dienu pie dienas, Eimija ir spiesta stāties pretim savām lielākajām bailēm. Vai viss būs kā agrāk, kad Hjū atgriezīsies... ja atgriezīsies? Vai mīlestība, kas likās mūžīga, tiešām var beigties? Un varbūt viņai pašai vajadzētu ielaisties dēkā ar kādu citu?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mona Kastena. Glābiet mani

Mona Kastena. Glābiet mani

VIŅI NĀK NO PILNĪGI ATŠĶIRĪGĀM PASAULĒM UN TOMĒR IR KĀ RADĪTI VIENS OTRAM.

Septiņpadsmitgadīgo Rūbiju Bellu absolūti neinteresē nauda, luksusa lietas, ballītes un ietekme. Kopš viņai piešķirta stipendija mācībām prestižajā Mekstonholas koledžā, viņas moto ir: Tikai nekrist acīs skolasbiedriem!

Turpretī Džeimsa Boforta – koledžas nekronētā karaļa – dzīve ir viena vienīga ballīte. Džeimss ir augstprātīgs, bagāts un pievilcīgs, un, protams, viņam nav ne jausmas par tādas Rūbijas eksistenci.

Viņiem abiem nekad nevajadzētu satikties, tā visiem būtu labāk. Bet kādu dienu Rūbija kļūst par liecinieci kam tādam, ko viņai nevajadzēja redzēt un kas var sagraut smalkās Bofortu ģimenes prestižu, ja nonāktu atklātībā. Džeimss nolemj paturēt Rūbiju acīs, lai būtu drošs, ka meitene neizpļāpāsies...

Mona Kastena (dz. 1992), vācu rakstniece, ir studējusi bibliotēku un informācijas menedžmentu, bet pēdējos gados pilnībā pievērsusies rakstniecībai. Viņas romāni "Save Me", "Save You" un "Save Us" kļuvuši par bestselleriem ne tikai Vācijā, bet arī citās valstīs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dace Judina. Mēmais

Dace Judina. Mēmais

Liktenim labpatīk nelielā Laika un Telpas krustpunktā - Sirdspagastā - savest kopā trīs nepazīstamus cilvēkus, lai pierādītu – visam, kas ar mums notiek, ir dziļāka jēga. Jauna studente, topošā literāte Sarma, baltais zvirbulis pašas ģimenē, studentu vidē un pat mīļotā vīrieša acīs, dzīves melnākajā brīdī sastopas ar vecu sievieti – Ingrīdu Dravnieci, kura viņu kā pašas mazmeitu uzņem savās Rožleju mājās. Pirms septiņdesmit pieciem gadiem pusaugu Ingrīda ar ģimeni no Rožlejām divas reizes tika izvesti uz Sibīriju, nolaupot viņu dzīvei astoņpadsmit gadus, izraisot traģēdiju virkni un gandrīz iznīcinot visu dzimtu. Šodien dzīves līkloči – savas vietas meklējumi, sievas neuzticība, izjukusī laulība un neveiksmes biznesā – uz Sirdspagastu atved liepājnieku, sapņotāju Eduardu. Viņu it kā nejaušā satikšanās un ilgas pēc Mājām atmodina sen aizmirstu notikumu rēgus...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Inga Grencberga. Sestā sieva

Inga Grencberga. Sestā sieva

amor fati
mīlestība uz likteni

“Ir vienkārši jāpieņem tas, kas mūs piemeklē, neuzlūkojot to ne kā labu, ne sliktu.”
Frīdrihs Nīče

“Sestā sieva” ir autores Ingas Grencbergas pirmais literārais darbs. Grāmatā izmantoti ieraksti no autores dienasgrāmatas, kas saplūdināti ar izdomātiem stāstiem un notikumiem.

Vienīgi autorei ir zināms, kuri notikumi šajā stāstā ir īstenība un kuri ir izdomāti! Taču simtprocentīga patiesība ir tā, ka autore, tāpat kā grāmatas varone Alise, ir sestā sieva.

Mana sestā sieva uzrakstījusi pārsteidzošu romānu “Sestā sieva”… Kopā ar Alisi klaiņot viņas dvēseles tumšajos un gaišajos labirintos ir patiesi aizraujošs ceļojums sievietes intīmajā aizspogulijas pasaulē. Ingas Grencbergas debijas romāns ir pārliecinošs gan saturā, gan formā.
Dž. Dž. Džilindžers

Sex, drugs & rock-and roll un tā lielā trakā mīla, par kuru vienā brīdī saproti – tā jau ir līdzatkarība. Alise (un šī ir grāmata par Alisi nevis Ingu, lūdzu, ņemiet to vērā) raksta savas skaistās dzīves skaisto pirmsnāves vēstuli. Raksta tā, ka lasot nevari atrauties, sajūties klātesošs un emocionāls. Alise ir tik īsta, ka vienubrīd šķiet, varbūt viņā un visā šajā stāstā ir arī kāda daļa no tevis paša. Tieši, nesamāksloti, drosmīgi un labā valodā – man “Sestā sieva” bija negaidīts un patīkams pārsteigums. Puritāņiem gan nederēs :)
Inga Gorbunova, I'mperfekt redaktore, žurnāliste, rakstniece

Satur atklātību augstā koncentrācijā, sniedzot ātras iedarbības terapeitisku efektu. Nekavējoties mazina akūtu vainas sajūtu, paredzams, ka ilgstoša lietošana ārstē arī hroniskus pašpārmetumus. Lietojot divas nedēļas pa divdesmit piecām lappusēm dienā, kurss palīdz sagremot pagātnes lēmumus un uzlabo empātiju pret citiem. Īpaši ieteicams impulsīvām personām, cilvēkiem ar kaitīgiem ieradumiem. Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Kristaps Siliņš, Baltijā apbalvotākais zīmolu stratēģis

Ja mīlestībai ir poli, kam vienā galā atrodas tās vistīrākā izpausme ar uzticību, sapratni un patiesu tuvību, bet otrā – toksiska un iznīcinoša atkarība, tad līkni starp šiem poliem turp un atpakaļ Alise ir nostaigājusi neskaitāmas reizes.
Lasot ir sajūta, ka esi liecinieks izmisīgam dvēseles striptīzam. Dažbrīd kailuma pakāpe kļūst neērta un provocējoša. Tā ir deja uz dzīvību vai nāvi.
Kristīne Krūze-Hermane, aktrise, režisore, topošā psiholoģe

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Martins Goffa. Bērns miglā

Martins Goffa. Bērns miglā

Maza zēna nolaupīšana pie kādas sākumskolas sākotnēji šķiet cietsirdīgs, taču visādi citādi parasts noziegums. Tomēr izmeklēšanas gaitā atklājas zināmas īpatnības - nolaupītājs nekomunicē un neizvirza nekādas prasības, pat vairāk - viņš jau pašā sākumā atklāj savu seju. Izmeklētāji viņu uzreiz identificē, un izmeklēšanā pret savu gribu tiek iesaistīts arī Miko Sirovijs, jo bērna nolaupītājs ir viņa bijušais kolēģis Berts. Detektīvs vajā detektīvu, kurš, pateicoties savai pieredzei, vienmēr ir soli priekšā...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Rolanda Bula. Sīnāja kalna lieta

Rolanda Bula. Sīnāja kalna lieta

Kādas pavisam parastas Latvijas pilsētas netradicionālās reliģiskās kopienas dzīvi īsā laika sprīdī satricina mīklaini notikumi: draudzes vadītāju Biku mājas pagalmā noindēti sargsuņi un draudzes namā izlīmētas draudu skrejlapiņas. Šiem notikumiem seko kas briesmīgs – pirtī atrod noslīkušo Pēteri Biku, taču nelaimes gadījuma versija neapstiprinās. Tīšo slepkavību izmeklē kriminālpolicijas inspektors Juris Zvirbulis, kuram palīdz izmeklētāja Asnāte Grieze. Izrādās, ka apdraudēta ir arī mācītāja atraitne Olga, kuru nolaupa un aizved uz purvu, kur sieviete ir spiesta pārlaist baiļu nakti. Inspektors Zvirbulis noskaidro, ka pilsētā no Londonas ir ieradies Aldis Braucējs, kura sieva bijusi draudzes upuris. Atklājas, ka Aldis biedējot Bikus noindējis suņus un nolaupījis Olgu. Pēc tam aizdomas krīt arī uz Esēniju Vidvudu, kura arī ieradusies pilsētā. Esēnija atzīstas līmlapiņu izlīmēšanā. Tikai pēc tam Zvirbuļa aizdomas krīt uz Biku dēlu Aleksandru, kurš slepus ieradies no Spānijas nolūkā nogalināt tēvu, lai ieņemtu viņa – draudzes vadoņa vietu. Braucēja nodoms patiesībā arī ir bijusi Biku pāra slepkavība, bet viņš to nav realizējis, jo nespēj nogalināt. Arī Esēnija ir gribējusi vairāk – pasūtīt draudzes nama nodedzināšanu, bet arī viņa nespēj veikt iecerēto. Slepkavību spēja veikt tikai draudzes lolojums Aleksandrs.  Romāna fonā - sektas dzīve, bet romantismam mazliet nepiepildāmās mīlas ilgas – Zvirbulim ir jau 40, bet Ditai Vidvudai 20, taču pasapņot Juris uzdrīkstas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Bezgalības aka

Bezgalības aka

Dzejas autori: Inta Špillere, Baltjancis, Daiga Akmentiņa, Uldis Berķis, Lidija Bērze, Aija Celma, Edvīns Jansons, Harijs Krūze, Otīlija Kromane, Iveta Reinsone, Agris Rīts, Antoniņa Logina, Andris Marts, Inese Puricka, Astra Tomsone, Inta Zaļuma, Agnese Ezerroze, Elita Ieva Puķe, Viktors Gins.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Arnolds Auziņš. Astotais bauslis

Arnolds Auziņš. Astotais bauslis

Ja ievērotu Mozus 10 baušļus, nevajadzētu ne tiesnešus, ne cietumus. Astotais bauslis brīdina nedot nepatiesu liecību pret savu tuvāko. Mēs dzīvojam šodienā, bet no pagātnes aizbēgt nav iespējams. Pat sīka nodevība ietekmē likteni. Kad cilvēku pazaudējam, tikai tad sākam viņu īsti novērtēt. Mīlestība ir tik liela, ka naidam nepietiek vietas. Tas viss romānā.
Arnolds Auziņš

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūlio Andžoni. Sardu balāde

Džūlio Andžoni. Sardu balāde

"Ar laiku Vecais bija spiests atzīt, ka šī modes būšana, gana darba izrāde par prieku tūristiem pat viņam ir kaut ko mācījusi. Viņš bija atklājis, ka pasaulē daudz kas ir mainījies un ka šī jaunā pasaule spēj uztvert pagātni jautri un vieglprātīgi. Savu pagātni Konstantino Saru nenožēloja, tomēr viņam nebija arī vēlēšanās saistīt šīs atmiņas ar kaut kādām izpriecām, svētkiem. "Man svētki ir tikai svēto piemiņas dienas vai ja kāds precas, vai kādam dzimst bērni."" Dēla atgriešanās dzimtajās mājās pensionētā aitu gana Konstantino dzīvi sagriež kājām gaisā. Atvedis sev līdzi dāņu civilsievu Grēti, Mario izveido lauku tūrisma uzņēmumu, kas piesaista daudz apmeklētāju. Viesu kņada “senatnīgajā” fermā gan nav vienīgais, kas Konstantino satrauc…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Jorgs Maurers. Sniegā nesalst tikai nāvei

Jorgs Maurers. Sniegā nesalst tikai nāvei

Spraigs, dinamisks kriminālromāns, kurā ir ne tikai noziegums un izmeklētāji, bet arī izzinošs materiāls. Autors labi pārzina noziedznieku un policijas darbinieku psiholoģiju un domāšanu.
Ziemassvētku vakarā visi gaida notiekam brīnumus, bet šoreiz policijas komisāra kalnu mājiņā notiek nelādzīgs brīnums – izmeklētāju nodaļas ballītē ielaužas noziedznieks, kurš draud visu uzspridzināt. Noziegums gandrīz izdodas – māja nodeg, apkaime izpostīta, tomēr, pateicoties nodaļas darbinieku saliedētajai rīcībai un pašaizliedzībai, cilvēki bojā neaiziet...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Elizabete Maknīla. Leļļu darbnīca

Elizabete Maknīla. Leļļu darbnīca

Londona, 1850. gads. Haidparkā tiek sliets Lielais izstāžu nams, un skatītāju pūlī, kas vēro šo aizraujošo skatu, nejauši satiekas divi cilvēki. Airisai, valdzinošai meitenei, kas vēlas kļūt par mākslinieci, šī tikšanās ir tikai nenozīmīga epizode, bet Sailasam, aizrautīgam dīvainu lietu krājējam, tā ir kā jauns sākums.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Monika Makinērnija. Dzīves ceļojums

Monika Makinērnija. Dzīves ceļojums

Ietiepīgā un ekscentriskā Lola Kvinlena dodas savā dzīves ceļojumā un paņem līdzi mazmeitu un mazmazmeitu. Vairāk nekā sešdesmit gadus pēc emigrēšanas uz Austrāliju viņa izpilda slepus doto solījumu un atgriežas Īrijā – savā dzimtenē.  Lola vienmēr ir bijusi ģimenes balsts vētrainos laikos, taču slēpj no visiem sāpīgos iemeslus tam, kāpēc jaunībā ir pametusi Īriju. Iešana pa atmiņu taku piespiedīs viņu atkal satikties ar rūgtensaldo pagātni un atklāt...patiesība pa īstam var beidzot atbrīvot cilvēku.  Pavērsieni un pagriezieni ieintriģē, mudina smieties, pavelk aiz lasītāja sirds stīgām. Lola jūsos atraisīs patiešām dziļas emocijas.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Šarlote Lūkasa. Vienmēr happy end

Šarlote Lūkasa. Vienmēr happy end

Sirsnīgs romāns par negaidītām, bet liktenīgām tikšanām, par sastapšanos gluži kā pasakā un par to, vai visiem stāstiem ir jābeidzas laimīgi...

Vai kādā brīdī ikviens no mums nav vēlējies, lai stāsts beigtos laimīgi? Lai mazā nāriņa paliktu kopā ar savu princi, lai Džuljeta laikus pamostos un izglābtu Romeo un lai Džeks ilgi un laimīgi dzīvotu kopā ar mīļoto Rozu, nevis nogrimtu dzelmē līdz ar Titāniku?

Tieši tā domā arī Ella. Viņa ir nesatricināmi pārliecināta, ka labam stāstam vienmēr ir jābeidzas laimīgi. Un tā nu Ella pārraksta pasakas, filmas un notikumus, piešķirot tiem skaistāku, nē, viņasprāt, pareizāku nobeigumu. Tikai – vai tas vienmēr ir iespējams?

Vācu rakstniece Šarlote Lūkasa, ko latviešu lasītāji jau iepazinuši kā romāna “Tavs ideālais gads” autori, parasti raksta par visiem interesējošām tēmām: laimes meklējumi, cerības, ka nākamreiz veiksies labāk, un par to, kā katru dienu padarīt īpašu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Ketrīna Krofta. Divkāršais zaudējums

Ketrīna Krofta. Divkāršais zaudējums

Pirms 18 gadiem Simonas pusgadu vecā meitiņa tika nolaupīta. Kad bērnu neizdevās atrast, Simona un viņas vīrs centās sākt dzīvi no jauna, taču sāpes par meitas zaudējumu neizzuda.  Pēkšņi kā no zila gaisa uzrodas kāda jauna sieviete vārdā Greisa. Viņa uzrunā Simonu, apgalvojot, ka zina, kur atrodas viņas pazudusī meita. Bet vai šai sievietei var uzticēties?  Kad negaidīti pazūd arī Greisa, Simona izmisīgi viņu sāk meklēt. Lēnām, bet apņēmīgi viņa tuvojas patiesībai, iesaistoties bīstamā un nervus kutinošā spēlē, kurā uzvarētājs var būt tikai viens.  

Ketrina Krofta ir septiņu izcilu psiholoģisko trilleru autore. Viņas romāni ir pārdoti vairāk nekā miljons eksemplāros visā pasaulē. Grāmata Meitene bez pagātnes četras nedēļas bija 1. vietā Amazon UK topā, kā arī Wall Street žurnāla bestselleru sarakstā. Ketrina Krofta aizrauj, pārsteidz un biedē, pierādot, ka ne velti viņas romānus mīl un apbrīno katrs uzticamais lasītājs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Daniels Kouls. Lupatu lelle

Daniels Kouls. Lupatu lelle

Viens ķermenis. Seši upuri. Aizdomās turamo nav. Tiek atrasts līķis no kopā sadiegtām dažādu upuru ķermeņa daļām, ko žurnālisti uzreiz nodēvē par "Lupatu lelli". Lietas izmeklēšana tiek uzdota Viljamam Foksam un Emīlijai Baksterei. Slepkava izaicina policistus, atklājot nākamo upuru vārdus un datumu, kurā ieplānojis katru nogalināt. Kā pēdējais sarakstā ir minēts arī Fokss. Vai tādas spriedzes apstākļos detektīviem izdosies glābt sešu cilvēku dzīvības un laikus noķert slepkavu?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Keita Ketnere. Svešiniece savā dzīvē

Keita Ketnere. Svešiniece savā dzīvē

Vīrietis pastumj Džannī malā un nāk. Es nevis eju pa Dieva radīto zemi, bet lidoju! Tas ir viņš! Mans Lorenco! Pēkšņi vīrietis pusceļā apstājas, ilgi uz mani skatās un pagriežas, lai ietu prom. Arī uz to es biju gatava. Stāvu kā sālsstabs. Lorenco pēdējos metrus līdz motociklam noskrien. Motocikls tiek iedarbināts, apmetis nelielu līkumu, tas apstājas tieši man blakus. Liā! Liā! - Lorenco man sniedz roku. Nu jau esmu viņam aiz muguras, manas rokas aptvērušas tik pazīstamo vīrieša augumu kurā, neskatoties uz garajiem atšķirtības gadiem, pazīstu katru muskulīti. Vējš atkal uz visām pusēm mētā viņa garos kraukļa melnos matus, kuros nedaudz iebiris sudrabs. Mūsu priekšā ir ceļš.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Rozija Kērtisa. Mēs satikāmies decembrī

Rozija Kērtisa. Mēs satikāmies decembrī

Džesa ir nolēmusi piepildīt sen loloto sapni – pārvākties uz Londonu, lai sāktu strādāt grāmatu izdevniecībā. Dzimtajā pilsētā viņa atstāj labi apmaksātu darbu un savu salauzto sirdi. Sieviete apņemas pievērsties karjerai un stingri ievērot jaunās mājvietas izīrētājas noteikumu Nr.1 – nekādu attiecību.
Bet, kad Džesa ierauga puisi no blakusistabas – neatvairāmo Aleksu –, viņai vēderā sāk lidināties tauriņi. Par nelaimi, Džesa ir mazliet nokavējusi: viņas sapņu vīrieti jau cenšas iekarot skaistā kaimiņiene Emma.
Visu nākamo gadu Džesa cenšas neiemīlēties Aleksā vēl vairāk. Tas nākas grūti, jo sirdī turpina gruzdēt mazmazītiņa cerība – ja nu viņš jūt to pašu?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Ketija Kellija. Laimīgas laulības noslēpumi

Ketija Kellija. Laimīgas laulības noslēpumi

 

Jebkura ģimene zina, ka dzimšanas diena ir lielisks iemesls visiem beidzot satikties. Tomēr Breningenu klanam gaidāmās svinības drīzāk atgādina bumbu ar laika degli. Tā būs diena, kurā neviens vairs nespēs apvaldīt ilgi glabāto aizvainojumu un dusmas. Tā būs diena, kad katram būs jāierauga plaisas pašam savā šķietami laimīgajā dzīvē. Besa cītīgi organizē viesības, cerot saņemt jaunā vīra ģimenes atzinību par spīti tam, ka viņa pirmo sievu visi dievināja un viņa meita no visas sirds ienīst Besu. Kādēļ ir tik grūti kļūt par savējo?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Gundega Kaziņa. Pusnakts lilija

Gundega Kaziņa. Pusnakts lilija

Pusnakts lilija" ir Gundegas Kaziņas trešais romāns. Galvenā varone Andželīna ir kāda pavisam parasta, it kā izglītota un mūsdienīga sieviete, kuras īsto būtību atklāj viņas pieņemtie lēmumi sarežģītās dzīves situācijās. Autore tēlo latviešu literatūrā maz izgaismoto "gastarbaiteres" dzīvi ārzemēs ar visu tās spožumu un postu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Odrija Karlena. Kalendāra meitene I Janvāris -  marts

Odrija Karlena. Kalendāra meitene I Janvāris - marts

Miai nepieciešama nauda. Daudz naudas. Viņai divpadsmit mēnešu laikā ir jāatmaksā tēva parāds pagrīdes augļotājam, kurš nesamaksāšanas gadījumā piedraudējis nogalināt tēvu un pēc tam arī Miu. Runa ir par vienu miljonu dolāru. Tam nevajadzētu būt pārāk sarežģīti, ja Mia kļūs par eskorta meiteni tantei piederošā firmā, lai dzēstu tēva parādu. Mēnesi pēc mēneša viņa pavadīs kāda bagāta vīrieša sabiedrībā, turklāt Miai pat nav jāpārguļ ar viņu, ja vien pati to nevēlas. Viegla nauda. Lai gan šis nav filmas “Jaukā sieviete” sižets un Mia nav Džūlija Robertsa, tomēr viņa ir apņēmības pilna sasniegt mērķi. Tā tam būtu jānotiek...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Liza Gārdnere. Noķeriet mani

Liza Gārdnere. Noķeriet mani

Šarlīna ir pārliecināta, ka drīz mirs. Pēdējos gados viena pēc otras ir nogalinātas viņas draudzenes. Tajā pašā datumā, tajā pašā laikā. Šarlīna ir pēdējā, kas palikusi dzīva, un liktenīgā diena strauji tuvojas. Tomēr sieviete negrasās padoties. Šarlīna uzmeklē Bostonas labāko detektīvi Didī Vorenu un lūdz, lai viņa izmeklē šo lietu. Nav nekādu pierādījumu, nekādas redzamas saistības starp slepkavībām, ir tikai Šarlīnas stāsts, kurā iedziļinoties, Didī sāk atklāt arvien vairāk noslēpumu. Kurš ir pastrādājis neatrisinātās slepkavības? Vai Šarlīna Grānta tiešām ir tā, par ko uzdodas? Atbildes uz šiem jautājumiem jāatrod tūlīt pat, jo laika atskaite jau ir sākusies...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Jāns Ēriks Fjells. Ēnu istaba

Jāns Ēriks Fjells. Ēnu istaba

Bernands Mielkoss, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš ir pārliecināts, ka ir iesaistījies narkotiku kontrabandā, tomēr, kad viņa kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka. Nākamajā rītā tiek atrasts brutāli nogalināts cienījams Sarpsborgas skolotājs, un drīz vien Bernands nonāk neapskaužamā situācijā. Slēpjoties svešā valstī netālu no slepkavības izmeklēšanas, būdams savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā...

Antonam Brekem raksturīgā humora izjūta nav zudusi, tomēr tā neko daudz nelīdz, kad viņš tiek norīkots izmeklēt Sarpsborgas slepkavību. Apsēsts ar vēlmi atmaskot vīrieti, kurš precēs viņa bijušo sievu, Antons Breke nekādi nepalīdz slepkavības izmeklēšanā. Vai varbūt tomēr palīdz?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


A. Dž. Finns. Sieviete logā

A. Dž. Finns. Sieviete logā

Anna Foksa dzīvo viena – patvērusies savā Ņujorkas mājā, un viņas mīļākā un gandrīz vienīgā nodarbe ir vērot pa logu savus kaimiņus.

Viendien pretējā mājā ievācas Raseli. Tēvs, māte un pusaugu dēls. Ideāla ģimene. Taču tad, kad Anna kādu vakaru, paskatījusies ārā pa logu, ierauga ko tādu, kas nav domāts viņas acīm, sievietes pasaule sāk brukt...

Kas ir īsts? Kas izdomāts? Kam draud briesmas? Kurš visu kontrolē? Šajā velnišķīgi aizraujošajā trillerī neviens un nekas nav tāds, kā sākotnēji izskatās. Turklāt tā nav paranoja, jo viss notiek īstenībā...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Reičela Džoisa. Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma

Reičela Džoisa. Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma

Kvīnija Henesija, uzzinot, ka Harolds Frajs kājām dodas pāri visai Anglijai, lai viņu glābtu, jūtas patiesi šokēta. Kvīnija taču skaidri un nepārprotami bija viņam uzrakstījusi, ka mirst. Kā lai viņa sagaida Haroldu?
Kāds iesaka uzrakstīt vēl vienu vēstuli. Varbūt, atklājot divdesmit gadus glabāto noslēpumu, Kvīnija radīs mieru un spēs samierināties ar pagātni.
Viņa bija domājusi, ka pirmā vēstule būs stāsta gals, tomēr kļūdījās. Tā bija tikai sākums...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūda Devero. Attaisnotā slepkavība

Džūda Devero. Attaisnotā slepkavība

Kad Floridas pilsētiņā Laklenā tiek atrasts kādas seniores līķis, visi ir šokēti par slepkavības nežēlīgumu. Sieviete ir sašauta, sadurta un noindēta, un neviens pat nespēj iedomāties, kurš būtu bijis spējīgs uz tik šaušalīgu noziegumu. Keita, viņas tante Sāra un draugs Džeksons sākumā nolemj lietā neiesaistīties un atstāt to policijas ziņā. Taču viss mainās, kad pie viņiem vēršas pilsētiņas iedzīvotāji, lūdzot palīdzēt atrast vainīgo. Brīdī, kad pilsētnieki sāk runāt, trijotne saprot, ka klusā Laklena slēpj daudz vairāk noslēpumu, nekā jebkurš cits būtu spējis iedomāties. Un dēmoni mīt arī tajos, kas ārēji izskatās pēc eņģeļiem...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Deivids Bells. Īsā tikšanās

Deivids Bells. Īsā tikšanās

Džošua Fīldss katru nedēļu dodas komandējumos – viņa dzīve ir kļuvusi par ielidošanas un izlidošanas, viesnīcu un lidostu virkni. Kārtējā pauzē starp diviem lidojumiem viņš iepazīstas ar Morganu, skaistu svešinieci, ar kuru viņam tūlīt pat izveidojas savstarpēja saprašanās. Kad pienāk laiks doties katram uz savu lidmašīnu, Morgana kaislīgi noskūpsta Džošua, ar nožēlu pavēstīdama, ka viņi vairs nekad viens otru neredzēs.
Tiklīdz Morgana nozūd pūlī, Džošua sev par pārsteigumu ierauga viņas seju netālajā televizora ekrānā. Izrādās, ka Morgana ir iekļuvusi pazudušo personu sarakstā.
Tālāk seko straujš, juceklīgs piedzīvojums, kas ir pilns ar meliem, krāpšanu un noslēpumiem, kamēr Džošua cenšas noskaidrot, kāpēc Morgana ir nozudusi no viņa dzīves. Katru reizi, kad viņam liekas, ka viens noslēpums ir atklāts, uzrodas cits – un ļaunākais ienaidnieks var izrādīties pieņēmumi par cilvēkiem, kas atrodas turpat līdzās.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Daina Avotiņa. Ceļā

Daina Avotiņa. Ceļā

Jūra aiz kāpas daždien rāmi šalca, kādu teiku stāstīdama, bet citudien, nikni draudot, auroja, krastā sasēdušajiem akmens večiem ar bangu dūri pa pieri zveldama, ķeburaino kāpu priežu un spuraino kadiķēnu zaļos matus bez žēlas pluinīdama, dzelmē ieliktos zvejas tīklus kā tīmekļus driskās saplosīdama. Tā jau tam jābūt, Zalkšuciems sprieda. Tomēr mierīgā piejūras ciema dzīvē pienāk dienas, kad neviens vairs nevar teikt - tā tam jābūt. Ierauti kara un varas maiņu virpulī, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu. Arī romāna galvenā varoņa Jāņa Silajoda dzīves ceļš nebūt neizvēršas gluds. Viņš agri iepazīst zaudējuma sāpes, un, ne savas gribas vadīts, daļu dzīves spiests pavadīt tālu no dzimtā ciema, tomēr nekad nezaudē saikni ar mājām un sapni reiz tur atgriezties.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džo Aberkrombijs. Pats asmens

Džo Aberkrombijs. Pats asmens

Bēdīgi slavenajam barbaru karotājam Logenam Deviņpirkstim veiksme uzgriezusi muguru. Kārtējais asinsnaids var beigties ar to, ka viņš kļūs par beigtu karotāju, pēc kura paliks tikai pāris greizas dziesmas, daži miruši draugi un ne mazums gandarītu ienaidnieku.
Staltais virsnieks, aristokrāts un patmīlības iemiesojums kapteinis Džezals dan Lutārs galvu lauza tikai par to, kā apspēlēt draugus kārtīs un izpelnīties slavu paukošanas laukumā. Tomēr briest karš, un sasalušo Ziemeļu kaujas laukos cīņas noteikumi ir daudz asiņaināki.
Reiz spīdzinātais, nu par spīdzinātāju kļuvušais kroplais inkvizitors Glokta nemaz neiebilstu, ja Džezals mājās atgrieztos koka kastē. Jāsaka gan – viņš ienīst visus, un, ja tavs darbs ir izskaust nodevību Savienībā, no ļaudīm atzīšanos izspiežot ar varu, daudz draugu tev nepaliek. Pēdējā līķu virkne var aizvest viņu līdz pašai korumpētās valdības sirdij… ja vien izdosies palikt dzīvam un tai izsekot.
Tiek atklātas slepkavnieciskas sazvērestības, kārtojami veci rēķini, un robeža starp varoni un ļaundari ir tik smalka, ka uz tās var sagriezties. Neparedzams, aizraujošs, tumša humora un neaizmirstamu tēlu pilns – Pats asmens ir patiesi mūsdienīgs fantāzijas romāns.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džess Volters. Skaistās drupas

Džess Volters. Skaistās drupas

Autors Džess Volters romānā Skaistās drupas atjautīgi risina vairākas sižeta līnijas. Ir Holivuda un sirdi plosošs filmas sižets par izdzīvošanu, upuriem un cilvēcību. Ir mazs zvejnieku ciematiņš Itālijā, kur laiks un dzīve tek garām un nenotiek nekas. Ir skaista, noslēpumaina un nevienam nezināma aktrise Dī, pļēgurs un Holivudas dižaktieris Bērtons, kaut kur attiecību daudzstūrī pavīd slavenā vīriešu siržu lauzēja Liza Teilore, ciniskais maita producents Dīns, gudra rudmate asistente. Ir naivs itāļu puisis un Otrā pasaules kara samocīts amerikānis, kurš katru gadu atgriežas pamestības krastā Itālijā un raksta romānu par karu…  divpadsmit lappuses garu. Un mežonīgi dzer.

Kas saista šos savādniekus, kādus līčločus met viņu dzīves, lai pēc daudziem gadiem, kad viņi paši jau nedaudz līdzinās skaistām drupām, atkal liktu satikties?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Kārena Vaita. Lidojuma trajektorija

Kārena Vaita. Lidojuma trajektorija

Džordžija ir izcila senlietu pazinēja. Reiz pie Džordžijas ierodas kāds svešinieks ar izsmalcinātu porcelāna tasīti. Tasīte ir piederējusi viņa vecmāmiņai, un tā ir rotāta ar neparastu rakstu - bitēm, kas gluži kā maģiskā dejā iemūžinātas lidojuma laikā. Džordžija saprot, ka šo rakstu jau ir redzējusi. Savā bērnībā. Laikā, kad viņa vēl bija pavisam cits cilvēks. Lai noskaidrotu vērtīgā atraduma izcelsmi, Džordžija dodas pie savas ģimenes, no kuras viņa aizbēga uz neatgriešanos...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Serēns Sveistrups. Kastaņu vīrs

Serēns Sveistrups. Kastaņu vīrs

Kopenhāgenā notikusi virkne nežēlīgu noziegumu. Slepkavību izmeklēšanas nodaļas izmeklētāja Tulīna, kas alkst pāriet uz kibernoziegumu apkarošanas nodaļu, un izmeklētājs Hess, kurš te atsūtīts pāraudzināšanai no darba Eiropolā, dzen pēdas gudrajam, aukstasinīgajam slepkavam, kurš nepārtraukti ir soli priekšā policijai. Vai šiem noziegumiem varētu būt kāds sakars ar pirms gada notikušo ministres Hartungas pusaugu meitas nolaupīšanu? Vai meitene, ko uzskata par nogalinātu, ir dzīva? Un kāda loma šajā mīklainajā spēlē ir kastaņu vīriņiem, kas atrodami katrā slepkavības vietā?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Dace Rukšāne. Krieva āda

Dace Rukšāne. Krieva āda

Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi — man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.—60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties. / Inita Saulīte-Zandere, vēsturniece, žurnāliste

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Filips Pulmans. Ziemeļblāzma

Filips Pulmans. Ziemeļblāzma

Pazudušā drauga Rodžera meklējumos Lira dodas uz tālajiem, bīstamajiem ziemeļiem, kura valda raganu klani un bruņoti lāči, kur zinātnieki veic šaušalīgus eksperimentus un viņas tēvocis lords Ezriels cenšas atvērt ceļu uz paralēlu pasauli. Vai viena pusaudze spēs ietekmēt spēli, kurā iesaistījušies tik vareni spēki? Ja nu kāds to spēs, tad tā ir Lira: nepakļāvīga, spuraina un drosmīga, turklāt viņu pavada viņas dvēseles dzīvnieks Panteleimons... Taču Lira vēl nezina, ka palīdzēt vienam draugam nozīmēs nodot kādu citu...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Hetere Morisa. Aušvicas tetovētājs

Hetere Morisa. Aušvicas tetovētājs

ali Sokolovs vienmēr ir eleganti tērpies un sieviešu ieredzēts, īsts sieviešu mīlulis, un... arī ebrejs. Transportēšanas laikā no Slovākijas uz Aušvicu Lali izceļas citu gūstekņu vidū. Arī nometnē pie viņa vēršas pēc padoma, viņš tiek pamanīts un norīkots priviliģētā amatā par tetovētāju, Tätowierer, kuram jāiezīmē nelaimes biedri. Starp tiem ir arī Gita, jauna sieviete, kura nolaupa Lali sirdi jau pirmajā saskatīšanās reizē... Un Lali dzīvei rodas jauns mērķis: viņš izmanto sava amata sniegtās priekšrocības, lai izdzīvotu pats, izglābtu Gitu un palīdzētu citiem.

Šī cerību un mīlestības piesātinātā romāna pamatā ir rakstnieces Heteres Morisas sarunas ar Ludvigu (Lali) Sokolovu, holokaustā izdzīvojušo, Aušvicas–Birkenavas tetovētāju.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Laiena Moriartija. Hipnotizētājas mīlas stāsts

Laiena Moriartija. Hipnotizētājas mīlas stāsts

Uz ko tu esi gatava, lai paturētu savu sapņu vīrieti? Austrāliešu rakstniece Laiena Moriartija irpiecu nacionālo balvu laureāte un vairāku starptautisku bestselleru autore. Rakstnieces spēja ieraudzīt cilvēku visā tā spožumā un postā katru viņas romānu padara par neaizmirstamu piedzīvojumu un dzīves skolu. Es gādāšu, lai viņi zinātu, ka vēl aizvien esmu turpat. Viņi nekad netiks no manis vaļā. Es vienmēr būšu blakus… Kad hipnoterapeite Elena O’Ferela sāk tikties ar pievilcīgo mērnieku Patriku, sievieti pārņem patīkamas priekšnojautas, ka viņa beidzot ir sastapusi īsto. Cilvēku, ar kuru dibināt ģimeni un ar kuru kopā novecot. Arī Patrika jūtas ir tikpat spēcīgas, un šķiet, ka zvaigžņu stāvoklis ir labvēlīgs abu mīlestībai. Ir tikai viens sīkums – Patrika bijusī draudzene, kura nav gatava viņu aizmirst. Aizkustinošs un psiholoģiski niansēts stāsts par to, kā zaudējuma sāpes var satricināt cilvēka iekšējo pasauli un kā viņš mēģina ar to tikt galā – ne vienmēr pareizā un pieņemamā veidā. Šis ir stāsts arī par atjaunotni – par cerību, mīlestību un piedošanu.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lūsinda Railija. Engeļu koks

Lūsinda Railija. Engeļu koks

Aizraujošs romāns par seniem ģimenes noslēpumiem un aizmirstiem pagātnes notikumiem.

Ir pagājuši jau trīsdesmit gadi, kopš Grēta aizbrauca no Mārčmontas muižas – lielā un skaistā nama Velsas laukos. Kad viņa atkal tur ierodas, atsaucoties senā drauga Deivida uzaicinājumam, lai kopīgi nosvinētu Ziemassvētkus, Grētai par šo namu nav nekādu pagātnes atmiņu – tās visas izdzēsis kāds traģisks negadījums.

Pastaigājoties pa piesnigušo apkārtni, viņa uzduras kapavietai, kuras padzisušais uzraksts vēsta, ka tur apglabāts mazs zēns. Tas Grētā atmodina kaut ko sen aizmirstu, un ar Deivida palīdzību viņa uzsāk ceļu, lai atgūtu zaudēto atmiņu. Fragmentu pēc fragmenta viņa vāc kopā ne vien savā dzīvē pieredzēto, bet arī to, kas noticis ar viņas meitu, kura, kā izrādās, nebija tāds eņģelis, par kādu tika uzskatīta...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Nikija Ouena. Bīstamie faili

Nikija Ouena. Bīstamie faili

LAI CIK ĀTRI TU SKRIETU, PAGĀTNE TEVI PANĀKS

Doktore Marija Martinesa ir laukā no cietuma un bēguļo. Viņu vajā nežēlīgas pagrīdes organizācijas Projekts biedri. Lai izdzīvotu, viņai ir jābūt soli priekšā ienaidniekiem.
Pastāv kāds fails, kura saturs Marijai varētu nozīmēt dzīvību vai nāvi. Viņai tas ir jāatrod, pirms dodas meklēt patvērumu ģimenes mājā Spānijā. Bet viņa pat nenojauš, ka tieši tā, iespējams, ir visbīstamākā vieta pasaulē…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Santa Montefjore. Slepenās stundas

Santa Montefjore. Slepenās stundas

Viņa sajuta Deverilu asinis uzbangojam dzīslās.

Un beidzot bija gatava paklausīt savai sirdij.

Kad Aretuša Kleitone aiziet mūžībā, advokāts viņas ģimenei atklāj sievietes pēdējo gribu. Aretuša vēlējusies, lai trešdaļa viņas bagātības tiek atdota kādai anonīmai personai un lai viņas pelni tiktu izkaisīti Īrijā. Aretušas bērniem tas ir trieciens – viņi saprot, ka nemaz nav pazinuši savu māti. Kādēļ viņa nekad nav stāstījusi par savu ģimeni? Kādēļ pirms daudziem gadiem ir pametusi dzimteni? Kas ir cilvēks, kuram māte vēlas atstāt daļu mantojuma? Advokāts viņiem pasniedz tikai vienu pavedienu – Aretušas dienasgrāmatu, kas rakstīta spoguļrakstā.

Par spīti pārējās ģimenes iebildumiem, Aretušas meita Feja nolemj doties tālajā ceļā uz Īriju, lai noskaidrotu patiesību. Bēgot no ikdienas rutīnas un savas brūkošās laulības, Feja pirmo reizi mūžā seko savai sirdsbalsij – šis ceļojums ne tikai atklāj satricinošu pagātnes stāstu, bet arī paver jaunu lappusi Fejas dzīvē…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Liza Lolere. Nemosties

Liza Lolere. Nemosties

Izcila grāmata… īsti amerikāņu kalniņi! / Endžela Mārsonsa

Doktore Aleksa Teilore pamostas piesieta pie operāciju galda. Viņa ir pilnībā sagatavota ķirurģiskai operācijai. Tikai cilvēks, kas stāv viņai blakus un ir aizklājis seju ar masku, nav ārsts. Viņš uzdod Aleksai jautājumu, uz kuru ir viena pareizā atbilde...

Kad Aleksa vēlāk attopas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, viņa saprot, ka nav fiziski ievainota. Sievietes stāstam neviens netic – ne kolēģi, ne radinieki, ne līgavainis, ne policija.

Arī pašai Aleksai sāk likties, ka viņa to visu ir iztēlojusies.

Neilgi pēc šī atgadījuma slimnīcā tiek ievesta jauna sieviete – viņas pēdējos vārdus dzird tikai Aleksa. Un tie ir biedējoši līdzīgi atbildei, kuru viņa bija izkliegusi vīrietim maskā... Aleksa saprot, ka ir iesaistīta nežēlīgā spēlē. Spēlē, kura ir tik labi maskēta, ka citiem izskatās pēc absolūtas nejaušības.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Dāvids Lāgerkrancs. Meitene, kurai bija jāmirst

Dāvids Lāgerkrancs. Meitene, kurai bija jāmirst

Līsbetas Salanderes mentors un aizbildnis Holgers Palmgrēns ir miris, un Līsbeta kopš bērēm Stokholmā nav manīta. Mīkaels Blumkvists satraucas, vai Līsbetas senie ienaidnieki nav tikuši viņai klāt. Lai gan viņam, iespējams, vajadzētu vairāk uztraukties pašam par sevi...

Stokholmas centrā tiek atrasts miris bezpajumtnieks, kura kabatā ir zīmīte ar pētnieciskā žurnālista Blumkvista telefona numuru. Pēdējās dienās bezpajumtnieks esot bieži pieminējis kāda Zviedrijas valdības ministra vārdu...

Līsbeta, dzenot pēdas savai dvīņu māsai Kamillai, turpina uzmanīt savu seno draugu. Drīz vien Mīkaelam būs ļoti nepieciešama viņas palīdzība, bet vispirms Līsbetai jānokārto kāds vecs rēķins...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Viktorija Eivjārda. Stikla zobens

Viktorija Eivjārda. Stikla zobens

Vienu Mare Berova zina nešaubīgi: viņa ir citāda. Meitenes asinis ir sarkanas – vienkāršās tautas asiņu krāsā ‒, taču parasti tikai sudrabļaudīm raksturīgās īpašās spējas, piemēram, kontrolēt zibeni, ir pārvērtušas viņu par ieroci, ko cenšas pakļaut karaļa galms.

Tad Mare atklāj kaut ko nudien apbrīnojamu – viņa tāda nav vienīgā. Meitene dodas ceļā, lai atrastu un sapulcinātu citus cilvēkus ar īpašām spējām – jaunļaudis –, kuri piebiedrotos cīņā pret apspiedējiem.

Taču Marei jāatbild uz sarežģītiem jautājumiem. Kāda var būt brīvības cena? Kurš ir viņas patiesais sabiedrotais, bet kurš – ienaidnieks?

Rakstnieces Viktorijas Eivjārdas otrajā grāmatā par sarkanļaužu karalieni atainots saasinājums cīņā dažādo asiņu sašķeltajā pasaulē.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mārtins Volkers. Slepkavība Dordoņā

Mārtins Volkers. Slepkavība Dordoņā

Iepazīstiet Bruno, Sendenī komūnas policijas šefu, bijušo karavīru, kurš tagad iemīlējis lauku dzīves rimto ikdienu! Viņam ir ierocis, ko viņš nekad nenēsā, un viņam ir tiesības arestēt, kuras viņš nekad nav izmantojis.

Negaidīti mierpilno gaisotni izjauc veca vīra, ziemeļafrikāņu imigranta, kurš savulaik cīnījies Francijas pusē, slepkavība. Tagad Bruno nāksies savas iemīļotās nodarbes – iepirkšanos vietējos tirdziņos, vīna baudīšanu, laiskas pastaigas – apvienot ar politiski delikātu izmeklēšanu. No Parīzes ierodas gados jauna policijas darbiniece, lai piedalītos izmeklēšanā.

Iedziļinoties mirušā pagātnē, Bruno arvien vairāk pārliecinās, ka slepkavībai ir daudz sarežģītāks motīvs...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Annija Vorda. Skaistais ļaunums

Annija Vorda. Skaistais ļaunums

Katram stāstam ir divas puses... Un katram cilvēkam.

Madijas un Iana mīlasstāsts sākas ar nejaušu sastapšanos kādā ballītē. Ians dien britu armijā, bet Madija ir tūrisma ceļvežu autore un tobrīd ciemojas pie savas labākās draudzenes Džoanas.

Tagad pagājuši jau divdesmit gadi, abi ir precējušies, un viņiem ir burvīgs dēliņš. Kādā izbraukumā Madija cieš nelaimes gadījumā, pēc kura sāk apmeklēt psihoterapeiti. Pamazām vien viņa atklāj savas bailes par Iana posttraumatiskā stresa sindromu, par mazā dēliņa drošību un par sarežģītajām pagātnes attiecībām ar draudzeni. Un stāsts aizved lasītāju uz Balkāniem un Angliju, uz Irāku un Manhetenu, un visbeidzot uz vienkāršu ģimenes māju Kanzasā. Sešpadsmit gadi, pilni ar mīlestību un bailēm, dēkām un aizdomām, sasniedz kulmināciju dienā, kad izmisīgs telefona zvans uz 911 liek policijai steigties uz šokējoša nozieguma vietu...

Annija Vorda ir amerikāņu rakstniece un filmu scenāriste. Pēc studijām viņa pārcēlās uz Austrumeiropu, kur rakstīja tūrisma ceļvežus par Spāniju un Bulgāriju. “Skaistais ļaunums” ir viņas pirmais psiholoģiskais spriedzes romāns.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Ingrīda Kreca. Mēness virs Zīdelejas pils

Ingrīda Kreca. Mēness virs Zīdelejas pils

Anglija, 1813. gads. Jaunā Luīze ar savu vīru Pēteru un dēliņu Jakobu dzīvo brīnišķīgajā Zīdelejes pilī, namā ar bagātīgu vēsturi. Viss šķiet lieliski, līdz kādu dienu viņa saņem māsīcas Lilianas vēstuli ar apmeklējuma pieteikumu. Pils saimniece ir sašutusi, jo Liliana, kura tikko kļuvusi par atraitni, ir valdzinoša jauna sieviete un prot izmantot savu šarmu. Un tagad Liliana dzīvos šeit un atgādinās par to sasodīto balles nakti, kad māsīca padarīja Luīzi par visas grāfistes apsmieklu un iznīcināja viņas labi sakārtoto nākotni...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lelde Kovaļova. Bezvēsts pazudušās

Lelde Kovaļova. Bezvēsts pazudušās

“Bezvēsts pazudušās” ir stāsts par talantīgo Sanktpēterburgas kriminālpolicijas izmeklētāju Konstantīnu Aņisimovu, kas savas prakses laikā nav spējis atrisināt tikai vienu lietu – savas sievas Annas Aņisimovas mistisko pazušanu pirms diviem gadiem. Konstantīna sieva kādā ikdienišķā rītā iziet no mājas un vairs nekad neatgriežas. Nav ne liecību, ne pavedienu vai atrasto mantu. Izmeklētājs negaidīti saņem informāciju par kādu krimināllietu Latvijā, kad ļoti līdzīgos apstākļos pazudusi vietējā miljonāra sieva. Turklāt atklājas, ka nepazīstamā sieviete no citas valsts bijusi Annas vizuāla kopija. Meklējumi Aņisimovu aizved uz nomaļu Latvijas mazpilsētu, kuras iedzīvotāji glabā šaušalīgu pagātnes noslēpumu. Tā atrisināšana sniegtu atbildes uz daudziem jautājumiem.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džeina Kokrema. Līgavu nams

Džeina Kokrema. Līgavu nams

Miranda no angļu māsīcas saņem savai mirušajai mātei adresētu noslēpumainu vēstuli. Radiniece lūdz palīdzēt atrisināt kādu neizskaidrojamu problēmu, kas nomāc visu viņas ģimeni. Miranda nekad māsīcu nav satikusi, bet zina, ka viņa nāk no prestižās Samersu ģimenes, kas mitinās vēsturiskajā Bārnslija namā...

Negaidītās vēstules un leģendārās ģimenes ieintriģēta, Miranda mēro tālo ceļu no Austrālijas uz Bārnslija namu Anglijā un pārpratuma pēc tiek uzņemta kā bērnu auklīte. Miranda iepazīstas ar mājas īpašnieku Maksu, viņa bērniem un saimniecības vadītāju. Makss ir Mirandas mātes brālis, tomēr neviens pat nenojauš Mirandas patieso identitāti. Te viņai nākas atšķetināt neskaitāmas mīklas – kur ir palikusi Maksa sieva Dafne? Kāpēc viens no bērniem ir ratiņkrēslā? Kādus šaušalīgus noslēpumus slēpj Bārnslija nams...?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Dace Jurina. Cietāks par dimantu

Dace Jurina. Cietāks par dimantu

Starptautiskā kosmētikas koncerna gada balvas ceremonijā, triumfa brīdī iet bojā titula Dimanta Zvaigzne ieguvēja Rita Bolšteina un uzpeld runas, ka viņas agrākie apbalvojumi bijuši pirkti, un ceļā uz slavu viņa iznīcinājusi daudzus konkurentus. Tiesībzinātņu profesoru, izteiktu sieviešnīdēju Edgaru Stagaru atrod pilsētas nomalē – kailu, izvārtītu piķī un spalvās, bez samaņas; šie attēli parādās globālajā tīmeklī. Vai tā būtu smalka atriebība? Pēc dažām dienām profesoru nogalina paša mājā... Pulkvežleitnants Miks Kaķītis nonāk krustcelēs – ministrijā nomainās vadība, viņam piedāvā paaugstinājumu, kas var beigties ar atlūgumu, izmeklēšana iestrēgusi, un viņš izgāž spriedzi uz Annu Elizabeti... Reiz jau tā noticis. Nu pret Kaķīti nostājas visi, pat viņa krusttēvs, ģenerālis Bass un labākais draugs Egons. Bet no Austrijas atbraukušais advokāts Veismillers paziņo, ka Anna tur mantojusi lielu īpašumu...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Helēna Huenga. Skūpstu koeficients

Helēna Huenga. Skūpstu koeficients

Galvenā varone Stella uzskata, ka matemātika ir vienīgā lieta, kam dzīvē ir patiesa nozīme. Stella rada algoritmus, kuru uzdevums ir paredzēt, ko cilvēki pirks. Darbs viņai devis vairāk naudas, nekā nepieciešams, un kopumā krietni mazāk pieredzes attiecībās, nekā ierasts 30 gadu vecumā. Stellas secinājums: viņai nepieciešama prakse – ar profesionāli. Stella nolīgst "eskortu" Maiklu. Šis satriecoši izskatīgais vjetnamiešu izcelsmes vīrietis nevar atļauties noraidīt Stellas piedāvājumu un piekrīt izpildīt Stellas sagatavoto "nodarbību plānu", kurā ietverts viss no priekšspēles līdz aizraujošām seksa pozām. Drīz Stella iemācās ne vien priecāties par skūpstiem, bet iekāro arī visas pārējās lietas, ko Maikls liek viņai izjust. Abu visai lietišķās attiecības sāk pārtapt par ko vairāk. Grāmatas gaitā atklājas, ka aiz Maikla ārienes slēpjas arī patiesi skaista dvēsele. Viņš palīdz Stellai saprast, ka viņa ir lieliska sieviete.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Marija Ērnestama. Mīlestībai nav brīvdienu

Marija Ērnestama. Mīlestībai nav brīvdienu

Līzbetei ir 38 gadi, mājiņa pie jūras un darbs skolā, taču viņa ir viena. Tas, protams, ir labāk, nekā būt nelaimīgās attiecībās, taču ne tā, kā Līzbetei gribētos. Tuvojoties Ziemassvētkiem, skolas direktore paziņo, ka sporta stundas Līzbetes vietā turpmāk vadīs bijušais slēpošanas čempions, tādēļ viņa nolemj rīkoties un ķeras pie pārgalvīga plāna īstenošanas...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Žoels Dikērs. Stefānijas Meileres pazušana

Žoels Dikērs. Stefānijas Meileres pazušana

1994.gada 30.jūlijs. Nelielu, klusu kūrortpilsētu Orfeju Ņujorkas štatā satricina šaušalīgs noziegums – pilsētas mēru un viņa ģimeni nogalina pašu mājā. Vienlaikus tiek nošauta arī kāda garāmgājēja, nozieguma nejauša lieciniece.
Izmeklēšanu uztic diviem jauniem policistiem – Džesem Rozenbergam un Derekam Skotam. Būdami ambiciozi un neatlaidīgi, viņi spēj izskaitļot slepkavu un iegūt neapgāžamus pierādījumus, tā izpelnoties augstākās priekšniecības atzinību un pat apbalvojumu.
Tomēr pēc divdesmit gadiem, 2014.gada vasarā, žurnāliste Stefānija Meilere paziņo, ka policisti toreiz nav notvēruši īsto vainīgo. Un tad jaunā sieviete pazūd mīklainos apstākļos...
Kas noticis ar Stefāniju Meileri? Ko viņa atklājusi?
Un galvenais: kas patiesībā noticis Orfejā 1994.gada 30.jūlijā?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džūda Devero. Nāve pēc pieprasījuma

Džūda Devero. Nāve pēc pieprasījuma

Seni noslēpumi, nāvējoši aizvainojumi un ļaunums, kas paslēpts zem labklājības maskas.

Klusā Floridas pilsētiņā Laklenā dzīve rit kā ierasts, līdz satriecošs atradums visu pavērš ar kājām gaisā. Sāra Medlere ir populāra rakstniece, kas atgriezusies savā dzimtajā pilsētā un iegādājusies tur māju, kura reiz piederējusi šīs pilsētas ietekmīgākajai ģimenei. Sāras mirušā brāļameita Keita nejauši uzzina, ka slavenā rakstniece ir viņas radiniece, un vēlas noskaidrot kaut ko vairāk par savu ģimeni. Viņai tiek piedāvāts darbs Laklenā un rodas iespēja apmesties tēva māsas plašajā mājā, kurā Sāra jau ir izmitinājusi arī pilsētas “slikto zēnu” Džeksonu.

Jau pirmā Laklenā pavadītā diena sagādā Keitai daudzus pārsteigumus. Trijotnei gluži negaidīti nākas apvienoties gadiem slēpta nozieguma izmeklēšanā, taču mazpilsēta rūpīgi sargā savus šausminošos noslēpumus…

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Federīka Bosko. Reiz mēs atkal tiksimies

Federīka Bosko. Reiz mēs atkal tiksimies

Dažreiz pietiek ar mazumiņu, lai aizsāktos draudzība mūža garumā.
Tieši tā notika ar Katerīnu un Ludovīku, kuras ir nešķiramas jau kopš skolas laika. Grūti iedomāties divas vēl atšķirīgākas sievietes! Katerīna – vienmēr uzmanības centrā, kā tāds starojošs enerģijas lādiņš, savukārt Ludovīka – piesardzīga un apdomīga. Abas arvien ir draudzējušās, strīdējušās un salabušas neskaitāmas reizes, līdz dzīve apmet kūleni un Ludovīkai nākas izdzīvot draudzenes iecerēto scenāriju. Viņai jādodas uz Austrāliju un jāatklāj Katerīnas noslēpumi.

Federīka Bosko, itāļu rakstniece, ir daudzu romānu un humoristisku padomu krājumu autore, kuru burtiski dievina lasītājas, kam patīk sekot līdzi Bridžitas Džounsas un “Sekss un lielpilsēta” varoņu gaitām. Latviešu valodā izdots arī romāns “Mīlestības patiesā nozīme”.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Aleksandro Bariko. Jaunā līgava

Aleksandro Bariko. Jaunā līgava

Pagājušā gadsimta sākums. No tālienes ierodas saderinātā Līgava, lai gatavotos kāzām. Ekstravagantā Ģimene gandrīz izklaidīgi to uzņem savā elegantajā ārpilsētas rezidencē. Dēla nav uz vietas, viņš rūpējas par plaukstošā tekstiluzņēmuma darījumiem Anglijā un tikai sūta savādas un apjomīgas dāvanas. Jaunā Līgava viņu gaida, iekļāvusies nama nemainīgajos un rituālajos paradumos, starp kuriem sevišķi izceļas bagātīgas un ilgas brokastis. Šajās dienas stundās valda līksms satraukums un dzirkstošs prieks, kam precīzs pretstats ir mokošais nemiers un krampjainās bailes, kuru varā ir nakts stundas. Saskaņā ar leģendu jau paaudžu paaudzēs visi Ģimenes locekļi allaž ir miruši tieši naktīs. Par to, lai namā ierastie ritmi tiktu ievēroti, gādā majordoms Modesto. Tēvocis vienmēr ir aizmidzis, bet pa miegam izsaka īpaši trāpīgas frāzes. Tēvs dienas vada mazkustīgā mierā, baidīdamies no sirdskaites, bet reizi nedēļā dodas uz bordeli. Meita cīnās pret nakts murgiem. Mātei svarīgāks par visu ir pašas leģendārais skaistums. Viss, šķiet, riņķojam ap Dēla gaidīšanu. Un šajās gaidās ikviens personāžs cenšas atrast glābiņu sev pašam.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ

Lasīt tālāk...

Tabea Baha. Kamēliju salas sievietes

Tabea Baha. Kamēliju salas sievietes

Cik paļāvības nepieciešams lielai mīlai?

Pēc krāšņām kāzu svinībām Silvija un Maels ilgojas pēc bērna. Negaidīti Kamēliju salā ierodas Maela pirmā mīlestība Hloja ar septiņgadīgo dēlu, kuru, visiem par pārsteigumu, stāda priekšā kā Maela bērnu. Un tas vēl nav viss – Hloja grib atgūt arī Maelu.
Vai Silvija spēs cīnīties par savu mūža mīlestību, nenostājoties starp tēvu un dēlu? Turklāt Kamēliju dārzu apdraud maksātnespēja, ko novērst var tikai Silvija un Maels kopīgiem spēkiem...

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ